Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU STANSTED

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Stansted w Londynie

  Z pomocą Auto Europe otrzymasz szybki dostęp do wielu różnych dostawców, a każda nasza partnerska wypożyczalnia samochodów na lotnisku Stansted ułatwi Ci szybki przejazd do miasta. Jesteśmy dumni z naszego długoletniego doświadczenia i ponad 65 lat obecności na rynku wynajmu samochodów. Dzięki owocnym partnerstwom ze znanymi i godnymi zaufania firmami jesteśmy w stanie zapewniać wysoką jakość usług w ponad 24,000 lokalizacjach na całym świecie. Jeśli interesują Cię inne punkty odbioru pojazdów w Wielkiej Brytanii, zajrzyj na naszą stronę poświęconą temu krajowi.

  Położone około 48 kilometrów od centrum Londynu lotnisko Stansted jest doskonałym wyborem dla podróżnych udających się do miasta tanimi liniami lotniczymi z każdego zakątka Europy. Co więcej, mając wynajęty pojazd, możesz szybko też udać się do Cambridge, ponieważ lotnisko Stansted jest najbliżej położone tego miasteczka ze wszystkich londyńskich portów lotniczych. Jako trzecie najbardziej ruchliwe lotnisko w stolicy, Stansted oferuje wszystkie najważniejsze udogodnienia, jakich można by się było spodziewać po międzynarodowym lotnisku, które co roku obsługuje ponad 24 miliony pasażerów. Oprócz lotów krajowych i do Europy znajdziesz tu też połączenie transatlantyckie do Bostonu. Sprawdź na naszą stronę z recenzjami, aby poznać opinie o wypożyczalni samochodów w Londynie zamieszczone przez poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko zostało otwarte po raz pierwszy w 1943 jako baza bombowców podczas II Wojny Światowej dla sił powietrznych Royal Air Force i USA Air Forces. Po wojnie lotnisko służyło na różne sposoby, aż Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego zrobiło z niego bazę dla linii czarterowych. Duży szklany budynek lotniska jest podzielony na trzy części, ze strefami odprawy, odlotów i przylotów. W budynku terminalowym nie ma bramek, ponieważ znajdują się one w trzech odrębnych budynkach satelitarnych, połączonych głównie mostami powietrznymi.

  Lotnisko Stansted (STN)
  Adres: Bassingbourn Rd, Stansted CM24 1QW, Wielka Brytania
  Telefon: +44 844 335 1803
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Z lotniska Stansted oferowane są połączenia do około 150 lokalizacji w Europie, Afryce i USA. Większość z nich odbywa się tanimi liniami lotniczymi i sezonowymi lotami czarterowymi.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Stansted

  Zdecyduj się na wynajem samochodu na lotnisku Stansted z jednym z naszych partnerów, aby ułatwić sobie podróż po stolicy i nie tylko. Większość stanowisk dostawców znajduje się w specjalnej strefie o nazwie Car Rental Village, która znajduje się nieco dalej od samego lotniska. Przylatując możesz skorzystać z darmowego autobusu wahadłowego, odjeżdżającego co 10 minut z podwórka przed terminalem. Stansted Airport Car Rental Village otwarta jest przez siedem dni w tygodniu, jednak godziny otwarcia biura poszczególnych dostawców mogą się różnić. Przed przyjazdem sprawdź zawsze na voucher informacje o swojej wypożyczalni, aby odpowiednio zaplanować podróż.

  Europcar na lotnisku London Stansted Europcar na lotnisku London Stansted
  Car Rental Village, Coopers End Road,
  Londyn, Wielka Brytania, CM24 1RJ

  +44 (0) 371 384 3419
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 06:00 - 01:00
  Hertz na lotnisku London Stansted Hertz na lotnisku London Stansted
  Car Rental Village, Coopers End Road,
  Londyn, Wielka Brytania, CM24 1RJ

  +44 (0) 843 309 3071
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 06:30 - 01:00
  Avis na lotnisku London Stansted Avis na lotnisku London Stansted
  Bassingbourn Rd,
  Londyn, Wielka Brytania, CM24 1QW

  +44 (0) 344 544 6027
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 06:30 - 23:00
  sob-nd 06:30 - 23:30
  National na lotnisku London Stansted National na lotnisku London Stansted
  Bassingbourn Rd,
  Londyn, Wielka Brytania, CM24 1QW

  +44 (0) 1279 682 955
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 06:00 - 23:59

  Terminale

  Lotnisko Stansted składa się z jednego pasa startowego i jednego budynku terminalowego, który przeszedł wiele unowocześnień, by sprostać wymaganiom zwiększającej się liczby lotów i pasażerów, których obecnie jest nawet 24 miliony na rok. Strefy przylotów i odlotów znajdują się na parterze w budynku. Budynki satelitarne oznaczone 1 i 2, gdzie znajdują się bramki, połączone są z głównym budynkiem terminalowym za pomocą systemu tranzytowego, natomiast do budynków satelitarnych 2 i 3 można się przedostać z terminalu chodnikiem.

  Usługi na lotnisku

  Na terenie lotniska Stansted możesz znaleźć ponad 60 sklepów, barów, restauracji, kawiarni i hal z poczekalniami. Nie ważne czego szukasz, sklepy i detaliści, jak Accessorize, Swarovski, The Body Shop, Mulberry lub World of Whiskies oferują szeroki zakres wolnocłowych ekskluzywnych podarunków dla twojej rodziny, znajomych, albo dla Ciebie samego. Możesz tu połączyć się bezpłatnie z Wi-Fi na terenie całego budynku terminalowego. W strefie przylotów możesz uzyskać wszystkie najważniejsze informacje z punktu informacji, otwartego całodobowo każdego dnia oprócz Świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, z tego stanowiska możesz też wydrukować dokumenty, należy jednak pamiętać, że wiąże się z tym wysoka opłata. Jeśli podróżujesz w sprawach biznesowych, też nie zawiedziesz się wyposażeniem lotniska z kilkoma pokojami konferencyjnymi zaraz na terenie lotniska lub w pobliskich hotelach. Pokój modlitewny można znaleźć niedaleko strefy odprawy bagażowej w strefie J. Jest to pomieszczenie wielowyznaniowe i otwarte cały dzień.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Stansted

  Lotnisko Stansted znajduje się zaraz przy autostradzie M11, więc należy kierować się na skrzyżowanie 8a jeśli jedziesz z Londynu lub skrzyżowania 8 jadąc od strony Cambridge, a następnie kierować się znakami na lotnisko. Na Stansted można też bez problemu predostać się koleją lub autobusem, czy autokarem. Pociągi do Londynu można złapać ze stacji lotniskowej położonej pod budynkiem terminalowym, oddalonej zaledwie dwie minuty pieszo od strefy przylotów. Usługi kolejowe nazywają się Stansted Express, a połączenia z miastem odbywają się co 15 minut i jest to zdecydowanie najszybszy sposób na podróżowanie, z przejazdem z Londynu z Liverpool Street bezpośrednio na lotnisko w 47 minut. Kolejnym tanim sposobem na przedostanie się na Stansted jest przejazd autokarem. Stacje odjazdu autokarów znajdują się w centralnych lokalizacjach w mieście, jak na ulicach Liverpool Street, Victoria, Stratford i Baker Street. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku London Stansted zapewnia jednak najbardziej przystępny i wygodny sposób podróżowania dla tych, co cenią sobie elastyczność i wolność w poruszaniu się podczas wyjazdu.

  Porady parkingowe

  Parking na lotnisku Stansted dostępny jest na czas nieokreślony. Parking krótkoterminowy znajdziesz kilka minut pieszo od terminalu, a parking długoterminowy jest oddalony o około 10 minut jazdy autobusem wahadłowym z terminalu. Jeśli chcesz zwiedzać Londyn samochodem, upewnij się, że dobrze to zaplanujesz z wyprzedzeniem, ponieważ znalezienie wolnego miejsca parkingowego w tym zatłoczonym i ruchliwym mieście jest nie lada wyzwaniem. Opłacając z góry opłatę za zator w Londynie, otrzymasz możliwość wjazdu i wyjazdu ze stref oznaczonych opłatą za zator, tyle razy ile będziesz chciał w ciągu dnia. Sprawdź też różne firmy parkingowe w mieście, by zaplanować postoje podczas zwiedzenie. Na szczęście w Londynie jest wiele komercyjnych parkingów, oznaczonych białą literą P na niebieskim tle.

  Narodowe parkingi samochodowe (NPC) oferują około 100 parkingów z ograniczoną ilością miejsc dla osób niepełnosprawnych. Dobrą alternatywą są też parkingi Q-Park, gdzie możesz sobie zarezerwować miejsce postojowe i zaoszczędzić na opłacie parkingowej. Q-Park oferuje bezpieczny wjazd, toalety dla klientów i wypożyczalnię wózków. Co więcej, a jest to przydatna informacja dla tych, co zwiedzają Londyn, że możesz tu zakupić też parasolki. Parking jest ograniczony między 8:30 a 18:30 od poniedziałku do soboty. Zawsze patrz uważnie na znaki, aby być na bieżąco z najnowszymi zmianami i informacjami. W Londynie najczęściej spotyka się zasadą zakupienia biletu parkingowego i zostawienia go w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. Jeśli nie zaparkujesz samochód zgodnie z przepisami, otrzymasz mandat o nazwie Penalty Charge Notice (PCN). Aby dowiedzieć się więcej o parkowaniu i zasadach poruszania się w Wielkiej Brytanii, odwiedź naszą stronę z informacjami i zasadami drogowymi w kraju.

  Przydatne linki

  Lotnisko Stansted