Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW WE FLORENCJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów we Florencji

  Florencja to miejsce narodzin Renesansu i niemal nierealne miasto lub raczej żywe muzeum, które nieustannie chroni swoich pięknych wystaw między wąskimi brukowanymi uliczkami. Centrum miasta zdominowane jest przez wspaniałą katedrę Duomo i objęte patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ślady wielkich słynnych artystów, jak Leonarda, Da Vinci, Botticelli i Michała Anioł wciąż są widoczne we Florencji, w której kiedyś rezydowali i pracowali. Nawet współcześni artyści mody, jak Gucci i Cavalli pochodzą z tego cudownego, stylowego miasta. Florencja została założona po obu stronach rzeki Arno w regionie Toskanii. Klimat w mieście to połączenie wilgotnego subtropikalnego klimatu ze śródziemnomorskim, co oznacza, że lata są tu gorące, a zimy chłodne.

  Zwiedzaj zachwycający region Toskanii podczas letnich wakacji. Wypożyczalnia samochodów we Florencji zapewni Ci idealny środek transportu na odkrywanie miasta i okolic. Zarezerwuj samochód na wynajem online na stronie Auto Europe i zaplanuj wyjazd, nie pomijając odwiedzin w innych wspaniałych włoskich miastach, jak Arezzo, Siena i Piza z całkowitą wolnością na drodze. Z wynajętym samochodem, wszystko zobaczysz w swoim własnym tempie i może nawet wybierzesz się na wycieczkę krajoznawczą po całej Toskanii. W razie jakichkolwiek pytań związanych z rezerwacją lub jeśli potrzebujesz pomocy, nie wahaj się skontaktować z naszymi specjalistami, którzy udzielą Ci odpowiedzi i porad przed Twoim wyjazdem.

  Jaki jest ruch na drogach we Florencji?

  Warto pamiętać, że ponieważ centrum miasta jest historyczne i pod patronatem UNESCO, Jazda po nim jest ograniczona. Jeśli nie masz specjalnego pozwolenia z ZTL, nie będziesz mógł tu wjechać. Przy wjazdach są zamontowane kamery, pracujące przez całą dobę, więc jeśli wjedziesz do zakazanej strefy, możesz się spodziewać wysokich mandatów. Zezwolenia raczej łatwo nie otrzymasz. Jeśli twój hotel znajduje się w tej strefie, możesz wjechać, aby zostawić w nim swój bagaż. Upewnij się też, że podasz dane swojego wynajętego pojazdu w recepcji hotelu, ponieważ twoje tablice rejestracyjne zostaną sfotografowane, dlatego hotel musi się skontaktować z policją w twoim imieniu. Oczywiście warto jest się skontaktować z hotelem jeszcze przed wyruszeniem w podróż. Z dobrych wiadomości - możesz poruszać się po centrum Florencji bez konieczności korzystania z samochodu, ponieważ bez problemu zwiedzisz wszystko na piechotę. Możesz zostawić swój wynajęty pojazd na jednym z dużych parkingów znajdujących się na obwodnicy wokół cenrtum miasta. Wszystkie te parkingi oferują usługi taksówek i autobusów, które przewiozą cię do centrum. Podczas parkowania na ulicy, zwróć uwagę na znaki, ponieważ kilka może oferować miejsca bezpłatne, podczas gdy na innych mogą się pojawić ograniczenia związne z czasem postoju i dozwolonymi dniami. Odwiedź nasz przewodnik z informacjami drogowymi we Włoszech, zanim wyruszysz w drogę.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym we Florencji?

  Parkowanie w centrum Florencji jest dosyć trudne, zwłaszcza że jest to centrum historyczne, a uliczki są zamknięte w większości dla ruchu i ograniczone są strefą, tak zwaną ZTL (Strefa ograniczonego ruchu drogowego), zezwalającą na wjazd tylko pojazdom ze specjalnym zezwoleniem. Decydując się na wynajem samochodu we Florencji, zalecamy, abyś zostawił swój pojazd zaparkowany na obrzeżach Florencji i tym samym oszczędził sobie problemów z szukaniem wolnego miejsca bliżej centrum. Pamiętaj zatem, że oferowanych jest wiele różnych opcji parkingowych w i w okolicach Florencji, jak na lotnisku, w garażach parkingowych, na ulicy i na obżerzach miasta. Możesz też korzystać z płatnych parkingów na stacjach kolejowych lub z parkingów podziemnych.

  Lotnisko we Florencji

  Lotnisko we Florencji znajduje się około 12 kilometrów na północny zachód od miasta. Wynajętym samochodem możesz się tam dostać w mniej niż 30 minut. Liczne linie lotnicze dostępne w tym porcie, oferują połączenia z różnych stron świata, do tego toskańskiego klejnotu. Jeśli chcesz skorzystać z połączenia transportem publicznym do miasta, na lotnisku znajduje się terminal lekkiej kolei. Port we Florencji połączony jest z miastem również autobusami, które kursują z lotniska na główną stację kolejową co pół godziny, a połączenie oferowane są przez przewoźnika firmy ATAF. Możesz też skorzystać z usług taksówek, dostępnych z lotniska.

  Międzynarodowe Lotnisko Florencja (FLR)
  Strona internetowa: www.aeroporto.firenze.it
  Adres: 2100 Terminal Dr, Florencja, SC 29501, Włochy
  Telefon: +39 055 30615 400

  Co robić we Florencji

  Florencja znana jest jako jedno z najbardziej kulturalnych i przesyconych historią miast na świecie, a znajduje się w niej całe mnóstwo wspaniałej architektury i ważnych miejsc. To piękne miasto leży w centralnym regionie Włoch i oferuje dobrze zorganizowany system połączeń kolejowych z połączeniami do Pizy i Bolonii. W starożytności Florencja była miastem pod panowaniem Rzymu, a następnie rozwinęła się do prosperującej gminy. To tutaj rozpoczął się ruch zwany Renesansem, a od 12 do 16 wieku, Florencja była jednym z najważniejszych miast na świecie.

  • Katedra we Florencji: Jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych katedr na świecie, Duomo, jak znana jest we Florencji, to klejnot tego miasta. Powstała ona w 1436 roku, jednak jej fantastyczna fasada nie była ukończona aż do 19 wieku. Położona w centrum starego miasta Duomo wyróżnia się z odległości kilku kilometrów i stwarza imponujący widok wśród innych średniowiecznych budynków. Wygląd zewnętrzny i fasada katedry są monumentalne – pokryte białym marmurem z czerwonymi, różowymi i zielonymi wzorami polichromowanymi; kolory i styl są zachwycające.

  • Giotto’s Campanile: Wielu ludzi myśli, że Giotto’s Campanile jest częścią Duomo, jednak jest to osobny budynek. Budynek ten to prawdziwe dzieło sztuki z gotycką architekturą z jednym z najlepiej rozpoznawalnym w mieście designem. Budynek ten podzielony jest na pięć poziomów, zewnętrzna część wieży pokryta jest wzorami z marmuru, jakie widnieją też na Duomo, w zielonych i różowych kolorach. Giotto’s Campanile powstał w 1359 roku, a zaprojektowany był przez słynnego artystę Giotto, choć ukończony przez Talenti, który dodał ostatni poziom, po tym jak Giotto zmarł. Mnóstwo rzeźb, malunków i dekoracyjnych paneli pokrywających wieżę, sprawiają, że jest to prawdziwe dzieło sztuki renesansowej.

  • Palazzo Vecchio: Podczas gdy Duomo jest najważniejszym budynkiem religijnym, Palazzo Vecchio ma największe znaczenie administracyjne we Florencji. Budynek ten służył kiedyś jako pałac dla Signoria Republiki Florencji i był też ratuszem w późniejszych latach. Oryginalnie powstał on w roku 1299 i został zaprojektowany przez tych samych architektów, którzy pracowali nad Duomo i kościołem Santa Croce. Z kwadratowym projektem i licznymi krenulacjami, budynek ten wygląda prawie jak pałac, a ma też dużą dzwonnicę.

  • Bazylika Santa Croce: Katedra we Florencji jest niewiarygodnych rozmiarów, natomiast Bazylika Santa Croce jest przepiękna i zachęca do zwiedzania. Została zbudowana w podobnym czasie co Duomo i także możesz na jej fasadzie zauważyć czerwone, różowe i zielone wzory z marmuru, kontrastujące pięknie z wypolerowanym białym kamieniem. Znajduje się ona na Piazza di Santa Croce, zajmując centralną pozycję i idealnie się wpasowując w plac idealnie.

  • Pałac Uffizi i Galeria: Położony na samym brzegu Piazza della Signoria, Pałac Uffizi Palace i Galeria, to znane słynne muzeum sztuki, a uważane jest za jedno z najważniejszych muzeów włoskich na świecie. Budynek sam w sobie jest wspaniały, a na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się wiele rzeźbionych kolumn i łuków ozdobionych marmurowymi posągami. W muzeum znajduje się fantastyczna kolekcja sztuki renesansowej, dzieła między innymi Botticelli, Da Vinci, Titian i Raphaela.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym we Florencji

  Obecnie, turystyka jest zdecydowanie najważniejszym aspektem ekonomii Florencji, a co roku przyjeżdża tu około 13 milionów ludzi. Florencja to wspaniałe miasto od odwiedzenia, a w całym regionie Toskanii znajdziesz mnóstwo wspaniałych miejsc wartych odwiedzenia i ciekawych rzeczy do zrobienia. Wypożyczalnia samochodów we Florencji ułatwi Ci zwiedzanie, a jeśli zwiedzisz już całą Florencję i masz jeszcze czas na odwiedzenie dalej położonych atrakcji, sprawdź nasze pomysły i zainspiruj się podczas planowania wyjazdu do Włoch!

  Pisa

  Wybierz się na wycieczkę jednodniową do Pizy, przejeżdżając przez wspaniałe tereny wiejskie Toskanii. Na miejscu zobaczysz słynną krzywą wieżę, tak zwaną Torre Pendente, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i ikonowych miejsc we Włoszech. Jest to jednak tylko jeden budynek spośród szerokiego zakresu ciekawych miejsc historycznych w Pizie. Większość z nich znajduje się na niewielkim obszarze, który w całości wpisany jest listę miejsc Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie zapomnij też odwiedzić muzea i galerie sztuki z ważnymi dziełami historycznymi.

  Bolonia

  Około pół godziny drogi z Florencji znajduje się Bolonia, jedno z najbardziej atrakcyjnych włoskich miast dla turystów. Miasto znane jest z dobrego jedzenia, a znajdziesz tu też piękne arkady otaczające ulice Bolonii i dostarczające przyjemnego cienia, chroniąc przed słońcem latem. Stare witryny sklepowe, restauracje i kawiarnie ukryte pod zadaszonymi przejściami, sprawiają, że Bolonia jest jednym z ulubionych miejsc na zakupy. Choć wieże w Bolonii nie są tak słynne jak w Pizie, to znajdziesz tu ceglaste wieże pochylone pod zastraszającymi kątami, a punkt widzenia sprawia, że budynki te zdają się jeszcze większe ze swoją delikatną konstrukcją.

  Siena

  W 13 i 14 wieku Siena była sporą rywalizacją dla Florencji, biorąc pod uwagę bogactwo i władzę, a także ze względu na wspaniałą sztukę i architekturę. Artyści z Sieny rywalizowali z tymi z Florencji, co można zauważyć w licznych katedrach, jednych z najlepszych przykładów we Włoszech na gotycką architekturę. W całym mieście można znaleźć przykłady gotyckiej architektury, w kościołach i pałacach, z których większość powstała z cegły, wyrabianej w Siennie charakterystycznej czerwonej gliny.

  Lucca

  W przeciwieństwie do licznych otoczonych murem miast w Europie, mury wokół Lucca nie są średniowieczne, lecz powstały w okresie renesansu, w 16 wieku. Powstały one, aby wesprzeć ciężką artylerię i obsadzone zostały drzewami, by wzmocnić szańce, mury te stworzyły wspaniałą promenadę w 19 wieku, kiedy nie były już dłużej potrzebne do obrony. Obecnie jest to jedna z najbardziej uroczych atrakcji w mieście. Sprawdź, co jeszcze to miasto ma do zaoferowania!

  Jak poruszać się po Florencji

  Jeśli chcesz udać się w miejsce, które jest za daleko, by do niego dojść na piechotę, możesz skorzystać z pomarańczowych autobusów miejskich, aby zabrały Cię do wybranego miejsca w mieście. Upewnij się, żeby skasować bilet, jak tylko znajdziesz się w autobusie, ponieważ kontrole biletów zdarzają się tu regularnie. Bilety można zakupić w automatach lub bezpośrednio u kierowcy, co jest droższą opcją i wymaga dokładnie odliczonej kwoty, ponieważ niewydawana jest reszta. Co więcej, możesz też skorzystać z rowerów miejskich, które nie mają stacji, więc możesz je wypożyczyć i zostawić niemal gdziekolwiek w mieście, oferując fantastyczny sposób na poruszanie się po mieście.

  Jeśli chcesz udać się do dalej położonych miejsc docelowych, możesz wybrać połączenia kolejowe. Główna stacja kolejowa Firenze Santa Maria Novella oferuje połączenia krajowe i międzynarodowe z Florencji i obsługuje około 59 milionów pasażerów każdego roku. Dostępnych jest też kilka połączeń lekką koleją do większych włoskich miast z usługami międzynarodowymi z opcją sypialnianą do Monachium lub Wiednia, dostarczanych przez austriackiego przewoźnika.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Florencja