Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA RZYM TERMINI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Rzym Termini

  Rzym to stolica Włoch, znana ze swojej wspaniałej architektur, pięknych krajobrazów, widoków i niesamowitego jedzenia. W tym wiecznym mieście jest wiele cudownych miejsc i rzeczy do zrobienia podczas wizyty. Jedną z najsłynniejszych i najpopularniejszych atrakcji w Rzymie jest Koloseum, stojące w mieście do ponad 2000 i doskonale obrazuje życie za czasów panowania Imperium Rzymskiego. Z około 6 milionami turystów odwiedzającymi miasto rocznie, Rzym został nazwany jednym z siedmiu cudów świata. Słynne w mieście są też fontanna Trevi, Watykan i Kaplica Sykstyńska, razem dając wystarczającą ilość powodów na odwiedzenie i odkrywanie Rzymu.

  Rzym oferuje świetne życie nocne i znane jest z różnorodności klubów i różnych barów do wyboru. Jedne z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia to The gay village, czyli popularny klub z karnawałowymi tancerzami, a DJ tu poprawi Ci nastrój. Baja to bar z muzyką na żywo i drinkami, jaki znajduje się w dawnej barce portowej, pływającej po rzece Tyber. Inny znany bar to karaibski Voodoo Bar z sushi i tapas. Vinile to klub z muzyką w stylu retro jazz, swing i soul z zespołami grającymi na żywo co wieczór, a Burlesque @ Micca, klub burleski oferuje jedzenie i drinki w cenie biletu wstępu.

  Włochy znane są z niesamowitego jedzenia, a restauracje i jadalnie w Rzymie Cię nie zawiodą. Altrove to popularne miejsce z różnymi międzynarodowymi daniami, a otwarte jest o każdej porze dnia od rana do wieczora z ofertą od śniadania po kolację. Bistro64 to restauracja z gwiazdką Michelin, lecz wciąż w przystępnej cenie, znana z japońskiego stylu i jedzenia. Fratelli Mori z kolei serwuje typowe włoskie dania, jak mięsne klopsy, makarony i pizzy z pieca.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Rzym Termini dostępna jest w przystępnych cenach na stronie Auto Europe i daje Ci pełną możliwość na odkrywanie wszystkich wspaniałych atrakcji bez bycia ograniczonym transportem publicznym. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią lokalizację, do której chcesz się udać. Auto Europe oferuje ponad 24,000 lokalizacje odbioru samochodów na świecie, a także szeroki zakres pojazdów do wyboru w różnych kategoriach, aby jak najlepiej zaplanować swój wyjazd. Aby otrzymać więcej informacji dotyczących poruszania się po Rzymie, odwiedź naszą stronę z informacjami drogowymi we Włoszech. Sprawdź też stronę, gdzie zamieszczane są opinie o wypożyczalni samochodów w Rzymie oraz usługach Auto Europe.

  Informacje o stacji

  Roma Termini to największa stacja kolejowa w Rzymie i jedna z największych w Europie. Pierwsza tymczasowa stacja została otwarta przez papieża Piusa IX 25 lutego 1863, aż nie zostało postanowione, że będzie jedna centralna stacja, w przeciwieństwie do wcześniej planowanych kilku stacji na każdą linię. Budowa stałej stacji została rozpoczęta w 1868, a ukończona 6 lat później w 1874. Prace nad nową stacją rozpoczęły się w 1937, ale zostały wstrzymane podczas upadku faszystowskiego rządu, a nowa stacja nie została ukończona aż do 1950 roku. Obecnie Termini ma 29 peronów, oferując dzienne połączenia we Włoszech do miast, takich jak Florencja, Mediolan i do innych lokalizacji w Europie.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Rzym

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji kolejowej Rzym Termini, aby odebrać pojazd, zejdź na poziom peronów, gdzie znajdziesz stanowiska dostawców, położone na ternie stacji na Giolitta. Sprawdź swój voucher przed przyjazdem, aby upewnić się, jakie są wymagane dokumenty do odbioru pojazdu i jaka jest polityka paliwowa i wysokość depozytu. Zawsze oczywiście wymagane jest przedstawienie prawa jazdy i karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę, aby zapewnić sprawny przebieg odbioru zarezerwowanego pojazdu. Jeśli nie jesteś pewien jakiegoś aspektu związanego z rezerwacją i wynajmem, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów chętnie Ci wszystko wytłumaczy i pomoże.

  Dollar na stacji Rzym Termini Dollar na stacji centralnej Rzym
  Piazza dei Cinquecento,
  Rzym, Włochy 00185

  + 39 064 883 967
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 20:00
  Sob-Nd 08:00 - 20:00
  Hertz na stacji Rzym Termini Hertz na stacji centralnej Rzym
  Piazza dei Cinquecento,
  Rzym, Włochy 00185

  + 39 064 883 967
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 20:00
  Sob-Nd 08:00 - 20:00
  Thrifty na stacji Rzym Termini Thrifty na stacji centralnej Rzym
  Piazza dei Cinquecento,
  Rzym, Włochy 00185

  + 39 064 883 967
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 20:00
  Sob-Nd 08:00 - 20:00
  Sixt na stacji Rzym Termini Sixt na stacji centralnej Rzym
  Piazza dei Cinquecento,
  Rzym, Włochy 00185

  + 39 029 475 7979
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 20:00
  Sob-Nd 08:00 - 13:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa Rzym Termini oferuje liczne usługi i udogodnienia, w tym szeroki zakres sklepów, jak odzieżowe, księgarnie, muzyczne, z akcesoriami, obuwnicze, z zabawkami, technologiczne, z pamiątkami, z tytoniem, z gazetami i magazynami oraz kosmetyczny. Sklepy jak Accessorize, Pandora, Swarvoski, Foot Locker i Nike, a także restauracje, jak McDonalds, Chef Express, Juice Bar, Fresco i kilka innych, znajdują się w hali wejściowej. Oprócz tego znajdziesz tu spore biuro z biletami, a także kantor wymiany walut, agencje turystyczne i pocztą po każdej stronie. Na stacji jest też Sala Freccia Club dla podróżnych ze złotą i platynową kartą CARTAFRECCIA, a także salon dla wszystkich podróżnych. Na Termini jest też biuro rzeczy znalezionych, parkingi, banki, wypożyczalnie samochodów i centrum usług zdrowotnych.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Rzymie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Rzym Termini ułatwi Ci przedostanie się i podróżowanie po mieście w swoim własnym tempie. Jeśli jednak nie odjeżdżasz od razu samochodem ze stacji, możesz skorzystać z kilku opcji transportu publicznego. Na stacji znajduje się pociąg o nazwie Leonardo Express oferujący połączenie z lotniska na stację co 15 minut, z przejazdem trwającym 30 minut. Stacja Rzym Termini znajduje się blisko centrum miasta, dlatego łatwo też się na nią dostać pieszo. Niedaleko jest też duży terminal autobusowy, który znajduje się zaraz przed stacją, z autobusami kursującymi od 5:30 do północy. W pobliżu znajdziesz też postoje taksówek, jeśli wychodzisz ze stacji od strony Piazza dei Cinquecento. Oficjalne taksówki są białe ze znakiem taxi na dachu i napisem “Comune di Roma” na drzwiach.

  Porady parkingowe

  Na stacji kolejowej Rzym Termini znajdują się 3 opcje parkingowe, Park and Ride, Piazza Dei Cinquecento i Marsala, z których wszystkie otwarte są 24 godziny z przystępnymi cenami za postój, od 2.50 euro do 20.00 euro. W samym Rzymie znajdziesz jeszcze kilka innych opcji parkingowych, jak publiczne garaże w centrum miasta. Pamiętaj, ze tylko stali bywalcy i mieszkańcy Rzymu mają pozwolenie na parkowanie w centrum. Możesz też wybrać opcje parkingu na lotnisku z możliwością parkingu długoterminowego.

  Miasto podzielone jest na różne strefy parkowania. Niebieskie strefy są płatne, oprócz niedziel i świąt publicznych. Biały strefy parkowania są darmowe do 3 godzin i zazwyczaj znajdują się niedaleko szpitali lub w okolicach, gdzie parkować mogą tylko mieszkańcy. Żółte strefy są darmowe dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, tak samo jak różowe przeznaczone są dla matek i kobiet w ciąży, również znajdujące się blisko ambulatoria i szpitali. Darmowe miejsca parkingowe możesz znaleźć na ulicach viale dell’Umanesimo, viale dell’Esperanto, via Kenia, via Oceania i viale Algeria otaczających Palazzo dello Sport. Znajdziesz też białe strefy parkingowe w dzielnicach Castro Pretorio i Esquilino.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji