Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BARI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bari - zwiedzaj wspaniałą Apulię

  Wypożyczalnia samochodów w Bari

  Bari, jedno z najbardziej znanych włoskich miast na Adriatyku, przyciąga turystów średniowiecznym starym miastem i domami wzniesionymi na klifach. Mieści się tu największe i najbardziej ruchliwe lotnisko w regionie, brama wjazdowa do zielonej krainy, miast z bielonymi domami, pięknych plaż i niekończących się gajów oliwnych na terenach wiejskich. Stare miasto w Bari cechuje się fantastyczną architekturą z ważnymi budynkami, jak Zamek Svevo, natomiast nowoczesne części miasta mieszczą w sobie muzea i ulice ze sklepami. Połączenie starego i nowego jest zawsze widoczne w tym nadmorskim mieście, a wypożyczalnia samochodów w Bari pomoże Ci odkryć historyczny region Apulii i miasto, które po Mediolanie jest drugim gospodarczym centrum kontynentalnych Włoch.

  Udaj się do prowincji Brindisi, białego miasta Ostuni i Alberobello, oraz Trulli z tradycyjnymi domami w kształcie stożka i wykonanymi całkowicie z kamienia, to wszystko wspaniałe miejsca do odwiedzenia, jeśli chcesz zwiedzić południowe tereny Włoch. Możesz też zaplanować wycieczkę po wschodnim wybrzeżu i udać się do nadmorskiego miasta Otranto, przed wizytą we wspaniałym Lecce ze słynnymi barokowymi budynkami. Z Auto Europe możliwe jest nawet odebranie samochodu w jednym mieście i zwrócenie go w innym, co nazywa się wynajmem w jedną stronę, dając Ci więcej elastyczności na drodze.

  Wykorzystaj w pełni swoje podróże po Bari, wynajmując samochód z Auto Europe. Oferujemy wysokiej jakości wynajem samochodów od międzynarodowych i lokalnych dostawców na lotnisku Bari i w centrum miasta. Dzięki dużemu wyborowi kategorii pojazdów nasi klienci mogą wybrać dokładnie taki samochód, jakiego potrzebują na czas podróży, czy to na wakacje, czy podróż służbową. Rezerwacji możesz dokonać online lub telefonicznie, kontaktując się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537. Jeśli chcesz zobaczyć opinie o wypożyczalni samochodów w Bari, odwiedź naszą stronę z recenzjami również naszych usług, od klientów Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Bari, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Bari

  Na stronie Auto Europe możesz porównać oferty od najlepszych wypożyczalni samochodów w Bari z dogodnymi lokalizacjami odbioru pojazdów na lotnisku, w porcie i różnych lokalizacjach w centrum miasta. Pomimo tego, że port lotniczy znajduje się stosunkowo blisko centrum, inne lokalizacje obioru znajdziesz na ulicach Via Amendola i Via L. Zuppeta, zaraz przy Stacji Centralnej i stacji kolejowej Bari Sud Est. Inna lokalizacja ze stanowiskiem dostawcy znajduje się na Via Guiseppe Palmieri i Strada Palumbo, na zachód od centrum Bari.

  Aby znaleźć najlepszą ofertę w wybranej lokalizacji, na nadchodzącą wycieczkę, najedź na mapę na naszej wyszukiwarce, a my pokażemy Ci dostępnych dostawców i pojazdy razem z dokładnym adresem. Możesz też skontaktować się z naszymi nagradzanymi specjalistami, którzy chętnie pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie i przeprowadzą Cię przez proces rezerwacyjny.

  Lotnisko w Bari

  Lotnisko Bari Karol Wojtyła to lotnisko obsługujące miasto Bari we Włoszech. Jest odległe o około 8 km na północny zachód od centrum miasta. Nazwane na cześć papieża Jana Pawła II, który urodził się jako Karol Wojtyła, lotnisko jest również znane jako lotnisko Palese po pobliskiej okolicy. Lotnisko obsłużyło 3 958 815 pasażerów w 2015 r.

