Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W DUBROWNIKU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Dubrowniku w niskich cenach

  Znajdujący się na wybrzeżu Dalmacji Dubrownik, stał się ważną śródziemnomorską potęgą morską od 13 wieku i później. Pomimo licznych wysiłków, aby zachować piękne barokowe, gotyckie i renesansowe kościoły, klasztory, fontanny i pałace, po silnym trzęsieniu ziemi w 1667, w roku 1990 wszystko zostało ponownie zniszczone przez konflikty zbrojne. Obecnie miasto jest objęte patronatem UNESCO, po tym jak zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa, dzięki czemu jest w centrum programu renowacji. Wypożyczalnia samochodów w Dubrowniku zapewni Ci idealny sposób na zwiedzanie i odkrywanie wapiennych ulic miasta, barokowych budynków i adriatyckich widoków.

  Po wielu latach odnowy, Dubrownik jest obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych wsród turystów odwiedzających Morze Śródziemne, również dlatego, że miasto znane jest jako lokalizacja kręcenia scen z Gry o Tron. Auto Europe współpracuje z licznymi wypożyczalniami zarówno na lotnisku jak i w centrum miasta, abyś mógł odebrać pojazd w lokalizacji, jaka Ci najbardziej odpowiada. Co więcej, Co więcej możesz też zarezerwować wynajem pojazdów luksusowych, z floty premium dostępnej w Dubrowniku. Przed zaplanowaniem podróży zobacz też opinie o wypożyczalni samochodów w Dubrowniku zamieszczone przez klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Dubrowniku?

  Bez wątpienia najlepszym sposobem na odkrywanie Chorwacji, jest wynajem samochodu w Dubrowniku. W mieście tym obowiązuje ruch prawostronny i większość standardowych zasad drogowych. Jazda w Dubrowniku jest bezpieczna ze względu na dobry stan dróg. Ograniczenie prędkości na autostraadach zazwyczaj wynosi 130 k/h, 90 k/h na terenach niezabudowanych i 50 k/h w miastach. Istnieją wyjątki od tych zasad, dlatego zawsze należy zwracać uwagę na znaki i przestrzegać limitów. Od pierwszego listopada do końca marca obowiązkowe są światła mijania włączone przez cały czas, natomiast opony zimowe (lub łańcuchy w samochodzie) są obowiązkowe od 15 listopada do 15 kwietnia na zimowych odcinkach dróg. W Istrii i Dalmacji możesz jeździć bez zimowego wyposażenia, ale w innych rejonach będziesz ich potrzebować.

  Wielopasmowe autostrady są płatne i oznaczone są literą A, po któej następuje numer trasy – A1 łączy Zagrzeb z Dalmacją, a A6 łączy Zagrzeb z Rijeka.Po wjechaniu na autostradę musisz pobrać bilet z budki i opłacić go po zakończeniu przejazdu. Zazwyczaj budki są automatyczne lub z operatorem. Opłatę za przejazd można uiścić w lokalnej walucie kuna lub w euro, zarówno kartą kredytową, jak i debetową. Jeśli płacisz w euro, reszta zostanie Ci wydana w kunach. Na autostradach znajdują się stacje benzynowe i przystanki do odpoczęcia. Ulice w Dubrowniku są dość wąskie, a na zakrętach może być mało miejsca, dlatego zawsze jedź ostrożnie. Aby dowiedzieć się więcej o zasadach jazdy w Dubrowniku, odwiedź nasz przewodnik z informacjami drogowymi w Chorwacji.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Dubrowniku?

  Znalezienie miejsca parkingowego w Dubrowniku może być frustrujące zwłaszcza w sezonie. Parking nie jest tu łatwy do znalezienia podobnie jak w każdym innym starym mieście. Nie zapominaj, że centrum, Stare Miasto jest wolne od samochodów i nie można do niego wjeżdżać. Miejsca parkingowe podzielone są na cztery strefy, strefa 0, strefa 1, strefa 2 i strefa 3, aa w zależności od tego, w której się zatrzymasz, ceny za godzinę będą niższe lub wyższe. Parking w strefie 0 jest zawsze płatny, w strefie 1 codziennie od 6 do 22, w strefie 2 codziennie od 6 do 2 rano i w strefie 3 codziennie przez cały dzień. Opcje darmowego parkingu wciąż są jednak dostępne. W dzielnicy Babin Kuk możesz zaparkować za darmo, wsiąść w autobus i podjechać do Starego Miasta.

  Po zakupieniu biletu na parkingu musisz go wystawić za przednią szybą samochodu. Upewnij się, że masz przy sobie drobne na bilet lub kup je z wyprzedzeniem w kiosku, sklepie z gazetami lub nawet w recepcji hotelu. Jeśli zakupiłeś chorwacki numer, możesz też zapłacić za postój telefonicznie, wysyłając wiadomość tekstową z numerem rejestracyjnym samochodu, na odpowiedni numer, w zależności od strefy, w której się znajdujesz. Jeśli zaparkujesz w nieodpowiednim miejscu lub nie opłacisz biletu, twój samochód może zostać odholowany i zostanie naliczona dodatkowa opłata.

  W Dubrowniku znajduje się kilka garaży parkingowych w rozsądnych cenach. Wielopoziomowy parking na ulicy Ilijina Glavica, znajduje się tylko 10 minut pieszo od centrum, a nawet latem miejsca parkingowe są dość łatwo dostępne. Jeśli przyjedziesz do miasta wczesnym rankiem, możesz mieć szczęście i znaleźć miejsce wolne w Porcie Gruz, który jest blisko wszystkich systemów transportu publicznego.

  Lotnisko w Dubrowniku

  Nazywane również lotniskiem Cilipi, lotnisko Dubrownik znajduje się zaledwie 16 kilometrów od centrum miasta. Pomimo tego, że na lotnisku tym znajduje się najdłuższy pas startowy w całym kraju, port tej jest dopiero trzecim największym lotniskiem w Chorwacji pod względem ruchu pasażerskiego. Lotnisko powstało jeszcze w roku 1962, ale stary budynek został całkowicie zniszczony, a w jego miejscu powstał nowoczesny, ulepszony terminal, służący do dziś.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe lotnisko Dubrownik (DBV)
  Adres: Dobrota24, 20213, Cilipi, Chorwacja
  Telefon: +385 20 773 100/377/3330
  Strona internetowa: www.airport-dubrovnik.hr

  Co robić w Dubrowniku

  Każdy podróżnik, który planuje wyjazd do Dubrownika, powinien zwiedzić każdy najmniejszy zakamarek tego fascynującego starego miasta otoczonego murami. Warte odwiedzenia są aż nazbyt liczne kościoły, klasztory i różne pomniki, z których każdy ma do opowiedzenia swoją osobliwą historię. Poniżej znajdziesz naszą listę wyselekcjonowanych miejsc wartych zobaczenia podczas pobytu w Dubrowniku.

  • Mury miasta: Pierwszą rzeczą, jaką zobaczysz jeszcze z samolotu, przybywając do Dubrownika, będą jego mury. Pwstały one i zostały następnie odbudowywane w 13, 14 i 15-wieku, po tureckich inwazjach lub napaściach. Obecnie nie ma już tego zagrożenia, a mury stały się jedną z ulubionych atrakcji turystycznych ze względu na roztaczające się z nich wspaniałe widoki. Około godzinę lub dwie zajmie Ci przejście całych murów z blankami, krótkimi przystankami na zdjęcia niesamowitej panoramy i być może na szybką kawę. Są trzy miejsca startowe, z których możesz rozpocząć zwiedzanie: Brama Pile, Fort św. Jana i Fort św. Łukasza. Bilet wstępu obejmuje też Fortecę Lovrijenac, jeśli chcesz odwiedzić ją tego samego dnia. Jeśli jesteś fanem Gry o Tron z pewnością rozpoznasz kilka tych miejsc z serialu.

  • Stare miasto: Stare miasto jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie. Pełne brukowanych uliczek, barokowych kościołów, wąskich uliczek i nietypowych sklepów, znajdziesz tu też wiele wspaniałych atrakcji, jak klasztor franciszkański, Pałac Rektorski i katedrę. Stare miasto jest dość kompaktowe i łatwo się po nim przemieszczać pieszo, a kilka restauracji po drodze będzie idealnym przystankiem na pyszny lunch i odrobinę odpoczynku przed dalszym zwiedzaniem niesamowitych miejsc.

  • Katedra: Budynek ten w większości został zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1667 roku i został odbudowany przez architekta Andrea Bufalini of Urbino. Nad głównym ołtarzem jest tryptyk Wniebowstąpienia Maryi dzieła malarza Titian z roku 1550, a także kilka dzieł chorwackich i włoskich artystów z tej samej ery. Cenne przedmioty liturgiczne z 11 do 18 wieku są przechowywane w skarbcu i znajdują się wśród nich między innymi pozłacane kości św. Błażeja.

  • Wyspa Lokrum: Z portu możesz złapać prom, który w około 10 minut przewiezie cię na tę małą rajską wyspę. Lokrum pokryta jest gęstym lasem sosnowym z licznymi wytyczonymi ścieżkami i starym klasztorem, który służy też jako restauracja w miesiącach letnich. Na wyspie tej możesz też się przechadzać po wspaniałych bogatych ogrodach botanicznych w towarzystwie stałych lokatorów, czyli pawi i królików, przed ochłodzeniem się w jednym z dostępnych kąpielisk oferowanych na wyspie. Wyspę koniecznie muszą odwiedzić fani Gry o Tron, ponieważ to tutaj były kręcone sceny w Qarth, a jego krużganek klasztoru benedyktynów służył jako kolejna popularna lokalizacja do kręcenia filmów.

  • Gra o Tron: Dubrownik był czołową lokalizacją podczas kręcenia, bowiem miasto służyło jako sceneria dla Królewskiej Przystani, stolicy Siedmiu Królestw. Stare miasto jest pełne planów filmowych, rozpoczynając od wejścia przez bramę Pile. Sceneria portu Królewskiej Przystani jest widoczna z portu Pile do bramy Pile. Zachodnie molo w Dubrowniku jest kamiennym dokiem, gdzie Sansa i Shar obserwują statki w Zatoce Blackwater, a także gdzie rozgrywa się najbardziej kultowa scena w sezonie 2, podczas której królewska straż, tak zwane złote płaszcze, otrzymała rozkaz zabicia wszystkich nieślubnych dzieci Króla Roberta Baratheon. Fort Lovrijenac znany jest również z kilku większych scen i jest od razu rozpoznawany jako Czerwona Twierdza w Królewskiej Przystani. Wiele scen na murach nad morzem w Królewskiej Przystani, było kręconych w Forcie Bokar na murach miasta, ze względu na wspaniałe widoki. Dom Nieumarłych w Qarth, kiedy Daenerys Targaryen szukała wejścia w murze w pogoni za skradzionymi smokami, był kręcony w niesamowitej twierdzy Minceta.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Dubrowniku

  Wypożyczalnia samochodów w Dubrowniku zapewni Ci idealny sposób na to, aby z łatwością udać się do miejsc położonych nieco dalej od samego miasta. Wynajętym samochodem możesz zwiedzać całe majestatyczne i czarujące wybrzeże Chorwacji. Poniżej znajdziesz kilka naszych pomysłów na wycieczki jednodniowe, jakie mogą Cię zainspirować na następny wyjazd.

  Cavtat

  To idylliczne miasto nad brzegiem morza oferuje najlepsze owoce morza, plaże i zachody słońca, jakie można sobie wyobrazić, a położone jest zaledwie pół godziny drogi samochodem od Dubrownika. Nie przegap okazji za odwiedzenie Pałacu Rektora i kościoła Świętego Mikołaja przed wyjazdem. Czarujące stare miasto jest pełne wąskich brukowanych uliczek i starych kamiennych budynków z czerwoną dachówką. Popularne są tu również aktywności na świeżym powietrzu, jak pływanie, paddle-boarding, spływy kajakowe i kolarstwo.

  Mostar

  Przekraczając granicę z Bośnią i Hercegowiną, dotrzesz do Mostar pokonując jedynie 130 kilometrów, jadąc z Dubrownika. Najbardziej charakterystyczny punkt orientacyjny to Stari Most, most jak z bajki zbudowany w 1566, natomiast Meczet w Mostarze jest kolejnym wspaniałym budynkiem z ekscytującą przeszłością, warty odwiedzenia. Nie zapomnij potwierdzić u swojej wypożyczalni, że zamierzasz przekroczyć granicę, kontaktując się z jednym ze specjalistów od rezerwacji z Auto Europe.

  Kotor

  To ufortyfikowane miasto jest kolejnym ukrytym klejnotem Wschodniej Europy. Kotor leży pomiędzy zatoką Kotor a górami wznoszącymi się za miastem, czyniąc to miejsce niesamowicie fotogenicznym, zwłaszcza przy panoramicznych zdjęciach. Na miejscu możesz odwiedzić katedrę, Muzeum Morskie i Muzeum Kotów, poświęcone naszym futrzanym przyjaciołom. Polecamy też wybranie się na przyjemny spacer po uroczych ulicach miasta, w którym można się zakochać od pierwszej wizyty.

  Jak poruszać się po Dubrowniku

  Zalecamy zwiedzanie starego miasta pieszo, ponieważ ruch jest tu ograniczony i dostępny tylko dla pieszych, a jeśli przyjedziesz tu samochodem, możesz zaparkować przy ulicy i kupić bilet z automatu lub skorzystać z jednego z publicznych parkingów. Taksówki parkują poza bramami Pile i Ploce, przy Gruz i w Lapad. Uber też jest dostępną opcją w Dubrowniku.

  Korzystanie z systemu autobusowego też jest dobrą opcją i w miarę prostą, a połączenia do starego miasta są dostępne co godzinę. Trasy 1A, 1B i 1C są najpopularniejsze wśród turystów, ponieważ łączą miasto z portem. Trasa 4 prowadzi koło wielu hoteli i kończy się przy Hotelu Dubrownik Palace. Do zakupienia w kioskach i na pokładzie autobusu są bilety ważne na jedną godzinę. Jeśli chcesz korzystać z połączeń więcej niż raz w ciągu dnia, proponujemy zakupienie biletu całodobowego. Z Dubrownika oferowane są też bezpośrednie połączenia autobusowe do miast takich jak Zagrzeb, Mostar, Split, Korcula, Orebic, Rijeka, Zadar i Sarajewo. Latem dostępnych jest też kilka opcji przejazdu do Czarnogóry i kilku innych miast, jak Kotor, Budva, Bar i Herceg Novi, a także bośniackich miast, jak Prijedor i Banja Luka. Bilety powrotne są zazwyczaj tańsze niż bilety w jedną stronę. Powracając z Bośni, policja może wejść na pokład autobusu, aby sprawdzić tożsamość pasażerów przekraczających Korytarz Neum.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny