Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PIZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie - kulturalnie i swobodnie po Toskanii

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie

  Silne relacje Auto Europe z przodującymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie pozwalają nam świadczyć wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów w wielu lokalizacjach we Włoszech - na lotniskach, w centrum miasta i na dworcach kolejowych. Dzięki temu nasi klienci mogą elastycznie wybierać miejsce odbioru najlepiej dostosowane do ich potrzeb, mając pewność, że zawsze otrzymają najlepsze konkurencyjne ceny. W Pizie nasi klienci mogą obecnie odebrać swój wynajem na lotnisku oraz w dwóch lokalizacjach w centrum miasta.

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie jest doskonałym wyborem dla podróżnych, którzy chcieliby zwiedzić nie tylko północno-zachodnie Włochy, w tym bardzo popularne Cinque Terre i Genuę, ale także uroczą Toskanię. Rozpocznij swoją włoską przygodę w Pizie, a toskańskie wioski i Riwiera Włoska będą na wyciągnięcie ręki! Toskanii prawie nie trzeba opisywać, a Riwiera Włoska, znana również jako Riwiera Liguryjska, oferuje również mnóstwo uroczych miejsc do odwiedzenia.

  Piza jest głównym ośrodkiem kulturalnym, intelektualnym i gospodarczym regionu, odwiedzanym przez tysiące turystów przez cały rok. Pierwsza rzecz, która zwykle przychodzi na myśl, jeśli wspomnieć to miasto, to jego punkt orientacyjny, Krzywa Wieża w Pizie. Chociaż produkt źle zaplanowanej architektury, wieża nadal przyciąga tysiące turystów i jest nieodłączną częścią licznych zdjęć wakacyjnych z ludźmi udającymi, że „wspierają” ją lub po prostu pozując z wieżą w tle.

  Trzeba przyznać, że Krzywa Wieża w Pizie kradnie światło reflektorów innym godnych uwagi zabytków, a szkoda, ponieważ w Pizie znajdują się liczne renesansowe, gotyckie i romańskie budynki, które warto odwiedzić. Czytaj dalej, aby znaleźć więcej informacji nie tylko na temat niedrogiej wypożyczalni samochodów w Pizie, ale także o wspaniałych wskazówkach, co warto odwiedzić w mieście i jego okolicach. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Pizie i zarezerwuj tanio samochód na stronie Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Pizie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Pizie

  Wynajem samochodu w Pizie za pomocą porównywarki cenowej Auto Europe jest szybki i prosty dzięki nowoczesnej wyszukiwarce, która pozwoli Ci porównać oferty w wybranej lokalizacji na całym świecie w trzech prostych krokach. Dzięki naszym silnym relacjom z najlepszymi wypożyczalniami w całych Włoszech i na świecie, możesz znaleźć ofertę wynajmu dla siebie na lotnisku w Pizie lub w jednej z dogodnie położonych lokalizacji w centrum miasta, jak przy Lungarno Sonnino, zaraz przy głównej stacji kolejowej w Pizie.

  Klienci, którzy chcą sobie zapewnić bardziej elastyczne możliwości podczas podróży, mogą też skorzystać z opcji wynajmu w jedną stronę, czyli odebrać samochód w jednym miejscu i zwrócić go w innym. Oznacza to, że możesz przykładowo odebrać samochód w Pizie i zwrócić go w Livorno, Florencji lub nawet Rzymie, dzięki czemu będziesz mógł podziwiać wszystkie wspaniałe widoki w Toskanii i nie tylko. Wystarczy, że zaznaczysz opcję "Zwrot samochodu w innym miejscu niż odbiór" w wyszukiwarce powyżej, wypełnić wymagane pola z datą i lokalizacją odbioru i zwrotu, a pokażemy Ci wszystkich dostępnych dostawców i pojazdy do wyboru na nadchodzącą podróż.

  Lotnisko w Pizie

  Lotnisko Galileo Galilei jest głównym międzynarodowym lotniskiem w regionie Toskanii. Lotnisko jest bardzo dogodnie położone mniej niż kilometr od centrum Pizy. Dzięki dogodnej lokalizacji, to jednoterminalowe lotnisko, oferuje wynajem samochodu w Pizie w centrum przeznaczonym dla dostawców, nazwanym Terminalem Wypożyczalni Samochodów, a znajduje się on niecały kilometr od terminala lotniskowego. Możesz się udać tam pieszo lub poczekać na autobus wahadłowy, który regularnie odjeżdża spod strefy przylotów. Odbierz wynajęty samochód na lotnisku w Pizie na samym początku wakacji!

  Galileo Galilei- Międzynarodowe lotnisko w Pizie (PSA)
  Strona internetowa: Pisa Lotnisko
  Adres: Aeroporto Galileo Galilei, 56121 Piza, Włochy
  Telefon:+39 06 65951


  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Pizie

  Jako międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów, Auto Europe współpracuje ze wszystkimi większymi wypożyczalniami, jak Europcar, Sixt, Avis, i Alamo w Pizie, ale też z godnymi zaufania tanimi dostawcami, jak Budget i włoskimi firmami, jak SicilybyCar i Maggiore. Wybieramy tylko najlepszych i zaufanych partnerów, ponieważ chcemy zapewnić najlepsze usługi i zadowolenie naszych klientów. Poniżej znajdziesz logo kilku naszych partnerów w Pizie, a klikając je, otrzymasz szczegółowe informacje o każdej z firm.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Sicily by Car Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Jeśli potrzebujesz dalszych informacji na temat lokalizacji lub godzin otwarcia danej wypożyczalni dostępnej na stronie Auto Europe, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami od wynajmu samochodów. Powiadomimy Cię też o zwrocie samochodu po godzinach pracy biura i specjalnych promocjach, jak dodatkowy kierowca gratis i nie tylko!


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Pizie

  Skontaktuj się z nami

  Poniższa sekcja odpowiada na najczęściej zadawane pytania, jakie mogą się pojawić, kiedy wybierasz wypożyczenie samochodu w Pizie. Spójrz poniżej na ważne wskazówki dotyczące tematów związanych z wynajmem samochodów, jak karty kredytowe, zabezpieczenia, opłaty drogowe, opcje wynajmu samochodu w jedną stronę, ruch na drodze i więcej. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami od rezerwacji pod numerem +48 222 639 537, a oni z chęcią pomogą Ci z twoją rezerwacją i zaplanowaniem nadchodzącej podróży.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wypożyczyć samochód w Pizie?

  Tak. Na naszej stronie musisz dokonać płatności kartą kredytową. Co więcej, będzie Ci ona też potrzebna do odbioru wynajętego pojazdu. Jest tak, ponieważ wypożyczalnia zablokuje wysokość depozytu na twojej karcie. Kwota ta nie jest pobierana, tylko blokowana i odblokowywane pod koniec wynajmu, kiedy pojazd zwrócony jest w takim samym stanie, w jakim był odebrany. Ważne jest, aby mieć ważną kartę kredytową, która musi należeć do głównego kierowcy (akceptowane są wszystkie większe karty, jak Visa, Mastercard, Diners i American Express) i masz na niej wystarczającą ilość środków do pokrycia depozytu. Jeśli nie spełnisz tych warunków, wypożyczalnie samochodów w Pizie mogą wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia lub odmówić wydania pojazdu, a Auto Europe nie zwróci Ci poniesionych kosztów.

  Wszystkie informacje znajdziesz na naszej specjalnej stronie poświęconej depozycie i karcie kredytowej. Przed dokonaniem rezerwacji możesz sprawdzić wysokość depozytu w "szczegółach ceny" pod daną ofertą. Jeśli masz już dokonaną rezerwację, informacje o depozycie zawarte zostaną na twoim voucherze.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Pizie?

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie na naszej stronie zapewnia podstawowe wymagane ubezpieczenie pojazdu we Włoszech. Ubezpieczenie to zawiera CDW (Ubezpieczenie od wypadku), ochronę przed kradzieżą i odpowiedzialnością cywilną. Warto jednak pamiętać o kilku aspektach związanych z ubezpieczeniami. Zarówno CDW, jak i ochrona przed kradzieżą wiążą się z udziałem własnym.

  Popularną opcją jest nasz pakiet Zwrot udziału własnego z Super Cover, który zapewnia większą ochronę pojazdu, gdyby coś miało się wydarzyć. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć się podczas podróży i zapewnić klientom spokojny wynajem, Auto Europe oferuje własny pakiet zabezpieczeń w przystępnej cenie. Z naszym pakietem wciąż jesteś zobowiązany do opłaty udziału własnego, jednak po zakończonym wynajmie możesz ubiegać się o zwrot kosztów od Auto Europe, wypełniają odpowiedni formularz na naszej stronie.

  Jeśli chodzi o kierowców poniżej 26 roku życia, powinni oni zawsze sprawdzić informacje o możliwych ograniczeniach wiekowych dla kierowców i dodatkowych opłatach. Na stronie Auto Europe informacje te znajdują się w "szczegółach ceny" oraz na twoim voucherze, kiedy rezerwacja zostanie zatwierdzona. Każdy dostawca ustala własne zasady i ograniczenia, dlatego warto jest porównywać oferty od różnych wypożyczalni ponieważ nie tylko mogą się różnić ograniczenia, ale też dodatkowe opłaty.

   

  Jaki jest ruch na drogach w Pizie?

  Zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy w Pizie i upewnij się, że nie popełnisz typowego błędu turysty podczas wjeżdżania do ZTL (Limited Traffic Zone). Przypadkowe wejście do tej strefy jest prawdopodobnie najczęstszym sposobem, na zostanie ukaranym grzywną podczas jazdy samochodem w Pizie. Podobnie jak w wielu innych włoskich miastach, jest to część centrum miasta zamknięta dla ruchu innego niż ruch mieszkańców i transport publiczny.

  Wypożyczalnia samochodów w Pizie zapewni Ci sposób na podróżowanie, jednak nie zapomnij o zaznajomieniu się z przepisami drogowymi w odwiedzanym mieście. W Pizie należy zachować szczególną ostrożność, aby nie prowadzić samochodu do zamurowanej części miasta, która sięga czasów średniowiecza. Powinieneś zwracać uwagę na znaki i ograniczenia na drodze, oznaczające początek ZTL. Zwróć uwagę na zaparkowane samochody - jeśli większość miejsc parkingowych po twojej stronie nie jest zajęta lub jeśli wszystkie samochody mają lokalne tablice rejestracyjne i specjalny rodzaj naklejki na przedniej szybie, możesz być w ZTL. Jest to szczególnie ważne, jeśli złapiesz się na jeżdżeniu obok bardzo popularnych zabytków i atrakcji turystycznych. Jeśli przypadkowo wejdziesz do ZTL, zostaniesz ukarany grzywną. W rzeczywistości możesz zostać ukarany kilka razy w ciągu zaledwie kilku minut, za każdym razem, gdy mijasz aparat. Jeśli zostaniesz ukarany grzywną, list zostanie wysłany na Twój adres domowy, informując o grzywnie. Często wypożyczalnie samochodów pobierają również opłatę administracyjną za kaucję. Pamiętaj, że będziesz odpowiedzialny za wejście do strefy ZTL, nawet jeśli nie zdawałeś sobie sprawy, że w niej jedziesz.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Pizie?

  Podczas gdy w większości innych miast znalezienie darmowego parkingu może być sporym wyzwaniem, jeden taki parking znajduje się przy Via Pietrasantina w pobliżu stadionu i tuż za murami miasta, dogodnie zlokalizowany między centrum a słynnym Placem Cudów. Będzie to idealne miejsce do zaparkowania samochodu w Pizie! Oprócz tego obiektu Park and Ride, w pobliżu centrum znajdują się jeszcze dwa duże bezpłatne parkingi. Jeśli chodzi o inne części miasta, parking lub miejsca parkingowe na ulicy, oznaczone niebieskimi liniami, powinny być łatwe do znalezienia, mając na uwadze, że Piza jest rozległym miastem. Musisz zapłacić gotówką w jednym z automatów do parkowania i upewnij się, że bilet został prawidłowo wyświetlony na desce rozdzielczej.

   

  Czy mogę jeździć wynajętym samochodem w Pizie w strefach ZTL?

  Nie, chyba że masz specjalne pozwolenie na jazdę w strefie ZTL. Bądź ostrożny podczas jazdy w Pizie i upewnij się, że nie popełnisz błędu , jak typowy turysta, wjeżdżając do strefy ZTL. Zwracaj uwagę na znaki drogowe wskazujące na strefy ZTL i sprawdź dokładnie, w jakie dni i o której godzinie obowiązują ograniczenia. Przypadkowy wjazd do strefy, jest zapewne jednym z najczęściej popełnianych błędów karanych grzywną w Pizie. Podobnie, jak w innych włoskich miastach ZTL to strefy ograniczone dla ruchu, otwarte tylko dla mieszkańców i transportu publicznego. Jeśli przez przypadek znajdziesz się w ZTL, otrzymasz mandat. Właściwie to otrzymasz ich kilka w przeciągu kilku minut, za każdym razem, gdy przejedziesz koło kamery. Jeśli otrzymasz mandat informacja zostanie wysłana na twój adres zamieszkania. Wypożyczalnie często naliczają też opłaty administracyjne za każdy otrzymany mandat. Pamiętaj, że spotkasz się z konsekwancjami wjazdu do strefy ZTL, nawet jeśli zrobiłeś to przez omyłkę.


  Przewodnik turystyczny w Pizie

  Piza znajduje się w centralnej części Włoch w rejonie Toskanii i słynie z umiarkowanego śródziemnego klimatu. Podobnie jak inne włoskie miasta, Piza zawdzięcza wiele pracy i dziełom architektonicznym włoskich mistrzów renesansu. Do 15 wieku Piza była silną bazą marynarki, przez położenie dokładnie nad brzegiem morza. Dopiero z czasem miasto zostało odcięte od morza przez wysoką akumulację mułu nad rzeką Arno. Dzięki doskonałej lokalizacji nadmorskiej Piza została rzymską kolonią i bazą morską, która przetrwała nawet upadek Cesarstwa Rzymskiego i rozwijała się dalej jako dobrze prosperujące centrum handlowe na przestrzeni wielu lat.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Pizie

  Otaczający region Lombardii w północnych Włoszech bogaty w sztukę i perełki architektoniczne oferuje wiele przyjemnych niespodzianek dla zwiedzających okolicę dzięki wypożyczalni samochodów w Pizie. Niezliczone zabytki i średniowieczne wioski czekają na wycieczkowiczów jadących do malowniczych jezior Como, Iseo i Garda, z których wszystkie znajdują się w niewielkiej odległości od Piza.

  San Pellegrino

  Miejscowość uzdrowiskowa San Pellegrino, położona u podnóża Alp, przyciąga turystów z całego świata ze względu na jej błyszczącą, naturalną wodę źródlaną, która wydobywa się z trzech źródeł na prawym brzegu rzeki Brembo. Położone zaledwie 24 km na północ od Piza, piękne, zalesione miejsce spa jest idealnym miejscem na relaks po kilkudniowym zwiedzaniu miasta.

  Le Cornelle Animal Park

  Krótki przejazd na północny zachód od Piza prowadzi do Parco Faunistico Le Cornelle, nowoczesnego zoo specjalizującego się w ochronie rzadkich zwierząt, w tym białego tygrysa bengalskiego. Obszary tematyczne obejmują Oazę Geparda, Las Tropikalny, Sawannę, Związek Słoni Pinnawala i popularną wyspę Aldabra, gdzie żyje prawie wymarły żółw Seszeli.

  Mediolan

  Żadna wizyta w Pizie nie jest kompletna bez przynajmniej jednego dnia zwiedzania wspaniałego Mediolanu, zaledwie 48 km na południowy zachód. Z jego wpływową przeszłością i ogromnym dziedzictwem kulturowym, Mediolan ma wiele atrakcji, które trzeba zobaczyć, w tym ogromną XIV-wieczną katedrę, niesamowite Narodowe Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci i jedno z najsłynniejszych centrów handlowych na świecie, Galleria Vittorio Emanuele II.

  Jezioro Maggiore

  Dla przyjemności spędzenia kilku godzin w raju udaj się nad jezioro Maggiore położone około 120 km (półtorej godziny) na północny zachód od Piza. Nie przegap okazji, aby odwiedzić Borromeans, grupę trzech wspaniałych wysp u południowo-zachodniej linii brzegowej jeziora, z których jedna jest bardzo malowniczą wioską rybacką.

  Co robić w Pizie

  Chociaż z pewnością nie można tego miasta porównać do Florencji pod względem artystycznego i historycznego bogactwa, w Pizie wciąż znajdują się wspaniałe zabytki i budynki, które czekają na wizytę. Zdecyduj się na wynajem samochodów w Pizie z Auto Europe i zwiedzaj to wspaniałe miasto!

  • Krzywa Wieża w Pizie: Campo dei Miracoli lub Field of Miracles to słynny kompleks katedralny w Pizie z jedną dzwonnicą o dość nietypowym wyglądzie. Dawno, dawno temu cud inżynieryjny, ośmiopiętrowa dzwonnica wykonana ze wspaniałego marmuru została zbudowana w średniowieczu i do dziś jest sławna. Wieża jest imponująco piękna i wyszukana z podwójnymi spiralnymi schodami i lśniącym białym marmurem. Miękki grunt pod wieżą powoduje, że masywna konstrukcja zatonęła na początku budowy. Poważny problem został zauważony dopiero po zbudowaniu trzeciego piętra. Próbując skompensować utratę wysokości po jednej stronie i dodać przeciwwagę, dodano więcej wysokości do następnych pięter. Jednak ten plan nie powiódł się, ponieważ dodatkowy ciężar popchnął wieżę jeszcze bardziej w głąb ziemi. Na szczęście prace budowlane zostały kilkakrotnie przerwane, co pozwoliło mu dobrze się osiedlić, a nie zawalić. Tymczasem inżynierowie starali się zabezpieczyć wieżę specjalnym sprzętem i uczynić ją bezpieczną dla odwiedzających.

  • Santa Maria della Spina: Mały, osobliwy kościół na brzegu rzeki wydaje się zupełnie nie na miejscu, siedząc cicho obok rzeki Arno. Santa Maria della Spina jest pięknym przykładem gotyckiej architektury Pizy. Piękne różowe okna i misternie rzeźbione rzeźby sprawiają, że kościół jest doskonałą budowlą, którą warto odwiedzić w Pizie.

  • Palazzo Blu: W sercu historycznego centrum Pizy znajdziesz budynek o niezwykłym niebieskim kolorze. Budynek został nazwany na cześć koloru odkrytego podczas prac konserwatorskich w budynku i uważa się, że odzwierciedla gust poprzednich właścicieli w XVIII wieku. Palazzo Blu jest obecnie miejscem warsztatów artystycznych i seminariów, a także galerią prezentującą tymczasowe wystawy sztuki.

  • Orto Botanico di Pisa: Orto Botanico di Pisa to część dziedzictwa rodziny Medyceuszy. Jest to pierwszy europejski ogród botaniczny stworzony do celów studiów uniwersyteckich. Ogród został zamówiony przez Cosimo I de 'Medici dla Luca Ghiniego z Imola, jednego z najlepszych botaników tamtych czasów, w XVI wieku. Orto Botanico, szczyci się bogatą kolekcją rzadkich i zagrożonych roślin wodnych, okazów pobranych ze starożytnych egipskich grobowców oraz starych drzew Gingko Biloba. Połącz popołudniowy spacer po ogrodach z wizytą w Krzywej Wieży w Pizie.

  • Muzeum Anatomii Człowieka: Muzeum Anatomii Człowieka to fantastyczne miejsce, ale niestety często pomijane przez mieszkańców i turystów. Piza szczyci się jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie założonym w XIV wieku. Dzięki długoletniej reputacji i tradycji uniwersytet ma wiele interesujących działów i oferuje kilka ciekawych i ważnych historycznie kolekcji różnego rodzaju, a Muzeum Anatomii Człowieka jest jednym z nich. Istnieje około 1.600 archeologicznych i medycznych eksponatów czaszek, płodów, szkieletów, a także mumii ze starożytnego Egiptu i Kolumbii. Jeśli nie jesteś zbyt wrażliwy, koniecznie odwiedź to miejsce. Wejście jest bezpłatne.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Pizie