Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W ZADARZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Zadarze - brama wjazdowa na Dalmackie Wybrzeże

  Wypożyczalnia samochodów w Zadarze

  Jako stolica prowincji Dalmacji, Zadar jest idealnym punktem startowym podróży po Chorwacji, a pierwszym przystankiem powinna być wypożyczalnia samochodów w Zadarze. Wynajęty pojazd znacznie ułatwi Ci możliwość odkrywania okolicznych rejonów, bez konieczności polegania na transporcie publicznym. Drogi w Chorwacji są zazwyczaj w dobrym stanie, natomiast kierowcy są cywilizowani, więc możesz czuć się bezpiecznie podczas jazdy po Zadarze i całym kraju.

  Jako brama wjazdowa do regionu bogatego w historię i naturalne piękno Zadar pozostaje jednym z mniej odkrytych turystycznych miejsc w Chorwacji. Położony w cieniu łańcucha górskiego Velebit, to czarujące niegdyś włoskie nadmorskie miasto, położone na wybrzeżu Dalmacji zostało założone przez Rzymian, a obecnie jest wyjątkowym, nowoczesnym i kosmopolitycznym miastem o wspaniałej, przyjaznej atmosferze. Historyczna dzielnica w Zadarze jest jedną z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych stref w Europie.

  Zadar to żywe miasto z pozytywną energią emanującą z licznych barów, klubów i restauracji, zapewniających rozrywkę wieczorami. W ciągu dnia znajdziesz tu wiele atrakcji turystycznych i miejsc historycznych wartych odkrycia lub możesz skorzystać z okazji i udać się na jedną z lokalnych plaż i nieco się zrelaksować. W sezonie letnim Chorwacja zawsze jest bardziej przepełniona turystami, a to sprawia, że miasto staje się jeszcze bardziej przepełnione życiem, aktywnościami i atrakcjami. Auto Europe dostarcza największy wybór pojazdów w Zadarze w świetnych cenach. Sprawdź nasze oferty i zarezerwuj online lub skontaktuj się z jednym z naszych nagradzanych agentów telefonicznie, aby otrzymać kilka wskazówek i porad. Dodatkowo, sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Zadarze i usługach Auto Europe.

  Odkrywaj Zadar i całe wybrzeże adriatyckie w Chorwacji z Auto Europe w gwarantowanych najniższych stawkach. Nie ma łatwiejszego sposobu na wynajęcie samochodu w Zadarze, niż przez naszą nowoczesną wyszukiwarkę, gdzie wystarczy wpisać daty i lokalizację wynajmu, a w zaledwie kilka sekund możesz porównywać dostawców i kategorie pojazdów w najniższych cenach dostępnych na rynku. Alternatywnie, możesz skontaktować się z naszymi specjalistami pod +48 222 639 537, którzy z chętnie pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Zadarze, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Zadarze

  Dzięki współpracy z najlepszymi wypożyczalniami na świecie, Auto Europe może oferować szeroki wybór lokalizacji odbioru pojazdów w Zadarze, co oznacza, że możesz odebrać samochód w centrum miasta i od razu udać się na wspaniałą przejażdżkę wzdłuż Wybrzeża Dalmacji. Oprócz tego, wiele dostawców można znaleźć na lotnisku w Zadarze, a kilku oferuje dodatkowe lokalizacje w mieście, często blisko największych atrakcji w mieście, jak Rzymskie Forum (wciąż używane przez lokalne władze), katedra w Zadarze i nie tylko.

  Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, nasza wyszukiwarka ułatwi Ci znalezienie najlepszego pojazdu, najlepiej dopasowanego do twoich potrzeb na nadchodzącą podróż.

  Lotnisko w Zadarze

  Międzynarodowe Lotnisko Zadar obsługuje głównie samo miasto i w ciągu roku odwiedza je około 370,000 pasażerów. Port lotniczy służy jako centrum ćwiczeń jednostki sił powietrznych, a także jako lotnisko dla połączeń lokalnych i międzynarodowych. Linie lotnicze, takie jak Croatia Airlines, Ryan Air, InterSky, Lufthansa, Germanwings i wiele innych można z łatwością tutaj znaleźć. Lotnisko oferuje połączenia do wielu miejsc docelowych w Europie jak Dublin, Frankfurt, Londyn i wiele innych.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Zadar (ZAD)
  Adres: Ulica 1/2A, 23222 Zemunik Donji, Zadar, Chorwacja
  Telefon: +385 23 205 917
  Strona internetowa: www.zadar-airport.hr


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Zadarze

  Auto Europe to wiodący pośrednik wynajmu samochodów na rynku, oferujący szeroki zakres dogodnych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 miejscach docelowych na całym świecie, w tym w Zadarze i kilku innych kluczowych lokalizacjach w Chorwacji. Nasze długoletnie doświadczenie w branży sprawia, że razem z największymi globalnymi i lokalnymi wypożyczalniami, oferujemy najlepsze usługi, najniższe ceny na rynku i kilka dodatkowych korzyści, jak regularne promocje, na przykład dodatkowy kierowca gratis.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Air Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Active Informacje o wypożyczalni samochodów Avantcar

  Jeśli potrzebujesz więcej informacji o wypożyczalniach samochodów, z którymi współpracujemy i ich polityce, jak godziny pracy biura, możliwe ograniczenia wiekowe i inne, skontaktuj się z naszymi specjalistami telefonicznie, lub wysyłając e-mail.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Zadarze

  Skontaktuj się z nami

  Poniższa sekcja zawiera najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji samochodu w Zadarze. Sprawdź nasze porady dotyczące wielu różnych tematów, jak karty kredytowe, zabezpieczenia, opłaty drogowe, przepisy drogowe, wynajem samochodu w jedną stronę i nie tylko. Więcej informacji możesz też otrzymać od naszych wyszkolonych agentów dostępnych pod numerem +48 222 639 537, którzy chętnie pomogą CI dokonać rezerwację i zaplanować kolejny wyjazd.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Zadarze?

  Tak. Wypożyczalnie samochodów w Zadarze wymagają przedstawienia ważnej karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę, aby opłacić rezerwację, oraz aby zablokować na niej depozyt. Wysokość depozytu zazwyczaj związana jest z udziałem własnym w zależności od posiadanego ubezpieczenia i może się różnić w zależności od wypożyczalni i kategorii pojazdu. Gotówka, karta debetowa i karta innego kierowcy niż główny, nie są akceptowane.

  Jeśli chcesz wynająć samochód luksusowy, wypożyczalnie często wymagają przedstawienia dwóch kart kredytowych. Obydwie muszą być przedstawiona na głównego kieorwcę (akceptowanych jest większość kart, jak Mastercard, Visa i Diners, natomiast American Express nie jest już akceptowana w Chorwacji). Informacje dotyczące depozytu przy rezerwacji i lista akceptowanych kart kredytowych znajdują się pod ikoną informacyjną przy ofercie podczas dokonywania rezerwacji i na zatwierdzonym voucherze. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie, zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Zadarze?

  Każda wypożyczalnia samochodów w Zadarze dostępna przez Auto Europe, zawsze zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich pojazdów, zgodnie z podstawowymi wymogami, jakie obowiązują w danym kraju. W stawce podstawowej wliczone jest ubezpieczenie od wypadku (CDW), obejmujące ochronę przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera też udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić, jeśli wydarzy się wypadek). Pamiętaj, że podstawowa stawka zazwyczaj nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, jak opony, lusterka, koła, szkło itd.

  Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu w podstawowym ubezpieczeniu. Wybierając nasze zabezpieczenie, klient wciąż jest odpowiedzialny za udział własny, ale po zakończonym wynajmie może się ubiegać o jego zwrot od Auto Europe, wypełniając odpowiedni formularz na naszej stronie.

  Warto też pamiętać, że w zależności od dostawcy i lokalizacji, mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe dla kierowców poniżej 26 roku życia. Wynajmując samochód w Zadarze pamiętaj też, że musisz przedstawić prawo jazdy ważne przynajmniej rok, a każdy kierowca poniżej 26 lat, musi uiścić opłatę Młodego Kierowcy, a cena różni się u różnych wypożyczalni. Informacje o wszelkich opłatach można znaleźć na naszej stronie klikając ikon informacyjną podczas wyszukiania oferty lub w Ogólnych Warunkach zamieszczonych na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Zadarze?

  Ruch na drogach w Zadarze może czasem stanowić problemy, zwłaszcza w godzinach szczytu. Godziny szczytu zazwyczaj trwają tu od 7 do 10 oraz od 17:30 do 19:30 w dni powszednie. Latem oczywiście ruch też jest wzmożony, przez wzrost liczby turystów. W granicach miasta samochody poruszają się zwykle wolniej, dlatego możesz czasem utknąć na jakiś czas w korku. Drogi przy szpitalach oraz Ul. Ante Starcevica zazwyczaj też spotykają się ze wzmożonym ruchem, podobnie jak Put Murvice i Ul. Dr. Franje Tudmana. Drogi wokół miasta zwykle są nieco mniej ruchliwe. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź nasz przewodnik z przepisami drogowymi w Chorwacji i ciesz się bezpiecznym podróżowaniem, jakie ułatwi ci wynajem samochodów w Zadarze!

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Zadarze?

