Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W FARO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Faro - tanio po wybrzeżu Algarve

  Wypożyczalnia samochodów w Faro

  Faro znajduje się na południu Portugalii, w regionie Algarve. Region ma umiarkowany klimat śródziemnomorski, z ciepłymi słonecznymi dniami w lecie i łagodnymi dniami w zimie. Plaże w całym regionie słyną z ciepłych wód, na które wpływa zarówno Morze Śródziemne, jak i bliskość Afryki. Morze w pobliżu wybrzeża jest ogólnie spokojne, a plaże w miastach i wokół miast są zazwyczaj obserwowane przez ratowników w okresie letnim.

  Miasto Faro znajduje się w prowincji Algarve w południowej Portugalii i jest administracyjną stolicą regionu. Piękne miasto pełne restauracji, kawiarni i zabytków, ale spokojniejsze na wieczór w porównaniu z innymi miastami. Znajduje się tutaj lotnisko międzynarodowe, które w wielu umysłach turystów sprawia wrażenie, że jest to tylko punkt wejścia i wyjścia z prowincji. Jednak nie powinno tak być, ponieważ samo Faro ma wiele do zaoferowania.

  Mając samochód wynajęty w Faro będziesz mógł zwiedzać piękne wybrzeże Algarve i odkrywać inne miasta w Portugalii. Pełna życia stolica kraju - Lizbona znajduje się zaledwie dwie i pół godziny jazdy samochodem na północ. Możesz nawet udać się do Porto i zwiedzić wspaniały region Dao. Po drodze do Porto zalecamy zatrzymać się w miasteczku uniwersyteckim Coimbra i czarującym miasteczku Aveiro, znane jako “Wenecja Portugalii” przez kanały wodne i kolorowe łodzie, nazywane “moliceiros”. Aby zapewnić Ci jak największą elastyczność na drodze, oferujemy możliwość wynajmu samochodu w jedną stronę: co oznacza, że możesz odebrać wynajęty pojazd w jednym mieście i oddać w innym.

  Auto Europe świadczy usługi wynajmu samochodów w Faro od wielu lat i mamy wiele informacji o lokalnych dostawcach. Wiedza, która pomoże Ci znaleźć idealny samochód, w najlepszej cenie. Nasi klienci mogą wybrać, która wypożyczalnia samochodów w Faro, ma najbardziej dogodną lokalizację dla podróżnych przybywających z Polski. Wszystkie oferty są zawsze jasno wytłumaczone na naszej stronie, jeśli jednak będziesz mieć jakiekolwiek pytania związane z wynajmem, czy rezerwacją samochodu, skontaktuj się z naszym oddanym zespołem rezerwacyjnym pod numerem +48 222 639 537. Jeśli chcesz poznać opinie o wypożyczalni samochodów w Faro, odwiedź naszą stronę z recenzjami klientów Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Faro, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Faro

  Decydując się na wynajem samochodu w Faro, zauważysz, że większość wypożyczalni ma swoje stanowiska na lotnisku w Faro. Auto Europe dostarczy Ci największego wyboru zarówno pojazdów, dostawców, jak i lokalizacji, ponieważ współpracujemy z licznymi międzynarodowymi i lokalnymi wypożyczalniami. Większość naszych partnerów na lotnisku w Faro znajduje się w budynku terminalowym, ale znajdziesz też kilka biur na Estrada do Aeroporto. Nie zapomnij, że oferujemy też lokalizacje odbioru w centrum miasta, aby każdy klient mógł wybrać opcję, jaka najbardziej mu odpowiada.

  Lotnisko w Faro

  Lotnisko Faro znajduje się około 4 km na zachód od miasta Faro w Algarve, w południowej Portugalii. Lotnisko powstało w 1965 roku i szybko zyskało popularność wśród turystów podróżujących w Algarve. W 2015 r. do 6,4 mln pasażerów podróżowało przez to lotnisko.

  Lotnisko Faro (FAO)
  Adres:
  Lotnisko Faro, 8006-901 Faro, Portugalia
  Strona internetowa: www.ana.pt
  Telefon:+351 289 800 800 (Darmowy numer z Portugalii: 800 201 201)
  Punkt informacyjny: telefon: +351 28 9818582.
  E-mail: Info_Faro@ana.pt


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Faro

  Faro jest popularnym miejscem docelowym i z tego powodu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom szeroki zakres pojazdów w przystępnych cenach z różnymi godnymi zaufania dostawcami. Wśród naszych partnerów znajdziesz światowe, rozpoznawalne marki, jak Sixt i Hertz, ale też tanie wypożyczalnie, jak Guerin, Centauro i Interrent, oraz krajowych dostawców, jak Turisprime, Rent a Star i Drive on Holidays. W ten sposób możemy Ci zagwarantować tani wynajem samochodów w Faro, a jednocześnie ogromną flotę pojazdów do wyboru, oraz najwyższy poziom usług. Dzięki naszej szerokiej sieci partnerstw dostarczamy też wyjątkowe promocje, jak dodatkowy kierowca gratis, GPS wliczone w cenę wynajmu i nie tylko.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Thrifty Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Premium Pick-up Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Faro

  Skontaktuj się z nami

  Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, przeglądając wypożyczalnie samochodów w Faro, skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacyjnymi, którzy pomogą Ci rozwiązać problem telefonicznie lub odpowiadając na e-mail. Poniżej znajdziesz też sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami przez klientów wynajmujących w Faro, do których możesz się odnieść przed wyjazdem. Znajdziesz tu informacje związane z ubezpieczeniem, opłatami drogowymi, a także ruchem drogowym i parkowaniem, które mogą Ci się przydać podczas wyjazdu.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żebywynająć samochód w Faro?

  Tak. Potrzebujesz karty kredytowej, aby opłacić rezerwację, oraz aby odebrać pojazd. Podczas odbioru, dostawca będzie wymagał przedstawienia ważnej karty kredytowej wystawionej na imię i nazwisko głównego kierowcy. Na karcie kredytowej blokowany jest depozyt. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Faro?

  Wypożyczalnia samochodów w Faro dostępna przez Auto Europe, ubezpiecza wszystkie swoje pojazdy zgodnie z podstawowymi wymogami w Hiszpanii, czyli wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, jak opony, lusterka, koła, szkło, wnętrze, dach, silnik i podwozie. Więcej informacje znajdziesz na naszej stronie z informacjami o poszczególnych ubezpieczeniach, gdzie dowiesz się, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi ubezpieczeniami.

  Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy, zapewniając Ci większą ochronę podczas wyjazdu. Wybierając nasze zabezpieczenie, klient wciąż jest odpowiedzialny za udział własny, ale po zakończonym wynajmie może się ubiegać o jego zwrot od Auto Europe.

  Wiek kierowcy również jest ważny podczas wynajmu. W Portugalii minimalny wiek kierowcy to 18 lat jednak niektórzy dostawcy mogą narzucać własne ograniczenia. Przede wszystkim kierowca musi mieć prawo jazdy od co najmniej roku, a wszyscy kierowcy poniżej 26 roku życia podlegają opłacie młodego kierowcy. Jest to rodzaj zabezpieczenia ze strony wypożyczalni w przypadku mniej doświadczonych klientów.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Faro?

  Ruch w Faro na ogół nie jest zbyt przytłaczający, a ulice puste w porównaniu z innymi miastami. Najbardziej ruchliwe trasy zmierzają w kierunku A22. Ponieważ droga A22 stała się drogą płatną, znaczna część ruchu drogowego zmierza teraz w kierunku drogi krajowej EN125, która łączy się z innymi miastami w Algarve. Jeśli chcesz się zapoznać z przepisami obowiązującymi na portugalskich drogach, zapoznaj się z naszym poradnikiem ruchu drogowego w Portugalii.

  Jeśli planujesz podróżować po Algarve, ważne jest, aby wiedzieć, że autostrada A22, która wcześniej nie była płatna, ma teraz elektroniczne opłaty drogowe. Wiele wypożyczalni samochodów ma już zainstalowane w samochodach urządzenia, które ułatwiają płatność za przejazd. Aby aktywować to urządzenie, zazwyczaj wymagana jest dzienna opłata . Alternatywnie możesz również zapłacić za opłaty za przejazd w portugalskim urzędzie pocztowym lub Pay Shop. Należy to zrobić 48 godzin po skorzystaniu z drogi, ale nie później niż 5 dni. Jeśli wolisz, możesz również kupić kartę przedpłaconą w urzędzie pocztowym.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Faro?

  Jeśli planujesz wynajem samochodów w Faro z Auto Europe, wiedz, że większość parkingów ulicznych w Faro jest płatna. Możesz zidentyfikować płatny parking przez niebieskie kwadratowe znaki z białym P. Na ulicach, na których możesz zapłacić za parking, znajdują się parkometry, a następnie musisz zostawić bilet na desce rozdzielczej. Jeśli znak parkingowy zawiera również słowo „Residentes”, oznacza to, że parking jest przeznaczony tylko dla mieszkańców.

  W Avenida 5 de Outubro znajduje się podziemny parking. Parking jest płatny, ale jest to dobra opcja, jeśli masz problemy ze znalezieniem parkingu na ulicy. Ten parking jest bardzo centralnie położony.

  W pobliżu Largo de São Francisco znajduje się bezpłatny parking, który jest dogodnym miejscem na zostawienie wynajętego samochodu w Faro, aby poświęcić kilka godzin na zwiedzanie tego wspaniałego miasta, ponieważ znajduje się w pobliżu murów miejskich i znajduje się w odległości spaceru od centrum. Chociaż jest to bezpłatny parking, wokół często znajdują się „profesjonalni parkingowi”, „pomagający” osobom szukającym miejsca na zaparkowanie samochodu. Chociaż nie jest to obowiązkowe, podaruj im drobne, jako jest zalecone dla tych, którzy cenią sobie nietkniętą karoserię samochodu. Parkowanie w centrum miasta jest ograniczone i na ogół dostępne są jedynie parkingi płatne. Istnieje też opcja podziemnych garaży.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Faro?

  Tak, w Faro obowiązują opłaty drogowe. Jeśli planujesz wycieczki objazdowe po Algarve, warto pamiętać, że autostrada A22, która dawniej nie była płatna, teraz ma elektroniczne budki poboru opłat. Liczne wypożyczalnie samochodów w Faro ma już pojazdy w swojej flocie wyposażone w urządzenia, dzięki którym dużo łatwiej jest opłacić swój przejazd. Aby uruchomić takie urządzenie, zazwyczaj wymagana jest dzienna opłata. Alternatywnie możesz też opłacić swoje przejazdy na portugalskiej poczcie lub przez Pay Shop. Pamiętaj, że należy to zrobić 48 po skorzystaniu z danej drogi, ale nie później niż 5 dni po. Jeśli wolisz, możesz też zakupić opłacaną z góry kartę na poczcie. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie poświęconej opłatom drogowym w Portugalii.


  Faro przewodnik turystyczny

  Faro położone jest w fantastycznej lokalizacji, dzięki czemu możesz się tu cieszyć wspaniałym śródziemnomorskim klimatem, z ciepłymi letnimi dniami i łagodnymi zimami. Plaże w całym regionie słyną z ciepłych wód, zarówno przez Morze Śródziemne, jak i bliskość Afryki. Wynajem samochodów w Faro ułatwi Ci zwiedzanie i podziwianie piękna miasta i całego regionu Algarve, a nawet ułatwi Ci przejazd do Hiszpanii, jeśli takie masz plany. Poniżej stworzyliśmy krótki przewodnik po ciekawych atrakcjach w okolicy i miejscach, które warto odwiedzić na wycieczki jednodniowe.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Faro

  Wypożyczalnia samochodów w Faro zapewni Ci idealny sposób na zwiedzanie regionu Algarve, gdzie wspaniałe plaże i czyste wody tworzą wspaniałe krajobrazy, jak obrazek z pocztówki. Podczas wyjazdu możesz zrobić jednak wiele więcej niż cieszyć się wodą i piaskiem, a kilka pomysłów na spędzenie czasu, wymieniamy dla Ciebie poniżej:

  Sagres

  Jeśli planujesz dłuższą wycieczkę, skorzystaj z wypożyczalni samochodów i z Faro udaj się na zachód, a ciągu godziny i 24 minut wzdłuż A22 dotrzesz do miejsca, które kiedyś było znane jako koniec świata - Sagres. To wyjątkowe miejsce jest pełne historii i jest to tu została założona pierwsza w historii szkoła żeglarska przez księcia Henryka Nawigatora w XV wieku. Dzięki wczesnemu połączeniu z portugalskim wiekiem odkrycia, Sagres ma liczne forty rozrzucone po całym krajobrazie. Z około 2000 mieszkańcami, ziemia jest głównie jałowa, ale ma imponujące klify wznoszące się od morza atlantyckiego, na których znajdują się dwie latarnie morskie w Ponta de Sagres i São Vicente.

  Albufeira

  Tylko 40 minut od Faro wzdłuż autostrady A22, znajdziesz się w nadmorskiej miejscowości Albufeira. Zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Albufeira ma bardzo tętniące życiem kluby nocne z licznymi barami, kawiarniami i restauracjami, które oferują dania kuchni portugalskiej, angielskiej, holenderskiej i irlandzkiej, z pubami i klubami rozsianymi wzdłuż wąskich uliczek (The Strip) lub na starym mieście. Pierwotnie była to wioska rybacka, ludność liczy obecnie około 41 000 mieszkańców, ale latem liczba mieszkańców wzrasta do 300 000 mieszkańców. Dzięki wspaniałym plażom, znanym na całym świecie polom golfowym i doskonałym hotelom, to małe miasteczko ma wiele do zaoferowania.

  Tavira

  Po odebraniu wynajętego samochodu z Faro, to tylko 32 minuty wzdłuż A22 do nadmorskiej miejscowości Tavira. Położone na wschodnim krańcu Algarve miasto pochodzi z epoki brązu i było ważną osadą dla Fenicjan. Ze względu na mieszankę kultur, Tavira jest wspaniałą mozaiką budynków architektonicznych. Zawiera 37 kościołów, wiele budynków z XVIII wieku, zamek Tavira i most rzymsko-mauretański, który rozciąga się nad rzeką Gilão łączącą obie części miasta. Samo miasto jest bardzo przyjemne; z zaledwie około 26 000 mieszkańców jest bardzo spokojnie podczas wędrówki po starym mieście. Więc zrelaksuj się, napij się kawy w jednej z wielu kawiarni lub restauracji i obserwuj świat.

  Co robić w Faro

  Miasto Faro jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia i zdecydowanie polecamy spędzić trochę czasu na podziwianie pięknego starożytnego centrum miasta, otoczonego murami. Poza murami rozwinęło się nowoczesne miasto, oferując liczne sklepy, restauracje i bary do odwiedzenia i spróbowania lokalnych potraw. Na południu, miłośnicy natury znajdą park naturalny Rio Formosa z lagunami ze słoną wodą i wspaniałą dziką przyrodą, a wypożyczalnie samochodów w Faro ułatwią Ci zwiedzanie. Poniżej wymieniliśmy kilka największych atrakcji do zobaczenia w Faro.

  • Museu Minicipal de Faro: Muzeum Faro zawiera wiele zbiorów archeologicznych z regionu Algarve. Wszystkie są wystawione w trzech pokojach. Ta intrygująca podróż po historii prowadzi od epoki rzymskiej przez epokę żelaza, do epoki łacińskiej i ery islamu. Muzeum koncentruje się na historii i pochodzeniu Faro i pokazuje, jak ludzie żyli w każdym określonym czasie. Małe, ale interesujące muzeum i warte odwiedzenia.

  • Forum Algarve: Jeśli zakupy są twoją mocną stroną, to Forum Algarve jest miejscem do odwiedzenia. To centrum handlowe, położone w zachodniej części Faro, jest jednym z największych w regionie. W środku znajduje się 120 sklepów, 20 restauracji, kino i rynek handlowy. Z około 2250 miejscami parkingowymi napotkasz najlepsze marki, takie jak Zara, Mango, Gant, a nawet sklep Apple, przechadzając się po tym kompleksie.

  • Stare Miasto w Faro: Faro jest często pomijane przez turystów, którzy używają go głównie jako bramy do bardziej turystycznych kurortów. Nie należy jednak zapominać o starym mieście Faro. Z uliczkami zamkniętymi dla ruchu kołowego, tętniącymi życiem kawiarniami, restauracjami i wspaniałymi klejnotami architektonicznymi - to małe centrum miasta jest koniecznością. Odwiedź katedrę, kaplicę kości lub daj się zabawić przez jednego z licznych artystów ulicznych.

  • Oglądanie delfinów i wielorybów: Dlaczego nie spędzić dnia, aby zobaczyć lokalną przyrodę i obserwować delfiny i wieloryby w ich naturalnych siedliskach. Rejsy statkiem wyruszają wzdłuż Ria Formosa aż do otwartego błękitnego morza. Tam zobaczysz nie tylko zwyczajne delfiny, ale także delfiny butelkonose i wieloryby, żółwie morskie i ptaki morskie. Wycieczki można rezerwować na jedną godzinę lub dłuższą trzygodzinną podróż. Łodzie są bardzo wygodne, bezpieczne i idealne dla całej rodziny.

  • Ilha Deserta, Faro: Jeśli chcesz się wyłączyć i uciec od wszystkiego, Ilha Deserta jest fantastyczną opcją. Z jedynie 40-minutową podróżą promem dosiągalna jest wyspa, wspaniałe miejsce do odwiedzenia. Z czystym turkusowym niebieskim morzem i złocistymi piaszczystymi plażami, poczujesz się jak na Karaibach. Ta zapierająca dech w piersiach plaża posiada restaurację i bary z przekąskami. Zaleca się zabranie ze sobą parasola plażowego, ponieważ są one kosztowne do wynajęcia.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Faro