Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W PULI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Pula

  Lotnisko w Puli jest bramą wjazdową do doświadczenia całego bogactwa i naturalnego piękna oraz licznych atrakcji turystycznych na całym półwyspie Istria, regionie na północnym wybrzeżu Chorwacji. Zaplanuj wycieczkę do Chorwacji z wyprzedzeniem i ciesz się niskimi stawkami przy wczesnej rezerwacji. Zatrzymaj się przy altanie Lim Fiord i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki podczas przejażdżki, lub zdecyduj się na tradycyjną kolację w jednej z pobliskich wiosek, nie tak często odwiedzanych przez turystów. Niektóre małe, rodzinne restauracje są dobrze trzymanym sekretem i prawdziwym ukrytym diamentem, gdzie możesz spróbować prawdziwej kuchni regionalnej, z kilkoma daniami podawanymi z truflami. Zapytaj się lokalnych mieszkańców, aby polecili Ci swój ulubiony "konoba" na nieutartych szlakach. mały zjazd z trasy będzie tego wart.

  Zaledwie o rzut kamieniem od miasta Pula, znajdziesz liczne wspaniałe plaże i ośrodki turystyczne. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Puli niech będzie twoim pierwszym przystankiem na trasie do Rovinj, Porec lub nawet do Triestu, najbliżej położonego włoskiego miasta. Po drodze zachwycą Cię wszystkie wspaniałe widoki wzdłuż linii brzegowej. Auto Europe obecne jest w wielu lokalizacjach w całej Chorwacji, w tym na lotnisku w Puli, oferując niskie ceny wynajmu. Tak bogaty i zróżnicowany region jak Istria, jest mocno ukształcony przez spuściznę Rzymu, która wciąż jest widoczna w otoczonych murem miastach i średniowiecznej architekturze, dodając do tego Morze Adriatyckie, i wspaniałe górzyste tereny w głębi lądu, nic dziwnego, że miasto to jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na wybrzeżu Adriatyku.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Puli często uważane jest jako brama wjazdowa na półwysep Istra i jest w stanie pomieścić do miliona pasażerów rocznie. Największa ilość odwiedzających przylatuje na lotnisko w miesiącach letnich, a w czerwcu zawsze jest największa ilość przybywających i odlatujących pasażerów. Ponieważ Pula i cały region Istria uważane są za letnie miejsce docelowe przez tych, co uwielbiają plażę i słońce, wiele lotów na lotnisko jest sezonowych i dostępnych tylko w sezonie letnim, kiedy jest największe zapotrzebowanie na połączenia lotnicze. Lotnisko oferuje łącznie około 60 połączeń z Europą, jednak wiele z nich jest sezonowych. Przez cały rok są jednak dostępne loty do stolicy, Zagrzebia.

  Lotnisko Pula/ Zracna Luka Pula (PUY)
  Adres: Ližnjan, Valtursko polje 210, 52100, Pula, Chorwacja
  Telefon: +385 52 550 926
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku Pula: Na lotnisku w Puli obsługiwanych jest kilka linii lotniczych przylatujących i odlatujących do różnych miejsc docelowych. Większość z nich oferuje tylko loty sezonowe, ale jest też kilka latających przez cały rok.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Pula

  W głównym budynku terminalowym znajduje się kilka stanowisk wypożyczalni samochodów, które są dogodnie zlokalizowane w strefie przylotów na lotnisku. Zdecydowanie zalecamy sprawdzenie godzin otwarcia biur dostawców przed wyruszeniem w podróż. Wszystkie informacje dotyczące wybranej przez Ciebie wypożyczalni znajdziesz na voucherze, który otrzymasz od Auto Europe po zatwierdzeniu rezerwacji. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ważny dowód tożsamości, kartę kredytową i prawo jazdy, aby bezproblemowo odebrać swój wynajęty pojazd od wypożyczalni samochodów na lotnisku w Puli.

  Air Rent a Car na lotnisku Pula Air Rent a Car na lotnisku Pula
  Valtursko polje 210,
  Pula, Chorwacja 52100
  +385 91 602 4650
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Alamo na lotnisku Pula Alamo na lotnisku Pula
  Valtursko polje 210,
  Pula, Chorwacja 52100
  +385 52 639 331
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Pula Hertz na lotnisku Pula
  Valtursko Polje 210,
  Pula, Chorwacja 52100
  +385 52 550 968
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd Cały dzień
  Firefly na lotnisku Pula Firefly na lotnisku Pula
  Valtursko Polje 210,
  Pula, Chorwacja 52100
  +385 52 550 968
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 21:00

  Terminale

  Lotnisko w Puli ma tylko jeden terminal, jednak jest on w stanie pomieścić do miliona pasażerów w ciągu roku. Budynek terminalowy podzielony jest na strefę przylotów międzynarodowych, strefę odlotów międzynarodowych i strefę przylotów krajowych. Na terminalu znajduje się kilka podstawowych usług i udogodnień takich jak bary z przekąskami, kawiarnie i sklep wolnocłowy i inne. Żadna z dostępnych bramek na lotnisku nie jest wyposażona w mosty powietrzna, dlatego pasażerowie muszą przejść z terminalu do samolotu lub są podwożeni autobusami. W miesiącach zimowych, kiedy pogoda wciąż dopisuje, z terminala i lotniska korzystają europejskie linie lotnicze, które ćwiczą tu swoich pilotów.

  Usługi na lotnisku

  Pomimo niewielkich rozmiarów na lotnisku w Puli można znaleźć wszystkie najbardziej potrzebne usługi w zasięgu ręki, a dostępna jest też oferta jadalniana i kilka sklepów, choć ich ilość i wybór też są ograniczone. Przed odlotem możesz jednak udać się do nowoczesnej kawiarni i napić się czegoś lub zjeść coś na szybko, natomiast w sklepie wolnocłowym możesz kupić kilka pamiątek i prezentów na ostatnią chwilę, a w ofercie znajdziesz kilka typowych produktów lokalnie wyrabianych na półwyspie Istria. Oprócz tego znajduje się tu biuro rzeczy znalezionych, pokój dla rodziców z dziećmi oraz hala biznesowa dla podróżujących wybranymi liniami lotniczymi i hala VIP. W razie wątpliwości możesz się skontaktować z biurem informacyjnym na lotnisku, aby otrzymać wskazówki dotyczące poszczególnych usług.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Pula

  Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Puli, aby udać się do miasta, podążaj trasą D401, aż dotrzesz do D66 i Sijanska Cesta. Na rondzie jedź prosto do ulicy Koparska i dalej do ulicy Joakima Rakovca. Do miasta dotrzesz w niecałe 15 minut jeśli będziesz podążał właśnie tą trasą. Wszystkie drogi są dobrze oznaczone, dlatego zwrócenie pojazdu na lotnisku powinno się odbyć bez żadnych problemów. Jeśli zdecydujesz się na przejazd autostradą zamiast zalecanej przez nas trasy widokowej wzdłuż wybrzeża, pamiętaj, że autostrada w Istrii Y, zbiór autostrada w kształcie litery "Y", zabierze Cię aż do Włoch jadąc na północ i do miasta Rijeka oraz w głąb Chorwacji na wschód. W drodze do Rijeka będziesz musiał przejechać przez tunel Ucka długi na 5.4 kilometrów. Ta droga jest płatna. Więcej informacji dotyczących przepisów drogowych w Chorwacji możesz znaleźć w naszym specjalnym przewodniku.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Puli masz do wyboru kilka opcji parkingowych dogodnie zlokalizowanych. Automatyczny pobór opłat dostępny jest na parkingu, a do automatów łatwo jest się dostać, ponieważ znajdują się one zaraz po wyjściu z budynku terminalowego, udając się w lewo po opuszczeniu stanowiska wypożyczalni samochodów na lotnisku w Puli, z którą zarezerwowałeś samochód na stronie Auto Europe. Parking A jest parkingiem długoterminowym, natomiast Parking B jest krótkoterminowy, a obydwa znajdują się w niewielkiej odległości od terminala.

  Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w centrum Puli może już nie być takie proste jak na lotnisku. Zaparkowanie na ulicy jest możliwe, jednak musisz pamiętać, żeby opłacić swój postój i zostawić opłacony bilet za przednią szybą pojazdu. Duży parking z dostępnymi 200 miejscami parkingowymi, znajduje się na nabrzeżu, zaledwie 2 minuty piechotą od słynne amfiteatru. Decyzja się na zostawienie pojazdu na tym parkingu, jest dobrą opcją, ponieważ większość zabytków historycznych znajduje się w niewielkiej odległości pieszo.

  Przydatne linki

  Lotnisko Pula