Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PESCARZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Pescarze

  Rozkoszuj się słonecznymi plażami i przyjemną bryzą znad Adriatyku, podróżując pojazdem, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Pecarze. Znane jako największe miasto w regionie Abruzzo, ten port morski jest pełen niespodzianek i ciekawych atrakcji do zobaczenia i zrobienia. Spaceruj w swoim własnym tempie przez miasto i plaże i odkrywaj pełne życia kulinarne hotspoty, kawiarnie i bary. Słynne Museo delle genti d'Abruzzo, to muzeum etnograficzne, interesujące zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wycieczka całodniowa do pasma górskiego La Bella Dormentata to świetna opcja dla całej rodziny, a trasa zajmie Ci jedynie 40 z Pescary wynajętym samochodem. Znajdziesz tu pełne naturalnego piękna tereny, przypominające parki narodowe w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W parkach w Abruzzo jedne z najbardziej spektakularnych starożytnych miast na wzgórzach we Włoszech.

  Auto Europe oferuje usługi wynajmu samochodów w ponad 180 krajach na całym świecie, aby spotkać potrzeby wszystkich wczasowiczów i podróżników, zapewniając im jednocześnie najlepsze internetowe ceny z możliwych. Z brakiem opłat za korzystanie z karty kredytowej i darmowej anulacji rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem pojazdu, z pewnością znajdziesz idealny pojazd na swój nadchodzący wyjazd do Pescary, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli jesteś w trakcie planowania, albo chcesz dokonać rezerwacji i potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, a któryś z naszych wyszkolonych agentów rezerwacyjnych odpowie na wszelkie pytania i pokieruje Cię przez cały proces.

  Jaki jest ruch na drogach w Pescarze?

  Ruch drogowy w Pescarze jest dość duży i przytłaczający, jednak podobnie jak w innych większych miastach, ulice najbardziej są zatłoczone w godzinach szczytu, w weekendy i w sezonie letnim i wakacyjnym. Główne drogi prowadzące do innych miast są dobrze utrzymane, ale mogą być zatłoczone, w zależności od ruchu drogowego i podróżnych wjeżdżających lub wyjeżdżających z miasta. Decydując się na wynajem samochodu w Pescarze, będziesz mógł swobodnie podróżować po górskich drogach, które są zazwyczaj mniej uczęszczane, więc łatwiej się po nich poruszać. W kraju obowiązują zasady, które nie różnią się wielce od innych europejskich miejsc docelowych, jednak zawsze warto sprawdzić je przed wyjazdem, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego przewodnika po zasadach jazdy we Włoszech, dla większej pewności i bezpieczeństwa na drogach.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Pescarze?

  W Pescarze znajdziesz liczne opcje parkingowe w całym mieście. Parking na ulicy oznaczony jest białymi liniami, oznaczającymi wyznaczone miejsca postojowe, a parkowanie podzielone jest na trzy rodzaje, dlatego zwracaj uwagę na oznaczenia. Jeśli miejsca wolne oznaczone są żółtą linią, są one przeznaczone dla specjalnych kategorii pojazdów, jak wozy policyjne lub karetki. Jeśli linie są koloru białego, parking jest bezpłatny, ale może obowiązywać ograniczenie czasowe. Niebieskie linie natomiast wskazują na parking, za który należy zapłacić, a niedaleko powinien znajdować się automat, wydający bilety parkingowe. Musisz zakupić bilet na tak długo, jak zamierzasz pozostać w danym miejscu i umieścić go za przednią szybą pojazdu, żeby był widoczny.

  Lotnisko w Pescarze

  Lotnisko w Pescarze znajduje się około 5 kilometrów na południowy zachód od centrum miasta, do którego łatwo się dostać wypożyczonym samochodem. Lotnisko to, nazywane też lotniskiem Abruzzo (Aeroporto di Pescara po włosku) obsługuje miasto i cały region, oferując połączenia z licznymi miejscami docelowymi we Włoszech i w Europie, w tym w Polsce. Port lotniczy w Pescarze leży zaledwie dwie godziny drogi od Rzymu (180 km), jeśli będziesz chciał odwiedzić włoską stolicę jako pierwszy przystanek.

  Port Lotniczy Pescara (PSR)
  Strona internetowa: www.abruzzoairport.com
  Adres: Strada Statale 5, 100, 65131 Pescara PE, Włochy
  Telefon: +39 895 898 9512

  Co robić w Pescarze

  Pescara jest dużym miastem portowym i sporym włoskim centrum przemysłu stoczniowego, tekstyliów i rybołówstwa. Oprócz tego miasto jest znane ze swoich wspaniałych kurortów na plażach, dlatego latem przybywa tu wielu turystów z różnych zakątków świata. Łączna długość plaż w Pecarze, liczy sobie około 10 kilometrów, a każda z nich jest doskonale dostosowana do dużej ilości wczasowiczów, dobrze wyposażona i oferująca liczne opcje i okazje do zrelaksowania się w pełnej wygodzie. Podczas pobytu w mieście nie zapomnij też o historycznym i kulturalny aspekcie miasta, z licznymi interesującymi atrakcjami do wyboru.

  • Lekcje gotowania: Prywatna wycieczka po marketach i lekcje gotowania, to świetny wybór na spędzenie dnia w Pescarze. Możesz wybrać, czy chcesz przygotować obiad, czy kolację, a na cokolwiek się zdecydujesz, stworzysz trzy dania pod okiem przewodnika, zgodnie z jego wskazówkami. Wybierzecie cię razem po zakupy na lokalnym rynku, a wspaniały posiłek popijecie wybornym winem. Lokalny przewodnik podczas nauki i zwiedzania i zakupów będzie mógł Ci opowiedzieć nieco o kulinarnej kulturze miasta i zdradzić kilka sekretów najsłynniejszych dań w Pescarze. Smakowanie owoców własnej pracy w towarzystwie regionalnego wina, będzie jednak największą nagrodą.

  • Plaże: Linia brzegowa miasta rozciąga się na 20 kilometrów, zachęcając na odkrywanie wszystkich piaszczystych plaż w Pecarze. Od północy do południa Pecary, nie znajdziesz innego dużego włoskiego miasta, które oferowałoby plaże tak blisko centrum miasta. Jest to jedna z większych atrakcji zwłaszcza latem, kiedy gorący subtropikalny klimat skłania turystów do ochłodzenia się w czystych wodach Adriatyku. Na wielu plażach znajdziesz położone niedaleko sklepy i restauracje, jeśli zgłodniejesz lub masz ochotę na coś orzeźwiającego.

  • Zakupy: Jedną z atrakcyjnych cech charakterystycznych w Pescarze, jest dobrze zorganizowany ruch drogowy. Znajdziesz tu szerokie drogi i tunele prowadzące zmotoryzowane pojazdy przez centrum miasta, podczas gdy wiele mniejszych ulic przeznaczonych jest wyłącznie dla pieszych i wyjętych z ruchu. W Pescarze możesz udać się do sporego deptaka wytyczonego wyłącznie dla pieszych i otoczonego przez Corso Umberto I, Corso Vittorio Emanuele II i Via Nicola Fabrizi. Na tych ulicach znajdziesz jedne z najlepszych sklepów odzieżowych i spożywczych, a także spory wybór czarujących kawiarni i barów oferujących między innymi kawę z parrozzo lub orzeźwiający Spritz z dużym wyborem różnego rodzaju stuzzichini.

  • Stare Miasto: Stare Miasto w Pescarze jest dość niewielkie i składa się głównie z dwóch uliczek, wyłożonych typowymi włoskimi domkami, zbudowanymi w stylu południowym. To tutaj właśnie znajduje się miejsce narodzin Gabriele d’Annunzio, którego dom został przemieniony na muzeum. Oprócz tego, za dnia nie znajdziesz bardzo szerokiej listy atrakcji, czy rzeczy do zobaczenia za dnia, w tej części Pescary, jednak wieczorem, te stare ulice miasta budzą się do życia, otwierają się liczne restauracje i bary. Możesz udać się do miejsca, zwanego Taverna 58, znanego z kameralnej atmosfery i wspaniałych lokalnych dań, aby doświadczyć niezapomnianego posiłku zakończonego ręcznie ubijaną zabaione przy twoim stoliku.

  • Museo delle Genti d'Abruzzo: W muzeum tym znajduje się obszernie pokazana kultura Abruzzo, a wystawy ją ukazujące można zwiedzać w 13 połączonych ze sobą pokojach. Znajdziesz tu artefakty i informacje od epoki brązu po Risorgimento i dalej. Oznakowania w muzeum w większości są po włosku, choć znajdzie się też kilka przetłumaczonych na język angielski. Cokolwiek by jednak nie mówić, w muzeum jest mnóstwo fantastycznie przedstawionej historii, wspaniałych wystaw o charakterze nieco bardzie folklorystycznym (między innymi z licznymi strojami). Najbardziej pouczająca jest krótka historia o pasterzach i wojownikach z Abruzzo, na których cześć został nazwany półwysep.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Pescarze

  Pescara jest stolicą prowincji Pescara, we włoskim rejonie Abruzzo. Jest to największe Abruzzo, oferujące liczne wspaniałe atrakcje dla miłośników sportu, sztuki, historii czy muzyki. Wypożyczalnia samochodów w Pescarze ułatwi Ci też zwiedzanie dalej położonych miejsc docelowych we Włoszech, czy tu w tym samym rejonie, czy dalej. Sprawdź kilka naszych poniższych inspiracji na wycieczki jednodniowe i przygotuj się do wyjazdu pełnego wrażeń!

  Winiarnie

  Odwiedź typowe włoskie rezydencje na terenach wiejskich pod Pescarą. Niektóre winiarnie powstały tu już około roku 1790, a każdy pracownik osobiście dogląda całego procesu powstawania wina: od pełnej oddania uprawy winogron, po zbieranie, winifikację, promocję i komercjalizację produktów. Niezwykła zaciętość, typowa dla ludzi z regionu Abruzzi, szacunek dla tradycji, a przede wszystkim bezkompromisowe poszukiwanie jak najlepszych produktów, nadaje najlepszy z możliwych charakterów winom tu produkowanym. Skorzystaj z okazji, by nauczyć się czegoś od najlepszych producentów i miłośników wina w regionie podczas zwiedzania. Pod koniec wizyty skorzystaj z okazji, by spróbować lokalnego wina i ciesz się resztą dnia w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

  Ricotta w Teramo

  Poznaj techniki produkcji sera, aby stworzyć go pod koniec. Po krótkiej panoramicznej przejażdżce dotrzesz do wioski i farmy rodziny Giuseppe. Przez ponad 3 pokolenia, rodzina ta produkuje sery i hoduje zwierzęta na małej rodzinnej farmie w Abruzzo Apennines niedaleko Teramo. Zarezerwuj wycieczkę, aby spotkać się z rodziną Giuseppe i zacznij od przygotowywania twarogu, a następnie formuj i twórz słynne kształty sera pecorino! Po ty pełnym zabawy, choć wymagającym doświadczeniu, możesz spróbować produkowanych tu serów, oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i innych lokalnych przysmaków, a także wina i innych napoi. Czekając, aż ricotta osiągnie odpowiednią temperaturę, możesz udać się na zwiedzanie farmy z różnymi zwierzętami, jak owce, kozy, krowy, cielęta i Pastori Abruzzesi (owczarki z Abruzzo). Kiedy Ricotta będzie już gotowa, spróbujesz najświeższego i najczystszego (wciąż ciepłego) sera Ricotta.

  Podere Castorani

  Wybierając zorganizowaną wycieczkę do Podere Castorani, dowiesz się wiele na temat starożytnych farm i różnego rodzaju technikach uprawy ziemi i nie tylko. Odwiedzjąc winnicę, będziesz mógł spróbować wyśmienitych win z Podere Castorani razem z typowymi, lokalnymi produktami. Podere Castorani znajduje się na wzgórzu Alanno, aż 350 metrów nad poziomem morza, gdzie sięgające czasów starożytności winnice, rozciągają się od Parku Narodowego Majella, aż do wybrzeża z Morzem Adriatyckim. Podczas zwiedzania, ciesz się wspaniałym słońcem aż do wieczora, kiedy przychodzi delikatna bryza. Między innymi spore zmiany między temperaturą w dzień i w nocy, sprawiają, że winogrona tu mają wyjątkowy charakter.

  Vasto

  Z widokiem na tak zwany Golfo d’Oro na Costa dei Trabocchi, czarujące miasto Vasto może poszczycić się starożytnymi początkami sięgającymi czasów rzymskich. Wartościowym przykładem, są między innymi piękne mozaiki na podłogach w rzymskich łaźniach. Oprócz historycznych anegdotek i popularnych wierzeń, pomiędzy zmierzch nabożnych kaplic i pełnym światła panoramicznych spacerów na Amblingh loggia, podczas wycieczki dowiesz się wiele na temat największych pomników w mieście. Twój przewodnik przekaże Ci wiele ciekawych informacji, od odkrycia Abruzzo przez wieloletnią historię, aż po czasy obecne. Pod koniec wycieczki możesz też zwiedzić Muzea cywilne Palazzo d'Avalos lub udać się do sklepów w historycznym centrum.

  Jak poruszać się po Pescarze

  Poruszanie się po pescarze jest bardzo proste. Trenitalia to główny przewoźnik kolejowy, dostarczający dzienne połączenia z Pescary do inncyh włoskich miast, w tym do Rzymu i Ancony. Autobusy publiczne są dostępne w całym mieście, a w porcie dostępnych jest wiele promów. Jeśli chcesz, możesz się nawet zdecydować na wycieczkę promem z Pescary do Dubrownika lub Splitu, aby odwiedzić Chorwację podczas pobytu we Włoszech. Upewnij się tylko, że powiadomisz o swoich planach Auto Europe, aby dowiedzieć się o możliwych ograniczeniach.

  W mieście znajdują się łącznie cztery stacje kolejowe, a Pescara Centrale jest główną i największą stacją w Abruzzo, oraz jedną z największych stacji bez terminala kolejowego we Włoszech, łącząc Pescarę z wieloma większymi miastami, między innymi, takimi jak Rzym, Mediolan, Bolonia i Bari. Pozostałe stacje dostępne w mieście to Pescara Porta Nuova, Pescara Tribunale i Pescara San Marco.

  Kilka linii autobusowych jest dostępnych w Pescarze (z przewoźnikiem TUA, Società unica abruzzese di trasporto). Znajdziesz też połączenie autobusowe do Roma Tiburtina (Rzym) przejeżdżając przez Pescara Centrale, a trasa zajmuje około dwie i pół godziny. Możesz też skorzystać z trolejbusów z liniami łączącymi strategiczne miejsca w mieście, jak centralną stację kolejową z lotniskiem Abruzzo.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Pescara