Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU MADERA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Madera w niskich cenach

  Auto Europe działa jako pośrednik w branży wynajmu samochodów od ponad 60 lat. Na przestrzeni lat utworzyliśmy i umocniliśmy współpracę z wieloma wypożyczalniami samochodów na całym świecie. Dzięki temu tworzymy oferty dla naszych klientów, dając do wyboru pojazdy do odbioru z rozległej floty w ponad 24,000 miejscach docelowych w ponad 180 krajach.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Madera daje najwięcej możliwości, aby w pełni wykorzystać swój pobyt na tej cudownej wyspie. Rozpocznij wakacje od momentu wylądowania i ruszaj w drogę, tak jak masz to przewidziane w planach. Madera znana jest z produkcji doskonałego wina, fantastycznego jedzenia, wyjątkowej kultury oraz lasy Laurel, które są objęte patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Madera to idealne miejsce na ucieczkę od codziennego gwaru i hałasów, aby zrelaksować się i wyciszyć. Zarezerwuj samochód z Auto Europe i korzystaj z gwarantowanych najniższych cen wynajmu i z najlepszych usług! Dla dodatkowego spokoju, odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów na Maderze od klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko Cristiano Ronaldo na Maderze, znane też jako Lotnisko Madera lub Lotnisko Funchal (Portugalski: Aeroporto da Madeira) to międzynarodowy port lotniczy znajdujący się około 13.2 km na północny wschód od stolicy regionu, czyli Funchal, przez co jest czasem nazywany lotniskiem Funchal. W większości są obsługiwane z niego loty do Europejskich metropolii, jako że Madera jest postrzegana jako wypoczynkowe miejsce docelowe. Madera jest też kluczową lokalizacją, jeżeli chodzi o ruch cargo, importy i eksporty produktów na i z archipelagu Madery. Jest to czwarte co do wielkości lotnisko pod względem ruchu pasażerskiego w Portugalii. Lotnisko zostało nazwane na cześć piłkarza Cristiano Ronaldo, który urodził się na tej wyspie.

  Lotnisko Madera (FNC)
  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Cristiano Ronaldo na Maderze, znane też jako lotnisko Madera
  Adres: Aeroporto da Madeira, 9100-105 Santa Cruz, Madeira, Portugalia
  Telefon: +34 902 404 704
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Linie lotniczych obsługujące loty do Funchal z Polski, to między innymi Enter Air i Smartwings.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku na Maderze

  Większość wypożyczalni samochodów na lotnisku Madera ma swoje stanowiska na terenie budynku terminala. W celu upewnienia się, że wiesz jak udać się do biurka swojego dostawcy, zalecamy szczegółowe zapoznanie się z voucherem, ponieważ znajdują się na nim wskazówki dotyczące dotarcia do punktu odbioru pojazdów. Niedaleko strefy odbioru bagażu znajdziesz też dozownik kluczyków w ramach usługi Europcar Premium Pick-up, która pozwala na odebranie kluczyków do wynajętego pojazdu i natychmiastowe wyruszenie w drogę bez odwiedzania biura dostawcy. Warto upewnić się, że masz ze sobą też wszystkie dokumenty, które potrzebne będą Ci podczas odbioru samochodu.

  Alamo na lotnisku Madera Alamo na lotnisku Madera
  Santa Cruz,
  Madera Portugalia 9100-105
  +351 291 522 248
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:59
  Budget na lotnisku Madera Budget na lotnisku Madera
  Santa Cruz,
  Madera Portugalia 9100-105
  +351 291 524 392
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:59
  Europcar na lotnisku Madera Europcar na lotnisku Madera
  Santa Cruz,
  Madera Portugalia 9100-105
  +351 291 524 633
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Hertz na lotnisku Madera Hertz na lotnisku Madera
  Santa Cruz,
  Madera Portugalia 9100-105
  +351 21 942 6300
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:59

  Terminale

  Lotnisko Madera w Portugalii ma tylko jeden budynek terminalowy, co sprawia, że łatwo jest się po nim poruszać. Dawniej zadziwiająco krótki pas startowy, został już odpowiednio przedłużony, dzięki czemu zdobył liczne nagrody inżynierskie dla całego lotniska. Budynek terminalu znajduje się głównie pod ziemią, przez co na lotnisku nie znajdzie się rękawów dla pasażerów prowadzących z terminala do samolotów. Zamiast tego, pasażerowie pokonują krótki dystans lub korzystają z autobusów wahadłowych. Jeśli potrzebujesz pomocy, biuro informacji znajduje się na poziomie 0 i 1 na terminalu.

  Usługi na lotnisku

  Jak na nieduże rozmiary lotniska, oferuje ono spory wybór różnego rodzaju sklepów i innych usług na Maderze. Znajdziesz tu oczywiście wypożyczalnie, jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku Madera z Auto Europe. Na lotnisku znajdziesz produkty przydatne w podróży, czekoladki i inne słodkości, sklepy specjalistyczne, a także sklepy z pamiątkami oraz sklepy bezcłowe, wszystko to idealne na prezenty na ostatnią chwilę. Dla pasażerów, którzy nie potrzebują długo się zatrzymywać na lotnisku, są tutaj liczne kafejki i bary, gdzie można kupić szybką przekąskę z rodzaju fast food przed lotem. Większość sklepów znajduje się po przejściu za bramki bezpieczeństwa, ale kawiarnie i restauracje są rozprzestrzenione po równo po obydwu stronach.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko na Maderze

  Dzięki temu, że lotnisko jest małych rozmiarów, możesz z łatwością dotrzeć do wybranych miejsc docelowych na Maderze, korzystając z usług, jakie prezentuje wypożyczalnia samochodów na lotnisku Madera. Jada z lotniska w kierunku centrum miasta Funchal, powinna zająć nie więcej niż 20 minut, jeśli wybierzesz trasę przez VR1. Zostając dalej na drodze VR1, możesz się też dostać do Ponta Delgada w zaledwie godzinę. Dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o zasadach jazdy w Portugalii, zachęcamy do odwiedzenia naszego poradnika, z informacjami na ten temat.

  Jeśli chcesz skorzystać z transportu publicznego, aby dostać się do Funchal z lotniska, możesz skorzystać albo z autobusów, albo z usług taksówek. Lotniskowy Aerobus działa pomiędzy strefą przylotów a różnymi popularnymi miejscami docelowymi w okolicach większych hoteli. Według rozkładu jazdy, autobusy te kursują od rana do 19 lub 20 wieczorem. Lokalne linie autobusowe należące do firmy SAM, obsługują przystanki pomiędzy lotniskiem a miastem Machico.

  Porady parkingowe

  Na wyspie, w Funchal, nie ma zbyt wiele dostępnych miejsc parkingowych, a co więcej, wszystkie są płatne. Dla odwiedzających są jednak opcje parkingów, gdzie można zostawić swój wynajęty pojazd bez ponoszenia dużych kosztów. Jeden z takich parkingów, o nazwie Almirante Reis, znajduje się zaraz obok stacji kolejki linowej, a wiele parkingów można znaleźć przy centrach handlowych i większych sklepach.

  Przydatne linki

  Lotnisko Madera