Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W ZADARZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Zadarze w niskich cenach

  Jako stolica prowincji Dalmacji, Zadar jest idealnym punktem startowym podróży po Chorwacji, a pierwszym przystankiem powinna być wypożyczalnia samochodów w Zadarze. Wynajęty pojazd znacznie ułatwi Ci możliwość odkrywania okolicznych rejonów, bez konieczności polegania na transporcie publicznym. Drogi w Chorwacji są zazwyczaj w dobrym stanie, natomiast kierowcy są cywilizowani, więc możesz czuć się bezpiecznie podczas jazdy po Zadarze i całym kraju.

  Zadar to żywe miasto z pozytywną energią emanującą z licznych barów, klubów i restauracji, zapewniających rozrywkę wieczorami. W ciągu dnia znajdziesz tu wiele atrakcji turystycznych i miejsc historycznych wartych odkrycia lub możesz skorzystać z okazji i udać się na jedną z lokalnych plaż i nieco się zrelaksować. W sezonie letnim Chorwacja zawsze jest bardziej przepełniona turystami, a to sprawia, że miasto staje się jeszcze bardziej przepełnione życiem, aktywnościami i atrakcjami. Auto Europe dostarcza największy wybór pojazdów w Zadarze w świetnych cenach. Sprawdź nasze oferty i zarezerwuj online lub skontaktuj się z jednym z naszych nagradzanych agentów telefonicznie, aby otrzymać kilka wskazówek i porad. Dodatkowo, sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Zadarze i usługach Auto Europe

  Jaki jest ruch na drogach w Zadarze?

  Ruch na drogach w Zadarze może czasem stanowić problemy, zwłaszcza w godzinach szczytu. Godziny szczytu zazwyczaj trwają tu od 7 do 10 oraz od 17:30 do 19:30 w dni powszednie. Latem oczywiście ruch też jest wzmożony, przez wzrost liczby turystów. W granicach miasta samochody poruszają się zwykle wolniej, dlatego możesz czasem utknąć na jakiś czas w korku. Drogi przy szpitalach oraz Ul. Ante Starcevica zazwyczaj też spotykają się ze wzmożonym ruchem, podobnie jak Put Murvice i Ul. Dr. Franje Tudmana. Drogi wokół miasta zwykle są nieco mniej ruchliwe. Aby uzyskać więcej informacji o przepisach drogowych, sprawdź nasz przewodnik i ciesz się bezpiecznym podróżowaniem, jakie ułatwi ci wynajem samochodów w Zadarze!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Zadarze?

  Parkingi w strefie starego miasta nie są łatwe w znalezieniu. Wiele dróg obecnie jest wyłączona z ruchu, zwłaszcza w granicach murów starego miasta, a co za tym idzie, jedyny parking, na jaki możesz natrafić, to ten wzdłuż murów prowadzący do portu. W samym mieście jest zaledwie kilka parkingów. Decydując się na wynajem samochodów w Zadarze, możesz skorzystać z: Parkingu Zadar przy Ul. Petra Svacica 5, Parkingu Zadar, Obala Kralja Tomislava i Parkingu Cortes na Ul. Mihovila Pavlinovica 14. Parkingi są limitowane, a postój możesz opłacić, korzystając z telefonu.

  Lotnisko w Zadarze

  Międzynarodowe Lotnisko Zadar obsługuje głównie samo miasto i w ciągu roku odwiedza je około 370,000 pasażerów. Port lotniczy służy jako centrum ćwiczeń jednostki sił powietrznych, a także jako lotnisko dla połączeń lokalnych i międzynarodowych. Linie lotnicze, takie jak Croatia Airlines, Ryan Air, InterSky, Lufthansa, Germanwings i wiele innych można z łatwością tutaj znaleźć. Lotnisko oferuje połączenia do wielu miejsc docelowych w Europie jak Dublin, Frankfurt, Londyn i wiele innych.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Zadar (ZAD)
  Adres: Ulica 1/2A, 23222 Zemunik Donji, Zadar, Chorwacja
  Telefon: +385 23 205 917
  Strona internetowa: www.zadar-airport.hr

  Co robić w Zadarze

  Poczynając od Rzymskiego Forum przez Paseo Maritimo i po Muzeum Starożytnego Szkła, miasto Zadar ma wiele do zaoferowania w swoich granicach. Możesz wybrać zwiedzanie miasta pieszo, kajakiem wzdłuż linii wybrzeża, lub nawet skacząc z samolotu, by podziwiać wszystko z lotu ptaka. Jednak to nie koniec twoich możliwości. Oprócz licznych żywych restaruacji, barów, kawiarni i klubów Zadar ma wiele wspaniałych muzeów, pomników, historycznych budynków i atrakcji turystycznych do odkrycia. Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji, na to, co warto zobaczyć lub zrobić w Zadarze.

  • Muzeum Archeologiczne Zadar: To małe, lecz świetnie zorganizowane muzeum, jest drugim najstarszym muzeum w Chorwacji, założonym aż w 1832 roku. Muzeum skupia się głównie na lokalnej historii i poświęcone jest dla Zadaru i okolicznych wysp. Wystawy w muzeum ukazują między innymi kolekcję archeologicznych podmorskich artefaktów, prehistorycznych pozostałości, a także odkryć starożytnych i ze średniowiecza. W muzeum znajduje się też kolekcja artefaktów z pobliskiego miasta Nin.

  • Spadochroniarstwo w Zadarze: Jeśli uwielbiasz dreszczyk emocji, jaki towarzyszy skakaniu z samolotu lub pragniesz tego spróbować po raz pierwszy, spróbuj zrobić to w Zadarze. Podziwiaj wspaniałe widoki i krajobrazy, takie jak łańcuch górski Velebit, Podczas 50-sekundowego lotu ze swoim instruktorem.

  • Wycieczka piesza i kajakami: Jeśli chcesz dobrze poznać miasto, wybierz wycieczkę krajoznawczą po Zadarze. Twój przyjazny lokalny przewodnik zabierze Cię w niesamowite i unikatowe miejsca w mieście opowiadając o historii miasta, jego kulturze i legendach. Wybierz się na spacer po starym mieście i podziwiaj posągi i historyczne budynki. Alternatywnie możesz poznawać Zadar, obserwując go z linii brzegowej podczas wycieczki kajakami. Podczas tego spływu po morzy Adriatyckim, możesz oglądać Rzymskie Forum, stare miasto, kościół św. Donata oraz Organy Morskie. Ta wyprawa kajakami zabierze Cię z Puntamika do Portu Fosa, a trasa jest długa na około 9 kilometrów. W czasie spływu jest też możliwość szybkiej kąpieli oraz zatrzymania się na plaży.

  • Pałac Rektora Zadaru: Pałac Rektora Zadaru to charyzmatyczny pałac, powstały w 13 wieku na półwyspie Zadar i jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych budynków w mieście. Ostatnio przeszedł wiele renowacji i dzięki temu, obecnie można tu zobaczyć różne wystawy, wydarzenia, galerię wideo i multimedialną, czy przyjechać na koncert. W pałacu znajdują się też stałe wystawy w ramach części poświęconej jako muzeum.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Zadarze

  Wypożyczalnia samochodów w Zadarze to doskonały punkt startowy, do tego, by wybrać się na wycieczkę całodniową i zobaczyć, co wspaniała Chorwacja ma do zaoferowania. Przykładowo, możesz wybrać się do Splitu (2 godziny), Dubrownika (4 godziny) na południu i Puli (4 godziny) na północy. Co więcej, wynajętym samochodem możesz odwiedzić też Czarnogórę, Serbię, Węgry i Słowenię. Innym cudownym miejscem na odwiedziny jest Ancona we Włoszech, gdzie możesz przedostać się promem. Na miejscu nie przegap okazji, by wypróbować włoskiej gościnności oraz wspaniałej kuchni. Przed wyjazdem upewnij się jednak, że Twój dostawca zezwala na podróż wynajętym samochodem poza granicami Chorwacji.

  Jeziora Plitwickie

  W Chorwacji znajduje się wiele wspaniałych wiejskich okolic, które można odwiedzić, jednak wycieczka całodniowa nad jeziorami Plitwickimi w Parku Narodowym, może być jedną z najlepszych opcji do wyboru. Ten Park Narodowy jest łatwo dostępny z Zadaru. Znajdziesz tutaj mnóstwo jezior i czarujących wodospadów, dlatego upewnij się, że zobaczysz każdy element tego wspaniałego miejsca, dzięki wycieczce z przewodnikiem. Idealne miejce dla miłośników przyrody, gdzie można rozkoszować się widokami i podizwiać zachwycającą faunę i florę tego parku.

  Żegluga

  Kiedy już w zwiedzisz miasto w całości, zdecyduj się na całodniową wycieczkę na otwartych wodach, wybierając się na żeglugę z Zadaru. Podczas tej wycieczki możesz łatwo przemieszczać się po pobliskich wyspach, a każda zachęci Cię swoimi piaszczystymi plażami i czystą błękitną wodą. W czasie tej żeglugi możesz spędzić relaksujący dzień na pokładzie, łowiąc ryby, nurkując i pływając w morzu. Wybierając tę wycieczkę, będziesz mieć możliwość poznania tutejszej fauny, flory oraz miejsc historycznych z zupełnie innej perspektywy.

  Ancona

  W zaledwie sześć godzin możesz przedostać się z Zadaru do Ancony we Włoszech, wjeżdżając wynajętym samochodem na prom. Jeśli masz nieco więcej czasu do poświęcenia, możesz z tego zrobić nieco dłużą wycieczkę, niż tylko jednodniową. Wizyta we Włoszech to zawsze świetny wybór, natomiast sama Ancona na pewno nie przyniesie Ci zawodu. Oprócz wspaniałej włoskiej kuchni Ancona oferuje wiele atrakcji turystycznych, historycznych pomników, czystych plaż i żywe centrum miasta.

  Jak poruszać się po Zadarze

  W Zadarze dostęna jest szeroka sieć z różnymi opcjami transportu publicznego, które zapewniają doskonałe połączenia w mieście i poza jego granicami. Jeśli tako wolisz, możesz ze spokojem zaparkować wynajęty samochód na jednym z dostępnych parkingów w Zadarze i na przykład udać się promem do Włoszech na szybkę rodzinną wycieczkę z całą rodziną.

  Kolej

  Stacja kolejowa w Zadarze znajduje się zaraz obok stacji autobusowej w centrum miasta. Linie kolei biegną z Zadaru do Knina, łącząc się po drodze z liniami do Zagrzebia i Splitu. Pociągi regionalne oferują połączenia do Knina i Splitu, jednak ponieważ w wielu brakuje klimatyzacji, niewiele osób z nich korzysta, zwłaszcza wybierając się tak daleko. Korzystając z kolei podróż do Zagrzebia trwa około 5.5 godziny oraz 3.5 godziny do Splitu.

  Prom

  Z Zadaru odpływa dzienny prom do Ancony we Włoszech, ale możesz też skorzystać z częstych połączeń do Dubrownika i Rijeki z częstymi przystankami przy okolicznych wyspach. Z Zadaru można też dostać się małymi lokalnymi łodziami do Olib, Ugljan, Dugi Otok i kilku innych portów. Promy wycieczkowe też są często spotykane w Zadarze i zazwyczaj zatrzymują się w porcie na południe od centrum miasta.

  Autobus

  Stacja autobusowa znajduje się zaraz obok stacji kolejowej w centrum miasta. Autobusy kursują codziennie w kierunku okolicznych miast z przystankami po drodze. Do Zagrzebia dostaniesz się w około 3.5 godziny. Inne połączenia obejmują Pula, Split, Dubrownik i wiele innych. Ze stacji głównej możesz też złapać autobus do centrum starego miasta. Zadar sam w sobie ma dobrze rozwiniętą siatkę transportu lokalnych autobusów, którymi dostaniesz się do licznych sąsiednich okolic.

  Taksówki

  Taksówki są dostępne w całym mieście i można je zamówić z jednego z licznych postojów. Oficjalne miejskie taksówki mają odpowiedni znak na dachu. Mini taksówki też są dostępne w Zadarze i czasem mogą być tańszą opcję na szybką podróż. Upewnij się, że masz ustaloną dokładną opłatę za przejazd z kierowcą, przed rozpoczęciem trasy.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny