Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PIZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie

  Silne relacje Auto Europe z przodującymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie pozwalają nam świadczyć wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów w wielu lokalizacjach we Włoszech - na lotniskach, w centrum miasta i na dworcach kolejowych. Dzięki temu nasi klienci mogą elastycznie wybierać miejsce odbioru najlepiej dostosowane do ich potrzeb, mając pewność, że zawsze otrzymają najlepsze konkurencyjne ceny. W Pizie nasi klienci mogą obecnie odebrać swój wynajem na lotnisku oraz w dwóch lokalizacjach w centrum miasta.

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie jest doskonałym wyborem dla podróżnych, którzy chcieliby zwiedzić nie tylko północno-zachodnie Włochy, w tym bardzo popularne Cinque Terre i Genuę, ale także uroczą Toskanię. Rozpocznij swoją włoską przygodę w Pizie, a toskańskie wioski i Riwiera Włoska będą na wyciągnięcie ręki! Toskanii prawie nie trzeba opisywać, a Riwiera Włoska, znana również jako Riwiera Liguryjska, oferuje również mnóstwo uroczych miejsc do odwiedzenia.

  Piza jest głównym ośrodkiem kulturalnym, intelektualnym i gospodarczym regionu, odwiedzanym przez tysiące turystów przez cały rok. Pierwsza rzecz, która zwykle przychodzi na myśl, jeśli wspomnieć to miasto, to jego punkt orientacyjny, Krzywa Wieża w Pizie. Chociaż produkt źle zaplanowanej architektury, wieża nadal przyciąga tysiące turystów i jest nieodłączną częścią licznych zdjęć wakacyjnych z ludźmi udającymi, że „wspierają” ją lub po prostu pozując z wieżą w tle.

  Trzeba przyznać, że Krzywa Wieża w Pizie kradnie światło reflektorów innym godnych uwagi zabytków, a szkoda, ponieważ w Pizie znajdują się liczne renesansowe, gotyckie i romańskie budynki, które warto odwiedzić. Czytaj dalej, aby znaleźć więcej informacji nie tylko na temat niedrogiej wypożyczalni samochodów w Pizie, ale także o wspaniałych wskazówkach, co warto odwiedzić w mieście i jego okolicach. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Pizie i zarezerwuj tanio samochód na stronie Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Pizie?

  Zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy w Pizie i upewnij się, że nie popełnisz typowego błędu turysty podczas wjeżdżania do ZTL (Limited Traffic Zone). Przypadkowe wejście do tej strefy jest prawdopodobnie najczęstszym sposobem, na zostanie ukaranym grzywną podczas jazdy samochodem w Pizie. Podobnie jak w wielu innych włoskich miastach, jest to część centrum miasta zamknięta dla ruchu innego niż ruch mieszkańców i transport publiczny.

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie zapewni Ci sposób na podróżowanie, jednak nie zapomnij o zaznajomieniu się z przepisami drogowymi w odwiedzanym mieście. W Pizie należy zachować szczególną ostrożność, aby nie prowadzić samochodu do zamurowanej części miasta, która sięga czasów średniowiecza. Powinieneś zwracać uwagę na znaki i ograniczenia na drodze, oznaczające początek ZTL. Zwróć uwagę na zaparkowane samochody - jeśli większość miejsc parkingowych po twojej stronie nie jest zajęta lub jeśli wszystkie samochody mają lokalne tablice rejestracyjne i specjalny rodzaj naklejki na przedniej szybie, możesz być w ZTL. Jest to szczególnie ważne, jeśli złapiesz się na jeżdżeniu obok bardzo popularnych zabytków i atrakcji turystycznych. Jeśli przypadkowo wejdziesz do ZTL, zostaniesz ukarany grzywną. W rzeczywistości możesz zostać ukarany kilka razy w ciągu zaledwie kilku minut, za każdym razem, gdy mijasz aparat. Jeśli zostaniesz ukarany grzywną, list zostanie wysłany na Twój adres domowy, informując o grzywnie. Często wypożyczalnie samochodów pobierają również opłatę administracyjną za kaucję. Pamiętaj, że będziesz odpowiedzialny za wejście do strefy ZTL, nawet jeśli nie zdawałeś sobie sprawy, że w niej jedziesz.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Pizie?

  Podczas gdy w większości innych miast znalezienie darmowego parkingu może być sporym wyzwaniem, jeden taki parking znajduje się przy Via Pietrasantina w pobliżu stadionu i tuż za murami miasta, dogodnie zlokalizowany między centrum a słynnym Placem Cudów. Będzie to idealne miejsce do zaparkowania samochodu w Pizie! Oprócz tego obiektu Park and Ride, w pobliżu centrum znajdują się jeszcze dwa duże bezpłatne parkingi. Jeśli chodzi o inne części miasta, parking lub miejsca parkingowe na ulicy, oznaczone niebieskimi liniami, powinny być łatwe do znalezienia, mając na uwadze, że Piza jest rozległym miastem. Musisz zapłacić gotówką w jednym z automatów do parkowania i upewnij się, że bilet został prawidłowo wyświetlony na desce rozdzielczej.

  Lotnisko w Pizie

  Lotnisko Galileo Galilei jest głównym międzynarodowym lotniskiem w regionie Toskanii. Lotnisko jest bardzo dogodnie położone mniej niż kilometr od centrum Pizy. Odbierz wynajęty samochód na lotnisku w Pizie na samym początku wakacji!

  Galileo Galilei- Międzynarodowe lotnisko w Pizie (PSA)
  Strona internetowa: Pisa Lotnisko
  Adres: Aeroporto Galileo Galilei, 56121 Piza, Włochy
  Telefon:+39 06 65951

  Co robić w Pizie

  Chociaż z pewnością nie można tego miasta porównać do Florencji pod względem artystycznego i historycznego bogactwa, w Pizie wciąż znajdują się wspaniałe zabytki i budynki, które czekają na wizytę. Zdecyduj się na wynajem samochodów w Pizie z Auto Europe i zwiedzaj to wspaniałe miasto!

  • Krzywa Wieża w Pizie: Campo dei Miracoli lub Field of Miracles to słynny kompleks katedralny w Pizie z jedną dzwonnicą o dość nietypowym wyglądzie. Dawno, dawno temu cud inżynieryjny, ośmiopiętrowa dzwonnica wykonana ze wspaniałego marmuru została zbudowana w średniowieczu i do dziś jest sławna. Wieża jest imponująco piękna i wyszukana z podwójnymi spiralnymi schodami i lśniącym białym marmurem. Miękki grunt pod wieżą powoduje, że masywna konstrukcja zatonęła na początku budowy. Poważny problem został zauważony dopiero po zbudowaniu trzeciego piętra. Próbując skompensować utratę wysokości po jednej stronie i dodać przeciwwagę, dodano więcej wysokości do następnych pięter. Jednak ten plan nie powiódł się, ponieważ dodatkowy ciężar popchnął wieżę jeszcze bardziej w głąb ziemi. Na szczęście prace budowlane zostały kilkakrotnie przerwane, co pozwoliło mu dobrze się osiedlić, a nie zawalić. Tymczasem inżynierowie starali się zabezpieczyć wieżę specjalnym sprzętem i uczynić ją bezpieczną dla odwiedzających.

  • Santa Maria della Spina: Mały, osobliwy kościół na brzegu rzeki wydaje się zupełnie nie na miejscu, siedząc cicho obok rzeki Arno. Santa Maria della Spina jest pięknym przykładem gotyckiej architektury Pizy. Piękne różowe okna i misternie rzeźbione rzeźby sprawiają, że kościół jest doskonałą budowlą, którą warto odwiedzić w Pizie.

  • Palazzo Blu: W sercu historycznego centrum Pizy znajdziesz budynek o niezwykłym niebieskim kolorze. Budynek został nazwany na cześć koloru odkrytego podczas prac konserwatorskich w budynku i uważa się, że odzwierciedla gust poprzednich właścicieli w XVIII wieku. Palazzo Blu jest obecnie miejscem warsztatów artystycznych i seminariów, a także galerią prezentującą tymczasowe wystawy sztuki.

  • Orto Botanico di Pisa: Orto Botanico di Pisa to część dziedzictwa rodziny Medyceuszy. Jest to pierwszy europejski ogród botaniczny stworzony do celów studiów uniwersyteckich. Ogród został zamówiony przez Cosimo I de 'Medici dla Luca Ghiniego z Imola, jednego z najlepszych botaników tamtych czasów, w XVI wieku. Orto Botanico, szczyci się bogatą kolekcją rzadkich i zagrożonych roślin wodnych, okazów pobranych ze starożytnych egipskich grobowców oraz starych drzew Gingko Biloba. Połącz popołudniowy spacer po ogrodach z wizytą w Krzywej Wieży w Pizie.

  • Muzeum Anatomii Człowieka: Muzeum Anatomii Człowieka to fantastyczne miejsce, ale niestety często pomijane przez mieszkańców i turystów. Piza szczyci się jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie założonym w XIV wieku. Dzięki długoletniej reputacji i tradycji uniwersytet ma wiele interesujących działów i oferuje kilka ciekawych i ważnych historycznie kolekcji różnego rodzaju, a Muzeum Anatomii Człowieka jest jednym z nich. Istnieje około 1.600 archeologicznych i medycznych eksponatów czaszek, płodów, szkieletów, a także mumii ze starożytnego Egiptu i Kolumbii. Jeśli nie jesteś zbyt wrażliwy, koniecznie odwiedź to miejsce. Wejście jest bezpłatne.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Pizie

  Dzięki dogodnej pozycji miasta, wypożyczalnia samochodów w Pizie zabierze Cię do jednych z najpiękniejszych miejsc na Riwierze Włoskiej, Toskanii, a nawet na drugie wybrzeże Morza Adriatyckiego i mikrostate San Marino. A więc zacznijmy:

  Cinque terre

  Typowym włoskim punktem orientacyjnym w każdym przewodniku jest Cinque Terre na Riwierze Liguryjskiej. Strome klify opadające w dół do błękitnego morza z jaskrawo kolorowymi domami na szczycie są po prostu idealne. Pięć starych wiosek rybackich, z których składa się Cinque Terre, zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i od tego czasu ich popularność stale rośnie. Wioski Cinque Terre pochodzą sprzed około tysiąca lat, a ich skomplikowany krajobraz - ogrody, pola i ścieżki na klifach, które stromo zanurzają się w morzu - nadaje im szczególnego uroku i wspaniałego wyglądu. Domy położone na klifach są w pastelowych barwach i ustawione bez szczególnej kolejności, podczas gdy liczne szlaki turystyczne przemierzają ziemię i tworzą jedne z najlepszych szlaków turystycznych w południowej Europie.

  Genua

  Do stolicy Ligurii, Genui można dojechać samochodem z Pizy w mniej niż dwie godziny. Jest to doskonały wybór, jeśli chcesz spędzić dzień wędrując przez labirynt starożytnych wąskich uliczek, oddychając historią i robiąc fantastyczne zdjęcia.

  W czasach średniowiecznych Genua była potęgą morską na Morzu Śródziemnym i to dziedzictwo jest nadal żywo widoczne na starych ulicach. Przejdź się ulicą Via Garibaldi i podziwiaj XVI-wieczne pałace ze wspaniałymi dziełami sztuki wewnątrz, zobacz skrzypce Paganiniego w ratuszu wraz z listami napisanymi przez Krzysztofa Kolumba. Wąskie, kręte, historyczne ulice znane są jako „caruggi” i pozwalają na pieszą wycieczkę po potężnej przeszłości Genovese.

  Park Narodowy Appenino Tosco-Emiliano

  Park narodowy obejmuje ponad 26 000 hektarów w pobliżu Parmy, Lukki i Reggio Emilia i obejmuje kilka wysokich szczytów północnych Apenin. Jego różnorodność biologiczna sprawia, że park jest wyjątkowy i interesujący dla turystów w każdym wieku i różnych grup społecznych. Oprócz pięknej przyrody, która zachęca do relaksu i odnowienia energii, w pobliskich wioskach znajdują się również zabytkowe zamki, kościoły i muzea.

  Siena

  W sercu Toskanii znajduje się Siena, popularne włoskie miasto z długoletnią tradycją i pięknym dziedzictwem. Spędź dzień w Sienie i zobacz słynne zabytki, które znajdują się pomiędzy słynnym Piazza Campo i katedrą Duomo. Jeśli jesteś wystarczająco sprawny, odważ się wspiąć się na czterysta schodów wieży Torre del Mangia. Połącz to z wizytą w Muzeum Obywatelskim i kup bilet łączony, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy. Muzeum Miejskie ma fantastyczne freski popularne wśród turystów. Piazza del Duomo jest pełen zabytków, które można zwiedzić w jednej z katedr. Jeśli nie masz czasu na wszystkie zabytki, koniecznie odwiedź katedrę i bibliotekę Piccolomini, aby podziwiać jej wspaniały sufit. Zakończ wizytę w Sienie kolacją w jednej z tradycyjnych włoskich restauracji w centrum.

  Toskania - wino i historia

  Ta wycieczka zabierze Cię bezpośrednio do serca Toskanii. Położony pośród toskańskich wzgórz Volterra, rustykalne miasto otoczone murami etruskimi, czeka na swoich gości z zabytkowymi pałacami i wspaniałą katedrą. Miasto istnieje od ponad dwóch tysięcy lat. Z biegiem czasu było to centrum rzemiosła i dobrze prosperujący punkt przemysłu alabastrowego. Nadal można cofnąć się w czasie i odwiedzić etruskie i rzymskie ruiny, delektując się typowymi toskańskimi przysmakami. Kolejnym krok tego dnia niech będzie skierowany ku prawdziwemu klejnotowi toskańskiemu i części światowego dziedzictwa UNESCO. Witamy w San Gimignano, starożytnym mieście na zielonym wzgórzu Toskanii. Zarezerwuj wizytę w winnicy z wyprzedzeniem i skorzystaj z wycieczki degustacyjnej, gdzie dowiesz się, jak produkowane jest wino i jak niektóre rodzaje wina uzupełniają lokalną żywność. To będzie właściwe praktyczne doświadczenie Toskanii!

  Informacje geograficzne i historyczne

  Piza znajduje się w środkowych Włoszech, w regionie Toskanii. Podobnie jak wiele włoskich miast, Piza wiele zawdzięcza pracom i wyczynom architektonicznym wielkich mistrzów włoskiego renesansu.

  Podobnie jak większość miast w środkowych i południowych częściach Włoch, Piza ma klimat śródziemnomorski, który obejmuje łagodne zimy i ciepłe lata. Średnia temperatura w lecie wynosi 30 ° C, a temperatury w zimie zwykle nie spadają poniżej 0 ° C.

  Aż do XV wieku Piza była potęgą morską położoną bezpośrednio nad morzem. Dopiero później miasto zostało odcięte od morza z powodu wysokiej akumulacji mułu nad rzeką Arno. Dzięki wspaniałej pozycji morskiej, Piza stała się rzymską kolonią i bazą morską, która przetrwała nawet upadek Cesarstwa Rzymskiego i nadal kwitła jako dobrze prosperujące centrum handlowe.

  Jak poruszać się po Pizie

  Piza jest stosunkowo małym miastem ze wszystkimi atrakcjami znajdującymi się blisko siebie. Lotnisko znajduje się zaledwie pięć minut od centrum miasta. Piza obsługiwana jest przez sieć autobusową obsługiwaną przez CPT (Compagnia Pisana Trasporti). Możesz kupić bilety autobusowe w kioskach, sklepach tytoniowych, na lotnisku i na dworcu autobusowym (znajdującym się na Piazza S. Antonio). Bilet autobusowy można również kupić za pośrednictwem wiadomości tekstowej na telefonie komórkowym. Główny dworzec kolejowy jest węzłem komunikacyjnym dla pociągów do Rzymu, Lukki i Florencji, więc jeśli akurat nie korzystasz z wynajętego samochodu w Pizie, będziesz mieć wiele innych sposobów na poruszanie się po mieście i jego okolicach.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Piza