Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE CHORWACJA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Chorwacja

  Sieć dróg w Chorwacji łączy główne ośrodki miejskie w kraju oraz najpopularniejsze miejscowości turystyczne. Długość chorwackich autostrad wynosi 1250 km, planowana jest jednak rozbudowa kolejnych setek kilometrów. Autostrady oznakowane są literą "A" na zielonym tle. W Chorwacji jest również wiele dróg ekspresowych, które zwykle są bezpłatne.

  Warunki i wymogi wynajmu

  Z reguły wypożyczalnie samochodów w Chorwacji dopuszczają minimalny wiek kierowcy 18 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od klasy samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą z reguły opłatę młodego kierowcy. Zapięcie pasów bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach jest obowiązkowe.

  Ograniczenie prędkości
  W Chorwacji obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 60 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Chorwacji obowiązuje ruch prawostronny. Na rondzie samochody wjeżdżające mają zawsze pierwszeństwo wjazdu. Również autobusy szkolne ruszające z przystanku autobusowego mają pierwszeństwo.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Chorwacji otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 - 20:00. Niektóre stacje w większych miastach otwarte są całą dobę.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w Chorwacji jest płatny. Drogi ekspresowe nie są płatne, z wyjątkiem tuneli lub mostów, za które pobierana jest oddzielna opłata. Płatności za autostrady można dokonać w loklanej walucie - kunie, euro lub przy użyciu karty kredytowej.

  Parkowanie
  W większych miastach jak na przykład Zagrzeb czy Dubrownik jest dużo miejsc przeznaczonych do parkowania, niektóre z nich są płatne. Bilet parkowania można wykupić w odpowiednich parkomatach.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Chorwacji zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Więcej informacji dotyczących ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Podróż z Chorwacji do krajów Europy Zachodniej jest zwykle dozwolona. Tylko w niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży poza granicę państwa, dotyczy to samochodów luksusowych. Jeśli zamierzasz podróżować do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem poza granicę państwa lub do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Chorwacji jest możliwy w niektórych punktach wynajmu. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę jest płatny i nie zawsze dozwolony.