Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA MEDIOLAN

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Mediolan

  Mediolan oferuje turystom wiele atrakcji, dlatego, czy przyjeżdżasz tu na chwilę, lub planujesz dłuższy pobyt, możesz mieć pewność, że Twoje wakacje będą pełne wrażeń. Duomo to piąty pod względem wielkości kościół chrześcijański na świecie i jeden z bardziej imponujących budynków w Mediolanie. Katedra ta ma ponad 600 lat i znajduje się na niej więcej rzeźb niż na jakimkolwiek innym budynku na świecie. Imponująca ilość 3,400 rzeźb, 135 gargulców oraz 700 figur sprawia, że niełatwo jest od budynku oderwać oczu. Teatr Alla Scala to opera w Mediolanie, funkcjonująca od 1778 roku, a oprócz fantastycznych przedstawień, szczyci się ona też pięknym wnętrzem. Santa Maria delle Grazie to zakon dominikanów, gdzie można znaleźć słynny mural Leonardo Di Vinci Ostatnia Wieczerza. Kolejne wspaniałe miejsce to Castello Sforzesco, czyli fort z XIV wieku, który został przeobrażony w największą w Europie cytadelę. Od czasu swego powstania została ona znacznie rozbudowana i obecnie mieści w sobie liczne galerie sztuki i muzea.

  Oprócz licznych atrakcji Mediolan oferuje szeroki zakres wspaniałych restauracji, z kuchniami z całego świata. Nobu Milan to bar o światowej sławie, znany z wyśmienitego sushi i koktajli. Co więcej, jest to też jedno z popularniejszych miejsc w mieście. Dla miłośników włoskiego jedzenia jest też Piz, gdzie znajdują się jedynie 3 dania do wyboru, jednak nie znaczy to, że gorszej jakości restauracja. Wręcz przeciwnie, jest ona bardzo dobrze znana w mieście, a przed drzwiami często są kolejki. Nie miną Cię tu też wspaniałe przystawki serwowane, kiedy oczekujesz na danie główne. Borgo Nuovo Hotel i restauracja to niesamowite miejsce, z budynkiem częściowo przeszklonym i oferującym piękny widok na kanał. Wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej w Mediolanie to idealny sposób na to, aby rozpocząć zwiedzanie tego fantastycznego miasta. Auto Europe zapewni Ci pomocne i profesjonalne wsparcie oraz serwis. Oferujemy też najniższe ceny i szeroką gamę pojazdów na wynajem z 24,000 miejscami odbioru do wyboru na świecie. Skontaktuj się z Auto Europe, aby otrzymać wycenę lub więcej informacji na temat wynajmu samochodów we Włoszech. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Mediolanie oraz usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Stacja Milano Centrale została oficjalnie otwarta w czerwcu 1931 roku, zastępując tym samym poprzednią stację, która była zbudowana w tym miejscu w 1864 roku. Poprzednia stacja była jedynie małą stacją tranzytową z kilkoma peronami i ograniczoną przestrzenią, oraz borykała się z nadmiarem ruchu pociągów, spowodowanym przez otwarcie tunelu Simplon w 1906. Z tego powodu pojawiło się zapotrzebowanie na nową, większą stację. Obecnie Milano Centrale jest największą stacją kolejową w Europie obsługując ponad 320,000 pasażerów dziennie i nawet do 120 milionów rocznie z ponad 800 pociągami zatrzymującymi się tutaj na 24 peronach codziennie. Stacja oferuje liczne połączenia krajowe i międzynarodowe do miast, nawet takich jak Livorno.

  Stacja Centralna w Mediolanie (XIK)
  Oficjalna nazwa: Milano Centrale
  Adres: Piazza Duca d'Aosta, 1, 20124 Milano MI, Włochy
  Telefon: +39 02 774 043 18

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Mediolan

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji centralnej w Mediolanie z Auto Europe, wiedz, że stanowiska wypożyczalni znajdują się na terenie, w Galleria Del Carrozze. Warto jest zawsze dokładnie sprawdzić informacje zawarte na voucherze, dotyczące polityki paliwowej, depozytu oraz wszystkich wymaganych dokumentów, jakie należy okazać w momencie odbioru pojazdu. Jeśli jednak masz jakieś pytania, nie wahaj się dzwonić do naszych agentów, którzy z przyjemnością przeprowadzą Cię przez każdy krok rezerwacji i udzielą wszelkich wskazówek. Podstawowe dokumenty to zawsze są prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport i karta kredytowa, z czego wszystkie dokumenty muszą być wystawione na głównego kierowcę podanego na voucherze. Pamiętaj też, że w momencie odbioru zostanie sporządzona lsta, aby odnotować wszelkie uszkodzenia na samochodzie. Warto jest zapisać wszystkie możliwe nawet najmniejsze zadrapania oraz zrobić kilka zdjęć, aby uniknąć niepotrzebnych problemów lub sporów w momencie zwrotu samochodu.

  Enterprise na stacji centralnej Mediolan Enterprise na stacji centralnej Mediolan
  Piazza Duca d'Aosta,
  Mediolan, Włochy 20124

  + 39 02 6707 5767
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 20:00
  Sob 08:00 - 18:00
  Nd 08:00 - 13:30
  Hertz na stacji centralnej Mediolan Hertz na stacji centralnej Mediolan
  Piazza Duca d'Aosta,
  Mediolan, Włochy 20124

  + 39 02 669 851 51
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 20:00
  Sob-nd 08:00 - 18:00
  Europcar na stacji centralnej Mediolan Europcar na stacji centralnej Mediolan
  Piazza Duca d'Aosta,
  Mediolan, Włochy 20124

  + 39 02 669 87 826
  Godziny otwarcia:
  Pon-sob 07:30 - 21:00
  Nd 08:00 - 21:00
  Sixt na stacji centralnej Mediolan Sixt na stacji centralnej Mediolan
  Piazza Duca d'Aosta,
  Mediolan, Włochy 20124

  + 39 02 947 579 79
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00

  Usługi na stacji

  Na stacji oferowanych jest wiele różnych udogodnień, od sklepów odzieżowych, księgarni, sklepów z obuwiem, akcesoriami, po apteki, sklepy z pamiątkami i kioski. Znajdziesz tu też wiele firmowych sklepów, jak Nike, Victoria’s Secret, Zara, Lush, Vodafone i MAC. Milano Centrale mieści w sobie też wiele restauracji, jadalni, kawiarni i linii fastfoodowych, jak Burger King, McDonalds, Juice bar i Starbucks. Oprócz tego są tutaj też podstawowe usługi, jak biuro rzeczy znalezionych, punkty wynajmu samochodów, kilka banków i kantory wymiany walut, poczta na parterze, agencje turystyczne, supermarkety, policja do spraw kolei oraz poczekalnie dla pasażerów, jak Freccia Club lub Italo Club. Na terenie stacji jest dostępne darmowe Wi-Fi.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Mediolanie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej w Mediolanie zapewni Ci łatwy i szybki sposób na natychmiastowe zwiedzanie miasta. Jeśli jednak chcesz skorzystać z transportu publicznego, to masz kilka opcji do wyboru. Ze stacji centralnej odjeżdża autobus, którego przystanek jest po lewej stronie stacji, a przewoźnik oferuje połączenia do różnych miejsc docelowych, jak lotnisko Mediolan Malpensa oraz Bergamo Orio al Serio. Niedaleko stacji Milano Centrale, znajduje się też postój taksówek dostępnych przez 24 godziny. Ceny za przejazd różnią się w zależności od dnia tygodnia oraz świąt. Kolejna opcja to tramwaje linii 5, 9 i 10 oraz podziemna kolej Centrale FS linii M2 and M3. Dodatkowe informacje na temat jazdy we Włoszech można znaleźć na naszej stronie.

  Porady parkingowe

  Zaparkowanie samochodu na stacji Milano Centrale jest dozwolone na wielu parkingach. Stacja sama w sobie ma 2 parkingi znajdujące się na zewnątrz na parterze. Parkingi te nazywają się Piazza IV Novembre i Piazza Luigi di Savoia. Obydwa są otwarte 24 godziny, a każde miejsce parkingowe ma kamerkę zainstalowaną w celach bezpieczeństwa. Dostępny jest też prywatny parking Garage Bosovich znajdujący się jedyne 300 metrów od stacji na Via Bosovich i też jest on otwarty przez 24 godziny. Ostatni, to parking Garage Pirelli znajdujący się przy Via Pirelli 18/20 około 450 metrów od stacji i jest on objęty ochroną. Garage Pirelli jest otwarte od 7:00 rano do 22:00 od poniedziałku do piątku.

  Parkowanie w Mediolanie odbywa się według wytyczonych stref, gdzie biała strefa oznacza darmowy parking. Kolejne strefy to niebieska i żółta, z czego ta pierwsza oznacza parking płatny, a ta druga, parking przeznaczony tylko dla mieszkańców. Bezpłatne miejsca parkingowe są rozmieszczone po całym mieście w różnych jego częściach, jak Centro Storico, La Cericho Filoviara na linii 90 i 91, Fiera Milano, San Siro oraz Zona Biocca. Niebieskie strefy oferują bezpłatne parkingi dla osób posiadających przepustkę osób o ograniczonej sprawności ruchowej, dla pojazdów policyjnych oraz mieszkańców, jeśli jest tak wskazane.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji