Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE PORTUGALIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drgowe Portugalia

  Zanim wyruszysz w podróż samochodem po Portugalii, waro zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, aby nie popełnić wykroczeń. Główna trasa łącząca Setubal - Lizbonę - Porto rozgałęzia się stopniowo w głęb kraju, także autostrada przy granicy Portugalii z Hiszpanią biegnąca w kierunku wschodnim z Porto do Braganca i z Aveiro do Vila Real została od niedawna oddana do użytku. Za przejazd autostradą w Portugali pobierane są opłaty, co zwiększa budżet podróży.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Z reguły wypożyczalnie samochodów w Portugalii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 18 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowcy powinni posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat ponoszą w niektórych wypożyczalniach opłatę młodego kierowcy. Dzieci w wieku do 12 lat powinny podróżować w foteliku dziecięcym. W Portugalii wszyscy podróżujący powinni zapiąć pasy w czasie jazdy.

  Ograniczenie prędkości
  W Portugalii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Portugalii obowiązuje ruch prawostronny. W terenach zabudowanych używanie świateł mijania jest dozwolone podczas jazdy nocą, w dzień tylko w przypadku, gdy warunki atmosferyczne utrudniają widoczność. Obowiązek mijania świateł dotyczy przejazdów tunelami i drogą główną łączącą Aveiro/Vilar Formoso przy granicy z Hiszpanią.

  Paliwo
  W Portugalii można zakupić wszystkie rodzaje benzyny bezołowiowej i olej napędowy. Stacje benzynowe czynne są w godzinach od 7h do 22h, jedynie przy głównych szlakach turystycznych stacje benzynowe otwarte są przez 24h/dobę.

  Opłaty
  Niektóre odcinki autostrad w Portugalii są płatne w zależności od kategorii samochodu. Opłatę uiszcza się w formie elektronicznej tzn., że każdy samochód wjeżdżający na autostradę zostaje zarejestrowany przez automatyczny system. Rozliczenie odbywa się za pomocą karty kredytowej, bądź gotówką na poczcie.

  Parkowanie
  W większości portugalskich miast jak Lizbona, Porto, Setubal, Albufeira wprowadzono w okolicach centrum strefy parkowania. Takie strefy oznaczone są niebieskimi tablicami z białą literą P i napisem PAGO (płatne). Do oznaczonych parkomatów należy wrzucić monety, wykupić bilet i umieścić za szybą w samochodzie.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym jest odbierany samochód mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu samochodu w Portugalii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje o ubezpieczeniach zawartych w danej ofercie znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W przypadku podróży poza granicę Portugalii należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe. Generalnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochdów luksusowych oraz do krajów Europy Wschodniej.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem z Portugalii do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Portugalii jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Wynajem samochodu w jedną stronę z Portugalii do innego kraju, jeśli jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.