Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU ZAGRZEB

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Zagrzebiu

  Kiedy odbierzesz swój pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Zagrzebiu, możesz od razu ruszać w drogę i odkrywać piękno Chorwacji w swoim własnym tempie. Jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Chorwacji, lotnisko Zagrzeb obsługuje około 2.8 miliona pasażerów w ciągu roku. Nie trudno jest zrozumieć, dlaczego tak wiele osób przylatuje do Zagrzebia. Jest to miasto uważane przez wielu jako doskonałe miejsce docelowe na wakacje. Znajdziesz tutaj wiele atrakcji kulturalnych, wspaniałe jedzenie, ciekawe możliwości rozrywki, wspaniałą przyrodę i naturalne piękno. Zagrzeb to miasto, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego tak wiele osób je uwielbia.

  Jako pośrednik wynajmu samochodów z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży, Auto Europe ma silne więzi partnerskie i pozytywne relacje z różnymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie. Jeśli odwiedzasz Chorwację i planujesz przylot do Zagrzebia, możesz tu wybierać spośród ponad 20 różnych wypożyczalni samochodów. Zapewnij sobie szybkie rozpoczęcie wakacji, wybierając jednego z dostawców, a rezerwację pojazdu ułatwi Ci Auto Europe. Nasza firma od dawna specjalizuje się w tworzeniu konkurencyjnych ofert, a ułatwia nam to długie doświadczenie w branży. Skontaktuj się z nami, abyśmy ułatwili Ci wybór naszą wiedzą i oddaniem. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Zagrzebiu i usługach Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko w Zagrzebiu jako lotnisko cywilne funkcjonuje już od 1909 roku, natomiast nowy budynek terminalu został otwarty dopiero w roku 2017. Port lotniczy Zagrzeb operuje zarówno ruchem pasażerskim, jak i cargo, a jednocześnie jest bazą dla Chorwackich Sił Powietrznych. Na lotnisku można znaleźć około 27 linii lotniczych oferujących swoje połączenia do różnych miejsc docelowych zarówno w kraju, jak i na świecie. Lotnisko Zagrzeb znajduje się około 10km na południowy wschód od miasta Velika Gorica.

  Oficjalna nazwa: Port Lotniczy Franjo Tudman (ZAG)
  Adres: Ulica Rudolfa Fizira 21, Grad Velika Gorica, 10 150 Zagrzeb, Chorwacja
  Telefon: +385 1 4562 170
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Aeroflot, Air France, Air Serbia, Air Transat, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Croatia Airlines, Czech Airlines, El Al Israel Airlines, Emirates, Eurowings, Iberia, KLM, Korean Air, LOT, Lufthansa, Monarch, Norwegian, Qatar Airways, Sun d'Or, Swiss, Trade Air, Turkish Airlines i Vueling.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Zagrzebiu

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodów na lotnisku w Zagrzebiu z Auto Europe, znajdziesz stanowiska wypożyczalni po wyjściu z hali przylotów na parterze. Po opuszczeniu terminalu, samochody na wynajem od dostawców znajdują się po prawej stronie, naprzeciwko publicznego parkingu. Na lotnisku znajduje się wiele różnych wypożyczalni, spośród których możesz wybierać. Łącznie, stanowiska tutaj ma 24 dostawców samochodów. Przed odbiorem pojazdu upewnij się, że masz ze sobą wszystkie wymagane dokumenty. Jest to niezwykle ważne, aby uniknąć niepotrzebnego czekania i opóźnienia odbioru, albo gorzej, nie być w stanie odebrać pojazdu w ogóle. Każdy kraj może wymagać innych dodatkowych dokumentów, jednak podstawowe to: prawo jazdy, voucher i karta kredytowa do złożenia depozytu, a wszystko to należące do głównego kierowcy.

  Przed odjazdem upewnij się też, że masz dokładnie przeczytane ogólne warunki i sprawdzony pojazd pod względem możliwych rys czy innych uszkodzeń. Jeśli zauważysz, że pojazd jest jakoś uszkodzony, koniecznie odnotuj to razem z przedstawicielem wypożyczalni, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Przy oddawaniu samochodu sprawdź samochód po raz ostatni i zostaw sobie na to odpowiednio dużo czasu przed odlotem. Zalecane jest poczekać, aż otrzymasz raport od wypożyczalni, świadczący, że nie ma żadnych nowych szkód.

  Dollar na lotnisku Zagrzeb Dollar na lotnisku Zagrzeb
  Ulica Rudolfa Fizira 21,
  Grad Velika Gorica, Chorwacja 10 150

  +385 1 6265 333
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 – 23:00
  Europcar na lotnisku Zagrzeb Europcar na lotnisku Zagrzeb
  Ulica Rudolfa Fizira 21,
  Grad Velika Gorica, Chorwacja 10 150

  +385 98 231 089
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 8:00 – 20:00
  Avis na lotnisku Zagrzeb Avis na lotnisku Zagrzeb
  Ulica Rudolfa Fizira 21,
  Grad Velika Gorica, Chorwacja 10 150

  +385 91 485 4680
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 21:00
  Hertz na lotnisku Zagrzeb Hertz na lotnisku Zagrzeb
  Ulica Rudolfa Fizira 21,
  Grad Velika Gorica, Chorwacja 10 150

  +385 1 4562 635
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 22:00

  Terminale

  Nowy terminal na lotnisku w Zagrzebiu, uważany przez niektórych za dzieło sztuki, został otwarty w Marcu w 2017 roku. Ten terminal pasażerski zajmuje powieżchnię 65.800 metrów kwadratowych i jest trzypoziomowy. Na terminalu znajduje się 30 stanowisk odprawy, 23 stoiska paszportowe, 9 punktów ochrony, 8 mostów samolotowych i 3 pasy odbioru bagażu. Co więcej, znajdziesz tutaj strefę wolnocłową, zajmującą około 600 metrów kwadratowych, gdzie umieszczone są sklepy, a także restauracje, kawiarnie, bary i kioski z przekąskami. Parter terminalu przeznaczony jest na strefę przylotów, pierwsze piętro to kontrola paszportowa i odloty, natomiast trzecie piętro mieści w sobie kontrolę bezpieczeństwa. Nowy terminal został zaprojektowany tak, aby możliwe było jego rozbudowanie. Z tego powodu zachowana jest spora wolna przestrzeń, aby z czasem mogły tu powstać dodatkowe pasy odbioru bagażu, bramki bezpieczeństwa lub inne lotniskowe punkty usługi. Wszelkie te dodatki są przewidziane, jeśli liczba pasażerów ciągle będzie wzrastać.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku możesz się spodziewać wszystkich tych udogodnień, jakie powinny się znaleźć na międzynarodowym lotnisku. Ponieważ jest to nowoczesny węzeł dla podróży międzynarodowych, nietrudno tu znaleźć hale biznesowe z bufetem samoobsługowym oraz inne usługi biznesowe, jak telewizja, stanowiska z gazetami i magazynami. Wszelkie udogodnienia dla podróżujących biznesmenów są dostępne po przejściu kontroli bezpieczeństwa w hali odlotów. Stanowiska rezerwacji biletów linii samolotowych KLM, Air France i Air Serbia, oraz wielu innych, znajdują się w tej samej strefie, gdzie usługi VIP, bankomaty, kantory wymiany walut, toalety, sklepy wolnocłowe, kawiarnie, restauracje, pokoje do przebierania dzieci, pokoi do modlitw oraz strefy medycznej i pierwszej pomocy. Na terenie całego lotniska jest zakaz palenia wyrobów tytoniowych, natomiast darmowe WiFi jest dostępne na obydwu terminalach.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Zagrzebiu

  Przedostanie się z Zagrzebia na lotnisko, jest niezwykle proste, jeśli wynajmujesz pojazd od wypożyczalni samochodów na lotnisku Zagrzeb. Odległość między miastem a portem wynosi około 14.3 kilometrów, a dzięki dobrze zaplanowanej sieci dróg, pokonasz tą trasą w około 24 minuty. Wyjeżdżając z Zagrzebia, skieruj się na ulicę Heinzelona, aż dotrzesz do drogi Radnicka cesta. Po dotarciu do ronda, kieruj się dalej prosto w kierunku mostu Domovinski i trzymaj się lewego pasa, podążając za znakami na A3/E70/Slavonski Brod/ Varazdin. Pozostań na lewym pasie przez kolejne 1.1km, a następnie skręć w lewo na 2.1 kilometrze. Kiedy dotrzesz do kolejnego ronda, zjedź pierwszym zjazdem i znajdziesz się na prostej na lotnisko. Sprawdź naszą stronę z informacjami drogowymi, aby dowiedzieć się więcej o zasadach drogowych w Chorwacji i uzyskać przydatne wskazówki.

  Autobusy są też dogodną opcją, dzięki odpowiednio zorganizowanej sieci połączeń. Autobusy ZET zostały wprowadzone w 2017 roku i po drodze z lotniska mają 20 przystanków. Odjazdy w stronę miasta są co 35 minut. Pomiędzy lotniskiem Zagrzeb i Główną stacją autobusową w Zagrzebiu, kursuje też autobus wahadłowy. Oferuje on bezpośrednie połączenie i najkrótszą trasę do miasta Zagrzeb. Jeśli wolisz, możesz skorzystać z usług taksówkarskich. Postoje taksówek znajdują się na zewnątrz pasażerskiego terminalu na parterze, przy hali przylotów. Aby skorzystać z ich usług, wystarczy, że będziesz podążać za znakami, jakie są rozmieszczone na terminalu. Zalecamy, aby ustalić stawkę za przejazd z góry z kierowcą, zanim wyruszysz w drogę.

  Porady parkingowe

  Parking publiczny dostępny jest naprzeciwko terminalu, zaraz po wyjściu z poziomu 0. Łącznie na parkingu jest dostępnych 800 miejsc i można zostawić na nich samochód na 10 minut za darmo. Po przekroczeniu tego czasu należy opłacić bilet, natomiast automaty do zapłacenia znajdują się na terenie całego parkingu. Motocykliści mogą zapłacić za pozostawienie swojego pojazdu jednośladowego, za pomocą kas przy wjeździe na parking, na których są rozpisane odpowiednio ceny za postój. Na lotnisku są też dostępne zatoczki, gdzie można zostawić swój rower. Znajdują się one po wyjściu z hali przylotów przed terminalem pasażerskim i wystarczy się skierować w prawą stronę, by je znaleźć.

  Przydatne linki

  Lotnisko Zagrzeb