  Parkingi w strefie starego miasta nie są łatwe w znalezieniu. Wiele dróg obecnie jest wyłączona z ruchu, zwłaszcza w granicach murów starego miasta, a co za tym idzie, jedyny parking, na jaki możesz natrafić, to ten wzdłuż murów prowadzący do portu. W samym mieście jest zaledwie kilka parkingów. Decydując się na wynajem samochodów w Zadarze, możesz skorzystać z: Parkingu Zadar przy Ul. Petra Svacica 5, Parkingu Zadar, Obala Kralja Tomislava i Parkingu Cortes na Ul. Mihovila Pavlinovica 14. Parkingi są limitowane, a postój możesz opłacić, korzystając z telefonu.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe kiedy wynajmuję samochód w Zadarze?

  Tak. Wszystkie autostrady w Chorwacji są płatne. Płatności dokonuje się w budkach, a kwota zostanie wyświetlona, jak podjedziesz. Możesz zapłacić w euro lub kunach (lokalnej walucie) gotówką lub kartą kredytową, a niektóre linie są zarezerwowane dla danego rodzaju pojazdów z elektronicznym urządzeniem do poboru opłat. Pamiętaj, że opłaty są obliczane na zasadzie pojazdu, jakim jeździsz. Oprócz autostrad kilka mostów i tuneli również pobiera opłaty za przejazd.

  Jedna z najważniejszych opłat drogowych, o których należy pamiętać podczas pobytu w Chorwacji są na autostradach E59 i E70, które łączą Zagrzeb (stolicę) z innymi lokalizacjami w kraju. Więcej informacji o autostradach i opłatach drogowych możesz znaleźć na oficjalnej stronie Chorwackiego systemu drogowego. Pamiętaj, że to leży tylko w obowiązku kierowcy, aby opłacić wszystkie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu. Wypożyczalnia samochodów w Zadarze zostanie powiadomiona o wszystkich nieopłaconych przejazdach, a mandaty zostaną przekierowane do osoby, której imię jest na umowie najmu, a dodatkowo zostaną naliczone opłaty manipulacyjne.

   

  Czy mogę podróżować do Bośni i Hercegowiny i Czarnogóry samochodem wynajętym w Zadarze?

  Tak. Podróż do Bośni i Hercegowiny i Czarnogóry jest dozwolona przez niektóre wypożyczalnie samochodów w Zadarze. Kierowcy muszą jednak wcześniej zakupić zieloną kartę, zanim przekroczą granicę (pamiętaj też, że może obowiązywać dodatkowa opłata za przejazd transgraniczny).

   

  Czy mogę wynająć samochód w Zadarze i podróżować na inne wyspy?

  Tak. Podróż zazwyczaj jest dozwolona promem. Przykładowo dwaj główni lokalni dostawcy - Active i Air Rent a Car - w warunkach zezwalają na podróż promem. Warto też wspomnieć, że zawsze należy powiadomić o podróży promem zarówno Auto Europe, jak i dostawcę, aby uzyskać zezwolenie, przed wjazdem na prom.


  Zadar przewodnik turystyczny

  Zadar jest wciąż stosunkowo nieodkrytym miejscem turystycznym, zwłaszcza w sezonie letnim. Jednak z przyjemnym umiarkowanym klimatem, podobnie jak na całym wybrzeżu Dalmackim, jest to wspaniałe miejsce do zwiedzania, zwłaszcza jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Zadarze. W zależności od planów możesz tu przyjechać o każdej porze roku, nawet zimą.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Zadarze

  Wypożyczalnia samochodów w Zadarze to doskonały punkt startowy, do tego, by wybrać się na wycieczkę całodniową i zobaczyć, co wspaniała Chorwacja ma do zaoferowania. Przykładowo, możesz wybrać się do Splitu (2 godziny), Dubrownika (4 godziny) na południu i Puli (4 godziny) na północy. Co więcej, wynajętym samochodem możesz odwiedzić też Czarnogórę, Serbię, Węgry i Słowenię. Innym cudownym miejscem na odwiedziny jest Ancona we Włoszech, gdzie możesz przedostać się promem. Na miejscu nie przegap okazji, by wypróbować włoskiej gościnności oraz wspaniałej kuchni. Przed wyjazdem upewnij się jednak, że Twój dostawca zezwala na podróż wynajętym samochodem poza granicami Chorwacji.

  Jeziora Plitwickie

  W Chorwacji znajduje się wiele wspaniałych wiejskich okolic, które można odwiedzić, jednak wycieczka całodniowa nad jeziorami Plitwickimi w Parku Narodowym, może być jedną z najlepszych opcji do wyboru. Ten Park Narodowy jest łatwo dostępny z Zadaru. Znajdziesz tutaj mnóstwo jezior i czarujących wodospadów, dlatego upewnij się, że zobaczysz każdy element tego wspaniałego miejsca, dzięki wycieczce z przewodnikiem. Idealne miejce dla miłośników przyrody, gdzie można rozkoszować się widokami i podizwiać zachwycającą faunę i florę tego parku.

  Żegluga

  Kiedy już w zwiedzisz miasto w całości, zdecyduj się na całodniową wycieczkę na otwartych wodach, wybierając się na żeglugę z Zadaru. Podczas tej wycieczki możesz łatwo przemieszczać się po pobliskich wyspach, a każda zachęci Cię swoimi piaszczystymi plażami i czystą błękitną wodą. W czasie tej żeglugi możesz spędzić relaksujący dzień na pokładzie, łowiąc ryby, nurkując i pływając w morzu. Wybierając tę wycieczkę, będziesz mieć możliwość poznania tutejszej fauny, flory oraz miejsc historycznych z zupełnie innej perspektywy.

  Ancona

  W zaledwie sześć godzin możesz przedostać się z Zadaru do Ancony we Włoszech, wjeżdżając wynajętym samochodem na prom. Jeśli masz nieco więcej czasu do poświęcenia, możesz z tego zrobić nieco dłużą wycieczkę, niż tylko jednodniową. Wizyta we Włoszech to zawsze świetny wybór, natomiast sama Ancona na pewno nie przyniesie Ci zawodu. Oprócz wspaniałej włoskiej kuchni Ancona oferuje wiele atrakcji turystycznych, historycznych pomników, czystych plaż i żywe centrum miasta.

  Co robić w Zadarze

  Poczynając od Rzymskiego Forum przez Paseo Maritimo i po Muzeum Starożytnego Szkła, miasto Zadar ma wiele do zaoferowania w swoich granicach. Możesz wybrać zwiedzanie miasta pieszo, kajakiem wzdłuż linii wybrzeża, lub nawet skacząc z samolotu, by podziwiać wszystko z lotu ptaka. Jednak to nie koniec twoich możliwości. Oprócz licznych żywych restaruacji, barów, kawiarni i klubów Zadar ma wiele wspaniałych muzeów, pomników, historycznych budynków i atrakcji turystycznych do odkrycia. Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji, na to, co warto zobaczyć lub zrobić w Zadarze.

  • Muzeum Archeologiczne Zadar: To małe, lecz świetnie zorganizowane muzeum, jest drugim najstarszym muzeum w Chorwacji, założonym aż w 1832 roku. Muzeum skupia się głównie na lokalnej historii i poświęcone jest dla Zadaru i okolicznych wysp. Wystawy w muzeum ukazują między innymi kolekcję archeologicznych podmorskich artefaktów, prehistorycznych pozostałości, a także odkryć starożytnych i ze średniowiecza. W muzeum znajduje się też kolekcja artefaktów z pobliskiego miasta Nin.

  • Spadochroniarstwo w Zadarze: Jeśli uwielbiasz dreszczyk emocji, jaki towarzyszy skakaniu z samolotu lub pragniesz tego spróbować po raz pierwszy, spróbuj zrobić to w Zadarze. Podziwiaj wspaniałe widoki i krajobrazy, takie jak łańcuch górski Velebit, Podczas 50-sekundowego lotu ze swoim instruktorem.

  • Wycieczka piesza i kajakami: Jeśli chcesz dobrze poznać miasto, wybierz wycieczkę krajoznawczą po Zadarze. Twój przyjazny lokalny przewodnik zabierze Cię w niesamowite i unikatowe miejsca w mieście opowiadając o historii miasta, jego kulturze i legendach. Wybierz się na spacer po starym mieście i podziwiaj posągi i historyczne budynki. Alternatywnie możesz poznawać Zadar, obserwując go z linii brzegowej podczas wycieczki kajakami. Podczas tego spływu po morzy Adriatyckim, możesz oglądać Rzymskie Forum, stare miasto, kościół św. Donata oraz Organy Morskie. Ta wyprawa kajakami zabierze Cię z Puntamika do Portu Fosa, a trasa jest długa na około 9 kilometrów. W czasie spływu jest też możliwość szybkiej kąpieli oraz zatrzymania się na plaży.

  • Pałac Rektora Zadaru: Pałac Rektora Zadaru to charyzmatyczny pałac, powstały w 13 wieku na półwyspie Zadar i jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych budynków w mieście. Ostatnio przeszedł wiele renowacji i dzięki temu, obecnie można tu zobaczyć różne wystawy, wydarzenia, galerię wideo i multimedialną, czy przyjechać na koncert. W pałacu znajdują się też stałe wystawy w ramach części poświęconej jako muzeum.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Zadarze