Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W SPLICIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Splicie z Auto Europe

  Wypożyczalnia samochodów w Splicie daje niepowtarzalne możliwości zwiedzania miasta i okolic. Jako stolica Chorwacji miasto oferuje liczne atrakcje odwiedzającym. Split jest drugim co do wielkości miastem w kraju oraz największym miastem w rejonie Dalmacji. Cudownie ulokowane na wschodnim brzegu Adriatyku, Split rozpościera się w centralnej części półwyspu i okolic, oferując wspaniałe widoki. Dzięki odpowiednim połączeniom międzyregionalnym turyści mogą z łatwością przemieszczać się na pobliskie wyspy adriatyckie oraz do miejsc na półwyspie Apenińskim.

  Zaplanuj następne wakacje w Splicie, jednym z najpiękniejszych miast portowych nad Adriatykiem. Dzięki swojej historii sięgającej aż IV wieku p.n.e. jest to jedno z najstarszych miast w tej okolicy. Samochód wynajęty z Auto Europe pozwoli Ci na wykorzystanie w pełni swojego pobytu w Chorwacji oraz zobaczenie wszystkich atrakcji w rejonie Dalmacji. Nasza firma stworzyła sieć zaufanych partnerów zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych dostawców, dzięki czemu możesz z łatwością wybierać spośród najlepszych ofert oraz szerokiej floty samochodów. Zarezerwuj samochód na naszej stronie, korzystając z wyszukiwarki, lub skontaktuj się z naszymi agentami, dostępnymi przez siedem dni w tygodniu.

  Jaki jest ruch na drogach w Splicie?

  W Splicie są dwie główne trasy, które prowadzą przez Miasto I są to tak zwane Autostrada Adriatycka prowadząca z Rijeka do Dubrownika oraz autostrada A1 łącząca Split z Zagrzebiem. Prowadząc samochód w centrum miasta, zachowaj szczególną ostrożność na ulice jednokierunkowe oraz strefy wyłącznie dla pieszych. W miesiącach letnich, kiedy miasto jest odwiedzane przez wielu turystów, ruch na drodze staje się o wiele bardziej zatłoczony, zwłaszcza gdy dodamy do tego godziny szczytu. Zatem zalecamy prowadzenie ze zdwojoną ostrożnością w tym czasie.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Splicie?

  Wypożyczalnia samochodów w Splicie zapewni Ci elastyczność i swobodę na drodze. Jednak kiedy przychodzi potrzeba zatrzymania się, dobrze jest wiedzieć gdzie i kiedy możne to robić zgodnie z zasadami. W samym centrum Splitu znajduje się strefa przeznaczona wyłącznie dla pieszych, dlatego im bliżej centrum, tym niej jest możliwości zaparkowania samochodu. Dozwolone miejsca postoju oznaczone są białymi liniami. Ponieważ parkingi na ulicach są płatne, wymagane będzie zakupienie biletu w pobliskim parkomacie, który przyjmuje tylko drobne, albo możesz opłacić postój wiadomością wysłaną na wskazany w danym miejscu numer. W mieście znajdują się również publiczne parking i często mogą się one okazać najlepszą opcją, jako że puste miejsca na ulicach czy w zatoczkach przy chodnikach, bywają bardzo ograniczone.

  Lotnisko w Splicie

  Lotnisko Split (SPU), znane też jako Lotnisko Resnik (Zracna luka Resnik) jest drugim co do wielkości lotniskiem w Chorwacji z niemal 3 milionami pasażerów obsłużonych w 2017 roku. Znajduje się ono około 19 kilometrów na zachód od centrum miasta. Przez cały rok lotnisko obsługuje loty między innymi do Rzymu, Monachium i Frankfurtu. W miesiącach letnich port doświadcza natężenia ruchu pasażerskiego, dlatego przeszło kilka renowacji od czasu jego utworzenia.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Split (SPU)
  Adres: Cesta dr. Franje Tuđmana 1270, 21217 Kaštel Štafilić, Chorwacja
  Telefon: +385 21 203 555
  Strona internetowa: www.split-airport.hr

  Co robić w Splicie

  W 1979, historyczne centrum Splitu zostało objęte patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO i zostało wpisane na jego listę. Split jest uważany za jedno z centrów kultury chorwackiej. Tradycje literackie w tym mieście sięgają czasów średniowiecznych, a wśród znanych pisarzy i poetów można wymienić między innymi Marko Marulić. W dzisiejszych czasach w Splicie rozwija się coraz większy krąg autorów znanych z ich poczucia humoru. Na czele tej grupy stoi Miljenko Smoje, którego program telewizyjny znacznie przyczynił się do rozwoju nowoczesnego Splitu. Odkryj wszystko, co ma do zaoferowania miasto podczas następnego wyjazdu!

  Muzeum archeologiczne: Muzeum Archeologiczne w Splicie jest najstarszą taką instytucją w Chorwacji. Muzeum zostało założone w 1820 roku z dekretu rządu Dalmacji w Zadar. Niektóre z artefaktów, jakie można oglądać na wystawach pochodzą z czasów prehistorycznych, z czasów greckiej kolonizacji Adriatyku, Rzymskich prowincji, wczesnych czasów chrześcijańskich, aż do średniowiecza i popularnych chorwackich władców. Szczególnie interesujące może być kolekcja kamieni z inskrypcjami z Solin oraz zbiór grecko-hellenistycznych przedmiotów z ceramiki, rzymskich szklanych artefaktów, starożytnych lamp, czy przedmiotów z kości i metalu, a nawet z kamieni szlachetnych. Co więcej w muzeum można znaleźć starożytne monety, kolekcję archeologicznych okrętów podwodnych oraz bibliotekę z bogatym archiwum.

  Galerie Sztuki: Galeria Sztuk Pięknych w Splicie to muzeum sztuki, które mieści w sobie działa artystów od XIV wieku po czasy dzisiejsze. Dzięki temu prezentuje doskonały wgląd w rozwijanie się sztuki lokalnej na przestrzeni czasów. Galeria została założona w 1931 roku i oferuje zwiedzającym wystawy obrazów i rzeźb wielu znanych chorwackich artystów. Między nimi znajdują się Ivan Meštrović, Vlaho Bukovac, Branislav Dešković, Mato Celestin Medović, Emanuel Vidović i inni. W galerii można też znaleźć szeroką kolekcję różnych ikon, oraz wystawia specjalne zbiory prac nowoczesnych artystów. W 2009 roku galeria poszerzyła swój zasięg o stare skrzydło szpitalne w budynku za pałacem Dioklecjana.

  Muzeum Morskie: Chorwackie Morskie Muzeum w Splicie zawiera ciekawą kolekcję sprzętu morskiego oraz zasobów, broni, systemów nawigacyjnych, medali, modeli statków, oficjalnych strojów, sprzętu oraz sztuki tematycznej, a także wiele więcej. Stała wystawa w muzeum obejmuje prezentacje związane z marynarką wojenną i historią marynarską. Prezentacja zbiorów obejmuje okres od przybycia plemion Słowiańskich, aż po dzień obecny.

  Pałac Dioklecjana: Pałac Dioklecjana zdecydowanie dominuje w historycznym centrum miasta. Podobnego miejsca nie ma nigdzie indziej w Europie. Jest to dobrze zachowany kompleks z IV wieku służący niegdyś jako willa wypoczynkowa Dioklecjana oraz wielki plac do ćwiczeń militarnych. Miejsce to jest tak rozległe, że tworzy bardziej cytadelę niż pałac, a niespodzianki czają się tu za każdym rogiem. Warto też dodać, że miejsce to zostało wpisane na listę Narodowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzając pałac będziesz przechodzić przez oryginalne rzymskie kamieniste drogi, przecinające ten kompleks. Dla fanów popularnego serialu Gra o Tron dodamy, że niektóre sceny były kręcone właśnie w tym niesamowitym miejscu.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Splicie

  Split, na wybrzeżu Dalmacji w Chorwacji, daje czasem wrażenie miasta zapomnianego przez czas. Starożytne centrum jest nie do porównania z niczym innym, z całym dystryktem zaskarbionym przez rzymskie pałace, wciąż zachowane w dobrym stanie przez 1700 lat. Przez wieki, architektura w tym mieście była nienaruszona, a z czasem zostały w nią włączone nowe budynki, jak katedra Świętego Duje, w której sercu znajduje się mauzoleum z IV wieku. Jeśli masz odpowiednio dużo czasu i decydujesz się na wynajem samochodów w Splicie z Auto Europe, warto rozważyć odwiedzenie atrakcji położonych nieco dalej, gdzie można spędzić nawet cały dzień. Auto Europe przygotowało kilka sugestii do rozważenia:

  Błękitna Jaskinia

  Wybierz się na zwiedzanie wysp w pobliżu chorwackiego wybrzeża korzystając z wycieczek łodziami. Jeśli planujesz stać się częścią takiej przeprawy, będziesz mieś szansę na zwiedzenie miejsc takich jak Hvar, Ravnik, Budikovac, Vis, i Biševo podczas takiej jednodniowej wycieczki. Po drodze znajdzie się czas na przystanki, aby podziwiać słynne Błękitne Jaskinie, piękną wyspę rybacką Komiža. Dla miłośników sportów wodnych znajdzie się też okazja do pływania i nurkowania w Stiniva Cove. Podczas wycieczki odwiedzisz między innymi historyczne miasto Hvar, pięć wysp oraz Monk Seal Cave. Doświadczeni przewodnicy dostarczą Ci wiele ciekawych informacji podczas gdy płyniecie łodzią i podziwiacie wspaniałe widoki z wody. Takie wycieczka to gwarantowane wrażenia na całe życie.

  Park Narodowy Jezior Plitwickich

  Zanurz się w niesamowitym pięknie Jezior Plitwickich, wpisanych na listę UNESCO ze względu na swoje wspaniałe naturalne krajobrazy. Możesz tu łatwo dotrzeć wybierając się na jednodniową wycieczkę ze Splitu. Przejdź się na krótką wspinaczkę po niesamowitym terenie Jezior Górnych (Gornja Jezera). Podziwiaj niesamowity Veliki Slap, największy wodospad w Chorwacji i ciesz się ekscytującą przejażdżką po Jeziorach Dolnych (Donja Jezera). Podziwiaj naturalne piękno krajobrazów wpisanych na listę UNESCO Jezior Plitwickich. Możesz też podziwiać wspaniałą scenerię wybierając się na przejażdżkę łodzią po Jeziorach Dolnych.

  Krka, Szybenik i Skradin

  Doświadcz piękna Chorwacji wybierając się na wycieczkę jednodniową przez Krka, Szybenik i Skradin. Wybierz się na spacer po mieście Szybenik na wybrzeżu adriatyckim i zobacz znaną tu katedrę Świętego Jana. Z Szybenik do Parku Krka możesz przepłynąć pod ogromnymi wodospadami, a przy okazji możesz podziwiać widoki w Skadinski buk. Po obejrzeniu wodospadów złap łódź, aby przedostać się do miasta Skradin na testowanie wina i serów. Będzie to zdecydowanie niezastąpione doświadczenie.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Miasto Split zostało założone przez grecką kolonię z Aspálathos w III lub II wieku przed naszą erą. Szybko stało się to miejsce żywą osadą, która później została stolicą rzymskiej prowincji Dalmacji. Gdy pojawili się tu Słowianie, ufortyfikowany pałac Dioklecjana został zagarnięty przez rzymskich uchodźców. Split był także miastem Bizantyjskim, a później został objęty przez Republikę Wenecką i Królestwo Chorwacji. Przez większość czasu trwania średniowiecza, Split cieszył się niezależnością jako wolne Miasto w Dalmacji, aż nie zostało złapane w konflikt między Wenecją a Chorwacją, które walczyły o wpływy w miastach Dalmacji.

  Podczas Drugiej Wojny Światowej Split był pod panowaniem włoskim, a potem wyzwolone przez partyzantów po tym, jak Włochy skapitulowały w 1943. Następnie Miasto było okupowane przez Niemcy, którzy oddali je swoim zwolennikom z Niezależnego Stanu Chorwackiego. Split został ponownie uwolniony przez partyzantów w ’44 roku i zostało przydzielone do powojennej socjalistycznej Jugosławii jako część republiki chorwackiej. W 1991, wdała się w wojnę o niepodległość z Jugosławią. Split jest obecnie drugim pod względem wielkości miastem w Chorwacji. Znajduje się and Morzem Adriatyckim I przyciąga turystów jak magnez. Split cieszy się gorącymi suchymi latami i chłodnymi, mokrymi zimami dzięki połączeniu wilgotnego subtropikalnego i śródziemnomorskiego klimatu.

  Jak poruszać się po Splicie

  Najczęściej używanym środkiem transportu publicznego w Splicie jest autobus. Firma przewozowa nazywa się Promet Split. Miasto jest też objęte krajową siecią kolei i ma podmiejskie połączenia z Kastel Stari. Split oferuje też spory port, który obsługuje ruch lokalny oraz międzynarodowy. Port w Splicie jest trzecim pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym. Mimo wszystko jednak wypożyczenie samochodu w Splicie daje CI najwięcej możliwości zwiedzania tego wspaniałego miasta zgodnie z ustalonym planem podróży.

  Split jest ważnym centrum transport w rejonie Dalmacji. W dodatku do autostrady A1 łączącej Zagrzeb ze Splitem, cały ruch drogowy wzdłuż wybrzeża adriatyckiego na trasie Rijeka–Dubrownik przepływa przez miasto. Split oferuje szeroki zakres dróg I autostrada, które zapewniają sprawny I szybki sposób na przemieszczanie się po mieście i okolicach. W centrum miasta znajduje się stacja kolejowa, a pasażerowie jadący ze Splitu do Stolicy mogą się spodziewać co najmniej pięciogodzinnej jazdy, ponieważ ta linia ma tylko jedne tory kolejowe.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny