Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA LIZBONA ORIENTE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Lizbona Oriente

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Lizbona Oriente to świetny pomysł na rozpoczęcie zwiedzania najdalej wysuniętej na zachód stolicy w Europie. Stacja kolejowa Oriente jest największą w Lizbonie i jedną z największych na świecie pod względem ruchu pasażerskiego. Gare do Oriente obsługiwana jest przez czerwoną linię metra lizbońskiego, a także przez kilka linii autobusowych. Stacja Gare do Oriente lub po prostu Oriente położona jest zaledwie 3 kilometry od lotniska w Lizbonie. Wynajmując samochód na stacji, znajdujesz się w samym centrum miasta, dlatego szybko możesz się przedostać do różnych ciekawych atrakcji, czy punktów orientacyjnych, jak Klasztor Jerónimos, Wieża w Belém, czy średniowieczny zamek.

  Jedna z największych stacji kolejowych na świecie, Gare do Oriente obejmuje tętniące życiem centrum handlowe, ruchliwą stację metra, połączenia szybkiej kolei międzymiastowej, pociągi podmiejskie i stację autobusów. Stacja kolejowa Oriente otoczona jest pierwszej klasy atrakcjami, jak nagradzane Oceanário de Lisboa (jedno z najlepszych akwariów w Europie), Pavilhão do Conhecimento (muzeum dla całej rodziny) i kolejka linowa z kilometrową trasą nad brzegiem rzeki.

  Położona zaraz na południowo-zachodnim krańcu kontynentu europejskiego, ze wspaniałą lokalizacją nad Atlantykiem, kulturalnie bogata stolica Portugalii jest jednym z miast, które trzeba odwiedzić z ponadczasowym urokiem i bogatą mieszanką atrakcji turystycznych - zarówno starych, jak i nowych. Oprócz jednych z najlepszych kolekcji sztuki na świecie, w Muzeum Gulbenkian i Muzeum Sztuki Starożytnej, w Lizbonie znajdziesz mnóstwo świetnych atrakcji na każdą kieszeń i grupę wiekową.

  Auto Europe oferuje najlepsze stawki na wynajem, w połączeniu z szerokim wyborem pojazdów i doskonałą obsługą klienta na każdym kroku podczas dokonywania rezerwacji. Dzięki naszym silnym relacjom z najlepszymi światowymi, lokalnymi i krajowymi wypożyczalniami, z nami masz możliwość wyboru najbardziej dogodnej lokalizacji odbioru pojazdu w licznych dużych miastach, w tym w Lizbonie, również na lotnisku. Aby pomóc Ci przygotować się lepiej do podróży, stworzyliśmy też przewodnik po Portugalii, z licznymi przydatnymi informacjami. Możesz zarezerwować samochód na wynajem internetowo lub dzwoniąc do naszych specjalistów z Auto Europe pod numer +48 222 639 537. Odwiedź też naszą stronę, gdzie klienci zamieszczają opnie o wypożyczalni samochodów w Lizbonie.

  Informacje o stacji

  Wynajem samochodu na stacji kolejowej Lizbona Oriente, ułatwi Ci odkrywanie tego pięknego miasta i stolicy kraju w swoim własnym tempie, bez ograniczeń czy limitów, jakie narzuca transport publiczny. Gare do Oriente jest dogodnie zlokalizowana przy Oceanário de Lisboa, wyjątkowym i ogromnym oceanarium, stojącym zaraz nad zatoką. Lizbona Oriente została zbudowana jako główna stacja kolejowa dla miasta i została oficjalnie otwarta w roku 1998, na czas, by pomóc pasażerom w dotarciu do Światowych Targów, które odbywały się w portugalskiej stolicy tego roku. Stacja została zaprojektowana przez słynnego architekta Santiago Calatrava, który niemal dwie dekady później odpowiedzialny był za powstanie nowego World Trade Center w Nowym Jorku, korzystając z tych samych materiałów i swojego charakterystycznego designu.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Lizbona Oriente

  Przyjeżdżając do Lizbony na stację Oriente po odbiór samochodu, sprawdź dokładnie, gdzie znajduje się twój dostawca na voucherze, jaki otrzymasz od Auto Europe. Kilka większych i lokalnych wypożyczalni ma swoje biura na terenie stacji kolejowej lub w niewielkiej odległości od niej. Przed przyjazdem, upewnić się, że masz wszystkie wymagane dokumenty do odbioru pojazdu, by zapewnić sprawny przebieg odbioru pojazdu. Jeśli nie jesteś czegoś pewien lub masz problem z rezerwacją, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów chętnie Ci pomoże i rozwieje wątpliwości.

  Avis na stacji Lizbona Oriente Avis na stacji Lizbona Oriente
  Gare Do Oriente,
  Lizbona, Portugalia 1990-999

  +351 21 895 3915
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 18:00
  Europcar na stacji Lizbona Oriente Europcar na stacji Lizbona Oriente
  Gare Do Oriente,
  Lizbona, Portugalia 1990-999

  +351 21 894 6071
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 19:00
  Budget na stacji Lizbona Oriente Sixt na stacji Lizbona Oriente
  Gare Do Oriente,
  Lizbona, Portugalia 1990-999

  +351 21 895 3915
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 18:00

  Usługi na stacji

  Po drugiej stronie ulicy, naprzeciw stacji Lizbona Oriente (połączona podziemnym poziomem) jest galeria handlowa Vasco da Gama, gdzie znajdziesz tuziny różnych sklepów i restauracje ze świetnym jedzeniem. Stacja jest dogodnie zlokalizowana dla tych, którzy muszą długo oczekiwać na połączenie kolejowe lub autobusowe. Na samej stacji również znajdują się podstawowe udogodnienia, sklepy i restauracje, jednak pobliskie centrum handlowe zdecydowanie zwiększa możliwości i wybór. Na stacji Oriente znajdziesz też przechowalnie bagażu, gdzie możesz zostawić walizki nawet na 24 godziny.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Lizbonie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Lizbona Oriente jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ ta stacja znajduje się najbliżej lotniska. Położona jest zaraz naprzeciwko nabrzeża Parque das Nações i mieści w sobie stację metra poniżej i terminal autobusowy za sobą. Większość autobusów jest obsługiwanych przez lokalną firmę Carris, dostarczającą usług w Lizbonie i na obrzeżach, jednak obecne są też prywatne firmy, oferujące połączenia długodystansowe (głównie do Hiszpanii) autobusy od przewoźnika Rede Expressos, który łączy Lizbonę z innymi miastami w Portugalii, odjeżdża z terminala Sete Rios. Autobusy firmy TST podróżujące do Setúbal też mają tam swoje stanowiska.

  Pociągi odjeżdżające ze stacji Lizbona Oriente, kierują się między innymi do Sintry, będącym jednym z najbardziej popularnych miejsc docelowych na wycieczki jednodniowe z Lizbony. Ze stacji Rossio również oferowane jest połączenie na linii Lizbona-Sintra. Długodystansowe połączenia, mające swój początek na stacji Oriente są między innymi do Faro (w regionie Algarve na południu kraju) i Évora.

  Porady parkingowe

  Przy stacji kolejowej Lizbona Oriente znajdziesz dwa duże parkingi publiczne Parque Saba Gare do Oriente i 24-godzinny parking Gare Oriente leżący na terenie stacji. Na parkingu znajdują się kamery, ochrona, usługi czyszczenia, winda, automat do opłacenia za postój, automaty z jedzeniem oraz miejsca parkingowe przeznaczone dla ludzi z ograniczoną sprawnością ruchową. W samej Lizbonie natomiast jest kilka opcji parkingowych. Parkowanie w stolicy będzie oczywiście wyzwaniem, ale nie niemożliwe. W całym mieście znajdują się garaże, parkingi lub stacje płatnicze. Parkowanie w soboty i niedziele jest często bezpłatne, ale należy to potwierdzić za pomocą umieszczonych na nich oznaczeń.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji