Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYPOZYCZALNIA SAMOCHODÓW NA LOTNISKU LINATE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Linate

  Zarezerwuj samochód we Włoszech z Auto Europe, aby oszczędzić i uzyskać najszerszy wybór pojazdów na Twoją następną podróż do Mediolanu i wszystkich innych włoskich miejscowości. Auto Europe to znany pośrednik wynajmu samochodów, który oferuje miejsca odbioru pojazdu w 180 krajach na całym świecie. Mediolan jest jednym z najpopularniejszych celów podróży w Europie, a Auto Europe oferuje najniższe stawki za wynajem samochodów w całych Włoszech.

  Istnieje wiele dobrych powodów, aby wybrać Mediolan jako następne miejsce na wakacje. Z nami uzyskasz możliwość wyboru, jaka wypożyczalnia samochodów na lotnisku Linate, jest odpowiednia dla Ciebie. Dzięki wygodnym i niedrogim lotom z Polski, to tętniące życiem i bardzo tradycyjne włoskie miasto jest wygodną bramą do regionów Lombardii, Piemontu, Veneto i Emilia Romagna w północnych Włoszech. Uważany za kolebkę architektury romańskiej, Mediolan ma wiele interesujących budynków do zobaczenia, zwłaszcza uderzającą gotycką katedrę założoną pierwotnie w 1386 roku. Inne atrakcje, które trzeba zobaczyć to oczywiście znamienite działa sztuki oraz muzea. Również jeziora Maggiore, Garda, Iseo i Como są bardzo łatwo dostępne i warte poznania. Przed rezerwacją możesz sprawdzić opinie o wypożyczalni samochodów w Mediolanie oraz usługach Auto Europe.

  Mediolan i piękny region Lombardii to wspaniały punkt startowy na fantastyczną wycieczkę objazdową we Włoszech!

  Informacje o lotnisku

  Port lotniczy Linate, z około 10 milionami pasażerów rocznie, jest piątym najbardziej ruchliwym portem lotniczym we Włoszech. Lotnisko zbudowane po raz pierwszy w latach 30. XX wieku składa się z jednego dużego trzypiętrowego budynku terminala, a nazwa Linate pochodzi od małej wioski, w której znajduje się lotnisko. Dojazd do i z centrum miasta z lotniska Linate jest szybki, łatwy i bezstresowy jadąc samochodem z północy (A4 / A51), z zachodu (Viale Forlanini) i ze wschodu (A35-Brebemi) drogą z prowincji Rivoltana. Aby dotrzeć do Viale Forlanini ze Wschodniej obwodnicy (Tangenziale Est) w Mediolanie (A51), należy zjechać zjazdem 6 w kierunku Linate - Viale Forlanini - Milano Centro, kierując się znakami na Linate. Jadąc z Liscate Barrier A35-Brebemi, wybierz trasę A35 VAR, a następnie kontynuuj drogą Rivoltana, kierując się znakami na Linate, aż do ronda Novegro / świateł drogowych (w dzielnicy Segrate w Mediolanie), a łatwo dotrzesz do celu po wynajem samochodu na lotnisku Linate z Auto Europe.

  Lotnisko Linate w mediolanie (LIN)
  Adres: Viale Enrico Forlanini, 20090 Segrate Milan, Włochy
  Telefon: +39 02 232323
  Strona internetowa: www.milanolinate-airport.com
  Linie lotnicze operujące na lotnisku Linate: Easy Jet , Ryanair, Wizz Air

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Linate

  Punkty wypożyczalni samochodów znajdują się w hali przylotów lotniska Linate. Godziny otwarcia naszych dostawców wymienionych w poniższej tabeli służą jedynie do odniesienia, a dokładny harmonogram powinien zostać potwierdzony przed podróżą. Wszelkie zmiany związane z opóźnieniami lotu i innymi tego rodzaju zakłóceniami w podróży powinny być niezwłocznie zgłoszone zarówno do Auto Europe, jak i do wypożyczalni Twojego wyboru. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy ze strony Auto Europe przy wynajmie samochodu na lotnisku Linate, lub podczas odbioru czy zwrotu pojazdu, zadzwoń pod numer podany w lewym górnym rogu Twojego vouchera. Aby odebrać samochód, będziesz potrzebować wydrukowany voucher, ważne prawo jazdy i kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy. Więcej informacji znajdziesz na voucherze.

  Zwrot samochodu jest łatwy, ponieważ wypożyczalnie mają dobrze oznakowane miejsca parkingowe przy wjeździe do budynku parkingowego. Jeśli musisz zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem, pamiętaj, aby zatrzymać się na jednej ze stacji benzynowych znajdujących się w pobliżu terminalu lotniska.

  Avis na lotnisku Linate Avis na lotnisku Linate
  Viale Enrico Forlanini,
  Mediolan, Włochy 20090
  +39 02 585 8481
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00
  Budget na lotnisku Linate Budget na lotnisku Linate
  Viale Enrico Forlanini,
  Mediolan, Włochy 20090
  +39 02 585 81081
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00
  Europcar na lotnisku Linate Dollar na lotnisku Linate
  Viale Enrico Forlanini,
  Mediolan, Włochy 20090
  +39 02 746 9200
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00
  Europcar na lotnisku Linate Europcar na lotnisku Linate
  Viale Enrico Forlanini,
  Mediolan, Włochy 20090
  +39 02 5858 1081
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00
  Keddy na lotnisku Linate Keddy na lotnisku Linate
  Viale Enrico Forlanini,
  Mediolan, Włochy 20090
  +39 02 5858 1081
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00

  Terminale

  Obsługując głównie loty krótkodystansowe i krajowe, lotnisko Linate obecnie składa się z jednego 3-piętrowego budynku terminalu. Na parterze znajdują się do odprawy i oddzielne miejsce odbioru bagażu, a także biura obsługi pasażerskiej i osobny obszar z bramkami do odlotów z przewozem autobusem. Na pierwszym piętrze budynku znajduje się główna strefa odlotów z kilkoma sklepami, restauracjami i obiektami usługowymi. Drugie piętro jest najczęściej wykorzystywane do pomieszczeń biurowych. Budynek terminalu ma pięć stanowisk lotniczych, z których wszystkie są wyposażone w mosty. Kilka dodatkowych miejsc parkingowych jest dostępnych na płycie postojowej, które są dostępne z kilku bramek do wsiadania z autobusów.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko Linate jest nowoczesne i położone bardzo blisko centrum miasta, co czyni go idealnym wyborem dla turystów podróżujących z Polski. Usługi są rozległe i obejmują przechowanie bagażu, pokoje dla dzieci z udogodnieniami dla karmiących piersią i sprzętem do przewijania pieluszek, plac zabaw dla dzieci w pobliżu bramy A17, specjalne usługi dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej, banki i kantory, usługi ochrony bagażu, oddana kontrola bezpieczeństwa dla rodzin z dziećmi w wieku do 12 lat. Na miejscu znajduje się także krajowa przychodnia zdrowia, która świadczy usługi zdrowotne dla pasażerów i mieszkańców regionu. Biorąc pod uwagę fakt, iż Mediolan jest centrum międzynarodowej sceny mody, lotnisko ma również duży wybór wysokiej jakości sklepów i butików, w tym Burberry, Boss, Victoria's Secret i United Colors of Benetton.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Linate

  Każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku Linate w Mediolanie jest dogodnie usytuowana na lotnisku. Nie ważne czy zaczynasz, czy kończysz swój wynajem, wiedz, że jesteś bardzo dobrze połączony z centrum miasta. Autobusy kursują co kilka minut od świtu do północy, zwłaszcza na trasie numer 73. Autobusy wahadłowe na Linate to szczególnie popularna usługa, która łączy lotnisko z głównym dworcem w Mediolanie (Stazione Centrale) przez cały dzień i większość nocy. Rozległy system metra w mieście jest równie skuteczny dla osób podróżujących po centrum miasta. Oprócz z lotniska Linate możesz odebrać samochód w Mediolanie w innych punktach zlokalizowanych wokół centrum miasta, a także w ruchliwym porcie lotniczym Malpensa.

  Porady parkingowe

  Z zastrzeżeniem pewnych ograniczeń czasowych w zależności od lokalizacji, parking na ulicy w Mediolanie jest ogólnie oznaczony niebieskimi liniami, a za postój można płacić w kiosku lub korzystając z popularnej karty Sosta Milano. Bezpłatny parking jest oznaczony białą linią. Należy pamiętać, że miasto ma duże natężenie ruchu i obszary bez wjazdu znane jako ZTL (zona a traffico limitato) z dostępem ograniczonym do taksówek, autobusów i pojazdów ratunkowych. Parkowanie na lotnisku Linate możliwe jest na parkingach oznakowanych P1 Top Class (1300 miejsc), P2 Executive (2000 miejsc) i P2 Holiday (500 miejsc).

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny