Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYPOZYCZALNIA SAMOCHODÓW NA LOTNISKU MALPENSA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Malpensa

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Malpensa w Mediolanie od samego początku pozwoli Ci zwiedzać Włochy we własnym tempie. Jako największe lotnisko w północnych Włoszech, port lotniczy Malpensa jest idealnym miejscem na odbiór samochodu z bezpośrednim dostępem do centrum Mediolanu wzdłuż E62 w niecałą godzinę. Podczas pobytu w Mediolanie warto odwiedzić zabytkową katedrę Duomo di Milano - sama architektura budzi podziw. Na zakupy warto udać się do Galleria Vittorio Emanuelle II, zadaszonej ulicy, która jest niezwykle tętniąca życiem i pełna kawiarni, restauracji i barów.

  Auto Europe stara się oferować wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów w bardzo konkurencyjnych cenach, a także fantastyczną obsługę klienta. Dzięki partnerstwu z wieloma globalnymi wypożyczalniami samochodów jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom ogromną flotę pojazdów do wyboru, dzięki czemu z pewnością znajdziesz ten idealny dla siebie na wakacje. Jeśli szukasz czegoś naprawdę niezwykłego, możesz zarezerwować pojazd w klasie premium za pośrednictwem naszego luksusowego systemu rezerwacji. Ostatecznie wybór należy do Ciebie, ale gwarantujemy, że Twój czas w Mediolanie będzie niezapomniany. Przed rezerwacją możesz sprawdzić opinie o wypożyczalni samochodów w Mediolanie oraz usługach Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Obsługując rocznie około 22 milionów pasażerów, port lotniczy Malpensa jest głównym międzynarodowym węzłem lotniczym na północy Włoch. Jako drugie najbardziej ruchliwe lotnisko we Włoszech, Malpensa obsługuje całą metropolię Mediolanu. Sięgając historią do 1909 roku, dopiero w 1948 roku lotnisko zaczęło obsługiwać ruch cywilny. W latach 2008–2011 port lotniczy Malpensa nabył 34 nowe trasy, a obecnie ma wiele połączeń z całą Europą, a także transatlantyckich.

  Lotnisko Malpensa w Mediolanie (MXP)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Malpensa
  Znane też jako: Lotnisko di Milano Malpensa oraz Lotnisko miasta Mediolan
  Adres: Lotnisko di Milano-Malpensa 1 2000, 21010 Ferno, Włochy
  Lokalizacja: Varese Province, 40 kilometrów na północny zachód od Mediolanu
  Linie lotnicze operujące na lotnisku Malpensa: Ponad 70 linii lotniczych obsługuje loty z lotniska Malpensa, w tym loty międzykontynentalne oraz główne europejskie przez linie lotnicze, takie jak British Airways i Lufthansa. Tanie linie lotnicze Easy Jet to jedyne linie lotnicze działające w Terminalu 2.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Malpensa

  Punkty wynajmu samochodów są obecne w obu terminalach; jednak nie każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku Malpensa ma biurko w obu lokalizacjach. Większość wypożyczalni posiada stanowiska na Terminalu 1, więc jeśli lądujesz na Terminalu 2, a musisz odebrać swój samochód w Terminalu 1, skorzystaj z usługi autobusu wahadłowego łączącego te dwa terminale. Pamiętaj, aby sprawdzić, jaki jest Twój dostawca wynajmu samochodów, odnotowany na pierwszej stronie vouchera. Wypożyczalnia dostarczy Ci pojazd zarezerwowany przez Auto Europe.

  Obecnie istnieje włoska wypożyczalnia o podobnej nazwie do Auto Europe. Znana jako Auto Europa, ta firma, w przeciwieństwie do nas, jest rzeczywistym dostawcą samochodów, podczas gdy my jesteśmy pośrednikiem z możliwością dostarczania niesamowitych ofert z dużej listy lokalnych, krajowych i międzynarodowych wypożyczalni.

  Avis na lotnisku Malpensa Avis na lotnisku Malpensa
  Strada Statale 336,
  Mediolan, Włochy 21010
  +39 02 585 8482 8
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Budget na lotnisku Malpensa Budget na lotnisku Malpensa
  Strada Statale 336,
  Mediolan, Włochy 21010
  +39 0258 584828
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:59
  Europcar na lotnisku Malpensa Europcar na lotnisku Malpensa
  Strada Statale 336,
  Mediolan, Włochy 21010
  +39 02 58580328
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59
  Sixt na lotnisku Malpensa Sixt na lotnisku Malpensa
  Strada Statale 336,
  Mediolan, Włochy 21010
  +39 02 94757979
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:59
  Thrifty na lotnisku Malpensa Thrifty na lotnisku Malpensa
  Strada Statale 336,
  Mediolan, Włochy 21010
  +39 02 58580210
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:59

  Terminale

  Lotnisko Malpensa jest największym portem lotniczym w Mediolanie, z dwoma terminalami, Terminalem 1 i Terminalem 2. Jedynie loty Easy Jet obsługiwane są z Terminalu 2. Dwa terminale są oddalone od siebie o kilka kilometrów, więc jeśli musisz przemieścić się między nimi pamiętaj, aby zarezerwować sobie na to czas.

  Pomiędzy terminalami kursuje autobus wahadłowy, a przystanki autobusowe znajdują się na poziomach naziemnych obu terminali. Usługa działa 24 godziny co siedem minut w ciągu dnia i co 30 minut między 22.45 a 5.15. Podróż między terminalami trwa około 10 minut. W obu terminalach znajduje się również punkt informacyjny na wypadek, gdyby potrzebna Ci była pomoc.

  W 2016 r. Otwarty został nowy terminal kolejowy na Terminalu 2, który również przetransportuje Cię na Terminal 1. Stacja kolejowa znajduje się na niższym piętrze.

  Terminal 1 jest podzielony na trzy części: 1A, 1B i 1C. Loty krajowe i wewnątrz strefy Schengen działają z 1A, a inne loty z 1B i nowo otwartej części 1C. Osoby, które muszą przejść przez kontrolę paszportową po wylądowaniu, przejdą do strefy przylotów B, podczas gdy reszta dotrze do strefy przylotów A. Możesz odebrać swój bagaż na parterze. Punkt odprawy znajduje się na drugim piętrze.

  Na Terminalu 2 na parterze znajdują się zarówno odbiór bagażu, jak i stanowiska odprawy. Wraz z 36 bramkami posiada również 10 stanowisk kontroli paszportowej i 6 punktów sprzedaży biletów.

  Usługi na lotnisku

  Z ponad 7250 mkw powierzchni handlowej i dodatkowymi 74 sklepami z żywnością i napojami, w tym restauracjami, Twoja wizyta na lotnisku Malpensa bez wątpienia będzie komfortowym doświadczeniem. Na Terminalu 1 można znaleźć restauracje na każdym piętrze i sklepy na pierwszym i drugim piętrze. Bankomaty i kantory wymiany walut znajdują się na parterze, pierwszym i drugim piętrze, a biuro policji znajduje się na parterze.

  Na terminalu 2 bankomaty, kantor wymiany walut i biurko policji znajdują się na parterze, natomiast restauracje i sklepy znajdują się zarówno na parterze, jak i na pierwszym piętrze. Lotnisko zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu w hali przylotów i odlotów, strefach odprawy, a także w restauracjach.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Malpensa

  Lotnisko jest połączone z dwoma głównymi autostradami, A8 i A4. A8 łączy lotnisko z centrum Mediolanu, a jazda powinna trwać nieco ponad 40 minut. Jeśli udajesz się na przykład do Turynu, możesz podążać A4 i będziesz w stanie przejechać 140 km w ciągu półtorej godziny. Pamiętaj, że za wjazd do centralnej części Mediolanu w obrębie murów starego miasta pobierana jest opłata w zależności od wieku samochodu i rodzaju silnika. Dodatkowe informacje na temat jazdy we Włoszech można znaleźć tutaj.

  W przypadku, gdy nie odbierasz samochodu z lotniska, ale w centrum miasta, istnieje wiele sposobów na to, by przedostać się do centrum Mediolanu. Po pierwsze, możesz skorzystać z kolei. Stacja kolejowa na lotnisku znajduje się na Terminalu 1, a więc jeśli lądujesz na Terminalu 2, najpierw należy wsiąść do autobusu wahadłowego lub pociągu, by dostac się na Terminal 1. Malpensa Express, obsługiwany przez TRENORD, kursuje na stację Piazza Cadorna (czas podróży wynosi około pół godziny) i główny dworzec kolejowy w Mediolanie (czas podróży około 45–55 minut). Istnieją również usługi świadczone przez TRENITALIA

  Alternatywnie, możesz wsiąść do autobusu, który zatrzymuje się zarówno na Terminalu 1, jak i Terminalu 2. Zatem może to być wygodniejsza opcja dla osób lecących do lub z Terminalu 2. Autobusy są obsługiwane przez STIE Autostradale i Air Pullman. Autobusy kursują co 20 minut, a bilety można kupić na pokładzie. Przystanki autobusowe znajdują się na poziomach naziemnych obu terminali.

  Jeśli nie zdecydujesz się na wynajem samochodu na lotnisku Malpensa w Mediolanie z Auto Europe, wtedy usługa Taxi działa również z postojami Taxi znajdującymi się poza obydwoma terminalami. W Terminalu 1 szeregi Taxi znajdują się w strefie przylotów, zjazd 6, na poziomie parteru, podczas gdy w Terminalu 2, przy wyjściu 4. Upewnij się, że zgadzasz się na koszt z kierowcą przed rozpoczęciem podróży.

  Porady parkingowe

  Lotnisko Malpensa ma pięć głównych parkingów. Parking 5 znajduje się na terminalu 2 i ma ponad 3000 miejsc. Jest to najbliższy parking przy Terminalu, do którego można dojść w 2 minuty. Parking 4 znajduje się zaledwie 4 minuty spacerem od Terminalu 1 i zapewnia 1200 miejsc parkingowych. Parking 3 oferuje 1600 zadaszonych miejsc parkingowych i jest tylko 3 minuty spacerem od Terminalu 1. Parking 2 zapewnia 2700 zadaszonych miejsc parkingowych z bezpośrednim dostępem do strefy odprawy na Terminalu 1. Ten parking jest idealny dla pojazdów premium i zapewnia przestronne zatoki parkingowe. Na koniec jest jeszcze parking 1 z 1200 miejscami parkingowymi, idealny dla osób pragnących pozostać na dłuższą chwilę. Odległość do Terminalu 2 to tylko 4 minuty.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska