Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BRUKSELI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Brukseli z Auto Europe

  Bruksela to miasto średniowiecznych zamków usytuowanych zaraz obok modernistycznej architektury. Jest ono postrzegane jako jedno z najbardziej niezwykłych miast w Europie. Bruksela jest miastem wielojęzycznym, domem dla siedzib UE i NATO, oraz najbardziej zaludnionym miastem w Belgi, z ponad 1.8 milionami mieszkańców. Bruksela jest także stolicą Belgii. Wypożyczalnia samochodów w Brukseli pozwoli Ci na zwiedzanie tego niesamowitego miasta oraz fascynujących okolicznych wiosek, którymi Belgia może się pochwalić, a wszystko to we własnym tempie. Bruksela oferuje Ci możliwość odwiedzenia Grand Place, miejsce Światowego Dziedzictwa, i gotycki Ratusz na Starym Mieście. Kolejnym wartym odwiedzenia zabytkiem jest Pałac Królewski i Mannequin Pis, słynna fontanna z brązu przedstawiająca małego siusiającego chłopca, który jest wielką atrakcją turystyczną i symbolem miasta. Przemierzaj uliczki i wchłaniaj ruchliwą atmosferę miasta lub usiądź w jednej z restauracji przy talerzu świeżych owoców morza. Wynajem samochodu z Auto Europe to łatwa i tania opcja, aby zwiedzać Brukselę i jej okolice. Szczególnie możemy polecić wycieczkę jednodniową do Antwerp.

  Jako pośrednik wynajmu samochodów z ponad 60 letnim doświadczeniem Auto Europe ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu samochodów w Brukseli. Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to wszystko poprzez współpracę z licznymi renomowanymi wypożyczalniami jak Europcar, czy Hertz. Oferujemy duży wybór samochodów w licznych punktach wynajmu w Brukseli, czy to na lotnisku, czy w centrum miasta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Brukseli poprzednich klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Brukseli?

  Podróżowanie wynajętym samochodem w Brukseli nie różni się wielce od jazdy w żadnym innym większym europejskim mieście. Ponieważ znajduje się tu wiele wąskich ulic, ruch może być czasem spowolniony zwłaszcza w godzinach szczytu. Jednak wyjeżdżając poza granice Brukseli, na obrzeża miasta, znajdziesz tu większe przestrzenie i wolność na wiejskich drogach. W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji i porad dotyczących jazdy w Belgii odwiedź nasz przewodnik z zasadami drogowymi.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Brukseli?

  Parkowanie w centrum Brukseli może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w godzinach szczytu, przy natężonym ruchu. W mieście znajdziesz mnóstwo parkingów do wyboru, aby bezpiecznie zostawić wynajęty samochód, jednak pamiętaj, że stawki są obliczane za godzinę. Jeśli w grę wchodzi taka opcja, warto jest zastanowić się nad pozostawieniem pojazdu na obrzeżach miasta, a resztę trasy do wyznaczonego celu pokonać metrem, lub korzystając z tak zwanego Park & Ride. Park & Ride to tanie opcje parkingowe i znajduje się ich aż osiem w Brukseli, przy często używanych stacjach różnego rodzaju transportu publicznego.

  Lotnisko w Brukseli

  Lotnisko w Brukseli to międzynarodowy port lotniczy położony około 11 kilometrów na północny wschód od centrum Brukseli, stolicy Belgii. W 2018 roku ponad 25 milionów podróżnych zostało odnotowanych na lotnisku, co sprawia, że jest to 24 najruchliwszy port lotniczy w Europie.

  Międyznarodowe Lotnisko w Brukseli (BRU)
  Adres: A201, 1930 Zaventem, Belgia
  Strona internetowa: www.brusselsairport.be
  Telefon: +32 2753 7753

  Stacja kolejowa w Brukseli

  Dworzec Południowy w Brukseli to nawiększa stacja kolejowa w mieście i w całej Belgii, oferująca połączenia w kraju oraz w Europie. Codziennie na stacji obsługiwanych jest tysiące pasażerów, którzy mogą skorzystać z licznych usług na miejscu po przyjeździe lub podczas oczekiwania na połączenie.

  Dworzec Poludniowy w Brukseli/ Bruxelles Midi
  Adres: Avenue Fonsny 47B, 1060 Bruksela, Belgia
  Strona internetowa: www.belgianrail.be

  Co robić w Brukseli

  Bruksela to największa metropolia i historyczne centrum regionu, jakim są okolice Brukseli, stolicy Belgii. Oprócz samego centrum miasta znajdziesz też ciekawe jak duży obszar wciąż należy do Brukseli na północy aż do granicy z Flandrią. Bez względu na porę roku, kiedy planujesz odwiedzić to miejsce, Bruksela jest zawsze pełna życia i emocji. Sprawdź nasze najlepsze sugestie, aby zapoznać się z miastem.

  • Grand Place lub Grote Markt: Grand Place znany też jako Grote Markt znajduje się na starym rynku w centrum Brukseli. Jest on otoczony przez bogate gildie i dwa większe gmachy, jakimi są Ratusz i Dom Królewski lub Breadhouse. W pałacu znajduje się także miejskie muzeum. Po wizycie w Grand Palace udaj się, do jednej z restauracji lub kawiarni na obszernym rynku.

  • Atomium: Atomium to znany punkt orientacyjny i atrakcja w Brukseli. Oryginalnie skonstruowana w roku 1958 z okazji Brussels World Expo. Budynek został zbudowany na płaskowyżu Heysel, gdzie miała miejsce wystawa. Obecnie funkcjonuje on jako muzeum. Atomium zostało zaprojektowane przez inżyniera André Waterkeyn we współpracy z architektami André i Jean Polak i stoi na wysokość 102 metrów.

  • Mini-Europa: Mini-Europa to miniaturowy park usytuowany w Bruparck, w niewielkiej odległości od wspomnianego już Atomium, w okolicy Brukseli. Park Mini-Europa zawiera repliki różnych znanych budowli i zabytków z krajów Unii Europejskiej, które są na wystawie w skali 1:25. W przybliżeniu możesz tu zobaczyć 80 miast i ponad 350 budynków o znaczeniu kulturalnym i historycznym. Jest to fantastyczna atrakcja dla całej rodziny!

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Brukseli

  Bruksela, stolica Belgii, jest obecnie jednym z najciekawszych celów podróży w Europie. Ludzie z całego świata odwiedzają to fascynujące miast, aby móc poczuć tę niesamowitą atmosferę historii, sztuki i kultury. Dodatkowo Bruksela jest uwielbiana przez smakoszy ze względu na swoje słynne wafle, czekoladę, frytki oraz piwo. Oprócz wszystkich wartych zobaczenia atrakcji w Brukseli jest też mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia podczas jednodniowej wycieczki z Brukseli.

  Bruges

  Znajdujące się 100 kilometrów na północny zachód od Brukseli i zaledwie 15 kilometrów od Morza Północnego, Bruges, znane też jako "Wenecja Północy", to świetny wybór na wycieczkę jednodniową z Brukseli. Świetna historia, piękna architektura, oraz szansa na rozkoszowanie się przepyszną czekoladą, to tylko niektóre z wielu atrakcji w tym czarującym średniowiecznym miasteczku. Wędruj przez pięknie ułożone uliczki miasta Bruges i podziwiaj jego fascynującą architekturę.

  Ghent

  Znane jako średniowieczny skarb Belgii, Ghent jest także miastem pełnym kultury zdefiniowanej przez muzykę, teatr, film i sztukę wizualną. Ghent znajduje się zaledwie 60 kilometrów od Brukseli i łatwo się do niego dostać tramwajem lub szybciej, jak zdecydujesz się na wynajem samochodów w Brukseli z Auto Europe. Jedna z najlepszych atrakcji, jaka czeka cię w tym czarującym średniowiecznym mieście, to piesza wędrówka, aby w pełni nacieszyć się średniowieczną architekturą oraz poczuć tę niesamowitą żywą atmosferę. Nie przegap także "Adoracji mistycznego baranka" dzieła braci Van Eyck znajdującego się w katedrze Saint-Bavo.

  Amsterdam

  Pomiędzy Brukselą a Amsterdamem znajduje się zaledwie 200 kilometrów odległości, a zatem stolica Holandii to dobry wybór na wycieczkę jednodniową wartą zapamiętania. Nie tylko znajdziesz tutaj niesamowite piękno krajobrazu stworzone przez kanały i wodospady, ale Amsterdam słynie też z bogactwa historycznego, kulturowego i sztuki. Pozwól się zanurzyć w historii, odwiedzając dom Anne Frank, dowiedz się czegoś ciekawego o sztuce w muzeum Rijksmuseum, Van Gogha i Rembrandta, oraz ciesz się z doznania w słynnym Heineken. Odważni podróżnicy mogą wypożyczyć rower i zwiedzać ulice miasta, historyczne zabytki i główne puby w Amsterdamie.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Bruksela, po francusku Bruxelles, a po holendersku Brussel, jest oficjalnie regionem Brukseli i stolicy. Bruksela znajduje się kilkanaście kilometrów od francuskojęzycznego obszaru na południu i holenderskiego obszaru na północy. Pomimo tego, że język francuski jest przeważający, obecnie stolica Belgii jest prawdziwie zróżnicowanym językowo miejscem z wieloma ludźmi przyjeżdżającymi tu w celach zawodowych i do pracy. Bruksela ma 19 gmin, które są odpowiedzialne za własne szkoły, drogi i wdrażanie prawa.

  Pogoda w Brukseli jest podobna do reszty krajów znajdujący się w okolicach Morza Północnego. Temperatury są tu umiarkowane i opady deszczu dość częste. Najlepszym czasem na odwiedzenie Brukseli to wiosna, lato i jesień. Zimy potrafią być tu naprawdę chłodne i szare, jednak Bruksela zawsze prezentuje wspaniałe zimowe jarmarki, które potrafią rozjaśnić nawet najbardziej szare, zimowe dni.

  Jak poruszać się po Brukseli

  Sieć transportu publicznego w Brukseli i Belgii jest bardzo dobrze rozbudowana. Pasażerowie mogą wybierać spośród dogodnych połączeń metrem, koleją, autobusami i tramwajami, które są dla nich łatwo dostępne i operują regularnie, obsługując całe miasto. Bruksela jest też dogodnie połączona z Londynem, Amsterdamem i Paryżem dzięki szybkiej kolei międzymiastowej.

  Odbierając pojazd, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów w Brukseli z punktem odbioru na Południowej stacji Kolejowej Bruksela-Południe zapewnisz sobie niezależność z podróżowania po mieście. Co więcej, możesz też korzystać z parkingu na stacji i odkrywać dalsze obszary podmiejskie jadąc pociągiem. Najwieksza stacja kolejowa w Belgii, Bruksela-Południe to ważny węzeł komunikacyjny łącząc stolicę z innymi celami podróży w Europie. Stacja jest też obsługiwana przez brukselskie metro.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny