Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W GLASGOW

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Glasgow w niskich cenach

  Zaplanuj z łatwością wycieczkę do Glasgow rezerwując samochód z Auto Europe. Gwarantujemy najniższe stawki dostępne na rynku. Z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży wynajmu samochodów, Auto Europe ma ekskluzywny dostęp do najlepszych możliwych ofert. Zrób wycenę swojej rezerwacji na naszej stronie już teraz. Jako największe miasto w Szkocji, Glasgow to stolica handlowa z bogatym w kulturę stylem życia w otoczeniu Wiktoriańskiej architektury. Przyjaźni ludzie, świetna scena muzyczna i bliskość czarujących Highlands, wszystko to sprawia, że Glasgow jest interesującym miejscem na alternatywne spędzenie letnich wakacji. Zwiedzaj miasto w swoim własnym tempie pojazdem, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Glasgow.

  Mając dostęp do rozległej floty pojazdów w różnych kategoriach, wielu lokalizacji odbioru oraz różnych dostawców, z pewnością znajdziesz idealną ofertę dla siebie. Auto Europe może dopasować samochód na wynajem w Glasgow tak, aby sprostał on Twoim indywidualnym wymaganiom. Wyrusz w drogę i odkrywaj wspaniałe rejony, niesamowite krajobrazy oraz cudne tereny wiejskie.

  Jaki jest ruch na drogach w Glasgow?

  Jako metropolia, Glasgow jest często zakorkowane, zwłaszcza w godzinach szczytu. W centrum miasta jest wiele ulic jednokierunkowych i pasów autobusowych. Co za tym idzie, zaleca się zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe. Możesz dotrzeć do Edynbura w około godzinę na trasie M8. Trasa M74 zabierze Cię na zachód do Anglii. Jadąc na północny-wschód z Glasgow przez drogę A82, dojedziesz do Loch Lommond, miejsca jak z pocztówki i do parku narodowego Trossachs. Aby uzyskać więcej informacji o przepisach drogowych, sprawdź nasz przewodnik z zasadami drogowymi w Wielkiej Brytanii i ciesz się bezpiecznym podróżowaniem, jakie ułatwi ci wynajem samochodów!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Glasgow?

  Parking na ulicach jest ograniczony czasowo, a opłaty zależą od strefy, w jakiej się znajdujesz. Automaty parkingowe akceptują monety; po odebraniu biletu należy go umieścić za przednią szybą. Na znakach drogowych przy parkingu, znajduje się informacja o ograniczeniach czasowych w danym miejscu. W mieście jest też wiele publicznych parkingów rozmieszczonych w różnych miejscach, aby zapewnić alternatywę, zwłaszcza że znalezienie miejsca parkingowego na ulicy nie należy do łatwych zadań.

  Lotnisko w Glasgow

  Międzynarodowe lotnisko Glasgow, dawniej znane jako lotnisko Abbotsinch, znajduje się około 14 kilometrów na zachód od Glasgow. Jest to główny port lotniczy w zachodniej Szkocji i znajduje się na miejscu 8 w rankingu najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Główne linie lotnicze obsługujące lotnisko w Glasgow to British airways i Loganair. Pozostałe linie, które korzystając tego portu, jako bazy to między innymi Easyjet, Jet2, Ryanair i TUI Airways. Lotnisko składa się z dwóch terminali. Znajdujące się niecałe 50 kilometrów na południowy-zachód lotnisko Prestwick jest sporym węzłem komunikacyjnym dla Ryanair. Port ten jest mniej ruchliwy w porównaniu do tego w Glasgow i składa się z jednego terminala. Mimo wszystko jest piątym pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Szkocji.

  Oficjalna nazwa: Glasgow International Airport (GLA)
  Adres: Paisley PA3 2ST, Wielka Brytania
  Telefon: +44 844 481 5555
  Strona internetowa: www.glasgowairport.com

  Oficjalna nazwa: Glasgow Prestwick International Airport (PIK)
  Adres: 107 Glasgow Prestwick Intnl Airport, Prestwick KA9 2PL, Wielka Brytania
  Telefon: +44 0871 223 0700
  Strona internetowa: www.glasgowprestwick.com

  Co robić w Glasgow

  Glasgow jest sporym miastem z mnóstwem atrakcji, które mogą zapewnić rozrywkę na wiele dni. Poniżej znajdziesz kilka naszych sugestii i popularnych miejsc do odwiedzenia, wśród podróżników, którzy decydują się na odbiór pojazdu, jaki zapewni im wypożyczalnia samochodów w Glasgow.

  • Kelvingrove galeria sztuki i muzeum: Od ostatniego remontu w 2006 roku, Kelvingrove stało się jedną z największych atrakcji w Glasgow. Miasto samo w sobie może się poszczycić aż 22 galeriami sztuki oraz muzeami, dzięki czemu oferuje różnorodność i wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia i odkrycia. Galeria i muzeum Kelvingrove jest położone nad rzeką Kelvin i zbudowane jest w stylu hiszpańskiego baroku, podtrzymując jednocześni tradycję mieszkańców w Glasgow, któą jest budownictwo z czerwonego piaskowca. Galeria została po raz pierwszy otwarta w 1901, a po renowacjach w 2006, w jej ponownym otwarciu uczestniczyła królowa Elżbieta II.

  • Muzeum Riverside: To ultranowoczesne muzeum poświęcone jest transportowi i podróżom. W muzeum Riverside znajdziesz wystawy ukazujące różne środki transportu i jak one się zmieniały przez ostatnich parę dekad. Tutaj możesz dowiedzieć się o wszystkich elementach danego pojazdu przez wyświetlacze interaktywne, co często jest świetną zabawą dla całej rodziny. Muzeum zostało otwarte w 2011 roku, a zaledwie dwa lata później zdobyło Nagrodę dla Europejskiego Muzeum Roku.

  • Katedra Glasgow: Obecnie, katedra ta stanowi miejsce zebrań Kościoła Szkocji. Jest to stary i historyczny budynek, który zachwyca swoją architekturą. Katedra ta w piękny sposób przypomina o starej Szkocji i dawnych dziejach. Jako jeden z nielicznych kościołów w Szkocji, przetrwała niezmieniona po reformacjach. Najstarszą częścią budynku jest jej wież z 13-wieku, która zasługuje na szczególną uwagę. Pomimo tego, że od 1609 roku nie jest już katedrą, to nadal jest aktywnym miejscem chrześcijańskich posług.

  • Galeria Sztuki Nowoczesnej: Jest to popularne muzeum ukazujące nowoczesne podejście od sztuki. Muzeum to jest światowej klasy i odwedzający często spotykają się tu, by porozmawiać, podyskutować o sztuce, a także dzielić się nowymi pomysłami. Można tu zobaczyć stałe i tymczasowy wystawy, a raz na jakiś czas odbywają się tu też projekty dotyczące problemów społecznych. Galeria ta mieści się w neoklasycystycznym budynku przy Royal Exchange Square w centrum miasta.

  • University of Glasgow: Uniwersytet ten odegrał sporę rolę w historii miasta Glasgow. Jest to czwarty najstarszy uniwersytet w anglojęzycznym świecie oraz drugi najstarszy uniwersytet w Szkocji. University of Glasgow składa się z wielu różnych budynków, jednak architektura tej instytucji, jako całości, jest naprawdę wspaniała. Razem z uniwersytetami w Edynburgu, Aberdeen i St Andrews, uniwersytet w Glasgow miał wpływ na oświecenie w Szkocji w 18-wieku. Przez stulecie uniwersytet ten oferował wyższą edukację zamożnym, a później też członkom rodzin klasy średniej, a w jego murach wiedze zdobyło trzech Brytyjskich ministrów i wiele innych słynnych osób, z których siedem było laureatami nagrody Nobla.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Glasgow

  Dlaczego by tak nie wykorzystać pobytu w Glasgow i odwiedzić dalej położone miejsca? Wokół Glasgow znajduje się wiele wspaniałych miejsc wartych odkrycia. Możesz podziwiać tu cudowne rejony, które zbliżą Cię do natury, a możesz też udać się na zwiedzanie typowych, czarujących szkockich wiosek. Sprawdź nasze pomysły na wycieczki objazdowe po Szkocji, po dodatkowe pomysły i inspiracje.

  Edynburg

  Stolica Szkocji znajduje się zaledwie niecałe półtorej godziny drogi od Glasgow. Edynburg to wspaniałe połączenie średniowiecznego starego miasta i gregoriańskiego nowego miasta. Edynburg wart jest tego, żeby choć na chwilę go odwiedzić i zobaczyć to piękne, słynne, magiczne miejsce. Autorzy, tacy jak JK Rowling byli zainspirowani tym miastem, i tak między innymi powstała znana nam wszystkim seria o przygodach Harry'ego Pottera.

  Zamek Stirling

  Jest to jeden z najlepszych zamków w całej Szkocji. Jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić podczas wizyty na Zamku Stirling, to przejście się główną halą, czyli największą salą bankietową w Szkocji, by podziwiać niesamowite oryginalne ozdobne fasady.

  Arran

  Jest to największa wyspa na zatoce Firth of Clyde. Wyspa Arran ma wspaniałą historię sięgającą okresu neolitu oraz dziejów wikingów. Wyspa ta jest idealnym miejscem do korzystania z kilometrów łagodnych nadbrzeży, ścieżek wśród wzgórz, gór oraz lasów.

  Ogród Botaniczny Benmore

  Ogród ten został założony w 1670 roku. Obecnie jest on zanany na całym świecie dzięki szerzącej się nauce o roślinach, ogrodnictwie i edukacji. Benmore składa się z czterech osobnych ogrodów. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia i można się w nim dowiedzieć wielu interesujących rzeczy.

  Zamek Dumbarton

  Zamek ten został wybudowany w epoce żelaza. Dzięki swojemu położeniu rozciągają się z niego piękne widoki na miasto Dumbarton. Według statystyk była to najdłużej niezdobyta twierdza w Szkocji. Jest to interesujące miejsce do zwiedzania, ze względu na swoją historię, ale przyciąga też fantastyczną panoramą, rozciągającą się wokół niego.

  Jak poruszać się po Glasgow

  Partnerstwo Strathclyde w zakresie transportu (SPT) oferuje łączone bilet, które można wykorzystać na przejazd zarówno metrem, autobusem, jak i niektórymi liniami kolejowymi, w zależności od połączenia. Poniżej znajdziesz kilka opcji do rozważenia, jeśli nie decydujesz się na wynajem samochodu w Glasgow, lub jeśli chcesz uniknąć zatłoczonych dróg w godzinach szczytu.

  Kolej

  W Glasgow znajdują się dwie główne stacje kolejowe, Glasgow Central - z połączeniami do Anglii i południowej Szkocji oraz Queens Street Station - skąd odjeżdżają pociągi do Edynburga i północnej Szkocji, na przykład do Dundee.

  Metro

  Jedna linia metra okrąża całe centrum miasta Glasgow. Pociągi odjeżdżają co 4-8 minut i pokonują trasę, która się zapętla, tworząc koło.

  Autobusy

  Większość połączeń autobusowych oferuje usługi w obrębie miasta i strefy Greater Glasgow. Bilet autobusowy możesz zakupić albo u kierowcy, podając odliczoną wartość lub możesz skorzystać z biletu SPT. W Glasgow funkcjonują też inni przewoźnicy oferujący połączenia autobusowe, jednak niestety nie wszyscy oni uznają bilety SPT.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny