Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU GATWICK

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Gatwick w Londynie

  Rezerwacja samochodu z Auto Europe to świetny sposób na to, aby zaoszczędzić, a jednocześnie zapewnić sobie profesjonalne usługi. Auto Europe oferuje wynajem samochodów w ponad 24,000 punktach odbioru na świecie. Współpracujemy z największymi lokalnymi i międzynarodowymi dostawcami samochodów, dzięki czemu na naszej stronie możesz wybierać spośród szerokiej oferty dostępnych pojazdów. Jeśli szukasz samochodu do wynajęcia z lotniska Gatwick, wypróbuj naszą wyszukiwarkę powyżej. Podróżowanie do Gatwick często jest tańszą opcją niż wybranie Heathrow jako miejsca docelowego, dzięki licznym tanim liniom lotniczym, oferującym tu swoje usługi. Lotnisko znajduje się około 40 kilometrów od centrum Londynu, gdzie w półtorej godziny dotrzesz samochodem.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Gatwick to popularna opcja wśród tych, którzy chcą zobaczyć Londyn jak najszybciej. Z lotniska możesz się przedostać do wielu innych miejsc docelowych w Wielkiej Brytanii, a wynajęty pojazd znacznie ułatwi Ci zrealizowanie planu podróży. Jeśli chcesz zobaczyć opinie o wypożyczalni samochodów w Londynie, odwiedź naszą stronę z recenzjami klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Dawniej lotnisko było Królewską Bazą Lotniczą, jednak port w Gatwick znacznie się zmienił od 1931, dzięki licznym renowacjom. Lotnisko jest obecnie ważnym węzłem komunikacyjnym, zwłaszcza przydatnym przy wzmożonym międzynarodowym ruchu lotniczym do Londynu, który w większości jest obsługiwany przez lotnisko Heathrow. Gatwick w ciągu roku obsługuje około 41 milionów pasażerów, przylatujących na jeden z dwóch terminali. Z Gatwick istnieje ponad dwieście połączeń do miejsc docelowych na całym świecie.

  Lotnisko Gatwick (LGW)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko London Gatwick
  Adres: Horley, Gatwick RH6 ONP, Wielka Brytania
  Telefon: +44 844 335 1801
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Obecnie lotnisko obsługuje około 25 większych linii lotniczych łączących Londyn z miejscami docelowymi w kraju i na świecie. Większość z tych lokalizacji to typowe miejsca wakacyjne w Europie.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Gatwick

  Odbierz pojazd od wypożyczalni samochodów na lotnisku Gatwick i rozkoszuj się wycieczką do Londynu, jak tylko opuścisz samolot! Dostawcy samochodów mają swoje stanowiska zarówno w Północnym, jak i Południowym Terminalu na poziomie 1. Budget i Enterprise znajdują się przy ulicy Lower Forecourt Road na terenie lotniska. Podczas gdy większość wypożyczalni można znaleźć na Południowym Terminalu, Budget ma swoje stanowiska na obydwu terminalach. Jeśli wylądujesz na Północnym Terminalu, możesz skorzystać z autobusu wahadłowego, aby przedostać się do wypożyczalni na Południowym Terminalu. Przeczytaj dokładnie otrzymany voucher, a w razie potrzeby zadzwoń do nas na +48 222 639 537, a nasi agenci z chęcią pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Sixt na lotnisku Gatwick Sixt na lotnisku Gatwick
  Lower Forecourt, Road,
  Horley, Gatwick, Wielka Brytania, RH6 0NY

  +44 (0) 844 499 3399
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Gatwick Europcar na lotnisku Gatwick
  Perimeter Rd E, Południowy Terminal,
  Horley, Gatwick, Wielka Brytania, RH6 0NP

  +44 (0) 371 384 3408
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 12:00 - 23:59
  Avis na lotnisku Gatwick Avis na lotnisku Gatwick
  Gatwick, Południowy Terminal,
  Surrey, Wielka Brytania, RH6 0NP

  +44 (0) 344 544 6001
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Gatwick Hertz na lotnisku Gatwick
  Południowy Terminal, A23,
  Horley, Gatwick, Wielka Brytania, RH6 0QX

  +44 (0) 207 365 3369
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:0 - 23:59

  Terminale

  Lotnisko Gatwick składa się z Północnego i Południowego Terminalu. Aby przemieszczać się między terminalami, możesz skorzystać z darmowego autobusu wahadłowego. Warto pamiętać, że na lotnisku Gatwick nie wołają po pasażerów danego lotu, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na tablicę odlotów, by nie przegapić swojego. Południowy Terminal obsługuje większość ruchu powietrznego i znany jest jako główny terminal. Jest to również węzeł dla linii British Airways. Z drugiej strony, Północny Terminal powstał dzięki licznym przebudowom i ulepszeniom lotniska i jest w pewnym sensie, przedłużeniem pierwszego terminalu. Północny Terminal mieści w sobie największe mosty powietrzne dla wygody pasażerów i składa się z dwóch poziomów punktów odprawy, a obydwa poziomy oferują kawiarnie i sklepy z przekąskami, z tylko jednym kioskiem w strefie E przy stanowiskach odprawy. W strefie odlotów natomiast znjadziesz szeroką ofertę z jedzeniem, napojami, zakupami, a także strefę zabaw dla dzieci i stację do ładowania sprzętów elektronicznych. Jeśli odlatujesz z Południowego Terminalu, będziesz mieć dostęp do szerokiego wyboru usług, takich jak samoobsługowe punkty odprawy, sklepy z pamiątkami, dobra luksusowe oraz produkty wolnocłowe, i kilka restauracji.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko Gatwick oferuje liczne usługi, dla umilenia Ci czasu w trakcie oczekiwania. Oprócz standardowych opcji, znajdziesz tutaj doskonałe usługi premium dla stałych klientów. Jeśli często podróżujesz i podróż samolotem Cię tak nie cieszy, możesz skorzystać z priorytetowej odprawy paszportowej. Biznesmeni mogą korzystać z ekskluzywnych hal i poczekalni z szybkim internetem, pokojami konferencyjnymi i przestrzeniami do pracy z podłączonymi telefonami. Każdy pasażer może zrelaksować się w nowoczesnej hali ze sklepami z przekąskami, a nawet ofertą SPA. Podróżowanie z dziećmi to też prosta sprawa na lotnisku Gatwick. Aby skrócić czas oczekiwania i spędzić trochę czasu z dziećmi na zabawie, udaj się do jednej z bezpłatnych stref dla dzieci z zabawkami i telewizorami.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Gatwick

  Możesz z łatwością się przedostać na lotnisko Gatwick z Londynu oraz okolicznych miast, samochodem, autokarem, koleją lub autobusem - wybór zależy od Ciebie. My polecamy wynajem samochodu z lotniska Gatwick, aby zapewnić sobie dodatkową elastyczność podczas podróży.

  Budynki terminal są ze sobą połączone dzięki kursującemu autobusowi wahadłowemu czynnemu przez siedem dni w tygodniu. Możesz też skorzystać z takiego samego autobusu jadącego do Londynu lub wybrać połączenie koleją, której przystanek jest na lotnisku Gatwick obok Południowego Terminalu. W ten sposób uzyskasz połączenie do centrum Londynu i licznych miast w okolicy. Kolej Gatwick Express oferuje też bezpośrednie połączenie między stację London Victoria Station w centrum Londynu, a lotniskiem Gatwick. Inne opcje autobusowe są dostępne z parteru z hali przylotów. Aby dowiedzieć się więcej o trasach i ogólnych przepisach w Wielkiej Brytanii, odwiedź naszą stronę z informacjami na ten temat.

  Porady parkingowe

  Zarówno parkingi krótkopostojowe, jak i długopostojowe są dostępne na lotnisku, a najlepiej jest zarezerwować sobie miejsce z góry, ponieważ często przestrzeń jest ograniczona, zwłaszcza latem i w okresie świątecznym. Oferty hotelowe z parkingiem są często dostępne w niskich cenach. Możesz wybrać parking krótkopostojowy premium z możliwością korzystania do pięciu godzin, jeśli się spieszysz i skorzystać z automatycznego dostępu oraz strefy chronionej. Taka opcja może być nieco droższa, jednak zdecydowanie skróci Twój czas oczekiwania. Oprócz usług premium, na Gatwick znajdziesz standardowe parkingi, także z opcją waleta i "meet and greet". Ta ostatnia opcja oznacza, że po twój samochód przyjdzie profesjonalny kierowca, który zaparkuje i przywiezie Ci samochód, kiedy tego będziesz potrzebować.

  Znalezienie miejsca parkingowego w Londynie, może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w centrum. Wynajmując samochód z Gatwick i udając się do Londynu, sprawdź firmy oferujące parkingi w okolicy, gdzie się zatrzymujesz. Parkingi komercyjne oznaczone są niebieskim znakiem z białą literą P. Narodowe Parkingi (NPC) oferują około 100 parkingów w mieście. Miejsca dla niepełnosprawnych są limitowane i płatne są pełną stawkę. Q-Park to dobra alternatywa parkingowa, z około 14 parkingami w centrum Londynu z ochroną i toaletami dla klientów. Rezerwując z góry, możesz zapewnić sobie niższe opłaty parkingowe.

  Parkingi w mieście zazwyczaj ograniczone są w godzinach od 8:30 do 18:30 od poniedziałku do soboty. Pamietaj, aby zawsze przeczytać znaki informacyjne, aby dowiedzieś się więcej. W Londynie opcja "Pay & Display" jest najczęściej spotykana. Wystarczy, że zakupisz bilet i umieścisz go za przednią szybą samochodu. Jeśli zaparkujesz niezgodnie z przepisami, otrzymasz mandat, zwany jako: Penalty Charge Notice (PCN).

  Przydatne linki

  Lotnisko Gatwick