Auto Europe

  • POLSKA
  • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

    TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W LONDYNIE

    Wynajem samochodów na całym świecie
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wypożyczalnia
    Wynajem samochodów na całym świecie

    Wypożyczalnia samochodów w Londynie

    Wynajem samochodu z Auto Europe to gwarancja kombinacji najniższej ceny i najlepszej usługi. Dzięki ponad 70 lokalizacji wypożyczalni samochodów w Londynie, zaczynając od lotniska Heathrow do Victoria Station czy Paddington Station, z łatwością zaplanujesz swój pobyt w finansowej stolicy świata! A może potrzebujesz eleganckie auto na spotkanie biznesowe? Przejrzyj naszą flotę samochodów luksusowych. W Auto Europe znajdziesz odpowiedni samochód na każdą okazję!

    Ruch drogowy i parkingi

    Jak w każdym wielkim mieście, im mniejszym autem się poruszamy, tym lepiej znaleźć miejsce parkingowe, dlatego też, jeśli twoja podróż nie wymaga większego auta, polecamy wynajem samochodu w Londynie w kategorii od mini do compact. W centralnych częściach Londynu obowiązują opłaty ekologiczne od 7 do 16 godziny w tygodniu. Jeżeli planujesz wypożyczyć samochód w Londynie i poruszać się w strefach płatnych, zapytaj się przy odbiorze auta, jak możesz uiścić opłatę ekologiczną, aby uniknąć kary pieniężnej. wiedni samochód na każdą okazję! Zajrzyj na stronę z informacjami o ruchu drogowym w Wielkiej Brytanii.

    Parkingi

    Należy pamiętać o opłatach za parking i zwracać uwagę na znaki zakazu parkowania. Im bliżej centrum, tym stawki za parkowanie są wyższe. Publiczne parkingi przy jezdni opłaca się wykupując bilet z parkometrów. Można również korzystać z płatnych parkingów komercyjnych oznaczonych białą literą P na niebieskim tle.

    Informacje geograficzne

    Londyn znajduje się w południowo-wschodniej części Anglii nad rzeką Tamizą. Główne lotnisko miasta, Heathrow, jest największym portem lotniczym w Europie. Sam Londyn jest trzecim co do wielkości miastem w Europie, zaraz po Moskwie i Stambule. Panuje tu klimat umiarkowany z dużą ilością opadów podczas jesieni. Wynajem samochodu w Londynie to okazja do wygodnego zwiedzenia nie tylko stolicy Anglii, ale również innych ciekawych miast w Wielkiej Brytanii jak słynny Oxford czy Cambridge.

    Porty lotnicze obsługujące Londyn

    Port lotniczy Heathrow (LHR)
    Największe lotnisko w Europie, położone 24 km na zachód od centrum Londynu, Heathrow obsługuje około 90 linii lotniczych. Heathrow posiada 5 terminali i planowana jest budowa 3 pasa startowego.
    Adres: Greater London TW6, Wielka Brytania
    Telefon: +44 844 335 1801

    Port lotniczy Gatwick (LGW)
    Drugie co do wielkości lotnisko Londynu znajdujące się 40 km na południe od centrum miasta.
    Adres: West Sussex RH6 0NP, Wielka Brytania
    Telefon: +44 844 892 0322

    Port lotniczy Stansted Airport (STN)
    Port lotniczy Stansted znajduje się w odległości 48 kilometrów na północny wschód od miasta. Lotnisko obsługuje tanie linie lotnicze.
    Adres: Enterprise House, Bassingbourn Rd, Stansted, Essex CM24 1QW, Wielka Brytania
    Telefon: +44 844 335 1803

    Port lotniczy Luton (LTN)
    Międzynarodowy port lotniczy położony 50 km na północ od Londynu.
    Adres: Airport Way, Luton, Bedfordshire LU2 9LY, Wielka Brytania
    Telefon: +44 1582 405100

    Port lotniczy Londyn-City (LCY)
    Międzynarodowe lotnisko położone w Londynie w odległości 10 kilometrów na wschód od finansowej dzielnicy City of London.
    Adres: Hartmann Rd, London E16 2PX, Wielka Brytania
    Telefon: +44 20 7646 0000

    Transport publiczny

    Metro

    Londyn może się poszczycić najstarszym metrem na świecie, nazywanym lokalnie "the Tube". System metra w Londynie to ponad 270 stacji i 12 linii o sumie 408 kilemetrów tras.

    Kolej

    W Londynie znajduje się 14 stacji kolejowych. Kolej łączy centrum miasta z obszarami podmiejskimi, i innymi miastami w Wielkiej Brytanii, jak również zapewnia połączenia międzynarowode do Paryża i Brukseli.

    Autobusy

    Londyn posiada również dużą sieć linii autobusowych, dzięki którym można poruszać się po ścisłym centrum miasta jak również jego obrzeżach. Są to słynne londyńskie piętrowe autobusy. Polecamy zakup Oyster card (działa również na metro), dzięki której można wykupić tańsze bilety. Główni przewoźnicy oferujący transport autobusowy do innych brytyjskich miast, jak Edynburg, to National Express lub Mega Bus.

    Popraw jakość pobytu na naszej stronie

    Używasz przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić jakość i bezpieczeństwo.

    Zalecamy korzystanie z najnowszej wersji przeglądarki Chrome lub Firefox