Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PULI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Puli - niskie stawki wynajmu

  Ósme pod względem wielkości miasto w Chorwacji i największe na półwyspie Istria, Pula jest głównym portem i centrum przemysłowym w zachodniej Chorwacji. Znajdują się tu jedne z najlepiej zachowanych rzymskich artefaktów, zaraz po kolekcji we Włoszech, a także jedyny rzymski amfiteatr na świecie z zachowaną całą okrągłą ścianą - Arena. Greckie legendy przypisują stworzenie Puli Kolchianom, twierdząc, że po ich nieudanej próbie pochwycenia Jasona, po tym jak ukradł Złote Runo i uciekł na swoim statku "Argo" i ze strachu przed konsekwencjami płynącymi ze śmierci syna ich króla, Kolchianie wypłynęli na północny Adriatyk i zakończyli swą podróż w miejscu, które nazwali "Polai", co oznacza "miasto schronienia".

  W Hali Targowej możesz znaleźć świeże produkty, jak ryby i warzywa od lokalnych farmerów, a także wypieki idealne na rozpoczęcie dnia pełnego zwiedzania. Latem nocą polecamy wizytę w stoczni Uljanik, by podziwiać olbrzymy oświetleniowe, czyli wysokie na 100 metrów żurawie oświetlane różnokolorowymi światłami, tworząc imponujący pokaz trwający około 15 minut, tworzący kombinację 16,000 kolorów, czasem mających na celu oddanie honor osobie lub wydarzeniom. Ponieważ półwysep Istria był pod władaniem Włoch do 1947, wciąż można wyczuć włoski wpływ na kuchnię w Puli. Świetne lody, makarony i pizze można znaleźć wszędzie w mieście, zazwyczaj urozmaicone w chorwacki sposób. Wybrzeże znane jest też z trufli. Na posiadłościach w Panzin i Buze, na północ od Puli, można udać się na poszukiwanie trufli w towarzystwie trenowanego pas i właściciela posiadłości.

  Jako główny port do połowu ryb, Pula oferuje doskonałe owoce morza i świeże ryby każdego dnia. Istria jest też jednym z najlepiej rozwiniętych regionów wina w Chorwacji, ponieważ jego klimat i ziemia doskonale się nadają do produkcji wyśmienitych win. Otoczona naturą, błękitnymi wodami Adriatyku i pełnymi życia terenami wiejskimi, Pula z czasem stała się bardzo popularnym miejscem docelowym na lato. Długie, nietknięte wybrzeże oferuje wiele pięknych dzikich plaż, miejsc do nurkowania i odkrywania wraków statków z Pierwszej Wojny Światowej, rzymskich galerii, skoków z klifów, miejsc połowów ryb i mnóstwa małych wysepek do odwiedzenia. Wypożyczalnia samochodów w Puli ułatwi Ci zwiedzanie tego wspaniałego regionu w twoim własnym tempie. Auto Europe współpracuje z międzynarodowymi i lokalnymi wypożyczalniami w Chorwacji, aby pomóc Ci znaleźć idealny samochód odpowiadający twoim planom i w odpowiedniej kategorii, abyś czuł się komfortowo na drodze.

  Jaki jest ruch na drogach w Puli?

  Ruch drogowy w Puli zazwyczaj zwiększa się w godzinach szczytu, natomiast zatory pojawiają się znacznie częściej w miesiącach letnich. Prowadzenie wynajętego samochodu w Puli, nie powinno jednak przysporzyć Ci większych kłopotów. W centrum miasta znajdują się jednak strefy wyłączone z ruchu, na które powinieneś uważać. Pula jest największym miastem w regionie Istria, dlatego jest dobrze połączona ze wszystkimi miastami na półwyspie. Rovinj i Porec, miasta jak z pocztówki, odległe są o jednie jedną godzinę drogi od Puli, jadąc trasą D21 na północ. Stolica kraju, Zagrzeb, jest o trzy godziny jazdy od miasta, a jeśli chcesz jeszcze zobaczyć piękne widoki i czyste plaże, udaj się też do Zadaru i Splitu. Jeśli jesteś fanem Gry o Tron, Dubrownik, który był lokalizacją filmową dla Królewskiej Przystani, odległy jest o około 7 godzin jazdy. Sprawdź też nasz przewodnik z przepisami drogowymi w Chorwacji i przygotuj się na podróż.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Puli?

  Decydując się na wynajem samochodu w Puli, znajdziesz wiele opcji parkingowych na ulicach w mieście. Po zaparkowaniu musisz zakupić bilet i umieścić go za przednią szybą pojazdu. W Puli dostępne są też parkingi publiczne i prywatne, z których możesz skorzystać, kiedy parkowanie na ulicy nie jest dostępne. Garaż parkingowy, przy ulicy Giardini 13, z wjazdem od ulicy Dobrićeva oferuje stawki w wysokości 15KN na godzinę lub 150KN za dzień. Pomiędzy Areną a Riva, znajdziesz też parking Karolina, na którym dzienne stawki wynoszą 200KN, natomiast parking przy ulicy Kralja Salamona 2, oferuje stawkę w wysokości 200KN za dzień. Możesz skorzystać z darmowej aplikacji parkingowej PayDo, aby szybciej, łatwiej i taniej opłacić pobyt na parkingu.

  Lotnisko w Puli

  Znajdujące się 8 kilometrów od centrum Puli, lotnisko Zracna Luka, obsługuje ponad pół miliona pasażerów rocznie i jest alternatywną opcją dla niektórych regionów w Słowenii i kilku miast we wschodniej części Włoch. Na pojedynczym terminalu, na którym obsługiwane są loty krajowe i międzynarodowe, bez problemu znajdziesz kilka kawiarni, barów oraz sklep wolnocłowy. Z powodu przeważnie dobrej pogody i lokalizacji, poza sezonem, lotnisko wykorzystywane jest do lotów treningowych przez europejskie linie lotnicze. Obsługiwanych jest tu wiele dużych linii lotniczych, jak British Airways, easyJet, TUI Airways i Ryanair. Aby dotrzeć na lotnisko z centrum Puli, musisz udać się do Rijeka trasą “Y” i kierować się znakami na “Zračna Luka Pula”.

  Międzynarodowe lotnisko w Puli/ Zracna Luka Pula (PUY)
  Strona internetowa: airport-pula.hr
  Adres: Ližnjan, Valtursko polje 210, 52100, Pula, Chorwacja
  Telefon:+385 52 550 926

  Co robić w Puli

  Pula to ósme pod względem wielkości miasto w Chorwacji, a wciąż zostaje praktycznie nieodkrytym klejnotem morza Adriatyckiego. Udaj się na spacer po pełnych życia uliczkach w mieście i poczuj wokół siebie stulecia historii, jakie wpłynęły na losy i rozwój tego miejsca. Wypożyczalnia samochodów w Puli pozwoli Ci z łatwością zwiedzać wszystkie wspaniałe atrakcje, których parę wymieniamy poniżej:

  • Arena: Zbudowana w pierwszym wieku naszej ery, Arena jest najlepiej zachowanym starożytnym artefaktem w regionie, a także szóstym pod względem wielkości amfiteatrem na świecie, oraz jedynym z zupełnie nietkniętą okrągłą ścianą. Niegdyś mogło pomieścić do 20,000 widzów, podziwiających walki gladiatorów na śmierć i życie. Obecnie Arena wykorzystywana jest do wydarzeń kulturalnych, jak Festiwal Filmowy w Pula, gry, kino na świeżym powietrzu, balet, zawody sportowe i koncerty, a latem na Arenie odbywają się walki gladiatorów, którzy walczą co tydzień w ramach "Spetacvla Antiqva" przedstawienia historycznego. Podziemne przejścia, dawniej używane przez gladiatorów, obecnie przedstawiają wystawy upraw oliwnych i winorośli, zawierając też repliki dawnych maszyn wykorzystywanych do produkcji wina i oliwy.

  • Świątynia Augusta: Położona na głównym placu w centrum miasta, gdzie dawniej znajdowało się Forum, świątynia Augusta oddaje hołd pierwszemu cesarzowi Rzymu i bogini Roma, a została wzniesiona jeszcze za życia cesarza Augusta. W ciągu lat funkcja świątyni zmieniała się i budynek wykorzystywany był jako spichlerz, kościół i muzeum kamiennych posągów. Świątynia została odbudowana w latach 1945 i 1947 po tym jak została zniszczona przez bombę sił alianckich.

  • Łuk Trimfalny Sergi - Złota Brama: Zbudowany w korynckim stylu z mocnym wpływem hellenistycznym i Azji Mniejszej, łuk ten był oryginalnie bramą wjazdową do miasta, a powstała w ramach uczczenia pamięci trzech członków rodziny Sergii przez Salvia Postuma Sergia, żonę jednego z nich: Lepidusa Sergiusa, i oddaje mu cześć jako trybunowi z 29 legionu, a także Gaiusowi Sergiusowi, ojcu i wujkowi honorowanego. Obecnie jest to brama na plac, na jakim odbywają się wydarzenia kulturalne, muzyczne i teatralne występy.

  • Forum: Forum było niegdyś centrum życia miejskiego, politycznego, administracyjnego, ustawodawczego, religijnego i komercjalnego w Puli. Mieści się tu wiele świątyń, czczącym różne rzymskie bóstwa, jak Jupiter, Minerva i Juno, Diana, a także świątynia powstała na cześć pierwszego rzymskiego cesarza - Augusta, która jako jedyna pozostał do dziś. Starożytne ruiny Forum pozostały na swoim miejscu, kiedy zaczęto budować nowe budynki. Nawet dziś Forum wciąż odgrywa ważną rolę ustawodawczą i administracyjną dla centrum miasta, a w miesiącach letnich odbywają się tu wydarzenia kulturalne.

  • Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny: Powstała w 5 wieku naszej ery, stała się popularna w 17 wieku XX wieku, kiedy pod głównym ołtarzem odkryto pięć sarkofagów zawierających kości chrześcijańskich świętych. Kości Salomona, Króla Węgier, wciąż mówi się, że też zostały tam znalezione. Przy wejściu do kościoła, znajduje się dzwonnica, która powstała w roku 1707, a zbudowana została z kamieni zabranych z Areny.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Puli

  Rezerwując samochód na wynajem w Puli, gwarantujesz sobie swobodę odkrywania nie tylko miasta samego w sobie, ale też wszystkich okolicznych regionów, plaż, parków naturalnych i atrakcji. Auto Europe dostarczy Ci najlepszych konkurencyjnych cen dostępnych na rynku. Zwiedzaj wspaniałą Chorwację lub wybierz się jeszcze dalej!

  Półwysep Istria

  Jadąc z Puli, wszystkie wspaniałe atrakcje półwyspu Istria znajdą się w zasięgu twojej ręki. Odkrywaj setki kilometrów nietkniętych, dzikich plaż i nabrzeżne miasteczka, gdzie możesz zatrzymać się na pyszny posiłek, jak świeża ryba. Warto odwiedzić też Rezerwat Przyrody Ucka, przepastny i chroniony region, oferujący kilka tras wspinaczkowych, które prowadzą do miejsc historycznych, kanionów i wodospadów.

  Park Narodowy Brijuni

  Archipelag Brijuni jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc docelowych dla turystów w Chorwacji. Składa się on z 14 małych na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria, które razem z otaczającymi je wodami, zostały uznane jako park narodowy w 1983 roku. Jadąc 6 kilometrów na północ od Puli, dotrzesz do małej wioski Fazana, gdzie musisz się przesiąść na łódź, która zabierze Cię w około 15 minut na wyspy. Na miejscu zobaczysz małe safari, gdzie zwierzęta biegają na wolności. Jest tu też kilka wykopalisk archeologicznych i miejsc kulturalnych, a także odciski łap dinozaurów, które można datować na okres kredowy.

  Wenecja

  Z Puli możesz złapać prom płynący do Wenecji we Włoszech. Rejs trwa niecałe trzy godziny, a dostaniesz się bezpośrednio do miasta, gdzie zwiedzanie możesz rozpocząć zaraz po opuszczeniu pokładu. Warto jednak pamiętać, że wypożyczalnie samochodów w Puli nie zezwalają na przewóz wynajętych samochodów do Wenecji, bez uprzedniej zgody, dlatego zawsze należy uprzedzić Auto Europe o swoich. Niektóre wypożyczalnie w ogóle nie pozwalają na takie podróży.

  Jak poruszać się po Puli

  Autobus

  Kilka firm autobusowych obsługuje centrum miasta i peryferie, a terminal autobusowy w Puli jest głównym węzłem komunikacyjnym na półwyspie Istria i położony jest na zachód Amfiteatru na granicy miasta. Autobusy odbywają trasy krajowe i międzynarodowe, a jedna z nich prowadzi nawet do Triestu/Wenecji. Bilet można zakupić online lub lokalnie na stacji autobusowej, w zależności od firmy, informacje o biletach możesz znaleźć na stronie każdego z przewoźników.

  Taksówki

  Pula obsługiwana jest przez Uber i taksówki. Znajdziesz tu dwie główne firmy: Taxi Pula i Cammeo. Oficjalne pojazdy można rozpoznać przez znak “TAXI” na dachu. Taksókę można zawsze przywołać z ulicy, a większy postój można znaleźć na stacji autobusowej. Możesz też pobrać aplikacja Uber i Skini Cammeo, ponieważ można dzięki nim łatwiej przywołać taksówkę i przyjeżdżają oni pod wskazany adres, z którego chcesz być odebrany.

  Rower i skuter

  W Puli znajdziesz kilka firm wypożyczających rowery i skutery w mieście i na przedmieściach. Firmy “Pula Bike” i “Rentalcenter” są dostępne online i przywożą Ci rowery pod sam dom, lub inny wskazany adres, jak hotel czy Airbnb. “Parmula” jest firmą wynajmującą rowery i skutery i możesz je wynająć online, a odebrać z lokalizacji w mieście, przy amfiteatrze.

  Transport wodny

  Aby zwiedzać fantastyczną linię brzegową, najlepiej jest wsiąść na taksówkę wodną. Możesz zamówić sobie przejazd online, telefonicznie, a nawet osobiście. “Water Taxi Pula” odpływa z portu w Puli i płynie do różnych lokalizacji, jak wyspy Brijuni, Porec, Cape Kamenjak i Rovinji.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Pula