Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA PORTO CAMPANHÃ

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Porto Campanhã

  Stacja kolejowa Porto Campanhã jest jedną z dwóch głównych stacji w mieście Porto na północy kraju, razem z dworcem kolejowym Porto São Bento. Wszelkie usługi oferowane przez krajową firmą obsługującą koleje CP (Comboios de Portugal) zatrzymują się a stacji Campanhã, w tym szybkie pociągi Alfa Pendular i regularne połączenia Inter Cidades (między miastowe) koleją podmiejską.

  Otwarta w roku 1877 stacja znajduje się w samym sercu starej dzielnicy Porto i można ją natychmiast rozpoznać dzięki eleganckiej 18-wiecznej fasadzie z piękną dzwonnicą i czarującymi romańskimi oknami. Położona we wschodniej części Porto, niedaleko rzeki Douro, Campanhã jest częścią dużego kompleksu składającego się z licznych usług i udogodnień dla pasażerów, a także kilku obiektów sanitarnych.

  Stacja Porto Campanhã jest dogodnie umiejscowiona dla odwiedzających, którzy chcą odwiedzić jedno z najstarszych i najbardziej fascynujących miejsc w południowej Europie. Pełne architektonicznych cudów, wpisane na listę UNESCO historyczne centrum miasta, znane jest jako Ribeira a zostało częścią Światowego Dziedzictwa w roku 1996. W Porto nie możesz też przegapić kościoła Św. Franciszka ze złoconym wnętrzem i wieżą nor Clérigos, jednym z najlepiej rozpoznawalnych miejsc w mieście.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Porto Campanhã ułatwi Ci przedostanie się do miasta przez imponujący dwupoziomowy most Luís I (dzieła słynnego architekta Gustave Eiffel), aby następnie odwiedzić słynne winnice wina Porto na południowym brzegu rzeki Douro. Stąd możesz udać się na południe, by odpocząć na złotych plażach Praia da Madalena, Espinho i wielu nadmorskich ośrodkach wzdłuż długiego portugalskiego wybrzeża nad Atlantykiem.

  Z Auto Europe będziesz mógł zwiedzić Porto i całą północną część Portugalii w swoim własnym tempie. Dokonaj rezerwacji z nami już dzisiaj online i odbierz samochód na stacji Porto Campanhã lub w innym dogodnym miejscu odbioru w mieście, by w kilka minut udać się na zwiedzanie. Alternatywnie skontaktuj się z naszymi specjalistami telefonicznie +48 222 639 537, którzy z chęcią pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę.

  Dla dodatkowego spokoju, sprawdź jak inni podróżni komentują usługi Auto Europe i szeroki zakres możliwości wynajmu pojazdów, przeglądając opinie klientów o wypożyczalni samochodów w Porto. Nie zapomnij też o naszym przewodniku z przepisami drogowymi w Portugalii, gdzie znajdziesz przydatne informacje o ograniczeniach prędkości, odległościach podczas jazdy i innych.

  Informacje o stacji

  Stacja kolejowa Porto Campanhã jest główną stacją kolejową w północnej części kraju, dlatego jest bardzo ruchliwa, z połączeniami do centrum Porto z Minho, Douro i innych północnych regionów as także kilku podmiejskich okolic. Położona w centrum miasta, niedaleko starej dzielnicy, stacja jest ważnym węzłem komunikacyjnym do dalszych podróży, jak do portugalskiej stolicy Lizbony, czy prowincji Galicji w północno-zachodniej części Hiszpanii.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Porto Campanhã

  Jeśli planujesz wynajem samochodu na stacji Porto Campanhã, przekonasz się, że masz wiele możliwości wyboru, zarówno dostawców, jak i pojazdów. Jedne z najbardziej prestiżowych wypożyczalni, z jakimi współpracujemy, mają swoje stanowiska w niewielkiej odległości od stacji, w tym Avis i Europcar. Pamiętaj, by mieć przygotowane wszystkie wymagane dokumenty przed odbiorem samochodu, zwłaszcza prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty, kartę kredytową i voucher od Auto Europe potwierdzający rezerwację.

  Avis na stacji Porto Campanhã Avis na stacji Porto Campanhã
  Rua da Estação,
  Porto, Portugalia 4300-173

  +351 22 539 0274
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 13:00 i 15:00 - 19:00
  Europcar na stacji Porto Campanhã Europcar na stacji Porto Campanhã
  Largo da Estação dos Caminhos de Ferro,
  Porto, Portugalia 4300-173

  +351 22 518 0723
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 13:00 i 15:00 - 18:30
  Sob 10:00 - 12:30

  Usługi na stacji

  Jako jedna z największych stacji kolejowych w Portugalii, możesz spodziewać się szerokiego zakresu usług i udogodnień na miejscu dla pasażerów na Porto Campanhã. Możesz tu skorzystać z toalet, poczekalni, przechowalni bagażu, bankomatów, restauracji i baru z przekąskami. Na stacji jest też oczywiście kilka podstawowych udogodnień, jak ruchome schody i windy na poszczególne tory i perony oraz kilka automatów z przekąskami i napojami. Pasażerowie z ograniczoną sprawnością ruchową otrzymają odpowiednią pomoc i wsparcie podczas pobytu na stacji Porto Campanhã.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Porto

  Choć stacja nie znajduje się dokładnie w centrum miasta, nie będziesz miał żadnego problemu z przyjazdem i odszukanie, gdzie jest twoja wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Porto Campanhã. Stacja znajduje się przy autostradzie A43, która łączy się z mostem Freixo nad rzeką Douro w kierunku na południe do Lizbony, stolicy i Faro w Algarve. Porto Campanhã obsługiwana jest też przez rozległy system metra z czterema liniami (zielona, czerwona, pomarańczowa i niebieska) łączącymi się na podziemnej stacji Campanhã. Czerwona linia metra łączy się też z lotniskiem w Porto, z jedną przesiadką na stacji Trindade. Ze stacji Porto Campanhã można też z łatwością przemieścić się w wybrane miejsce autobusem, z kilkoma przystankami na trasach, a w okolicy zatrzymują się między innymi linie 205, 206, 207 i 403.

  Porady parkingowe

  W okolicy znajdziesz kilka dogodnych opcji parkingowych w doskonałych lokalizacjach, zarówno przy stacji, jak i na pobliskich uliczkach, zatem nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem wolnego miejsca dodo zaparkowania na stacji Porto Campanhã, czy w okolicy. Jedną z najlepszych opcji podczas zwiedzania jest też skorzystanie z pobliskiego parkingu Parque Estação Ferroviária de Campanhã znajdującego się przy Largo da Estação, gdzie możesz zatrzymać się kiedy chcesz, na jak długo chcesz, o każdej porze dnia i zapłacić w pełni podczas wyjazdu.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji