Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W RIMINI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Rimini

  Wypożyczalnia samochodów w Rimini zapewnia całkowitą wolność w podróżowaniu po największym i najbardziej popularnym ośrodku wczasowym nad wybrzeżem Adriatyku. Zwiedzaj we własnym tempie to wspaniałe miasto znane ze wspaniałego życia nocnego i długich złotych plaż. Rimini to doskonały wybór na wakacje z rodziną lub znajomymi z 200 lidos, 4 parkami rozrywki i 30 klubami nocnymi! O Rimini mówi się, że jest najmniej pretensjonalnym miastem w kraju i jest typowym nadmorskim kurortem do wyboru na lato. Zimą też się tu nie znudzisz, a liczne hotele i sklepy z pamiątkami nie odrywają od podziwiania historycznego centrum i atrakcji.

  W Rimini znajduje się kilka najlepiej zachowanych rzymskich budowli w całych Włoszech. Co więcej, w mieście tym narodził się słynny Federico Fellini. Jeśli podczas wyjazdu chciałbyś zwiedzić też okolice i pobliskie miasta, z wynajętym samochodem nie będziesz miał problemu z przedostaniem się wszędzie, gdzie sobie zaplanujesz. Dla miłośników historii i kultury, a także tych, co tylko pragną wypocząć w parku lub na plaży, Rimini jest fantastycznym miejscem do odwiedzenia. A jeśli chcesz zobaczyć jeszcze więcej, udaj się do Wenecji lub Rzymu i wykorzystaj w pełni swój pobyt w romantycznych Włoszech.

  Szukasz idealnego pojazdu na wynajem w Rimini? Sprawdź oferty na stronie Auto Europe i zaplanuj niezapomniane wakacje! Auto Europe gwarantuje najlepsze stawki na rynku i doskonałą obsługę klienta. Co więcej, nasze niemal 70-letnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy godnym zaufania partnerem i nie zawiedziesz się podczas wynajmu, dzięki naszej wiedzy i oddaniu, ponieważ zawsze stawiamy klienta na pierwszym miejscu. Zarezerwuj samochód w Rimini online jeszcze dzisiaj lub skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer +48 333 639 537. Nasi nagradzani agenci rezerwacyjni są po to, aby pomóc Ci w planowaniu i odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z rezerwacją samochodu. Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Rimini zamieszczone przez klientów Auto Europe i dowiedz się więcej o naszych usługach.

  Jaki jest ruch na drogach w Rimini?

  Rimini znajduje się w kluczowej lokalizacji, gdzie spotykają się ważne drogi i tory kolejowe, a wszystko to z powodu położenia nad brzegiem Adriatyku, oraz niewielkiej odległości od Republiki San Marino. Adriatycka autostrada A14 łączy Rimini z Bolonią, w kierunku północnym oraz z Taranto, jadąc na południe. Autostrada ta w obu kierunkach jest płatna, dlatego przygotuj się na pokonanie bramek Rimini Nord lub Rimini Sud, w zależności od trasy. Rimini łączy też trzy duże autostrady, mające swój początek jeszcze z czasów panowania Imperium Rzymskiego. Via Emilia prowadzi do Mediolanu, Via Flaminia do Rzymu, a Via Popilia do Padwy. Z miasta możesz też udać się międzynarodową autostradą Rimini–San Marino (SS 72) jeśli chcesz udać się do stolicy San Marino podczas wyjazdu. Jeśli chcesz odwiedzić Toskanię i dolinę Tybru, skorzystaj z trasy Via Marecchiese jadąc w kierunku na Sansepolcro, przejeżdżając przez Apeniny. Zalecamy zapoznanie się z naszymi poradami dotyczącymi zasad jazdy we Włoszech przed wyjazdem.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Rimini?

  W Rimini znajdziesz kilka różnych opcji parkingowych, a pojazd, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Rimini, nie będzie trudno zaparkować również na ulicach, poza centrum. Jedne z najpopularniejszych opcji parkingowych, to strzeżone parkingi, jak Rimini Parcheggio Settebello, Parcheggio Viale Tripoli, czy Parcheggio Bramante. Większość parkingów znajduje się w centrum lub zaraz na obrzeżu centrum miasta, także przy stacji kolejowej w Rimini. W mieście znajdziesz też opcje parkingowe do zatrzymania się na noc kamperem, jeśli wybierasz taki styl podróżowania po wspaniałych Włoszech.

  Lotnisko w Rimini

  Międzynarodowe lotnisko Federico Fellini znajduje się około 5 kilometrów na południowy wschód od miasta Rimini. Jest to drugi pod względem wielkości port lotniczy w tym regionie. Lotnisko to dawniej znane było jako Rimini Miramare, od miejscowości Miramare, w której się znajduje. Port lotniczy w Rimini jest też główną powietrzną bramą wjazdową do pobliskiej Republiki San Marino. Lotnisko swoją obecną nazwę nosi na cześć włoskiego reżysera filmowego i scenarzystę: Federico Fellini. Lotnisko oferuje sporo lotów sezonowych w tym do Polski, liniami lotniczymi LOT.

  Międzynarodowe Lotnisko Federico Fellini (RMI)
  Website: riminiairport.com
  Address: Via Flaminia, 409, 47924 Rimini RN, Włochy
  Telephone: +39 0541 379800

  Co robić w Rimini

  Rimini cieszy się długą i fascynującą historię, a wiele najważniejszych rzeczy w historii miasta wydarzyło się w czasach panowania Imperium Rzymskiego. Znajdziesz tu wiele ciekawych atrakcji i miejsc do odwiedzenia, w tym amfiteatr, muzea, zabytkowe budynki i nie tylko. Co więcej, miasto oferuje wspaniałe parki i cudowne piaszczyste plaże. Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Rimini, możesz z łatwością odwiedzić też dalej położone miejsca na włoskim półwyspie podczas swojego pobytu. Sprawdź nasze poniższe propozycje.

  • Miejskie Muzeum: Miejskie muzeum (Museo della Città), oryginalnie powstało jako galeria archeologiczna na parterze Palazzo Gambalunga w roku 1872. Jest to pierwsze muzeum, jakie powstało w mieście, mieszcząc w sobie kolekcję artefaktów dotyczących cywilizacji etruskiej i rzymskich antyków, znalezionych w Rimini i okolicy.

  • Muzeum Spojrzeń: Museo degli Sguardi mieści się w Villa Alvarado, na wzgórzu Covignano i zostało oficjalnie otwarte w roku 2005, ukazując zbiory, dawniej wystawiane w Muzeum Kultur Pozaeuropejskich "Dinz Rialto", które było założone w Rimini w roku 1972 przez odkrywcę Delfino Dinz Rialto. W obecnym muzeum można zobaczyć też kilka prywatnych kolekcji dzieł sztuki, oraz dzieła i artefakty pochodzące z różnych stron świata, w tym z Chin, Australii, Ameryki i Afryki. Miłośnicy sztuki mogą tu podziwiać obrazy, rzeźby, instrumenty, a także przedmioty codziennego użytku, ukazujące dawne tradycje i styl życia zachodniego świata w różnych okresach historycznych.

  • Kościół Suffragio: Kościół ten znajduje się na placu Piazza Ferrari, a powstał w roku 1721, zbudowany przez jezuitów. Kościół Suffragio zaprojektował włoski architekt Giovan Francesco Buonamici, a budynek znany jest z nieukończonej ceglanej fasady. Wnętrze budynku ułożone jest według łacińskiego krzyża, z pojedynczą nawą z kaplicami oraz prostymi dekoracjami w stylu barokowym i obrazami ręki słynnego artysty Guido Cagnacci.

  • Teatr Amintore Galli: Teatr ten powstał oryginalnie specjalnie dla króla Victora Emmanuel II, ale później został przechrzczony na cześć włoskiego piosenkarza Amintore Galli. Projekt teatru powstał dzięki architektowi Luigi Poletti. W roku 1857 teatr został oficjalnie otwarty, a pierwszym przedstawieniem była opera kompozytora Giuseppe Verdi (Aroldo). W czasie Drugiej Wojny Światowej teatr został zbombardowany. Po licznych projektach teatr został odnowiony i ponownie otwarty w 2019 roku.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Rimini

  Rimini oferuje typowe atrakcje dla kurortu morskiego, ale nie tylko. Miasto to ma bardzo zróżnicowane dziedzictwo historyczne i kulturalne, co widoczne jest w licznych kościołach, klasztorach, pałacach i willach, przekonasz się o tym, zwiedzając różne twierdze, archeologiczne wykopki, ale też przechadzając się po ulicach i placach. Znajdziesz też uliczne markety do odkrycia podczas spacerów po mieście, na plażę lub podczas wycieczek rowerowych po zielonych parkach. Jeśli chcesz odkrywać dalej położone miejsca, możesz odkryć kilka niesamowitych, artystycznych i kulturalnych cudów, a wypożyczalnia samochodów w Rimini, ułatwi Ci zwiedzanie i pokonywanie długich dystansów.

  Parki

  Rimini cieszy się sporą ilością parków w samym mieście, z ogromną zieloną przestrzenią do korzystania, z możliwością uprawiania sportów, dzięki różnym ośrodkom, rzekom i naturalnym strefom. Kilka parków miejskich położonych jest przy starych korytach rzek Marecchia i Ausa, a niektóre ogrody to wyłożone drzewami bulwary. Główne parki miejskie to XXV Aprile, Giovanni Paolo II, Alcide Cervi, Fabbri, Ghirlandetta, Federico Fellini, Pertini i Briolini w San Giuliano Mare. Dzięki licznym parkom w Rimini występuje tu aż 190 różnych gatunków drzew, a 23 z nich, to stare, objęte ochroną drzewa "pomnikowe", które mają specjalną wartość.

  San Marino

  San Marino to bardzo małą niezależna republika, w starożytnych czasach należąca do Włoch. San Marino cieszy się górzystym terenem, dzięki czemu możesz podziwiać tu niesamowite widoki. Ten mały kraj otoczony jest przez północno-centralne tereny należące do Włoch, a jest jedną z najstarszych republik na świecie, zachowując wiele z historycznej architektury. Na zboczach góry Titano znajduje się stolica kraju, również o nazwie San Marino, która znana jest ze średniowiecznego, otoczonego murami starego miasta z wąskimi brukowanymi uliczkami. Pamiętaj, aby podczas wynajmu samochodu, upewnić się, czy twój dostawca zezwala na przekroczenie włoskich granic.

  Wenecja

  Jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Wenecja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast we Włoszech i stolicą regionu Veneto na północy kraju. Na miasto składa się aż 100 małych wysp i lagun nad Adriatykiem. W mieście tym nie ma ulic, lecz wyłącznie kanały, w tym słynny Kanał Grande z renesansowymi i gotyckimi pałacami. Centralny plac w Wenecji, czyli Piazza San Marco, mieści w sobie Bazylikę Św. Marka z piękną bizantyńską mozaiką, a także dzwonnicę Campanile, oferującą fantastyczne widoki na miasto.

  Jak poruszać się po Rimini

  Sieć transportu publicznego w Rimini obejmuje miejskie, podmiejskie i regionalne linie autobusowe, z połączeniami oferowanymi przez firmę START Romagna, z możliwością dojechania też do miasta Riccione. Co więcej, w mieście funkcjonują też trolejbusy i szybka linia autobusowa Metromare. Rimini jest ważnym węzłem komunikacyjnym jeśli chodzi o kolej regionalną i jest jedną z ważniejszych stacji na trasie kolei adriatyckiej. Na stacji kolejowej w Rimini spotykają się też linie kolejowe na trasie Bolonia-Ancona i Ferrara-Ravenna-Rimini. Jest to jeden z powodów, dla których zatrzymują się tu różnego rodzaju pociągi. W Rimini kończy trasę wiele pociągów długodystansowych, między innymi do Rzymu, czy Bolonii. Oprócz tego w mieście możesz korzystać z taksówek lub wynająć rower, aby aktywnie zwiedzać okolicę.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Rimini