Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BRISTOLU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bristolu - bramie wjazdowej do południowo-zachodniej Anglii

  Wypożyczalnia samochodów w Bristolu

  Bristol - pełne życia miasto położone nad brzegiem rzeki Avon, położone niedaleko Bath, ma barwną historię, jako jedno z najstarszych portów na Wyspach Brytyjskich. Położone w głębi lądu przy kanale Bristol, otoczone jest pięknymi wzgórzami charakterystycznymi dla południowo-zachodniej Anglii, a niedaleko znajduje się też Londyn i kolorowe miasta południowej Walii, w tym Newport i Cardiff.

  Bristol jest średniej wielkości miastem z bogatą tożsamością, a także z ogromną energią twórczą, dzięki której rozwinął się tu doskonale prosperujący przemysł technologiczny. Miasto jest znane także jako różnorodne centrum kulinarne, które zapoczątkowało renesans sztuki kulinarnej Anglii, oferujące zarówno w centrum jak i dookoła wiele wykwintnych restauracji oraz innych obiektów gastronomicznych.

  Obecnie w Bristolu istnieje bogata oferta różnorakich atrakcji turystycznych. Jest tu ponad trzydzieści renomowanych galerii sztuki, a także wiele innych atrakcji, spośród których do najważniejszych należą ZOO oraz We The Curious – słynne centrum nauki i sztuki. Jednak większość turystów szukających niezapomnianych wrażeń pierwsze kroki kieruje na żaglowiec parowy SS Great Britain oraz do najsłynniejszego Muzeum M Shed, w którym poza możliwością zobaczenia starej trakcji kolejowej i dźwigów portowych zwiedzający mogą podziwiać twórczość światowej sławy artysty ulicznego -Banksego.

  Wypożyczalnia samochodów w Bristolu daje możliwość podróżowania do najbardziej malowniczych części Anglii zwłaszcza do leżącego na północny-wschód od miasta malowniczego regionu Cotswolds. Można też udać się do czarującego wąwozu Cheddar znajdującego się w odległości 30 km na południowy- zachód. Kolejną propozycją jednodniowej wycieczki może być Stonehenge- jedno z najbardziej kultowych starożytnych miejsc na świecie i Londyn metropolia znana ze swych wspaniałych zabytków i atrakcji.

  Auto Europe jest wiodącym pośrednikiem wynajmu samochodów o ponad 65 letnim doświadczeniu w branży turystycznej i jako taki gwarantuje najniższe stawki za wynajem samochodów oferowane porzez naszych doświadczonych specjalistów. Pod numerem telefonu +48 222 639 537 nasi eksperci czekają na Ciebie i z przyjemnością w ciągu kilku chwil przedstawią Ci najlepszą ofertę.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Bristolu, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Bristolu

  Dzięki współpracy ze wszystkimi największymi światowymi wypożyczalniami samochodów w Auto Europe możemy zaoferować Ci szeroki wybór lokalizacji w Bristolu i okolicach, aby szybko przedostać się do centrum miasta. Do międzynarodowych dostawców, z którymi współpracujemy należą między innymi : Europcar, Hertz, Enterprise, National, Budget, Avis i Sixt, którzy mają swoje stanowiska też na lotnisku.

  Istnieje także możliwość wynajmu samochodu w jedną stronę, gdzie możesz wybrać różne lokalizacje odbioru i zwrotu pojazdu. Aby dokonać właściwego wyboru samochodu skorzystaj z naszego nowoczesnego systemu rezerwacji, który umożliwia szerokie wyszukiwanie najlepszego pojazdu oraz najlepszego miejsca jego odbioru. Po wprowadzeniu dat na interaktywnej mapie znajdziesz wszystkie dostępne lokalizacje na wynajem samochodu w Bristolu.

  Lotnisko w Bristolu

  Lotnisko w Bristolu znajduje się około 13 kilometrów na południowy zachód od centrum Bristolu i oferuje regularne loty do większości europejskich miast, w tym Bordeaux, Rzymu i Monachium, jest też ruchliwą bazą dla linii lotniczych Easyjet i Ryanair. Choć nie ma połączeń kolejowych między miastem a lotniskiem, możesz skorzystać z lokalnych autobusów oferujących połączenia co 10 minut z darmowym Wi-Fi i gniazdkami zasilania dla pasażerów. Na lotnisku dostępnych jest kilka międzynarodowych wypożyczalni samochodów, z biurami znajdującymi się w centrum wypożyczalni samochodów, położonym niedaleko strefy parkowania Silver Zone. Pamiętaj, że autobus wahadłowy do centrum wypożyczalni z lotniska odjeżdża na żądanie przez 7 dni w tygodniu. Proces odbioru pojazdu będzie znacznie szybszy, jeśli będziesz miał przygotowane wszystkie wymagane dokumenty do okazania w biurze, jak prawo jazdy, dowód tożsamości, kartę kredytową itd.

  Lotnisko Bristol (BRS)
  Adres: Bristol BS48 3DY, Wielka Brytania
  Strona internetowa: www.bristolairport.co.uk
  Telefon: +44 871 334 4444


  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Bristolu

  Auto Europe to jedna z najlepszych firm pośredniczących w wynajmie samochodów, oferująca szeroki wybór pojazdów na wynajem w licznych lokalizacjach w ponad 180 różnych miejscach docelowych na całym świecie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z licznymi międzynarodowymi i lokalnymi dostawcami, możemy oferować najlepszą obsługę klienta i najniższe stawki wynajmu na rynku. Podróżni mogą wybierać spośród licznych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów, a niejedna tania wypożyczalnia samochodów w Bristolu, jaka ma też stanowisko na lotnisku, dostarczy Ci odpowiedni pojazd na podróż po mieście i okolicach.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Enterprise

  Jeśli potrzebujesz dalszych informacji na temat lokalizacji lub wypożyczalni dostępnej na stronie Auto Europe, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami od wynajmu samochodów, zarówno telefonicznie, jak i e-mailem.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodów w Bristolu

  Skontaktuj się z nami

  W poniższej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania klientów decydujących się na wynajem samochodu w Bristolu. Czytając dalej, znajdziesz kilka porad dotyczących wynajmu samochodów i procesu rezerwacji, dostarczających informacji między innymi o kartach kredytowych, ubezpieczeniach, opłatach drogowych, ograniczeniach wiekowych dla kierowców i przepisach drogowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz też skontaktować się z naszymi agentami rezerwacyjnymi, dostępnymi telefonicznie pod numerem: +48 222 639 537, którzy z chęcią Ci pomogą z rezerwacją i planowaniem podróży.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Bristolu?

  Tak. Podczas odbioru samochodu w Bristolu, wymagane jest przedstawienie ważnej karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę. Karty debetowe i przedpłacone nie są akceptowane. Lokalny dostawca na karcie zablokuje depozyt za wynajmowany pojazd, a dokładna kwota jest zawsze podana na voucherze. Kiedy zwrócisz pojazd, kwota zostanie odblokowana na twojej karcie, ale tylko wtedy, kiedy pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim był wynajęty.

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu luksusowego, pamiętaj, że niektóre wypożyczalnie wymagają przedstawienia dwóch kart kredytowych od głównego kierowcy. W każdym przypadku akceptowane są wszystkie większe karty kredytowe, jak, Mastercard, Visa, Diners i American Express i muszą być dostępne wystarczające środki na pokrycie depozytu, inaczej dostawca może odmówić Ci wydania samochodu.

  Kiedy decydujesz się na tani wynajem samochodu w Bristolu, możesz znaleźć szczegółowe informacje dotyczące kart kredytowych i depozytu dotyczące konkretnych pojazdów na naszym blogu oraz podczas dokonywania rezerwacji przez naszą wyszukiwarkę, klikając ikonę informacyjną po wybraniu konkretnego samochodu.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Bristolu?

  Wypożyczalnia samochodów w Bristolu dostępna przez Auto Europe, ubezpiecza wszystkie swoje pojazdy zgodnie z podstawowymi wymogami w Wielkiej Brytanii, czyli wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pod ikoną informacyjną przy danym pojeździe możesz zobaczyć, ile dokładnie wynosi przy nim udział własny. Warto też pamiętać, że niektóre części pojazdu (opony, szkło, podwozie itp.) zazwyczaj nie są wliczone w ubezpieczenie. Aby zabezpieczyć cię jeszcze bardziej, Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy.

  Obierając samochód w Bristolu, zapewne otrzymasz ofertę dodatkowego ubezpieczenia. Może to być między innymi Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (PAI), Ubezpieczenie rzeczy osobistych (PEC), Super CDW, Seguro Relax i pomoc drogowa. Wszelkie ubezpieczenia wykupione lokalnie nie podlegają refundacji z Auto Europe, jeśli będziesz się o nią ubiegać. Jeśli wykupisz pełne ubezpieczenie z nami, to lokalnie otrzymasz ofertę zabezpieczenia na to samo, co już wykupiłeś wcześniej na czas swojej podróży. Nie zawahaj się z nami skontaktować, dzwoniąc na +48 222 639 537.

  Wszystkie informacje dotyczące zabezpieczenia możesz znaleźć na naszej stronie Auto Europe pod ikoną informacyjną, by przyeczytać o udziale własnym przy CDW, ubezpieczeniu od kradzieży i ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Co więcej, po zatwierdzeniu rezerwacji, wszystko jest też opisane na voucherze, z informacjami o ubezpieczeniach w sekcji z warunkami najmu. Sprawdź nasze dostępne opcje zabezpieczenia samochodu na czas wyjazdu.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Bristolu?

  W Bristolu można doświadczyć sporego natężenia ruchu, dlatego czasem lepiej jest unikać dróg w centrum miasta rano i w godzinach szczytu (od około 8 do 9:30 i ponownie od 16 do 18:30). Poruszanie się po mieście może być dość skomplikowane z powodu coraz większej ilości dróg jednokierunkowych. Niezależnie od wszystkiego, tani wynajem samochodu w Bristolu jest uważany jest za jeden z najlepszych sposobów, na zwiedzanie całego regionu. Aby ułatwić sobie jazdę, zalecamy również zapoznanie się z naszym poradnikiem zawierającym informacje o jeździe w Wielkiej Brytanii.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Bristolu?

  Jeśli chcesz zaparkować gdzieś w centrum miasta Bristol, pamiętaj, że zawsze brakuje tu miejsc parkingowych, dlatego im wcześniej tu przyjedziesz, tym większa szansa, że uda Ci się coś znaleźć. Możesz znaleźć parking przy Queen Square, a dostępnych opcji jest wiele w całym mieście, z których najpopularniejsze są na Brunswick Square, College Street, Frog Lane, The Grove, Lower Guinea Street, Mardyke Wharf, Maritime Heritage Centre, Portwall Lane, Queen Square, Redcliffe Parade, Temple Gate, Trenchard Street, Wapping Wharf i West End. Jest to dogodna opcja dla tych, co wybierają wypożyczalnie samochodów w Bristolu i chcą zwiedzać miasto pieszo. Parkowanie na ulicach jest bezpłatne oprócz stref z miejscami parkingowymi dla mieszkańców lub kontrolowanych stref parkingowych. Obowiązują ograniczenia parkowania w strefach kontrolowanego parkowania (CPZ) w centrum Bristolu. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na znaki drogowe z przepisami i ograniczeniami. Możesz parkować na ulicy w zatoczkach parkingowych na 1, 2 lub 4 godziny. W każdej lokalizacji znajdziesz inne ceny i zakresy czasowe dotyczące parkowania w zatoczkach. Zwróć uwagę na znaki lub automat do biletów, aby zapoznać się z przepisami.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Bristolu?

  Pomimo tego, że autostrady są tu często bezpłatne, niektóre odcinki w sieci dróg (najczęściej tunele i mosty) podlegają opłacie, także w strefie Bristolu (głównie Batheaston Bridge na autostradzie A4 niedaleko Bath). Otwarty i zarządzany 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu, słynny most Clifton Suspension Bridge zaraz za Bristolem jest i zawsze był mostem z poborem opłat. Zawsze warto się upewnić, aby zawsze mieć przygotowaną gotówkę lub kartę do zapłaty za przejazd podczas podróży po mieście i okolicy, mając wynajęty samochód. Więcej informacji o opłatach drogowych w Wielkiej Brytanii znajdziesz na oficjalnej stronie rządowej z opłatami drogowymi.

   

  Czy obowiązują opłaty za zator, gdy wypożyczam samochód w Bristolu?

  Tak. Strefa czystego powietrza w Bristolu rozpocznie się latem 2022, co oznacza, że będą wymagane opłaty za wjazd do niektórych stref w mieście. W strefie obowiązującej przez 24/7, samochody niezgodne z wymogami będą obciążone opłatą jednokrotnie co 24-godziny podczas pobytu w strefie. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź rządową stronę Clean Air Zones.


  Przewodnik turystyczny w Bristolu

  Bristol jest świetnym miejscem docelowym na wakacje dla tych, co chcą zwiedzić południowo-zachodnią część Anglii, uważaną za jeden z najbardziej interesujących i krajobrazowych regionów w kraju. Miasto samo w sobie ma tradycje głęboko zakorzenione w marynarce i morzu, a wiele atrakcji turystycznych odzwierciedla jego żeglarską przeszłość. Wspaniałe życie nocne i modne restauracje podniosły poziom Bristolu w rankingu najmodniejszych i myślących przyszłościowo miast w Wielkiej Brytanii.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bristolu

  Do wielu ciekawych miejsc można się dostać z centrum miasta, kiedy odbierzesz pojazd, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Bristolu. Wybierając się na krótką przejażdżkę do Walii, możesz z łatwością też dostać się do Cardiff, Swansea, a nawet na walijskie wyżyny, aby doświadczyć pięknych zielonych terenów wiejskich. Możesz też udać się na południe do Devon lub Kornwalii. Autostradą dostaniesz się też do pobliskiego Bath z Reading, by przedostać się nawet do Londynu. Podczas jednodniowej wycieczki z Bristolu możesz odwiedzić wiele wspaniałych miejsc dlatego zalecamy wybranie się do wszystkich możliwych lokalizacji, jakie Cię interesują podczas pobytu w tym regionie.

  Podróżni, którzy chcą udać się dalej niż obrzeża miasta, mogą udać się do innego miasta korzystając z opcji wynajmu samochodu w jedną stronę, zapewniając sobie więcej swobody i elastyczności na drodze. Możesz też zaoszczędzić nieco na dodatkowym kierowcy, korzystając z naszych regularnych promocji z ofertą dodatkowego kierowcy gratis i dzielić się obowiązkiem jazdy w Bristolu i nie tylko, podczas podróży z rodziną lub przyjaciółmi.

  Cardiff, Walia

  Wybierając się na krótką przejażdżkę samochodem, możesz przekroczyć granicę z Walią i udać się na zwiedzanie wspaniałej stolicy regionu - Cardiff. Z odnowioną linią brzegową z mnóstwem restauracji, barów, klubów i kawiarni, Cardiff jest pięknym i interesującym miastem do odwiedzenia. Nie zapomnij też udać się do fantastycznego zamku w samym centrum miasta.

  Weston-super-Mare

  To relaksujące miasteczko nadmorskie, może nie być pierwsze na twojej liście miejsc do odwiedzenia, jednak zdecydowanie warte jest odwiedzenia. Z długimi piaszczystymi plażami idealnymi na spacery i mnóstwem wspaniałych nadmorskich atrakcji, ty i cała twoja rodzina, czy przyjaciele, będziecie mogli wybierać spośród szerokiej oferty rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Będziesz mógł się nawet wybrać na przejażdżkę osłem po plaży.

  Bath

  To średniowieczne miasto znane jest z licznych kąpielisk i spa. Miasteczko to pochodzi jeszcze z czasów panowania Imperium Rzymskiego, a w większości układ i architektura skupiają się wokół naturalnych gorących źródeł. Możesz tu podziwiać wspaniałe gregoriańskie budynki, w tym Bath Abbey powstałe z naturalnego, lokalnie pozyskiwanego kamienia w kolorze miodu, tworząc nietypowy, klasyczny wygląd. Niedaleko opactwa znajdziesz też kilka oryginalnych posągów, a nawet świątynię.

  Cheddar Gorge

  Trzydzieści kilometrów na południowy zachód od Bristolu znajduje się Cheddar Gorge, jedna z największych atrakcji turystycznych w hrabstwie Somerset i jedna z największych tego typu atrakcji w kraju. Okoliczne klify wysokie są na 140 metrów, a możesz też podziwiać liczne imponujące jaskinie u podnóży tych klifów. Co ciekawe, znajdują się tu też prehistoryczne pozostałości po pierwszych osadnikach w Wielkiej Brytanii.

  Co robić w Bristolu

  Z bogatym dziedzictwem morskim Bristol znajduje się nad rzeką Avon. Wiele oryginalnych magazynów przemienionych zostało na stylowe kawiarnie, restauracje, bary i kluby. W tym pełnym życia mieście jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, od ikonowych atrakcji po wspaniałe parki do urządzania rodzinnych pikników, Bristol nie przestaje zachwycać podróżnych na każdym kroku. Oprócz poniższych rekomendowanych atrakcji, zalecamy też wybranie się na przejażdżkę łodzią po rzece Avon, aby zobaczyć miasto z innej perspektywy. Możesz też zdecydować się na lot balonem, by podziwiać okolicę z lotu ptaka.

  • Brunel’s SS Great Britain: Zwiedzaj pierwszy na świecie liniowiec oceaniczny z napędem parowym, zaprojektowany przez słynnego inżyniera Brunela w 1845. Pierwsza przeprawa statku odbyła się Bristolu do Nowego Jorku, a od 1845 do 1854 był to najdłuższy statek pasażerski na świecie. Obecnie SS Great Britain jest muzeum i ukazuje długą i ciekawą historię, ciesząc się milionami odwiedzających każdego roku.

  • Bristol Museum & Art Gallery: Będąc w Bristolu, dowiedz się nieco więcej o tym wspaniałym mieście i jednych z najlepszych atrakcji w południowo-zachodniej części Anglii. Wizyta w Bristol Museum and Art Gallery nie tylko dostarcza ciekawych informacji o historii miasta, wschodniej sztuce i geologii, ale też oferuje darmowy wstęp. Te zabytkowe budynki z drugiej listy są piękne same w sobie

  • Clifton Suspension Bridge: Rozciągający się nad rzeką Avon, most ten powstał w 1831 i jest prawdziwym cudem inżynierii swego czasu. Jeśli kochasz architekturę i wszystko, co wiktoriańskie, to wizyta na tym zawieszonym moście powinna się znaleźć na twojej liście rzeczy do zrobienia. W centrum turystycznym możesz też wykupić wycieczkę na most.

  • Bristol Zoo: Założone w roku 1835 przez Henrego Riley, Bristol Zoo oferuje świetny dzień dla całej rodziny. W zoo dostępnych jest kilka dużych wystaw, od gadów z Brazylii po popularne strefy z nietoperzami. W zoo możesz też udać się na platformę, by podziwiać niektóre wybiegi z lotu ptaka.

  • Bristol Aquarium: Jeśli uwielbiasz morskie stworzenia i głębię oceanu, udaj się do Bristol Aquarium z całą rodziną i spędź wspaniały dzień wśród pięknych kolorowych ryb, żółwi i nie tylko. Od tropikalnych ryb po dom botaniczny, znany jako miejska dżungla (Urban Jungle) – z pewnością miło Ci tu minie dzień.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Bristolu