Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W LONDYNIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Londynie - brama wjazdowa do Wielkiej Brytanii

  Wypożyczalnia samochodów w Londynie

  Samuel Johnson powiedział kiedyś, że jeśli komuś znudzi się Londyn, to znudzi mu się życie, a ciężko się kłócić z tym stwierdzeniem. Londyn jest zarówno nowoczesny, jak i zabytkowy, a potrafi doskonale utrzymać równowagę między dawnym a nowym, oferując podróżnym możliwość ujrzenia czasem wspaniałej, często burzliwej, rzadko nudnej przeszłości, a jednocześnie potrafi oczarować niesamowitą innowacyjnością z obecnych czasów.

  Podróżni stojąc na moście Millennium mogą podziwiać wspaniałe widoki na katedrę Św. Pawła z jednej strony, a z drugiej zobaczą nowoczesny budynek Tate Modern i wznoszący się wysoko Shard. Pomiędzy nimi dwoma, umieszczony jest Shakespeare's Globe, wierna rekonstrukcja oryginalnego teatru założonego przez Bard, a w oddali, łatwo rozpoznawalny ikoniczny most Tower Bridge.

  Do Londynu tłumy zjeżdżają się każdego roku, by zobaczyć kulturalne punkty orientacyjne w mieście, od Parlamentu po Westminster Abbey, z Pałacu Buckingham do Tower of London. Architektura nie jest jednak jedynym elementem, który przyciąga do Londynu tysiące podróżnych. Jako kolebka kulturalna, miasto to nie ma sobie równych, a teatry na West End oczarowywały i rozbawiały publiczność już od 1663, kiedy powstał pierwszy teatr na West End, gdzie obecnie znajduje się Drury Lane.

  Wynajem samochodu z Auto Europe to gwarancja kombinacji najniższej ceny i najlepszej usługi. Dzięki ponad 70 lokalizacji wypożyczalni samochodów w Londynie, zaczynając od lotniska Heathrow do Victoria Station czy Paddington Station, z łatwością zaplanujesz swój pobyt w finansowej stolicy świata! A może potrzebujesz eleganckie auto na spotkanie biznesowe? Przejrzyj naszą flotę samochodów luksusowych. W Auto Europe znajdziesz odpowiedni samochód na każdą okazję! Co wicej dostarczamy naszym klientom dodatkową elastyczność na drodze, oferując wynajem samochodu w jedną stronę, aby z łatwością odebrać pojazd w jednym miejscu i zwrócić w innym. Oznacza to, że po odebrani samochodu w Londynie i zwiedzeniu wszystkiego, czego chciałeś, będziesz mógł udać się dalej i zwrócić pojazd w Edynburgu lub Manchesterze, czy gdziekolwiek sobie wybierzesz.

  Jako stolica Wielkiej Brytanii, Londyn jest nowoczesnym, pełnym życia, a jednocześnie zabytkowym miastem. Tamiza przepływa przez serce Londynu i odgrywa ważną rolę w jego rozwoju. Kierując się do zachodniej części miasta, przejdziesz przez jedne z najsłynniejszych londyńskich ulic i miejsc, jak Carneby Street, Leicester Square, Piccadilly Circus, Chelsea oraz oczywiście Knightsbridge, gdzie znajdziesz Harrodsa. Na południowym brzegu miasta znajdziesz między innymi Royal Festival Hall, London Eye, teatry i różnego rodzaju kawiarnie, restauracje, bary i kluby. Centrum Londynu zachwyca wieloma kultowymi budynkami, takimi jak Shard na moście londyńskim. Jeśli chcesz zobaczyć opinie o wypożyczalni samochodów w Londynie, odwiedź naszą stronę z recenzjami klientów Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Londynie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Londynie

  Aby zapewnić Ci możliwie największą elastyczność podczas odbioru pojazdu, jaki zapewniają wypożyczalnie samochodów w Londynie, Auto Europe współpracuje z partnerami, którzy mają swoje biura w różnych miejscach w mieście. Niezależnie od tego, czy lądujesz na lotnisku Heathrow, czy Gatwick, albo wysiadasz na stacji King's Cross lub Victoria, a może wolisz odebrać samochód w centrum miasta, jak przy Marble Arch lub wolisz uniknąć dużego natężenia ruchu w Londonie, oferujemy dla Ciebie różne możliwości.

  Aby pomóc Ci wybrać najlepszą lokalizację dopasowaną do Twoich potrzeb, korzystając z naszej wyszukiwarki, możesz skorzystać z mapy (podczas wyszukiwania ofert w całym mieście), która wskaże Ci gdzie znajdują się biura poszczególnych dostawców. Dodatkowe filtry na naszej stronie pomogą Ci zawęzić wyszukiwanie.

  Lotniska w Londynie

  Londyn obsługiwany jest przez pięć międzynarodowych lotnisk. Niektóre są bliżej miasta niż pozostałe, ale każde z nich oferuje coś, czego pozostałe nie mają. Główne lotnisko w Londynie i jedyne, które ma połączenie z metrem, to lotnisko Heathrow. Znajduje się ono na zachód od Londynu i jest jednym z najbardziej ruchliwych w Europie. Londyn Gatwick, położony jest na południe od Londynu i łatwo się na niego dostać dzięki kolei Gatwick Express. Londyn Luton można znaleźć na północ od Londynu, a lotnisko Stanstead w kierunku północno-wschodnim. Lotnisko London City Airport, pomimo tego, że jest na wschodnim krańcu Londynu, głównie obsługuje prywatne i biznesowe połączenia, ale niektóre loty na krótkie dystanse też są z niego dostępne.

  Port lotniczy Heathrow (LHR)
  Największe lotnisko w Europie, położone 24 km na zachód od centrum Londynu, lotnisko Heathrow obsługuje około 90 linii lotniczych. Heathrow posiada 5 terminali i planowana jest budowa 3 pasa startowego.
  Adres: Greater London TW6, Wielka Brytania
  Telefon: +44 844 335 1801

  Port lotniczy Gatwick (LGW)
  Drugie co do wielkości lotnisko Gatwick znajdujące się 40 km na południe od centrum miasta.
  Adres: West Sussex RH6 0NP, Wielka Brytania
  Telefon: +44 844 892 0322

  Port lotniczy Stansted Airport (STN)
  Port lotniczy Stansted znajduje się w odległości 48 kilometrów na północny wschód od miasta. Lotnisko obsługuje tanie linie lotnicze.
  Adres: Enterprise House, Bassingbourn Rd, Stansted, Essex CM24 1QW, Wielka Brytania
  Telefon: +44 844 335 1803

  Port lotniczy Luton (LTN)
  Międzynarodowy port lotniczy położony 50 km na północ od Londynu.
  Adres: Airport Way, Luton, Bedfordshire LU2 9LY, Wielka Brytania
  Telefon: +44 1582 405100

  Port lotniczy Londyn-City (LCY)
  Międzynarodowe lotnisko London City położone w Londynie w odległości 10 kilometrów na wschód od finansowej dzielnicy City of London.
  Adres: Hartmann Rd, London E16 2PX, Wielka Brytania
  Telefon: +44 20 7646 0000

  Staja kolejowa w Londynie

  W Londynie znajduje się 14 stacji kolejowych o międzynarodowej renomie, a większość z nich powstało w połowie 19 wieku. Stacje kolejowe w Londynie te nie tylko służą jako większe węzły komunikacyjne, natomiast ich dogodne położenie sprawia, że z łatwością można dostać się do wielu głównych atrakcji turystycznych. Przykładowo, Victoria Station jest najbliżej słynnego Big Ben, Parlamentu i pałacu Buckingham, podczas gdy Waterloo Station znajduje się idealnie pod samym London Eye. Pociągi długodystansowe kursują z centrum miasta do obszarów podmiejskich i innymi miast w Wielkiej Brytanii, jak również zapewnia połączenia międzynarodowe do Paryża i Brukseli.


  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Londynie

  Od ponad 65 lat Auto Europe pracowało, by nawiązać partnerstwa z globalnymi dostawcami o światowej reputacji. Razem z naszymi partnerami staramy się dostarczać najwyższy poziom usług w najlepszych stawkach. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Londonie, z jaką współpracujemy, oferuje usługi w mieście. Możesz na naszej stronie znaleźć między innymi pojazdy od znanych dostawców, jak Avis, Europcar lub Sixt, a także kilka świetnych firm, jak Keddy, Green Motion lub National.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Jeśli potrzebujesz dalszych informacji na temat lokalizacji lub godzin otwarcia danej wypożyczalni dostępnej na stronie Auto Europe, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami od wynajmu samochodów telefonicznie lub mailowo.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Londynie

  Skontaktuj się z nami

  Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące rezerwacji i wypożyczalni samochodów w Londynie, nasi doświadczeni agenci rezerwacyjni z chęcią pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy i przeprowadzą Cię przez proces dokonywania rezerwacji. Dla dodatkowej wygody stworzyliśmy poniższą sekcję z odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania podczas wynajmu pojazdów.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wypożyczyć samochód w Londynie?

  Tak. Na naszej stronie musisz dokonać płatności kartą kredytową i jest ona potrzebna do odebrania samochodu. Ważne jest, by pamiętać, że karta musi być wystawiona na głównego kierowcę, takiego, jaki widnieje na voucherze (czyli na którego została dokonana rezerwacja). Do rezerwacji można dodać więcej kierowców (a jeśli chcesz dodać kogoś do rezerwacji, upewnij się, że sprawdzisz nasze promocje dodatkowego kierowcy gratis), wciąż jednak karta kredytowa musi należeć do głównego kierowcy.

  Co więcej, będzie Ci ona też potrzebna do odbioru wynajętego pojazdu. Jest tak, ponieważ wypożyczalnia zablokuje wysokość depozytu na twojej karcie. Kwota ta nie jest pobierana, tylko blokowana i odblokowywane pod koniec wynajmu, kiedy pojazd zwrócony jest w takim samym stanie, w jakim był odebrany. Przed dokonaniem rezerwacji możesz sprawdzić wysokość depozytu klikając ikonę informacyjną pod daną ofertą. Jeśli masz już dokonaną rezerwację, informacje o depozycie zawarte zostaną na twoim voucherze.

  Jeśli nie przedstawisz ważnej karty kredytowej (wystawionej na Ciebie, jako głównego kierowcę) z wystarczającymi środkami do zablokowania depozytu, dostawcy mogą zażądać zakupienia dodatkowego ubezpieczenia lub odmówią wydania pojazdu. Karty debetowe i przedpłacone nie są akceptowane do odebrania pojazdu.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Londynie?

  Wszystkie pojazdy od naszych partnerów w Londynie mają wliczone w stawkę podstawowe wymagane ubezpieczenie pojazdu. Ubezpieczenie to zawiera CDW (Ubezpieczenie od wypadku), ochronę przed kradzieżą i odpowiedzialnością cywilną. Warto jednak pamiętać o kilku aspektach związanych z ubezpieczeniami. Zarówno CDW, jak i ochrona przed kradzieżą wiążą się z udziałem własnym. Wszystkie informacje, co dokładnie obejmuje twoje ubezpieczenie, jest szybko dostępne online na stronie Auto Europe. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź ikonę informacyjną przy poszczególnych ofertach, by dowiedzieć się więcej.

  Jeśli chcesz zapewnić sobie dodatkową ochronę, weź pod uwagę nasz pakiet Zwrot udziału własnego z Super Cover, który zapewnia większą ochronę pojazdu, gdyby coś miało się wydarzyć. Pamiętaj, że z naszym pakietem jesteś zobowiązany zapłacić u wypożyczalni, a my zwrócimy Ci poniesione koszty z powodu wypadku lub kradzieży. Ważne jest, aby przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, aby otrzymać pieniądze tak szybko jak to możliwe, kiedy wypełniasz nasz formularz zwrotu kosztów.

  Pamiętaj też, że wypożyczalnie starają się proponować własne ubezpieczenia w ramach otrzymania prowizji. Często ubezpieczenie to może pokrywać się z tym, jakie już zakupiłeś na nami. Lokalne ubezpieczenia są całkowicie opcjonalne i nie musisz się na nie decydować, nawet jeśli dostawca stara się Cię nakłonić, możesz odmówić.

  Kierowcy poniżej 26 roku życia mogą też podlegać opłacie młodego kierowcy, płatną podczas odbioru pojazdu. Nie jest to ubezpieczenie, tylko dodatkowa opłata naliczana przez wypożyczalnie dla kierowców w danym przedziale wiekowym.

   

  Jaki jest ruch na drogach w Londynie?

  Jak w każdym wielkim mieście, im mniejszym autem się poruszamy, tym lepiej znaleźć miejsce parkingowe, dlatego też, jeśli twoja podróż nie wymaga większego auta, polecamy wynajem samochodu w Londynie w kategorii od mini do compact. W centralnych częściach Londynu obowiązują opłaty ekologiczne od 7 do 16 godziny w tygodniu. Jeżeli planujesz odebrać samochód, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Londynie i poruszać się w strefach płatnych, zapytaj się przy odbiorze auta, jak możesz uiścić opłatę ekologiczną, aby uniknąć kary pieniężnej. Znajdź dpowwiedni samochód na każdą okazję! Zajrzyj na naszą stronę z informacjami o ruchu drogowym w Wielkiej Brytanii.

  Strefy w Londynie gdzie obowiązują opłaty, oznaczone są znakami z dużą literą C na czerwonym tle. Opłaty za zator pozwolą Ci swobodnie się przemieszczać po wyznaczonych strefach i między nimi wtedy kiedy chcesz i jak często chcesz tego danego dnia. Przed przyjazdem sprawdź dokładnie opłaty ekologiczne i jak za nie zapłacić.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Londynie?

  Należy pamiętać o opłatach za parking i zwracać uwagę na znaki zakazu parkowania. Im bliżej centrum, tym stawki za parkowanie są wyższe. Publiczne parkingi przy jezdni opłaca się wykupując bilet z parkometrów. Można również korzystać z płatnych parkingów komercyjnych oznaczonych białą literą P na niebieskim tle.

  Przy parkingach w mieście zobaczysz bardziej tradycyjne automaty do opłacenia biletów, ale są też takie, gdzie zapłacisz telefonem, wystarczy, że nawiążesz połączenie. Co za tym idzie, wypożyczalnia samochodów w Londynie to świetny sposób na przemieszczanie się po mieście, ale podczas parkowania zwracaj szczególną uwagę na znaki i nie myśl, że parking jest bezpłatny, jeśli nie ma przy nim automatu!

   

  Czy obowiązują opłaty za zator w Londynie?

  Tak. Decydując się na wynajem samochodu w Londynie, jesteś zobowiązany za opłacenie wjazdu do wyznaczonej strefy z opłatą za zator.

  Strefa opłaty za zator w Londynie oznaczona jest znakami z dużym "C" w czerwonym kółku i obecnie składa się z St. James's, Waterloo, Borough, the City of London, Clerkenwell, Covent Garden, Fitzrovia, Charing Cross, London Bridge, Holborn, Finsbury, Bloomsbury, Soho, Mayfair, Westminster i części Southwark, Lambeth i Marylebone. Aby uzyskać najnowsze informacje dotyczące granic strefy, albo chcesz sprawdzić, czy konkretny adres znajduje się w strefie opłat, sprawdź stronę opłat za zator TfL.

  Strefa opłat za zator funkcjonuje codziennie od 7 rano do 22, oprócz Bożego Narodzenia, a opłaty uiszcza się od dnia, czyli nieważne ile razy wjedziesz i wyjedziesz ze strefy, opłata zawsze będzie taka sama. Płatności można dokonać online, na stronie TfL lub przez aplikację TfL Pay, by móc swobodnie poruszać się po Londynie. Możesz zapłacić za wjazd z góry lub do północy danego dnia, gdy byłeś w strefie. Płatność można uiścić do trzech dni od wjazdu do strefy, jednak opłata będzie wtedy znacznie wyższa.

  Niektóre pojazdy mogą podlegać opłacie bardzo niskiej strefy emisji (Ultra Low Emission Zone/ ULEZ) lub niskiej strefy emisji (Low Emission Zone/ LEZ). Kiedy uiszczasz opłatę za zator, zostaną też doliczone dodatkowe opłaty, jeśli dotyczą.


  Przewodnik turystyczny w Londynie

  W Londonie zawsze coś się dzieje. Możesz obejrzeć tu przedstawienia, udać się na koncerty, zwiedzać mnóstwo muzeów, wystaw i galerii sztuki. Miłośnicy sztuki będą zachwyceni liczbą wspaniałych historycznych punktów orientacyjnych w mieście i architekturą ukazującą wieki burzliwej historii Anglii i Brytanii. Nie jest jednak powiedziane, że tylko Ci, co interesują się przeszłością będą mogli znaleźć coś interesującego w Londynie. Stalica Wielkiej Brytanii ma coś do zaoferowania każdemu podróżnikowi. Czymkolwiek byś się nie zainteresował, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Londynie

  W Londynie znajduje się dużo więcej atrakcji, oprócz tych wymienionych powyżej. Miasto ma jednak wiele do zaoferowania, ale możesz się przekonać, że także jego okolice mogą zachwycić podróżnych. Jeśli więc planujesz dłuższy pobyt w stolicy Wielkiej Brytanii i interesuje Cię wynajem samochodów w Londynie z Auto Europe, warto poszerzyć granice zwiedzania i zobaczyć nieco dale położone miejsca podczas wycieczki jednodniowej. Sprawdź kilka naszych sugestii:

  Brighton

  Brighton to miejscowość nad morzem, położona około 1.5 godziny jazdy samochodem ze stolicy kraju. Możesz skorzystać z usług kolejowych ze stacji London Bridge, London Victoria i London Blackfriars, aby dostać się do Brighton. Trasa z Londynu zajmuje około 1 godzinę i oferuje przyjemne widoki i relaksacyjną przejażdżkę w porównaniu do przemieszczania się po centrum stolicy. Brighton samo w sobie jest żywym miastem, z licznymi restauracjami, kafejkami i butikami. Oprócz tego możesz się tu przejść na plażę, a w mieście odbywają się liczne festiwale, znajduje się wiele muzeów i panuje wesołe życie nocne.

  Oxford

  Zaledwie godzinę drogi na zachód od Londynu, znajdziesz ciche i spokojne miasto Oxford. Miejscowość ta, znana głównie ze słynnego Uniwersytetu Oxford, przepełniona jest architekturą z każdego możliwego okresu. Ze sporą populacją studentów, miasto przepełnione jest restauracjami, kafejkami, sklepami, muzeami i teatrami. Oxford jest jednym z najbardziej kulturalnych miast w Anglii, a wycieczka całodniowa do Oxfordu z pewnością spodoba się całej rodzinie.

  Bath

  Jeśli zdecydujesz się pojechać nieco dalej, możesz wybrać Bath, jako kolejne miejsce na całodniową wycieczkę. Tylko 1.5 godziny na zachód od Londynu, Bath było dawniej romańskim miastem spa z licznymi łaźniami, które wciąż znajdują się rozsiane po mieście. Bath natomiast samo w sobie to godne podziwu rzędy gregoriańskich domków, ulicznych artystów, restauracji, kafejek i butików, a wszystko to i więcej przyciąga około 3.8 milionów odwiedzających rocznie.

  Co robić w Londynie

  Londyn ma wiele do zaoferowania dzisiejszemu turyście jak charakterystyczny diabelski młyn, znany jako London Eye na południowym brzegu Tamizy i naprzeciwko parlamentu i dzwonnicy Big Ben. London Eye ma 135 metrów wysokości, a z jednej z jego przestrzennych kapsuł możesz podziwiać całe miasto. Dla rodzin z dziećmi lub wielbicieli Lego, Lego Land Windsor jest świetnym miejscem do odwiedzenia. Z tyloma atrakcjami zbudowanymi całkowicie z Lego oraz dwoma kolejkami górskimi, sześcioma wodnymi zjeżdżalniami, łącznie 55 atrakcjami, z pewnością spędzisz wspaniale cały dzień. Sprawdź, co jeszcze to miasto ma do zaoferowania i wybierz wynajem samochodów w Londynie, aby z łatwością się wszędzie dostać.

  • Londyńskie lochy: Lochy w Londynie zostały otwarte w 1974 i zostały zaprojektowane tak, aby zabrać turystów na podróż przez 1000 lat historii Londynu. Od wielkiego pożaru do Kuby Rozpruwacza, londyńskie lochy posługują się licznymi aktorami, pokazami i przejażdżkami, aby oczarować i przyciągać do siebie odwiedzających zainteresowanych dawnymi dziejami. Uwaga dla tych o słabych nerwach - w lochach znajdują się szkielety, oprawcy, kaci i lekarze zarazy, by wymienić tylko kilka. Obecnie lochy znajdują się na południowym brzegu, niedaleko London Eye.

  • Muzeum Londynu: Jeśli chcesz się dowiedzieć jeszcze więcej o Londynie, koniecznie odwiedź Muzeum Londynu na London Wall. Znajdziesz tutaj wystawy i informacje o historii Londynu już z czasów prehistorycznych aż do dzisiejszych. Muzeum to zostało otwarte w 1976 roku i obecnie posiada ponad sześć milionów przedmiotów na wystawach. Z największą kolekcją w urbanistycznej historii na świecie, muzeum przyciąga do siebie ponad milion odwiedzających każdego roku.

  • Pałac Buckingham: Kiedy ktoś odwiedza Londyn, zazwyczaj nie odjeżdża, nie zobaczywszy wcześniej królowej. Choć oczywiście nie jest dozwolone Ci wejść do środka, jednak zdjęcie przed bramą Pałacu Buckingham, to doskonały dowód na to, że było się w mieście. Z 775 pokojami i największym prywatnym ogrodzie w Londynie, pałac ten stał się oficjalną siedzibą brytyjskich rodzin królewskich w 1837 roku. Podczas odwiedzin, warto wiedzieć, że kiedy flaga Zjednoczonego Królestwa powiewa na maszcie, to oznacza, że królowej obecnie nie ma w pałacu. Jeśli jednak standardowa flaga królewska jest widoczna, to królowa przebywa w pałacu.

  Przydatne linki

  Oficjalny przewodnik turystyczny