  Bari Karol Wojtyla- Międzynarodowe lotnisko w Bari (BRI)
  Strona internetowa: www.aeroportidipuglia.it
  Adres: Viale Enzo Ferrari, 70128 Bari, Włochy
  Telefon: +39 080 580 0200


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Bari

  Puglia jest jednym z najważniejszych regionów turystycznych we Włoszech, co tłumaczy, dlaczego niejedna wypożyczalnia samochodów w Bari jest dostępna przez Auto Europe. Jako pośrednik wynajmu samochodów, współpracujemy z licznymi międzynarodowymi dostawcami, jak Sixt, Alamo, Avis, i Europcar, a także niskobudżetowymi firmami, jak Budget i Keddy, oraz krajowymi wypożyczalniami, jak SicilybyCar i Maggiore. Celem Auto Europe jest dostarczanie najwyższej jakości usługi naszym klientom z ofertami w najbardziej przystępnych cenach, a mamy także możliwość dzięki naszym zaufanym partnerom, z którymi współpracujemy od wielu lat. Dzięki temu dostarczamy ogromną flotę pojazdów do wyboru, dogodne lokalizacje odbioru, fantastyczne promocje, jak oferta dodatkowego kierowcy gratis i elastyczne warunki najmu, z możliwością zmieniania i anulowania rezerwacji do 48 przed odbiorem pojazdu.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Sicily by Car Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar

  Bari to popularne miejsce docelowe na lato, dlatego zalecamy dokonać rezerwacji wynajmu z wyprzedzeniem, zwłąszcza, że dostęność w turystycznych regionach spada latem, a ceny rosną. Jeśli potrzebujesz dalszych informacji na temat lokalizacji lub wypożyczalni dostępnej z Auto Europe, kliknij powyższe loga lub skontaktuj się z naszymi specjalistami od wynajmu samochodów, zarówno telefonicznie, jak i e-mailem.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Bari

  Skontaktuj się z nami

  Decydując się na wynajem samochodu w Bari zapewnisz sobie najbardziej efektywny sposób na przemieszczanie się po całym regionie Puglia. Aby znaleźć idealny pojazd na wynajem, radzimy najpierw sprawdzić poniższą sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby zrozumieć czego możesz się spodziewać i oczekiwać podczas wyjazdu do Bari. Poniżej znajdziesz informacje o kartach kredytowych i depozycie podczas wynajmu, a także przydatne wskazówki podczas jazdy i parkowania w strefach ograniczonego ruchu (ZTL).


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Bari?

  Tak. Potrzebujesz karty kredytowej, aby opłacić rezerwację, a podczas odbioru, dostawca będzie wymagał przedstawienia ważnej karty, ponieważ blokowany jest depozyt, więc muszą być na niej wystarczające środki. Wymagane jest przedstawienie karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę, inaczej nie będzie akceptowana. Aby otrzymać więcej porad na temat płatności u dostawców w Hiszpanii, sprawdź nasz wpis o kartach kredytowych i depozycie na blogu Auto Europe.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Bari?

  Wypożyczalnia samochodów w Bari dostępna przez Auto Europe, ubezpiecza wszystkie swoje pojazdy zgodnie z podstawowymi wymogami w kraju, czyli wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku).

  Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy samochodu. Pakiet ten jest zabezpieczeniem i musisz zapłacić najpierw u wypożyczalni za powstałe szkody, a następnie Auto Europe zwróci Ci tę kwotę, po wypełnieniu przez Ciebie odpowiedniego formularza na naszej stronie.

  Warto pamiętać, że jeśli nie masz ukończonych 26 lat, może Cię obowiązywać opłąta za młodego kierowcę. Aby dowiedzieć się, czy dotyczy Cię opłąta za młodego kierowcę, sprawdź ikonę informacyjną, gdzie wypisane są ograniczenia wiekowe dla kierowców, minimalny i maksymalny wiek oraz wysokość opłaty. Każda wypożyczalnia ma swoje własne zasady, dlatego ograniczenia i wysokość opłąt może się różnić.

   

  Jaki jest ruch na drogach w Bari?

  Miasta w regionie Puglia są fantastycznie piękne, ale nie zostały zbudowane tak, aby wytrzymać świat, w którym każdy ma samochód. Rezultatem jest zatłoczony system wąskich uliczek, które mogą szybko zmylić i przytłoczyć wycieczkowicza. Nieuchronnie spędzisz trochę czasu, jeżdżąc takimi ulicami, czasami przez pomyłkę, ale nasza rada jest taka, by ograniczać czas jazdy w miastach.

  Decydując się na wynajem samochodu w Bari z Auto Europe, wiedz, że najbardziej zatłoczone drogi to ulice w centrum miasta, prowadzące do części starego miasta i główne drogi z lotniska do centrum miasta. Zwróć uwagę na strefy ZTL (Zona Traffico Limitato), ponieważ są one dostępne tylko dla mieszkań. Jeśli wjeżdżasz do ZTL wynajętym samochodem, wypożyczalnia otrzyma bilet, który będziesz mieć zobowiązanie zapłacić plus pokryć koszty administracyjne. Jeśli twój hotel znajduje się w strefie ZTL, poproś personel hotelu o zarejestrowanie numeru tablicy rejestracyjnej samochodu na policji. Zajrzyj na stronę z informacjami o przepisach drogowych, aby dowiedzieć się więcej o jeździe po włoskich miastach.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Bari?

  Parking oznaczony jest niebieskim znakiem z literą P lub napisem "Parcheggio". Parkowanie jest dozwolone poza obszarami przeznaczonymi tylko dla mieszkańców, w wyznaczonych niebiesko-białych miejscach. Białe linie oznaczają bezpłatny parking, niebieskie linie oznaczają płatny parking, a linie żółte oznaczają parking dla uprzywilejowanych. Bilety można kupić w parkomatach lub w pobliskich sklepach. Istnieją również płatne publiczne parkingi dostępne w Bari, w tym Parcheggio di Porto, położony blisko portu i Garage Tiemme Bari Centro, w samym centrum miasta. Do centrum Bari najlepiej jednak dotrzeć pieszo, zwłaszcza, że większość atrakcji znajduje się w wygodnej odległości do pokonania piechotą. Zapoznaj się też z naszym poradnikiem z przepisami drogowymi dla kierowców.

   

  Czy mogę jeździć wynajętym samochodem w Bari w strefach ZTL?

  To zależy. W Bari cała strefa Bari Vecchia jest strefą ograniczoną i tylko uprzywilejowane pojazdy mają możliwość wjazdu i wyjazdu. Strefa ZTL w Bari obejmuje następujące ulice: Corso Vittorio Emanuele - Piazza Massari - Piazza Isabella of Aragon - Corso Senator Antonio De Tullio - Emperor Augustus Promenade - Piazza IV Novembre. Jeśli twój hotel znajduje się w strefie ZTL radzimy skontaktować się z recepcją hotelu natychmiast po przylocie, aby tablice rejestracyjne twojego pojazdu mogły być zarejestrowane u lokalnych władz. Więcej informacji o strefach ZTL i jak ich unikać znajdziesz na wpisie na blogu Auto Europe.


  Bari przewodnik turystyczny

  Pomimo tego, że uniwersyteckie miasteczko Bari zamieszkuje około 320,000 osób, w historycznym starym mieście czas zdaje się zatrzymać w miejscu. W wąskich uliczkach suszy się makaron, rybacy naprawiają sieci, a świeżo wyprane pranie wisi rozwieszone między budynkami nad alejkami. Stare piazzas są zawsze pełne życia, a coś ciekawego dzieje się w licznych barach, kawiarniach, osteriach, trattoriach i restauracjach.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bari

  Bari, kulturowe skrzyżowanie od czasów starożytnych, jest idealnym punktem wyjścia do dalszych wycieczek. To miasto, w którym spotykają się dwie dusze: stare miasto otoczone imponującym murem i przeplatane wąskimi uliczkami, które prowadzą do odkrycia jego bogatego dziedzictwa; oraz nowoczesne miasto, zbudowane na początku XIX wieku, które z czasem uległo zmianom. Wypożyczalnie samochodów w Bari zapewnią Ci świetny początek wakacji, a od Ciebie zależy którą z nich wybierzesz, zanim ruszysz na wycieczkę jednodniową.

  Matera

  Podczas tej wycieczki możesz skorzystać z usług licencjonowanego przewodnika, który pokaże ci to kamienne miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Matera to jedno z najbardziej sugestywnych miast we Włoszech i zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury 2019. Matera, charakteryzująca się słynnymi jaskiniami zamieszkałymi do pierwszej połowy lat 90., składa się z dwóch starych dzielnic: Sasso Barisano i Sasso Caveoso. Przechodząc przez te obszary możesz cieszyć się spacerem, z widokiem na park Murgia Materana. Oglądaj domy i kościoły zbudowane w jaskiniach, a także niedawno odrestaurowaną katedrę, która została zbudowana w 1230 roku.

  Monte Sant'Angelo & San Giovanni Rotondo

  Po wygodnej jeździe z Bari dotrzesz do Monte Sant'Angelo. Dowiedz się, jak w 2011 roku miasto Monte Sant'Angelo zdobyło tytuł UNESCO i zostało ostatecznie wpisane na listę światowego dziedzictwa. Spaceruj wąskimi uliczkami zabytkowego centrum miasta i dowiedz się o początkach funkcjonowania tego miejsca. Odwiedź Rupestrian Sanctuary, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu religijnego w regionie i spaceruj po średniowiecznej dzielnicy Junno. Zachwyć się fascynującymi widokami z najwyższego punktu parku Gargano i podziwiaj panoramiczne widoki na całe miasto i Gargano.

  Alberobello

  Wycieczkę możesz rozpocząć się od Bari, by dotrzeć do Alberobello, miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1996 roku. To miasto naprawdę jest jedyne w swoim rodzaju, ze względu na znaczną obecność typowych stożkowych kamiennych budynków, w których ludzie nadal mieszkają do dziś. Zwiedzaj urocze Rione Aia Piccola i Rione Monti, dwie najważniejsze dzielnice miasta. Będziesz mieć okazję odwiedzić Muzeum Trullo i autentyczny kamienny dom oraz skosztować tradycyjnego wina. Przed wyjazdem z miasta przeznacz czas na spacer charyzmatycznymi uliczkami, w których znajdują się małe sklepy pełne pamiątek i typowych lokalnych produktów.

  Castel del Monte

  Wyjeżdżając z Bari jedź w kierunku Castel del Monte z wygodnym wynajętym samochodem. Po przybyciu na miejsce wybierz się na zwiedzanie oszałamiającego zamku, który w 1996 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe widoki, które znajdują się na wysokości ponad 518 metrów nad poziomem morza i wpatrują się w rozległe gaje oliwne oraz majestatyczne wybrzeże pod Tobą. Poznaj kultowy zamek w kształcie ośmiokąta, zaprojektowany przez cesarza Fryderyka II, który wzbogacił południowe Włochy, budując ciąg zamków na wsi. Poruszając się przez przepastne pokoje w zamku, odkryj wiele ciekawostek i tajemnic, które wciąż kryją się w murach zamku. Po zwiedzeniu XIII-wiecznego budynku będziesz mieć wystarczająco czasu, by spokojnie wrócić do swojego zakwaterowania w Bari.

  Apulian - lekcja gotowania

  Chcesz zachwycić znajomych i rodzinę niesamowitymi nowymi potrawami? Kurs gotowania w Zielonych Włoszech oferuje możliwość opanowania wspaniałych sezonowych potraw, które wzbogacą Twój repertuar. Wybór przystawek, dań głównych i deserów, przepisy na wszystkie te dania będziesz mieć dostarczone. Jeśli zostajesz na jakiś czas w Bari możesz cieszyć się lekcją gotowania trwającą 4,5 godziny. Rano i po południu będziesz mieć przerwę na herbatę, a także nieformalny lunch w szkole gotowania. Na koniec kursu otrzymasz certyfikat kursu.

  Co robić w Bari

  Stolica Apulii to ważny cel turystyczny i port handlowy. Zdecyduj się na wynajem samochodów w Bari z Auto Europe i zwiedzaj to wspaniałe miasto!

  • Basilica San Nicola: Papieska bazylika San Nicola (bazylika Świętego Mikołaja) to kościół w Bari na południu Włoch, który ma szerokie znaczenie religijne w całej Europie i świecie chrześcijańskim. Bazylika jest ważnym miejscem pielgrzymkowym zarówno dla katolików, jak i prawosławnych chrześcijan z Europy Wschodniej. Bazylika została zbudowana w latach 1087–1197, podczas dominacji Italii i Normanów w Apulii, obszarze wcześniej zajmowanym przez bizantyjskich katapan, których siedzibą było Bari. Jego podstawa związana jest z odzyskaniem niektórych relikwii Świętego Mikołaja z pierwotnego sanktuarium świętego w Myra, w dzisiejszej Turcji.

  • Castello Normanno-Svevo: Zamek podczas dominacji Angevinów przeszedł kilka transformacji, a po przejęciu przez księcia Ferdynanda Aragonii został przekazany rodzinie Sforzy i księżniczce Bonie Sforza, Królowej Polski. Po śmierci Bony wrócił pod panowanie króla Neapolu i przekształcił się w więzienie i koszary. Zamek otoczony jest fosą ze wszystkich stron, z wyjątkiem części północnej, która graniczyła z morzem i można do niego dotrzeć z mostu i bramy od strony południowej. Budowla składa się głównie ze ścian Aragonii i głównej wieży Hohenstaufen i jest obecnie wykorzystywana jako muzeum z wystawami.

  • Teatro Petruzzelli: Teatro Petruzzelli to największy teatr miasta Bari i czwarty włoski teatr pod względem wielkości. Historia Teatro Petruzzelli z Bari zaczyna się, gdy Onofrio i Antonio Petruzzelli, kupcy i budowniczowie statków z Triestu, przedstawili projekt teatru opracowany przez ich szwagra, inżynierowi Angelo Bari Cicciomessere (ówczesnemu Messeniemu) Bari. Wnętrze teatru namalował Raffaele Armenise.

  • Piazza Mercantile: Piazza Mercantile, Piazza Maggiore, Piazza Grande - różne nazwy były używane do kwietnia 1958 roku, kiedy zdecydowano się użyć starożytnej nazwy piazza Mercantile. Plac zawsze reprezentował serce działalności handlowej i administracyjnej w mieście ze względu na obecność rynku miejskiego (obecnie nie w tym obszarze) i pałacu Sedile, który jest historycznym punktem odniesienia ratusza w Bari. Dziś dla mieszkańców Bari jest to niezastąpione miejsce spotkań towarzyskich.

  • Pane e Pomodoro: Promenada w Bari jest piękna i kierując się na południe, można dostać się do piaszczystej plaży bardzo dobrze utrzymanej i wyposażonej. Zimą okolica oferuje wspaniałe miejsca do spacerów, podczas których masz świetne miejsce na pobyt nad morzem ciągle będąc blisko miasta.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Bari