Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W CHORWACJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Chorwacji z Auto Europe

  Położona na Morzu Śródziemnym Chorwacja jest mniej dotknięta turystyką niż inne wakacyjne miejsca docelowe, takie jak Włochy czy Hiszpania. Ponadto konkurencyjne ceny zakwaterowania w Chorwacji pozwalają podróżującym z ograniczonym budżetem cieszyć się fascynującymi wakacjami. Dzięki bogatej historii i mnóstwu zabytków, niesamowitych krajobrazów i niebiańskiej pogody Chorwacja jest miejscem, którego nie można przegapić. Niezależnie od tego, czy chcesz odebrać swój samochód w Chorwacji na lotnisku, dworcu kolejowym lub w jednym z wielu naszych centrów miast, oferujemy zarówno jakość, jak i elastyczność, aby Twoje wrażenia z jazdy były pozytywne z wygodą i bezproblemowym wynajmem.

  Auto Europe to międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów, który od prawie 60 lat zapewnia klientom niezawodny transport do miejsc na całym świecie. Dzięki ponad 24 000 dogodnym punktom odbioru, wynajem samochodu podczas podróży zagranicznej nigdy nie był łatwiejszy. Współpracując z lokalnymi i międzynarodowymi dostawcami, Auto Europe jest w stanie zaoferować szeroką gamę wynajmowanych samochodów do wyboru, gwarantując najlepszą cenę i doskonałą obsługę klienta. Zarezerwuj wynajem z wypożyczalnią samochodów w Chorwacji już dziś i skorzystaj z naszych świetnych ofert! Ciesz się niesamowitą linią brzegową lub fantastycznymi górami na narty zimowe w jednym z głównych miejsc turystycznych w Europie. Dla dodatkowego spokoju na drodze sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Chorwacji i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Chorwacji?

  Auto Europe opracowało przydatne informacje dla tych, którzy planują wynajem samochodów w Chorwacji. Więcej informacji na temat bezpiecznego poruszania się po Chorwacji znajduje się w naszym przewodniku z informacjami o przepisach drogowych:

  • Samochody jeżdżą po prawej stronie drogi, a pojazdy wjeżdżające na rondo mają pierwszeństwo przejazdu.

  • Ograniczenie prędkości na obszarach miejskich wynosi 50 km/h i 90 km/h dla jazdy poza nim. Na drogach ekspresowych samochody mogą poruszać się z maksymalną prędkością 110 km/h i 130 km/h na autostradach.

  • Autobusy szkolne mają pierwszeństwo opuszczenia przystanku.

  • W dużych miastach Chorwacji, takich jak Dubrownik, Split i Zagrzeb, znajduje się wiele parkingów z licznikiem publicznym. Płatny parking jest dobrze oznaczony, a parkometry są łatwe w obsłudze.

  • Zapinanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe przez cały czas.

  • Kierowcy muszą zawsze mieć przy sobie ważne prawo jazdy, dokumenty rejestracyjne i dokumenty ubezpieczenia

  • Stacje benzynowe w Chorwacji są zazwyczaj otwarte od 6 rano do 8 wieczorem, niektóre stacje w dużych miastach i na autostradzie otwarte są 24 godziny. Płatności są akceptowane w gotówce, kartach debetowych i kredytowych na głównych stacjach benzynowych.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Tankowanie w Chorwacji odbywa się na zasadzie samoobsługi, ale możesz poprosić urzędnika o pomoc. Płatność jest w środku stacji benzynowej po uzupełnieniu baku. Akceptowana jest płaność gotówką jak i kartą kredytową (Visa i Mastercard są akceptowane wszędzie). Każda stacja benzynowa będzie miała numer podany przy każdym stanowisku, a kiedy skończysz, po prostu podejdź do kasy, podaj numer i zapłać. Proces jest zatem taki sam jak na stacjach w Polsce, więc nie będziesz mieć problemu z tankowaniem podczas pobytu w Chorwacji.

  Większość wypozyczalni stosuje politykę paliwową pełny do pełnego. Upewnij się jaka polityka dotyczy w przypadku Twojej rezerwacji. Jeśli musisz uzupełnić bak przed zwrotem samochodu, nie zapomnij zatrzymać się na jednej z pbliskich stacji, żeby uniknąć dodatkowych opłat za paliwo u dostawcy. Dowiedz się więcej o polityce paliwowej tutaj.

  Co robić w Chorwacji

  • Dubrownik Stare Miasto: Stare Miasto, w którym znajdują się zabytkowe świątynie i spektakularne budynki, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO już w 1979 roku. Mury obronne starego miasta robią największe wrażenie, i to dzięki nim miasto nigdy nie został podbity. Dziś, pięknie odrestaurowane, mury miejskie są najbardziej znaną atrakcją Chorwacji także dzięki niektórym scenom z Gry o Tron, które były tu kręcone.

  • Park Narodowy Jezior Plitwickich: Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1949 roku. Składa się z licznych turkusowych jezior połączonych ze sobą 90 malowniczymi wodospadami. To bajkowe miejsce teleportuje odwiedzających do świata cudów natury. Najlepszym sposobem, aby się tam dostać, jest autostrada A1.

  • Rovinj: Historia tego uroczego miasteczka sięga VII wieku p.n.e. Było ono świadkiem rządów różnych imperiów i krajów, dzięki czemu może teraz pochwalić się oszałamiającą bizantyjską lub wenecką architekturą. Wybierz się na spacer labiryntem małych brukowanych uliczek Rovinj i nie przegap najlepszego widoku na Adriatyk z placu przed kościołem św. Eufemii.

  • Pula: największe miasto Istrii jest najbardziej znane z rzymskiego amfiteatru z I wieku p.n.e. Odwiedź starożytną arenę i cofnij się w czasie. Zobacz z pierwszej ręki to, co najlepsze w rzymskiej architekturze, miejsce bitwy gladiatorów. W pobliżu areny znajduje się duży płatny parking publiczny, więc dotarcie tam wynajętym samochodem jest proste.

  • Split: drugie co do wielkości miasto w Chorwacji, Split, leży na wybrzeżu Adriatyku i cieszy się wspaniałą letnią pogodą przez większość roku. Miasto jest pełne zabytków wciśniętych w labirynt małych uliczek. Split jest pełen życia nocnego i szczyci się imponującą promenadą pełną uroczych kawiarni.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Chorwacji

  Chorwacja oferuje bogatą i urozmaiconą ofertę wakacyjnych atrakcji, od historycznych pereł, takich jak Dubrownik i szereg cudów natury, po nowoczesny i wyrafinowany Zagrzeb. Zorganizowaliśmy dwie wycieczki, które możesz zorganizować podczas pobytu w Chorwacji, aby zainspirować Cię do odkrycia tego cudownego kraju.

  • Wybrzeże Adriatyku: Wynajmij samochód w Dubrowniku, jednym z najpotężniejszych średniowiecznych miast otoczonych murami południowego Adriatyku, i zanurz się w lokalnej kulturze. Po zapoznaniu się z atmosferą Dubrownika i zabytkami i przygotowaniu się do dalszej podróży, wybierz drogę nr 8 i jedź na północ, aby zobaczyć najlepsze kultowe widoki na Adriatyk. Droga 8 biegnie wzdłuż wybrzeża Adriatyku i prowadzi przez małe urocze wioski i turystyczne hotspoty Makarska, Split lub Zadar, gdzie można zatrzymać się na kilka dni.

  • Istria: Półwysep Istria położony jest w północno-zachodniej Chorwacji nad Morzem Adriatyckim. Półwysep najlepiej opisać jako skarbnicę zabytków z epoki bizantyjskiej. Wycieczka na półwysep to podróż w czasie do historycznych miast portowych Pula, Porec i Rovinj. Znajdziesz tutaj nie tylko fascynującą architekturę, ale także wyśmienitą kuchnię i spektakularne krajobrazy, które są bardzo pociągające. Zwiedzaj półwysep i wykorzystaj w pełni swoje podróże na Istrii.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Chorwacji?

  Aby wynająć pojazd od wypożyczalni samochodów w Chorwacji, musisz mieć co najmniej 18 lat (ograniczenia wiekowe mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu i dostawcy) i posiadać prawo jazdy przez co najmniej rok. Kierowcy poniżej 25 roku życia powinni pamiętać, że mogą ponieść dodatkową opłatę dla młodego kierowcy. Każdy dostawca może mieć różne opłaty, dlatego sprawdź jaka może dotyczyć Ciebie w naszym systemie rezerwacji w celu uzyskania dokładnych kwot lub skontaktuj się z naszym działem rezerwacji telefonicznie lub mailowo.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Chorwacji?

  Wszystkie autostrady w Chorwacji są drogami płatnymi. Opłaty za przejazd uiszczane są w punktach poboru opłat na autostradach, na których akceptowane są karty płatnicze, debetowe i kredytowe. Opłaty za przejazd pobierane są w Kunach lub euro. Opłaty drogowe można również płacić za pomocą bezprzewodowego urządzenia elektronicznego o nazwie Electronic Toll Collection (ELC). Opłaty za przejazd zależą od wielkości pojazdu. Istnieje również kilka mostów i tuneli z opłatami w Chorwacji.

  Krótko o historii

  Zanim kraj został założony na początku średniowiecza, kiedy powstało Księstwo Chorwacji, terytoria dzisiejszej Chorwacji znajdowały się pod panowaniem rzymskim i greckim. Chorwaci utworzyli unię z Węgrami w 1102 r., tworząc Królestwo Chorwacji, które trwało kolejne cztery stulecia. Okres ten upłynął pod znakiem najazdów osmańskich i walki z Republiką Wenecji, która chciała kontrolować regiony przybrzeżne. Chorwacki parlament wyznaczył Ferdynanda I z rodu Habsburgów na nowego władcę Chorwacji w 1527 r. jako sposób zapewnienia ochrony przed Imperium Osmańskim. Po wojnach osmańskich rozpoczęły się migracje Chorwatów i Serbów, dokonując wielkich zmian demograficznych.

  Podczas wojen napoleońskich ziemie przybrzeżne zmieniły przymierza z Francuzami na Austriaków, aby stać się częścią Cesarstwa Austriackiego. Po kongresie w Wiedniu w 1815 r. utworzono Królestwa Chorwacji i Dalmacji i pozostały one częścią Cesarstwa Austriackiego do 1918 r., kiedy parlament chorwacki ogłosił niepodległość i przyłączył się do nowego państwa Słoweńców, Chorwatów i Serbów. Nowy kraj zjednoczył się z Królestwem Serbii, tworząc Królestwo Serbów, Chorwatów i Słoweńców. Konstytucja z 1921 r. ogłosiła jedno unitarne państwo kończące chorwacką autonomię, co pogorszyło sytuację w chorwackiej polityce.

  W 1931 r. Król Aleksander zmienił nazwę kraju na Jugosławię i wprowadził bardziej jednolitą konstytucję. Po dalszych zawirowaniach politycznych i wewnętrznych podziałach Jugosławia stanęła w obliczu niemieckiej i włoskiej okupacji podczas II wojny światowej. Niepodległe państwo chorwackie, wspierane przez nazistów, zostało utworzone w 1941 r. i obejmowało części Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz region Syrmii. Ruch oporu, któremu przewodził Josip Broz Tito, doprowadził do utworzenia Socjalistycznej Federalnej Republiki Jugosławii pod koniec II wojny światowej w 1945 r. Socjalistyczna Jugosławia rozpadła się w 1992 r. w wyniku wojen jugosłowiańskich wywołanych nierozwiązanymi problemami etnicznymi. Chorwacja oddzieliła się od Jugosławii w 1991 r., co doprowadziło do kolejnej wojny, która zakończyła się w 1995 r. Chorwacja przystąpiła do NATO w 2009 r. i stała się członkiem Unii Europejskiej cztery lata później w 2013 r.

  Jaka jest waluta w Chorwacji?

  Walutą w Chorwacji jest kuna (HRK). Walutę można wymieniać w bankach i kantorach wymiany walut w całym kraju. Karty kredytowe są ogólnie akceptowane w większości głównych centrów handlowych, ale zawsze dobrą praktyką jest powiadomienie dostawcy karty przed podróżą, aby zapewnić odpowiednią ochronę.

  Jaka jest strefa czasowa w Chorwacji?

  Chorwacja leży w środkowoeuropejskiej strefie czasowej (CET), która jest o godzinę przed czasem Greenwich (GMT +1) w miesiącach zimowych i dwie godziny przed GMT w lecie, kiedy obserwuje się czas letni.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po chorwacku?

  Języki chorwacki i serbski są używane w Chorwacji, a niemiecki jest również powszechnie używany i rozumiany w północnych regionach kraju. Podróżujący usłyszą także język włoski wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Oto kilka kluczowych zwrotów w języku chorwackim, z którymi warto się zaznajomić przed wyruszeniem w podróż:

  Cześć - Bok lub Bog
  Dzień dobry - Kako ste
  Dobrze dziękuję - Dobro sam, hvala
  Proszę - Molim
  Dziękuję - Hvala
  Tak - Da
  Nie - Ne
  Jak masz na imię? - Kako se zovete?
  Nazywam się.. - Zovern se..
  Zgubiłem/am się - Izgubio / izgubila sam se
  Policja - Policija
  Czy mogę skorzystać z telefonu? - Mogu li se posluziti telefonom?

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Chorwacji?

  Prąd elektryczny w Chorwacji wynosi 230 woltów, 50 Hz. Okrągłe, dwubiegunowe wtyczki w europejskim stylu są zwykle standardem.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Chorwacji?

  Chorwacja przystąpiła do Unii Europejskiej pierwszego dnia lipca 2013 r., co oznacza, że wymogi odnośnie wiz w Chorwacji są teraz zgodny z resztą UE. Przekraczając granicę wystarczy, że będziesz mieć przy sobie dowód osobisty oraz dokumety do prowadzenia pojazdu. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas pobytu w Chorwacji, zapoznaj się z lokalizacją ambasady polskiej w Zagrzebiu.

  Ambasada RP w Zagrzebiu
  Miramarska 23
  10000 Zagreb
  Fax: (00385-1) 48-99-420
  Telefon: (00385-1) 48-99-444
  Email: hrzagamb@msz.gov.pl / veleposlanstvo.poljske@msz.gov.pl

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne