Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BARI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bari w najlepszej cenie

  Bari, jedno z najbardziej znanych włoskich miast na Adriatyku, przyciąga turystów średniowiecznym starym miastem i domami wzniesionymi na klifach. Wypożyczalnia samochodów w Bari pomoże Ci odkryć historyczny region Apulii i miasto, które po Mediolanie jest drugim gospodarczym centrum kontynentalnych Włoch.

  Wykorzystaj w pełni swoje podróże po Bari, wynajmując samochód z Auto Europe. Oferujemy wysokiej jakości wynajem samochodów od międzynarodowych i lokalnych dostawców na lotnisku Bari i w centrum miasta. Dzięki dużemu wyborowi kategorii pojazdów nasi klienci mogą wybrać dokładnie taki samochód, jakiego potrzebują na czas podróży, czy to na wakacje, czy podróż służbową. Jeśli chcesz zobaczyć opinie o wypożyczalni samochodów w Bari, odwiedź naszą stronę z recenzjami również naszych usług, od klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Bari?

  Miasta w regionie Puglia są fantastycznie piękne, ale nie zostały zbudowane tak, aby wytrzymać świat, w którym każdy ma samochód. Rezultatem jest zatłoczony system wąskich uliczek, które mogą szybko zmylić i przytłoczyć wycieczkowicza. Nieuchronnie spędzisz trochę czasu, jeżdżąc takimi ulicami, czasami przez pomyłkę, ale nasza rada jest taka, by ograniczać czas jazdy w miastach.

  Najbardziej zatłoczone drogi to ulice w centrum miasta, prowadzące do części starego miasta i główne drogi z lotniska do centrum miasta. Zwróć uwagę na strefy ZTL (Zona Traffico Limitato), ponieważ są one dostępne tylko dla mieszkań. Jeśli wjeżdżasz do ZTL wynajętym samochodem, wypożyczalnia otrzyma bilet, który będziesz mieć zobowiązanie zapłacić plus pokryć koszty administracyjne. Jeśli twój hotel znajduje się w strefie ZTL, poproś personel hotelu o zarejestrowanie numeru tablicy rejestracyjnej samochodu na policji. Zajrzyj na stronę z informacjami o przepisach drogowych, aby dowiedzieć się więcej o jeździe po włoskich miastach.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Bari?

  Parkowanie jest dozwolone poza obszarami przeznaczonymi tylko dla mieszkańców, w wyznaczonych niebiesko-białych miejscach. Białe linie oznaczają bezpłatny parking, niebieskie linie oznaczają płatny parking. Bilety można kupić w parkomatach lub w pobliskich sklepach. Istnieją również płatne publiczne parkingi dostępne w Bari. Do centrum Bari najlepiej jednak dotrzeć pieszo, zwłaszcza, że większość atrakcji znajduje się w wygodnej odległości do pokonania piechotą.

  Lotnisko w Bari

  Lotnisko Bari Karol Wojtyła to lotnisko obsługujące miasto Bari we Włoszech. Jest odległe o około 8 km na północny zachód od centrum miasta. Nazwane na cześć papieża Jana Pawła II, który urodził się jako Karol Wojtyła, lotnisko jest również znane jako lotnisko Palese po pobliskiej okolicy. Lotnisko obsłużyło 3 958 815 pasażerów w 2015 r.

  Bari Karol Wojtyla- Międzynarodowe lotnisko w Bari (BRI)
  Strona internetowa: www.aeroportidipuglia.it
  Adres: Viale Enzo Ferrari, 70128 Bari, Włochy
  Telefon: +39 080 580 0200

  Co robić w Bari

  Stolica Apulii to ważny cel turystyczny i port handlowy. Zdecyduj się na wynajem samochodów w Bari z Auto Europe i zwiedzaj to wspaniałe miasto!

  • Basilica San Nicola: Papieska bazylika San Nicola (bazylika Świętego Mikołaja) to kościół w Bari na południu Włoch, który ma szerokie znaczenie religijne w całej Europie i świecie chrześcijańskim. Bazylika jest ważnym miejscem pielgrzymkowym zarówno dla katolików, jak i prawosławnych chrześcijan z Europy Wschodniej. Bazylika została zbudowana w latach 1087–1197, podczas dominacji Italii i Normanów w Apulii, obszarze wcześniej zajmowanym przez bizantyjskich katapan, których siedzibą było Bari. Jego podstawa związana jest z odzyskaniem niektórych relikwii Świętego Mikołaja z pierwotnego sanktuarium świętego w Myra, w dzisiejszej Turcji.

  • Castello Normanno-Svevo: Zamek podczas dominacji Angevinów przeszedł kilka transformacji, a po przejęciu przez księcia Ferdynanda Aragonii został przekazany rodzinie Sforzy i księżniczce Bonie Sforza, Królowej Polski. Po śmierci Bony wrócił pod panowanie króla Neapolu i przekształcił się w więzienie i koszary. Zamek otoczony jest fosą ze wszystkich stron, z wyjątkiem części północnej, która graniczyła z morzem i można do niego dotrzeć z mostu i bramy od strony południowej. Budowla składa się głównie ze ścian Aragonii i głównej wieży Hohenstaufen i jest obecnie wykorzystywana jako muzeum z wystawami.

  • Teatro Petruzzelli: Teatro Petruzzelli to największy teatr miasta Bari i czwarty włoski teatr pod względem wielkości. Historia Teatro Petruzzelli z Bari zaczyna się, gdy Onofrio i Antonio Petruzzelli, kupcy i budowniczowie statków z Triestu, przedstawili projekt teatru opracowany przez ich szwagra, inżynierowi Angelo Bari Cicciomessere (ówczesnemu Messeniemu) Bari. Wnętrze teatru namalował Raffaele Armenise.

  • Piazza Mercantile: Piazza Mercantile, Piazza Maggiore, Piazza Grande - różne nazwy były używane do kwietnia 1958 roku, kiedy zdecydowano się użyć starożytnej nazwy piazza Mercantile. Plac zawsze reprezentował serce działalności handlowej i administracyjnej w mieście ze względu na obecność rynku miejskiego (obecnie nie w tym obszarze) i pałacu Sedile, który jest historycznym punktem odniesienia ratusza w Bari. Dziś dla mieszkańców Bari jest to niezastąpione miejsce spotkań towarzyskich.

  • Pane e Pomodoro: Promenada w Bari jest piękna i kierując się na południe, można dostać się do piaszczystej plaży bardzo dobrze utrzymanej i wyposażonej. Zimą okolica oferuje wspaniałe miejsca do spacerów, podczas których masz świetne miejsce na pobyt nad morzem ciągle będąc blisko miasta.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bari

  Bari, kulturowe skrzyżowanie od czasów starożytnych, jest idealnym punktem wyjścia do dalszych wycieczek. To miasto, w którym spotykają się dwie dusze: stare miasto otoczone imponującym murem i przeplatane wąskimi uliczkami, które prowadzą do odkrycia jego bogatego dziedzictwa; oraz nowoczesne miasto, zbudowane na początku XIX wieku, które z czasem uległo zmianom.

  Matera

  Podczas tej wycieczki możesz skorzystać z usług licencjonowanego przewodnika, który pokaże ci to kamienne miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Matera to jedno z najbardziej sugestywnych miast we Włoszech i zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury 2019. Matera, charakteryzująca się słynnymi jaskiniami zamieszkałymi do pierwszej połowy lat 90., składa się z dwóch starych dzielnic: Sasso Barisano i Sasso Caveoso. Przechodząc przez te obszary możesz cieszyć się spacerem, z widokiem na park Murgia Materana. Oglądaj domy i kościoły zbudowane w jaskiniach, a także niedawno odrestaurowaną katedrę, która została zbudowana w 1230 roku.

  Monte Sant'Angelo & San Giovanni Rotondo

  Po wygodnej jeździe z Bari dotrzesz do Monte Sant'Angelo. Dowiedz się, jak w 2011 roku miasto Monte Sant'Angelo zdobyło tytuł UNESCO i zostało ostatecznie wpisane na listę światowego dziedzictwa. Spaceruj wąskimi uliczkami zabytkowego centrum miasta i dowiedz się o początkach funkcjonowania tego miejsca. Odwiedź Rupestrian Sanctuary, jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu religijnego w regionie i spaceruj po średniowiecznej dzielnicy Junno. Zachwyć się fascynującymi widokami z najwyższego punktu parku Gargano i podziwiaj panoramiczne widoki na całe miasto i Gargano.

  Alberobello

  Wycieczkę możesz rozpocząć się od Bari, by dotrzeć do Alberobello, miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1996 roku. To miasto naprawdę jest jedyne w swoim rodzaju, ze względu na znaczną obecność typowych stożkowych kamiennych budynków, w których ludzie nadal mieszkają do dziś. Zwiedzaj urocze Rione Aia Piccola i Rione Monti, dwie najważniejsze dzielnice miasta. Będziesz mieć okazję odwiedzić Muzeum Trullo i autentyczny kamienny dom oraz skosztować tradycyjnego wina. Przed wyjazdem z miasta przeznacz czas na spacer charyzmatycznymi uliczkami, w których znajdują się małe sklepy pełne pamiątek i typowych lokalnych produktów.

  Castel del Monte

  Wyjeżdżając z Bari jedź w kierunku Castel del Monte z wygodnym wynajętym samochodem. Po przybyciu na miejsce wybierz się na zwiedzanie oszałamiającego zamku, który w 1996 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj wspaniałe widoki, które znajdują się na wysokości ponad 518 metrów nad poziomem morza i wpatrują się w rozległe gaje oliwne oraz majestatyczne wybrzeże pod Tobą. Poznaj kultowy zamek w kształcie ośmiokąta, zaprojektowany przez cesarza Fryderyka II, który wzbogacił południowe Włochy, budując ciąg zamków na wsi. Poruszając się przez przepastne pokoje w zamku, odkryj wiele ciekawostek i tajemnic, które wciąż kryją się w murach zamku. Po zwiedzeniu XIII-wiecznego budynku będziesz mieć wystarczająco czasu, by spokojnie wrócić do swojego zakwaterowania w Bari.

  Apulian - lekcja gotowania

  Chcesz zachwycić znajomych i rodzinę niesamowitymi nowymi potrawami? Kurs gotowania w Zielonych Włoszech oferuje możliwość opanowania wspaniałych sezonowych potraw, które wzbogacą Twój repertuar. Wybór przystawek, dań głównych i deserów, przepisy na wszystkie te dania będziesz mieć dostarczone. Jeśli zostajesz na jakiś czas w Bari możesz cieszyć się lekcją gotowania trwającą 4,5 godziny. Rano i po południu będziesz mieć przerwę na herbatę, a także nieformalny lunch w szkole gotowania. Na koniec kursu otrzymasz certyfikat kursu.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Bari leży na wybrzeżu Adriatyku, we wschodniej części półwyspu włoskiego. Klimat śródziemnomorski z gorącymi latami i łagodnymi zimami sprawia, że region ten jest fantastycznym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. Dzięki wypożyczalni samochodów w Bari dotrzesz do Neapolu w ciągu mniej niż trzech godzin. Odwiedź słynne historyczne miasto i udaj się do Pompei, aby zobaczyć ruiny starożytnego rzymskiego miasta zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza w 79 roku n.e.

  Barivecchia, jego mazowieckie stare miasto, zajmuje cypel między dwoma portami. Otoczona wąskimi uliczkami, XI-wieczna bazylika San Nicola, kluczowe miejsce pielgrzymek, zawiera niektóre pozostałości św. Mikołaja. Na południu dzielnica Murat ma dostojną XIX-wieczną architekturę, promenadę i deptaki.

  Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Bari ze średnią temperaturą 25 ° C, a najzimniejszym jest styczeń przy 9 °C. Najwięcej słonecznych godzin w ciągu dnia jest w lipcu - około 10 godzin. Najbardziej mokrym miesiącem jest marzec ze średnią 70 mm opadów deszczu. Najlepszym miesiącem do pływania w morzu jest sierpień, gdy średnia temperatura morza wynosi 26 ° C.

  Jak poruszać się po Bari

  Główny dworzec kolejowy w Bari znajduje się w centrum miasta przy Piazza Ado Moro. Stacja obsługuje pociągi dalekobieżne i regionowe więc możesz też wybrać się na dłuższą wycieczkę na przykład do Rzymu. Serwisy autobusowe są obsługiwane przez lokalną firmę AMTAB, z licznymi przystankami w całym mieście. Do Andrii i Barletty można dojechać pociągiem Ferrovia Regionale (FR2), jednak czasami trzeba przesiąść się do autobusu w Bitonto lub Ruvo. Podróż do głównego dworca kolejowego w Bari (Centrale) wynosi 17 minut, do Andrii - 45 minut, do głównego dworca kolejowego Barletta (Centrale) można dotrzeć w 55 minut. Dwa do czterech razy na godzinę pociągi odjeżdżają na wschód (Bari) i na zachód (Andria i Barletta). Bilet do Bari kosztuje 5,00 €, do Andrii kosztuje 7,50 €, a bilet do Barletty to 8,20 €.

  Autobus nr 16 obsługiwany przez AMTAB to najtańszy sposób na dostanie się z lotniska Bari do centrum Bari. Autobus odjeżdża co najmniej raz na godzinę i kursuje między lotniskiem a placem Piazza Aldo Moro w pobliżu głównego dworca kolejowego Bari Centrale. Czas podróży wynosi około 50 minut, czyli znacznie dłużej niż pociąg, ponieważ autobus musi zatrzymywać się wielokrotnie. Bilet w jedną stronę kosztuje 1,00 €, bilet dzienny jest dostępny w autobusie i kosztuje 2,50 €.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Bari