Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU FIUMICINO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Fiumicino

  Lotnisko Fiumicino jest międzynarodowym lotniskiem w Rzymie. Znane również jako lotnisko Leonardo da Vinci, jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. Obsługując około 41,7 mln pasażerów rocznie, Fiumichino jest głównym węzłem komunikacyjnym linii Alitalia Airways i Vueling. Lotnisko zostało oficjalnie otwarte w 1961 roku, a jego terminale zostały zmodernizowane w latach 1990 i 2000.

  Zdecyduj się jaka jest idealna wypożyczalnia samochodów na lotnisku Fiumicino dla Ciebie i skorzystaj z naszych niesamowitych ofert i wyboru pojazdów. Auto Europe oferuje najniższe stawki i światowej klasy obsługę klienta. Dzięki naszym długoletnim partnerstwom Auto Europe może oferować usługi zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych wypożyczalni samochodów. Jeśli chcesz zobaczyć naszą ofertę luksusowych lub sportowych samochodów klasy premium w Rzymie, skorzystaj z wyszukiwarki do rezerwacji produktów luksusowych. Lotnisko Fiumicino jest również doskonałym miejscem na rozpoczęcie wycieczek objazdowych, więc spójrz na naszą zaplanowaną trasę w Lacjum! Dowiedz się więcej o usługach dostawców i Auto Europe, przeglądając opinie o wypożyczalni samochodów w Rzymie zamieszczone przez naszych klientów.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Fiumicino w Rzymie (FCO)
  Oficjalna nazwa: Fiumicino – Międzynarodowe lotnisko Leonardo da Vinci lub Fiumicino Lotnisko w Rzymie
  Adres: Via Dell'Aeroporto, 320, 00054 Fiumicino Rzym, Włochy
  Lokalizacja: 35 kilometrów na południowy zachód od centrum Rzymu
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku Fiumicino: ponad 100 linii lotniczych z połączeniem do ponad 150 miejsc na całym świecie

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Fiumicino?

  Wynajem samochodów na lotnisku Fiumicino jest łatwy dzięki stanowiskom wypożyczalni zlokalizowanym zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych halach przylotów. Znaki „Rent a Car” znajdujące się na terminalach poprowadzą Cię do biur wynajmu samochodów. Poniżej znajdują się aktualni dostawcy wynajmu samochodów na lotnisku, z ich godzinami otwarcia.

  Avis na lotnisku Fiumicino Avis na lotnisku Fiumicino
  Via dell'Aeroporto di Fiumicino, 320,,
  Rzym, Włochy 00050
  +39 066 501 1586
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Budget na lotnisku Fiumicino Budget na lotnisku Fiumicino
  Via dell'Aeroporto di Fiumicino, 320,,
  Rzym, Włochy 00050
  +39 066 501 1586
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Europcar na lotnisku Fiumicino Europcar na lotnisku Fiumicino
  Via dell'Aeroporto di Fiumicino, 320,,
  Rzym, Włochy 00050
  +39 066 595 4557
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Firefly na lotnisku Fiumicino Firefly na lotnisku Fiumicino
  Via dell'Aeroporto di Fiumicino, 320,,
  Rzym, Włochy 00050
  +39 342 613 4586
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Hertz na lotnisku Fiumicino Hertz na lotnisku Fiumicino
  Via dell'Aeroporto di Fiumicino, 320,,
  Rzym, Włochy 00050
  +39 066 529 119
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59

  Terminale

  Lotnisko Fuimicino składa się z pięciu terminali. Terminal 1 obsługuje połączenia krajowe i jest używany przez linie Air France, Croatia Airways, KLM i inne loty krótkodystansowe. Terminal 2 obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe i jest używany przez Easyjet, Wizz Air, Ryanair i Blue Air. Terminal 3 jest przeznaczony dla lotów transatlantyckich i jest głównym centrum komunikacyjnym dla Vueling i Alitalia, wśród innych linii lotniczych. Terminal 5 obsługuje wszystkie loty z USA i Izraela. W 2004 r. otwarto czwarty terminal, przeznaczony wyłącznie do przewozu towarów. Niektóre terminale przechodzą renowację, dlatego prosimy o zapoznanie się z planem lotu dla swojego terminala.

  Usługi na lotnisku

  Fiumicino posiada wszystkie udogodnienia, których można oczekiwać od międzynarodowego lotniska, które zostało niedawno zmodernizowane. Zostało ocenione jako jedno z najlepszych lotnisk w 2016 r. pod względem zadowolenia pasażerów w Unii Europejskiej, to lotnisko oferuje wiele udogodnień.

  Fiumicino posiada 48 toalet, samoobsługowe stanowiska do odprawy, wygodne salony, punkty informacyjne, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w całym budynku oraz liczne restauracje, kawiarnie i bary. Wraz z obszerną strefą handlową znajdziesz także punkty kontroli bezpieczeństwa, odprawy celne, hale odlotów i przylotów, stanowiska odprawy, pasy do odbioru bagażu, bankomaty, miejsce spotkań, pokój modlitwy, salon dla palących, salon VIP, bank, pocztę i kantor wymiany walut.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Fiumicino

  Jeśli przekona Cię wypożyczalnia samochodów na lotnisku Fimicino w Rzymie przekonasz się, że znalezienie lotniska jest całkiem proste. Wystarczy wybrać Grande Raccordo Anulare (GRA), a następnie jechać autostradą A91. Gdy znajdziesz się w pobliżu lotniska, poprowadzą Cię znaki wskazujące terminale krajowe lub międzynarodowe. Jeśli przyjeżdżasz z Civitavecchia, jedź autostradą w kierunku na Rzym, a następnie za bramką płatną kieruj się znakami na lotnisko.

  Na lotnisko można również dojechać wieloma autobusami. Obecne firmy autobusowe świadczące tę usługę to Cotral, SIT Bus Shuttle, T.A.M Srl, Terravision i Atral-Schiaffini. Przystanek autobusowy Cotral znajduje się poza Terminalem 2. Zapewniają one transport m.in. do Piazzi del Cinquecento, Rzym Tiburtina, Eur-Magliana. Przystanek autobusowy SIT Bus Shuttle znajduje się poza Terminalem 3. Zapewniają one transport do stacji Terminal i Watykanu. T.A.M Srl może złapać poza Terminalem 3. T.A.M zapewnia autobus do stacji Ostiense i stacji Terminal. Przystanek autobusowy Terravision znajduje się poza Terminalem 3 i zawiezie Cię do stacji końcowej. Na koniec autobus z lotniska w Rzymie(Atral-Schiaffini) można złapać z węzła autobusowego poza Terminalem 3 w kierunku Rzymu. Wiele linii autobusowych zatrzymuje się w różnych miejscach na trasie, dlatego wskazane jest zapoznanie się ze zaktualizowanym rozkładem jazdy autobusów przed wejściem na pokład. Autobusy zazwyczaj odjeżdżają co 30 minut, ale ponownie zaleca się skonsultowanie się z przedstawicielem danego przewoźnika na miejscu.

  Postój taksówek jest dostępny na lotnisku i stanowi wygodny i szybki sposób na dotarcie do i z lotniska. Postój można znaleźć poza przylotami Terminalu 1 i Terminalu 3. Oficjalne taksówki są białe ze znakiem taksówki na dachu. Znajdziesz również numer prawa jazdy kierowcy na drzwiach przednich, tylnych i wewnątrz kabiny taksówki. Ceny są stałe, ale mogą ulec zmianie, dlatego zaleca się skonsultowanie się z kierowcą taksówki przed wyruszeniem w podróż.

  Najszybszym sposobem na dotarcie do Rzymu jest pociąg. Usługa jest obsługiwana przez Trenitalia, z pociągami Leonardo Express odjeżdżającymi z lotniska do stacji kolejowej Termini w Rzymie co 15 minut. Trenitalia obsługuje także regionalne pociągi FL1 do Rzymu, zatrzymujące się na różnych stacjach w regularnych odstępach po drodze. Te pociągi także odjeżdżają co 15 minut. FL1 codziennie łączą lotnisko Fiumicino z Rzymem, Padwą, Bolonią i Florencją.

  Porady parkingowe

  Parkowanie na lotnisku Fiumicino jest dostępne na parkingach krótkoterminowych lub długoterminowych. Parking na krótki pobyt jest dostępny w garażach parkingowych połączonych z lotniskiem. Te zadaszone i bezpieczne wielopoziomowe parkingi terminalowe są oznaczone symbolami A-B-C i D i są łatwo dostępne z autostrady.

  Parking długoterminowy jest oferowany w niewielkiej odległości, a autobus zapewnia transport z miejsca parkingowego na lotnisko. Z 2000 zadaszonych miejsc parkingowych i dodatkowych 2000 odkrytych parkingów, parking jest tylko 10 minut drogi od terminalu autobusem wahadłowym.

  Na miejscu dostępny jest także parking z krytym dostępem do terminali. Jest on dostępny na krótki postój, a z wykupioną opcją Fast Track możesz skorzystać z wielu innych korzyści, takich jak pasy pierwszeństwa, kontrole bezpieczeństwa, a nawet myjnia ręczna.

  Miejsce odbioru / zwrotu samochodów znajduje się poza terminalami, obecnie kosztuje 3 € i oznaczone jest niebieskimi zatokami. Maksymalny czas pobytu wynosi jedną godzinę. Na miejscu znajduje się także parking dla motocykli i osób niepełnosprawnych, a nawet usługa Pink Car Parking przeznaczona dla kobiet w ciąży i podróżujących kobiet.

  Zabytkowa część centrum miasta oferuje różne dozwolone czasy parkowania i ograniczenia wjazdu. W niektórych dzielnicach miasta tylko mieszkańcy mogą parkować swoje samochody, co oznacza, że nie możesz zostawić tam swojego wypożyczonego samochodu. Podsumowując, bezpłatny parking jest oznaczony białymi liniami, płatny parking niebieskimi liniami, a parking dla niepełnosprawnych oznaczony jest żółtymi liniami.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska