Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA SANTA APOLONIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Lizbona Santa Apolonia

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Lizbona Santa Apolonia zapewni Ci najlepszy sposób na przemieszczanie się po mieście i zwiedzanie go w swoim własnym tempie. Stacja Santa Apolónia jest najstarszym terminalem kolejowym, jaki istnieje w Portugalii. Stacja ta znajduje się niemal w samym centrum Lizbony, nad brzegiem rzeki Tag w jej północnej części, w starej dzielnicy Alfama. Santa Apolonia połączona jest ze strefą miejską przez Rua Caminhos de Ferro. Stacja jest w kształcie litery "U" i znajduje się na niej osiem peronów. Ze stacji do Praça do Comércio i Rossio plaza masz niecałe 2 kilometry do przejścia pieszo, aby znaleźć się w historycznym centrum miasta.

  Auto Europe to międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów, oferujący najlepsze stawki wynajmu, w połączeniu z szerokim wyborem pojazdów i doskonałą obsługą klienta. Jesteśmy na rynku od 1954 roku, a nasze silne relacje ze światowymi, lokalnymi i krajowymi wypożyczalniami sprawiają, że z nami masz możliwość wyboru najbardziej dogodnej lokalizacji odbioru pojazdu z dostawcą, który najbardziej Ci odpowiada. Zarezerwuj już teraz samochód na wynajem online lub kontaktując się z naszymi specjalistami z Auto Europe, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537. Odwiedź też naszą stronę, gdzie klienci zamieszczają opnie o wypożyczalni samochodów w Lizbonie.

  Informacje o stacji

  Stacja kolejowa Santa Apolonia w Lizbonie (Lisboa Santa Apolonia) została oficjalnie otwarta w roku 1865, co czyni ją najstarszym terminalem kolejowym w mieście. Stacja położona jest nad brzegiem rzeki Tag w historycznej dzielnicy Alfama, gdzie wieczorami można usłyszeć fado na żywo z jednej z restauracji z wyśmienitym tradycyjnym jedzeniem. Ze stacji Santa Apolonia odjeżdża wiele międzynarodowych pociągów do różnych miejsc docelowych, nie tylko w kraju. W stolicy też kończy się wiele połączeń kolejowych z wielu lokalizacji.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Lizbona Santa Apolonia

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji kolejowej Lizbona Santa Apolonia, pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie wymagane dokumenty, w tym dowód tożsamości, prawo jazdy i kartę kredytową. Auto Europe współpracuje z licznymi wypożyczalniami samochodów w Lizbonie, a na stacji Santa Apolonia znajdziesz między innymi dostawcę Keddy i Europcar, którzy swoje stanowiska mają w budynku stacji. Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji dostawcy znajdziesz na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z rezerwacją lub wynajmem, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów chętnie Ci pomoże i doradzi.

  Europcar na stacji Lizbona Santa Apolonia Europcar na stacji Lizbona Santa Apolonia
  Av. Infante Dom Henrique,
  Lizbona, Portugalia 1149-066

  +351 21 887 5472
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00 - 18:00

  Usługi na stacji

  Na terenie stacji Santa Apolonia znajduje się kilka podstawowych usług, oraz kawiarnia, biuro informacji turystycznej, punkt informacyjny, a także kilka sklepów do dyspozycji podróżnych. Co więcej, znajduje się tu bank, kilka bankomatów i oczywiście stanowiska wypożyczalni samochodów, w tym partnerów Auto Europe. Stacja sama w sobie jest interesującym miejscem do odwiedzenia i do pewnego stopnia może być uważana za atrakcję turystyczną, z pamiątkową tablicą dedykowaną Humberto Delgado (1906-1965), znanego jako General sem Medo (Nieustraszony Generał), który został zamordowany przez sekretną policję na rozkaz dyktatora Salazara. Niedaleko stacji znajduje się też kilka innych atrakcji, jak Muzeum Wojskowe i Muzeum Narodowe Azulejo.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Lizbonie

  Koleje obsługiwane przez przewoźnika Caminhos de Ferro Portugueses (CP) kursują na odcinkach długodystansowych do Paryża i Madrytu, oferują też usługi szybką koleją Alfa Pendular. Codziennie ze stacji Santa Apolonia odjeżdżają też pociągi Sud-Expresso, aby następnego dnia zawitać w Hendaye. Co więcej, znajdziesz tu też połączenie z koleją francuską TGV-Atlantique, która łączy francusko-hiszpańską granicę z Paryżem. Decydując się na przejazd tymi liniami, pasażerowie mogą wybierać między miejscami w pierwszej i drugiej klasie. Pociągi należące do kolei Lusitânia Comboio Hotel odjeżdżają ze stacji Santa Apolonia każdego wieczoru, udając się do Madrytu. Do wyboru są miejsca siedzące oraz leżące do spania.

  Niedaleko Santa Apolonia znajduje się stacja metra niebieskiej linii (Linha Azul), która otwarta została w roku 2007. Ze stacji oferowane są lokalne połączenia na stację kolejową Gare do Oriente linią Azambuja, w kierunku Parque Das Nações. Co więcej, znajdziesz tu też połączenia do miasta Evora i innych ciekawych lokalizacji, jak Braga, Coimbra, Porto, Guimaraes i Fatima. Pociągi ekspresowe do Porto odjeżdżają ze stacji Santa Apolonia, zatrzymując się też na Gare do Oriente.

  Porady parkingowe

  Przy stacji kolejowej Lizbona Santa Apolonia znajdziesz kilka parkingów publicznych, jak Estacionamento Santa Apolónia, Parking Largo dos Caminhos de Ferro, Feira da Ladra Parking, Parking Av. Infante Dom Henrique i kilka innych opcji parkingowych w niewilkiej odległości od stacji. Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Lizbona Santa Apolonia jest dodatkowo dogodnie zlokalizowana w centralnej części miasta. Przyjeżdżając na stację możesz zatrzymać się też na ulicy, tylko pamiętaj, aby upewnić się, że sprawdziłeś znaki drogowe w pobliżu, które mogą wskazywać na ograniczenia. W weekendy parkowanie często jest bezpłatne, jednak warto upewnić się, czy nie ma wyjątków. W samym centrum miasta nie łatwo jest znaleźć wolne miejsce parkingowe, jednak nie jest to niemożliwe. Parkując na stacji, z łatwością dostaniesz się do kilku wspaniałych atrakcji, położonych niedaleko.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji