Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W TRAPANI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Trapani z Auto Europe

  Ta czarująca kraina składa się ze wspaniałych wybrzeży, które przeplatają się ze stromymi klifami i niekończącymi się plażami. Archeologiczne pozostałości i małe wioski, w których najbardziej autentyczne tradycje są nadal częścią codziennego życia, sprawiają, że ta Sycylijska prowincja jest bardzo atrakcyjnym miejscem turystycznym. Wybrzeże Trapani, jedno z najbardziej imponujących we Włoszech, obejmuje bardzo cenne miejsca przyrodnicze, szczególnie Zatokę Castellamare, z brzegiem morza pełnym klifów na przemian z pięknymi plażami. Ten zakątek Sycylii jest wyjątkowy ze względu na swoje tradycje, przekazywane przez wieki i zawsze nowe niespodzianki dla odwiedzających.

  Zdecyduj się na Auto Europe, aby sprawdzić jaka wypożyczalnia samochodów w Trapani jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Oferujemy nie tylko najlepsze ceny, ale także jakość usług, co nie są częste na tym rynku. Możemy spełnić Twoje oczekiwania dzięki współpracy z najbardziej renomowanymi wypożyczalniami i rozległej flocie dostępnych pojazdów. Auto Europe oferuje mnóstwo dostępnych miejsc w Trapani, w tym na lotnisku, także w dogodnych lokalizacjach w centrum miasta.

  Jaki jest ruch na drogach w Trapani?

  Trapani to małe miasto, a zabytkowe centrum Trapani daje wrażenie dość małego miasteczka. Wynajęty samochód zaoferuje Ci większą elastyczność harmonogramu. Trapani to bezpieczne miasto w porównaniu do innych typowych włoskich destynacji jak Rzym czy Mediolan. Spodziewaj się ruchu ulicznego jak w każdym mieście, ale jazda w Trapani jest akceptowalna i możesz również spróbować przejażdżkę do Palermo lub Catanii, a nawet do Erice. Jednym z problemów w Trapani jest to, że centralna część miasta (najbardziej osobliwa część) jest dostępna tylko dla pieszych. Musisz zaparkować samochód, który wynajmujesz poza strefą dla pieszych.

  Drogi są często wąskie, starożytne i wietrzne, dlatego przy wyborze pojazdu mądrze jest szukać samochodu ekonomicznego lub kompaktowego, aby nawigacja po ulicach była jak najprostsza. Trapani jest znane z nieprzewidywalnych kierowców, jak w wielu innych włoskich miastach. Sprawdź nasz przewodnik po Włoszech, aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów ruchu drogowego.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Trapani?

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Trapani z Auto Europe przyda Ci się wiedza odnośnie parkowania, co nie zawsze może być łatwe. W mieście znajdują się trzy bezpłatne miejsca parkingowe: Piazza Vittorio Emanuele, Piazzale Ilio, via Poma. Z placu Vittorio Emanuele można dostać się do centrum miasta i Via Fardella pieszo lub środkami transportu publicznego. Z parkingu via Poma, w pobliżu przejazdu kolejowego, można dostać się przez Virgilio, doki, przez Fardella i sąsiednie ulice. Parking w Piazzale Ilio wyposażony jest w autobusy ATM, które oferują bezpłatną i stałą obsługę, aby dostać się do centrum miasta. Codziennie rano usługa ta rozpoczyna się o 7:15 i kończy się wieczorem. Aby skorzystać z wodolotu, możesz wsiąść do autobusu numer 2.

  W czwartki, z powodu lokalnego rynku ulicznego, można zaparkować samochód na sąsiednim parkingu i parkingu letnim. Parking jest bezpłatny także we wszystkich obszarach z białymi liniami. W centrum miasta jest parking dostępny tylko dla około 300 mieszkańców.

  Niebieskie linie reprezentują płatny parking; jest on aktywny od 8:00 do 13:30 i od 15:30 do 20:00 w dni robocze. Tylko od 1 czerwca do 30 września parking jest płatny również w niedziele i święta, w Viale Regina Elena i Via Ammiraglio Staiti. Możesz kupić bilet dzięki automatom, które znajdziesz na ulicach.

  Lotnisko w Trapani

  Lotnisko Trapani-Birgi jest lotniskiem wojskowo-cywilnym (trzecim otwartym dla ruchu powietrznego na wyspie). W ostatnim czasie lotnisko zwiększyło ruch dzięki tanim przewoźnikom ze wszystkich części Europy.

  Oficjalna nazwa: Aeroporto Vincenzo Florio di Trapani-Birgi (TPS)
  Strona internetowa: www.airgest.it
  Telefon: +39 0923 610111

  Co robić w Trapani

  Historyczne centrum Trapani, zbudowane wokół jego portu, obfituje w świadectwa jego bogatej historii i sztuki: zabytkowe budynki i kościoły, takie jak katedra San Lorenzo z elegancką barokową fasadą i sanktuarium Annunziata. Nie można pominąć Muzeum Regionalnego Pepoli, które rozwija ewolucję dziedzictwa artystycznego Trapani od czasów starożytnych do dziś. Wszystko to sprawia, że Trapani jest wspaniałym, kulturalnym centrum z wieloma zabytkami, które wymagają dłuższego pobytu, aby zobaczyć wszystko, co miasto ma do zaoferowania.

  • Muzeum Soli: Słynne Muzeum Soli w Trapani znajduje się w środku rezerwatu przyrody Saline. Rezerwat jest prywatnie prowadzony przez rodzinę Culcasi, i położony wzdłuż trasy zwanej Solną Drogą. Jest on częścią projektu turystycznego i kulturalnego stworzonego z zamiarem wzmocnienia strefy przybrzeżnej zachodniej Sycylii, ze szczególnym wilgotnym środowiskiem, wyrobiskami solnymi i młynami. Jeśli możesz spędzić kilka godzin podczas podróży, by odwiedzić to miejsce - zrób to. Jest to bardzo interesujące miejcse i można zobaczyć i dowiedzieć się, jak trudne było wydobywanie soli w dawnych czasach. W muzeum znajduje się też restauracja, w której można się zatrzymać na coś do picia lub posiłek.

  • Wieża Ligny: Na zachodnim krańcu wybrzeża, oferującym widoki aż po Wyspy Egadzkie, znajduje się XVII-wieczna wieża strażnicza Torre di Ligny. Mieści się w niej Museo di Preistoria e del Mare, czyli Muzeum morza, z artefaktami archeologicznymi. Nie przegap też możliwości, by z tego miejsca udać się na północ od portu do kościoła Chiesa del Purgatorio. Znajdują się w nim drewniane rzeźby, które paradują po mieście podczas wielkanocnej procesji zwanej: Processione dei Misteri.

  • Port w Trapani: W ostatnich latach Morze Śródziemne zostało uznane za centrum międzynarodowych transakcji żeglugowych. Dlatego Trapani można uznać za port „w centrum centrum”, dzięki swojej pozycji, czyli w tej samej odległości od kanału Suezu i od Gibraltaru w linii prostej. Port ma około 1650 filarów, a wokół portu znajduje się wiele infrastruktur, takich jak dworzec kolejowy i lotnisko Birgi.

  • Bonagia: Tonnara di Bonagia najlepiej określa się jako historyczną wioskę do połowów tuńczyka. Wszelkiego rodzaju remonty zostały wykonane, aby przestrzegać pierwotnych planów budowy tej wioski. Znajdziesz tu muzeum, chronione przez Ministerstwo Kultury, które przedstawia sposoby na połów tuńczyka, w tym słynnego „Mattanza”.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Trapani

  Wypożyczalnia samochodów w Tripani pozwoli Ci zobaczyć więcej niż samo miasto. Wybierz się na wycieczkę po okolicy i odkryj fantastyczne miejsca, takie jak Zatoka Castellamare czy Scopello. Poniżej znajdziesz pomysły na jednodniowe wycieczki, które można łatwo połączyć z pobytem w Trapani. Niektóre typowe miasta warte odwiedzenia to Mazara del Vallo i Castelvetrano.

  Mała wyspa Mothia

  Dawniej było to starożytne i potężne miasto na wyspie San Pantaleo u zachodniego wybrzeża Sycylii, w lagunie Stagnone między Drepanum (ówczesne Trapani) a Lilybaeum. Znajduje się w dzisiejszej gminie Marsala we Włoszech. Niezwykły i wykwintny marmur Motya Charioteer, znaleziony w 1979 roku, jest znany na całym świecie i można go oglądać w lokalnym muzeum Giuseppe Whitakera. Obecnie jest jedną z najważniejszych osad fenickich z dużą ilością ruin widocznych, szczególnie nekropolia z Tophet.

  Wyspa Egadi

  Popularną atrakcją morską w prowincji Trapani są Wyspy Egadi, trzy perły wbite w błękitne wody Morza Śródziemnego, gdzie przyroda jest wciąż dzika, a plaże i morze są niezwykle czyste. Favignana, Levanzo i Maréttimo oferują unikalne krajobrazy, a ważne znaleziska archeologiczne na dnie morza pochodzą z okresu punickiego i rzymskiego cesarstwa.

  Pantelleria

  Wulkaniczna wyspa Pantelleria jest największą z wysp otaczających Sycylię i słynie z krajobrazów kontrastowego czarnego kamienia i zielonej roślinności. Starożytna Cossyra lub Cossura, jest włoską wyspą i gminą w Cieśninie Sycylijskiej na Morzu Śródziemnym, 100 km na południowy zachód od Sycylii i 60 km na wschód od tunezyjskiego wybrzeża. W pogodne dni Tunezja jest widoczna z wyspy.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Trapani oferuje wiele miejsc, które zadowolą każdego turystę poszukującego historycznych zabytków i osad. Erice, średniowieczne miasto położone na górze, oferuje niesamowitą panoramę i może pochwalić się tysiącletnią historią, wciąż widoczną w istniejącej części murów punickich. Katedra, ozdobiona niesamowitym gotyckim portalem, jest czymś, co zwiedzający powinni zobaczyć wraz z Muzeum Miejskim A. Cordici, które zawiera znaleziska archeologiczne i obrazy z XVIII wieku.

  Prowincja Trapani jest szczególnie znana z niezwykłego dziedzictwa kulturowego rozrzuconego po całym jej terytorium, od obszaru archeologicznego Segesta, położonego w głębi lądu, po Selinunte, Erice i wyspę Mothia. Miasto Trapani szczyci się swoim zabytkowym centrum i kilkoma wspaniałymi zabytkami pochodzącymi z różnych epok, wyjątkową i fascynującą kolekcją.

  Trapani ma subtropikalny klimat śródziemnomorski z gorącymi i suchymi latami w połączeniu z umiarkowanie wilgotnymi i łagodnymi zimami. Letnie miesiące są chłodniejsze niż w innych miastach Sycylii i Kalabrii, a jednocześnie pozostają przez kilka miesięcy znacznie ciepłe.Trapani charakteryzuje się deszczowymi zimami i suchymi latami, z około 40 mm opadów przez co najmniej trzy miesiące letnie.

  Jak poruszać się po Trapani

  Usytuowany wygodnie na zachodnim wybrzeżu Sycylii leży piękne miasto Trapani. Jest to dobrze połączone miasto z solidną siecią transportową autobusów.

  Autobusy

  Autobusy są najbardziej popularną opcją podróży w regionie, zarówno dla podróżujących z miasta, jak i podróżujących po nim. Po opuszczeniu lotniska istnieje szansa, że skorzystasz również z autobusu. Firmą autobusową jest AST, a przed terminalem przylotów lotniskowych znajduje się przystanek autobusowy AST. Przystanek autobusowy zawiera również rozkład jazdy, jeśli zastanawiasz się, kiedy odjeżdża następny autobus. Bilety kosztują tylko jedno euro, co czyni je świetną alternatywą dla samochodu, kiedy zajdzie taka potrzeba. Goście w mieście mają możliwość otrzymania karty na transport publiczny w Trapani. Ta karta pozwala na trzy dni nieograniczonego korzystania z autobusu w mieście.

  Kolej

  Stacja centralna to główny dworzec kolejowy w Tripani. Głównie obsługuje on połączenia krajowe z miastami takimi jak: Palermo, Marsala czy Punta Raisi.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny