Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W LUTON

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Luton z Auto Europe

  Popularna brama do Zjednoczonego Królestwa, Luton jest ważnym turystycznym miejscem w Brytanii, ze względu na liczne tanie loty do i z kraju. Położony zaledwie 46 kilometrów od stolicy, Londynu, jego lotnisko obsługuje wiele lotów każdego dnia z Europy oraz międzynarodowych punktów docelowych. Dzięki dogodnym połączeniom z Londynem (do miasta można dotrzeć w niecałą godzinę), Wielu podróżników wybiera lotnisko w Luton jako punkt startowy na wyjazd do stolicy Brytanii, a z Auto Europe (i naszym licznym partnerstwom z różnymi dostawcami) masz możliwość odbioru pojazdu na lotnisku lub w centrum miasta. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Luton, dostępna przez naszą stronę, oferuje korzystne stawki wynajmu, abyś mógł wybrać się na zwiedzanie wszystkiego co Bedfordshire ma do zaoferowania.

  Pomimo tego, że Luton jest świetnym punktem startowym dla wielu podróżników, miasto samo w sobie oferuje wiele więcej niż tylko bazę przylotów i odlotów. Znajdziesz tutaj liczne muzea, zamki, posiadłości wiejskie i historyczne kościoły do odkrycia, a oprócz tego wspaniałe tereny wiejskie idealne do zwiedzania samochodem. Wycieczka do Leighton Buzzard Railway (Lekka kolej zbudowana w Brytanii do celów przemysłowych) i wizyta w Woburn Safari Park są równie mocno polecane dla rodzin i nie tylko.

  Z ponad 65-letnim doświadczeniem jako międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów, Auto Europe nie tylko zapewnia najniższe stawki wynajmu dostępne na rynku, ale też korzyści z dostępu do ogromnej floty pojazdów na wynajem na całym świecie. Dążymy do tego, aby zawsze oferować naszym klientom świetne ceny i najlepsze usługi, dlatego możesz się z nami skontaktować telefonicznie lub wysyłając e-mail, a nasz wielokrotnie nagradzany zespół obsługi klienta pomoże Ci rozwiać wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania związane z wynajmem.

  Jaki jest ruch drogowy w Luton?

  Ulice w Luton są dobrze utrzymane i dobrze oznakowane. W godzinach szczytu możesz się spodziewać wzmożonego ruchu drogowego w okolicach lotniska i centrum miasta, dlatego upewnij się, że masz odpowiednio dużo czasu na przedostanie się na lotnisko jeśli lot do złapania. Roboty drogowe też mogą spowolnić ruch na drogach, jednak zazwyczaj prace te kończone są dość szybko, aby zminimalizować powodowanych niedogodności. W centrum miasta i wzdłuż trasy Airport Way tak zwane ograniczenia Red Route zostały wdrożone, aby usprawnić przepływ ruchu drogowego. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź poniższą sekcję z poradami parkingowymi w Luton. Dla podróżników niezaznajomionych z przepisami drogowymi w Wielkiej Brytanii polecamy odwiedzenie naszej strony z poradnikiem z informacjami o ruchu drogowym w Wielkiej Brytanii.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Luton?

  Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na ulicy w Luton może być czasem problematyczne. Nielegalne i często bezmyślne parkowanie na głównych drogach w Luton, zmusiło władze miasta do wprowadzenia nowego systemu ograniczeń, tak zwanego Red Route, aby rozwiązać problem z zastojem na drogach. Obecnie w mieście znajdują się dwie strefy, gdzie funkcjonuje nowy system z podwójną czerwoną i pojedynczą czerwoną linią oznaczającą strefę zakazującą postoju, znajdują się w centrum miasta (w okolicy New Bedford Road, Telford Way, Dunstable Road i Wellington Street areas) oraz przy lotnisku.

  Polecamy zdecydować się na jeden z płatnych i strzeżonych parkingów na zaparkowanie wypożyczonego samochodu, jednak należy zwrócić uwagę, że parkowanie na nich jest ograniczone. W centrum handlowym the Mall, parkowanie jest dostępne na trzech różnych parkingach z przystępnymi stawkami na cały dzień.

  Lotnisko w Luton

  Dawniej znane jako Międzynarodowe Lotnisko w Luton, lotnisko to znajduje się około 2.5 kilometry od centrum miasta Luton. Port ten jest popularną opcją wśród podróżnych udających się do lub wracających z Londynu, ponieważ oferuje tanie loty od tanich linii lotniczych i ma dobre połączenia drogami i transportem publicznym z Londynem. Lotnisko w Luton obsługuje około 18 milionów pasażerów rocznie i oferuje regularne czarterowe połączenia do miejsc docelowych w całej Europie. Stanowiska wypożyczalni samochodów można znaleźć w Centrum Wypożyczalni Samochodów (Car Hire Centre) znajdującym się poza lotniskiem i dostępnym dzięki połączeniom darmowym autobusem wahadłowym odjeżdżającym z zatoki Bay C sprzed głównego terminala.

  Port lotniczy Luton (LTN)
  Międzynarodowy port lotniczy położony 50 km na północ od Londynu.
  Adres: Airport Way, Luton, Bedfordshire LU2 9LY, Wielka Brytania
  Strona internetowa: www.london-luton.co.uk
  Telefon: +44 1582 405100

  Co robić w Luton

  Luton jest dużym miastem i przez wiele lat znane było głównie z produkcji kapeluszy i ogromnej fabryki Vauxhall Motors, która została zburzona w 2002 roku. Często miasto postrzegane jest jako punkt startowy lub końcowy podróży, jednak to czarujące miasto samo w sobie ma dużo do zaoferowania, pełne jest historii z naturalnym otoczeniem jak z pocztówki z licznymi miejscami wartymi odwiedzenia, jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu w Luton.

  • Stockwood Park i Discovery Centre: Discovery Centre mieści w sobie ogromną kolekcję przedmiotów związanych z lokalną historią, archeologią, geologią i regionalnymi rękodziełami. Znajduje się tu też największa kolekcja bryczek w całej Europie, a jako specjalny bonus możesz przechadzać się po wspaniałym parku i spędzić nieco czasu na zrelaksowanie się na łonie natury. W tym 100-hektarowym parku znajdują się boiska sportowe, obiekty lekkoatletyczne i pola golfowe. Discovery Park znajduje się w samym sercu całego kompleksu i mieści w sobie cały asortyment galerii i wystaw związanych z historią i kulturą Luton ostatnich kilku stuleci. W Discovery Hall możesz odkrywać wystawę Spring and Wheel, ale nie zapomnij odwiedzić też Wiktoriańskich Szklarni i Discovery Galleries z romańskimi, anglosaskimi i średniowiecznymi artefaktami.

  • Wardown Park i Muzeum: Znajdujący się na brzegach rzeki Lea, Park Wardown jest wspaniałym zalesionym terenem idealnym na zrelaksowanie się lub wybranie na długi spacer. Znajdziesz tu kolorowe klomby z kwiatami, plac zabaw dla dzieci i piękne jezioro, nad którym możesz wynająć łódkę, obserwować zwierzęta, jak kaczki, łabędzie i gęsi. Znajduje się tu również stary most wiszący, zbudowany w 1908 roku. Muzeum znajduje się w parku i mieści w sobie imponującą kolekcję artefaktów i innych przedmiotów oferujących wgląd w bogatą historię i kulturę Luton.

  • Zoo Whipsnade: To największe w Wielkiej Brytanii zoo należy do London Zoological Society, organizacji non-profit udzielającej się w ochronę zwierząt na całym świecie. Z ponad dwunastoma różnymi strefami, z osobnym pomieszczeniem dla motyli, w tym zoo mieści się kilka różnych gatunków zwierząt, w tym afrykańskie lwy, afrykańskie psy polowcze, gepardy, lwy morskie, indiańskie nosorożce i wiele gatunków różnych ptaków. Jeśli chcesz zostawić dzieci pod borą opieką na dzień, populary kurs jednodniowy Zoo Explorers przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat oferuje gry edukacyjne, zabawne zajęcia i szansę na naukę o obowiązkach opiekuna zwierząt w zoo.

  • Barton Hills National Nature Reserve: Znajdujący się na Chiltern Hills, rezerwat ten mieści w sobie liczne egzotyczne gatunki roślin i dzikich kwiatów. Zobaczyć można też kilka motyli, tworząc wspaniałą, piękną i kolorową scenerię. U podnóża doliny znajduje się wartki strumień z czystym zbiornikiem kredy. W miesiącach letnich, wypuszczane są na wzgórza kucyki Dartmoor.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Luton

  Świetny sposób na wykorzystanie możliwości, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów w Luton, jest wybranie się na całodniową wycieczkę do dalej położonych miejsc. Wiemy, że nie łatwo jest się zdecydować na cokolwiek, kiedy dostępnych jest tyle fantastycznych opcji, dlatego zebraliśmy kilka ciekawych opcji na zwiedzanie okolicznych miejsc położonych niedaleko Luton.

  Cambridge

  Udając się z Luton trasą A505 po około 60 kilometrach znajdziesz się w miasteczku uniwersyteckim Cambridge. Wybierz się na wycieczkę po wspaniałych terenach uniwersytetu i podziwiaj 12-wieczne budynki z cegły w stylu Hogwartu. Znajdziesz tu wiele interesujących muzeów do odwiedzenia, jak Muzeum Fitzwilliamz imponującą kolekcję antycznej i nowoczesnej sztuki,a także wspaniały miejski ogród botaniczny.

  Oxford

  W zaledwie godzinę i pół znajdziesz się w jednym z najbardziej romantycznych miast w całej Anglii. Oxford nie tylko mieści w sobie słynny na świecie uniwersytet i szkoły wyższe z iglicami i wieżami jak z bajki. Miasto oferuje też wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Odwiedź muzeum Pitt Rivers, gdzie znajduje się imponująca kolekcja archeologicznych i antropologicznych artefaktów z Uniwersytetu w Oxfordzie, między innymi zachowane w całości szczątki dodo. Możesz też wybrać się na wycieczkę barką lub spacer wzdłuż kanałów przed zrelaksowaniem się w jednej z kawiarni, lub restauracji Jericho. Nie przegap też wspaniałego Ogrodu Botanicznego i Kościoła Chrystusa, gdzie kręcone były sceny z Harry'ego Pottera i Powrotu do Brideshead.

  Bletchley

  Park Bletchley niegdyś ściśle tajna placówka łamania kodów, znajduje się w mieście Bletchley, oferującym idealną mieszankę ekscytującej historii łamania kodów podczas Drugiej Wojny Światowej i nowoczesnej technologii informacyjnej z licznymi tradycyjnymi pubami i pięknymi widokami typowych angielskich terenów wiejskich. Wizyta w dawniej przepełnionej tajną inteligencją posiadłości Wiktoriańskiej w parku Bletchley jest obowiązkowa, razem z wycieczką do lokalnego rezerwatu przyrody Blue Lagoon. Jeśli planujesz odwiedziny w czerwcu, upewnij się, że nie przegapisz karnawału Midsummer Madness.

  Jak poruszać się po Luton

  Dzięki dobrze zorganizowanej sieci transportu publicznego, wszystkie części Luton są doskonale ze sobą połączone. Wybierz bilet całodniowy jeśli chcesz korzystać kilka razy z autobusów w ciągu dnia. Pociągi również są popularnym sposobem na poruszanie się po mieście; możesz wygodnie dostać się do Londynu pociągiem z trasą trwającą około 30 minut. Z lotniska odjeżdżają regularne autobusy i pociągi do Luton, Londynu, Cambridge, Birmingham i innych miast w Wielkiej Brytanii.

  Kolej

  Trzy stacje kolejowe obsługują różne części Luton, a dodatkowo istnieją połączenia kolejowe z innymi miejscami docelowymi w kraju, jak Leeds, Sheffield i miastami położonymi dalej na północy. Oferowanych jest też kilka bezpośrednich połączeń do Gatwick i Brighton na południu kraju.

  Autobusy

  W Luton obecnie funkcjonuje kilka różnych przewoźników autobusowych. Ponieważ w mieście znajdują się osobne pasy ald autobusów, jest to świetny sposób na uniknięcie korków, przy okazji dbając o środowisko. Możesz zakupić bilety na PlusBus razem z biletami kolejowymi na nielimitowane przejazdy autobusami po mieście. Bilet całodniowy jest też dobrą opcją na zwiedzanie miasta autobusami bez konieczności korzystania z pociągu.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny