Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W HOLANDII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Holandii z Auto Europe

  Kiedy zarezerwujesz u nas wynajem samochodu w Holandii, będziesz mógł wybrać spośród 35 różnych miast dla swojej lokalizacji odbioru. Należą do nich duże miasta, takie jak Amsterdam, Eindhoven i Haga, a także lotnisko Amsterdam Schiphol. Auto Europe dokłada wszelkich starań, aby znaleźć ci wypożyczalnię samochodów, która najlepiej pasuje do twoich planów podróży i pozwoli Ci odkryć każdy zakątek tego cudownego kraju!

  Wypożyczalnia samochodów w Holandii umożliwi ci swobodne wędrowanie po pięknej okolicy i malowniczych miasteczkach tego kraju, słynących z chodaków, wiatraków i mistrzowskich malarzy. Niderlandy często określa się również mianem Holandii, chociaż oficjalnie odnosi się to tylko do dwóch prowincji w Holandii, Północnej i Południowej Holandii, które razem tworzą „Holandię”. Kraj stał się znany jako Holandia ze względu na potęgę gospodarczą tych prowincji w XVII wieku. W tym regionie znajduje się wiele dużych miast, takich jak Amsterdam, Rotterdam i Haga. Nazywanie Niderlandów „Holandią” jest zatem technicznie niepoprawne, aczkolwiek nazwa ta jest najczęściej używana i na tyle popularna, żeby posługiwać się właśnie nią. Dowiedz się więcej przeglądając opinie o wypożyczalni samochodów w Holandii klientów Auto Europe i przygotuj się do wyjazdu.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Holandii?

  • Samochody w Holandii muszą jechać po prawej stronie drogi.

  • Posiadanie detektorów radaru w samochodzie jest nielegalne.

  • Gdy nie ma oznak wskazujących inaczej, samochody z prawej mają pierwszeństwo na przejazdach.

  • Kolarstwo jest bardzo popularne w Holandii, najsłynniejsze w Amsterdamie. Pamiętaj, aby uważać na oznaczone ścieżki rowerowe i pamiętać, że skręcając przed ścieżką rowerową, musisz dać pierwszeństwo rowerzystom.

  • Ulice w holenderskich miastach bywają wąskie i mają wiele zmian prędkości. Uważaj na kijki do parkowania, które nie są bardzo wysokie i mogą być trudne do odróżnienia od drogi.

  • Jadąc autostradą, pamiętaj, że nie możesz przejechać po prawej stronie. Możesz zjechać na prawo tylko wtedy, gdy ruch jest bardzo zatłoczony.

  Nasza strona z informacjami o prowadzeniu pojazdu w Holandii zawiera dodatkowe informacje, które mogą okazać się przydatne podczas podróży.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Stacje benzynowe można łatwo znaleźć w dużych miastach i wzdłuż głównych autostrad. Wiele stacji jest teraz otwartych 24 godziny. Benzyna jest zwykle tańsza na bezobsługowych stacjach, gdzie można płacić tylko za benzynę przy użyciu karty debetowej lub kredytowej.

  Większość wypożyczalni samochodów w Holandii stosuje politykę paliwową pełny do pełnego, dzięki czemu dostajesz samochód z pełnym bakiem i oddajesz go z taką samą ilością paliwa. Czasem możliwe jest także wybranie opcji pełny do pustego, zatem oddajesz wypożyczony pojazd z jak najmniejszą ilością paliwa w baku. Pamiętaj jednak, że mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za tankowanie, a koszty za niewykorzystane paliwo nie są zwracane. Aby dowiedzieć się więcej o zasadach tankowania i polityce paliwowej odwiedź nasz poradnik tutaj.

  Co robić w Holandii

  Holandia może nie jest największym krajem w Europie, ale wciąż ma wiele do zaoferowania. Amsterdam i Rotterdam to główne atrakcje, ale są tu także piękne krajobrazy, kraj zachwyci Cię różnorodnymi wrażeniami, nawet jeśli wycieczki po mieście nie są tym, czego szukasz. Wynajmij samochód w Holandii i zaplanuj wizytę:

  • Amsterdam: Amsterdam, jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie Zachodniej, przyciąga miliony turystów swoim uroczym wyglądem, kanałami i dziwacznymi muzeami. Jeśli jest ładna pogoda, warto wypożyczyć rower i rozpocząć zwiedzanie! Możesz także zwiedzić Amsterdam pieszo i najpierw zobaczyć słynne stare kanały z holenderskiego Złotego Wieku, pokryte pięknymi kolorowymi domami. Pamiętaj, aby nie przegapić pływającego targu kwiatowego. Wybierz się na rejs po kanałach w słoneczny dzień, zejdź Damrakiem i podziwiaj Pałac Królewski. Jeśli jest wystarczająco dużo czasu, odwiedź jedno z muzeów i podziwiaj arcydzieła Van Gogha, Rembrandta i Vermeera.

  • Rotterdam: Drugie co do wielkości miasto w Holandii, Rotterdam słynie z nowoczesnej architektury i dobrze wyważonej mieszanki starego i współczesnego. Rotterdam jest domem dla Cube Houses, architektonicznego cudu z intrygującymi domami pod różnymi kątami. Tylko jedno spojrzenie na nie sprawi, że poczujesz zawroty głowy! Domki z kostki sprawiają wrażenie, że ludzie chodzą po suficie wbrew grawitacji. Zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem, aby zobaczyć większość tego fantastycznego holenderskiego miasta.

  • Zaanse Schans: Zaanse Schans zdecydowanie powinien być na twojej holenderskiej trasie. Po odrodzeniu w XVIII i XIX wieku cały ten obszar jest teraz jedną wielką maszyną czasu. Z widokiem na urocze wiatraki Zaanse Schans roi się od starych domów, stodół, młynów i sklepów rzemieślniczych. Odwiedź replikę tradycyjnej fabryki sera i magazyn, w którym możesz zobaczyć, jak powstają słynne chodaki. Region Zaanstreek zaprasza do pobytu w jednym z uroczych pensjonatów typu Bed & Breakfast. Spędź dzień lub dwa, rozkoszując się tradycyjną atmosferą i klimatem starej Zaanse Schans!

  • The Garden of Europe: Obraz, który widzimy jako symboliczny dla Niderlandów, to pola z tysiącami tulipanów biegnących tak daleko, jak tylko sięga oko. Ogród Europy ucieleśnia ten typowy obraz przez kilka tygodni na wiosnę - zwykle od końca marca do połowy maja. To prawdziwy spektakl z fascynującym wybuchem kolorów, którego nie można przegapić! Zaplanuj swoją podróż tak, aby pokrywała się z godzinami otwarcia Ogrodu Europy.

  • Efteling: Efteling jest zwykle określany jako świat cudów. Efteling, park rozrywki dla całej rodziny, oferuje wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odkryj nostalgiczny diabelski młyn, przemierzaj bajkowy las lub wybierz się na przejażdżkę po rzece Rapid. Znajdzie się tu coś dla każdego!

  • Wiatraki: Znalezienie takiego miejsca jak Kinderdijk jest praktycznie niemożliwe na całym świecie. Specjalny system skomplikowanych pomp i wiatraków wykorzystuje wiatr i suszy glebę, walcząc z naturalną mocą otaczającej wody. Niezwykły wysiłek związany z osuszaniem ziemi został doceniony przez UNESCO, które włączyło Kinderdijk do światowego dziedzictwa. Przyjedź tutaj, aby podziwiać tysiące tradycyjnych wiatraków typowych dla Holandii!

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Holandii

  Aby uzyskać dodatkową odrobinę komfortu, odwiedź naszą stronę, aby jak najlepiej wykorzystać wynajem samochodu w Holandii z Auto Europe. Następujący wybór atrakcji Auto Europe pomoże Ci znaleźć właściwą drogę. Wypożyczając samochód w Holandii, możesz podróżować po całym kraju i odwiedzić niektóre z następujących wspaniałych miejsc:

  Park Narodowy Hoge Veluwe

  Park Narodowy Hoge Veluwe to fantastyczne miejsce na powrót do przyrody w nieskażonej formie. Niezwykle urozmaicony, park jest wspaniałym pokazem wydm, gęstych lasów i wrzosowisk. Wyjdź z miasta i spędzić dzień w tym bukolicznym miejscu z całą rodziną. Niektóre działania w Parku Narodowym Hoge Veluwe obejmują obserwowanie ptaków, jazdę na rowerze i po prostu piesze wędrówki wzdłuż licznych leśnych ścieżek.

  Marken

  Na północny wschód od stolicy Holandii znajduje się malownicza wioska Marken, osobliwa wioska rybacka z dobrze zachowanymi domami na filarach, kanałach i pięknym portem. W pobliżu znajduje się także wioska Edam, znana z produkcji sera, oraz Volendam, o wiele bardziej tętniące życiem i pełne turystów.

  Niemcy

  Niemcy Zachodnie nadają się na wycieczkę samochodową z Holandii. Przeglądaj Nadrenii Północnej-Westfalii i doświadczyć jej historycznego charakteru w miastach Aachen i Bielefeld lub Kolonii. Odwiedź starożytne zamki i wybierz się na przejażdżkę szlakiem NaturGenuss, pośród sielankowej przyrody, idealnej na odpoczynek.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Holandii?

  Możesz prowadzić samochód w Holandii w wieku 18 lat, ale większość firm wynajmujących samochody nalega, aby mieć co najmniej 21 lat, aby odebrać samochód w Holandii, chociaż różni się to od dostawcy do dostawcy. Jeśli masz mniej niż 25 lat, zwykle obowiązuje dodatkowa opłata.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Holandii?

  Istnieją dwa tunele, w których należy uiszczać opłaty drogowe: Kiltunnel i Westerscheldetunnel. Opłatę należy również uiścić za przejazd „Tolbrug” (most poboru opłat) znajdujący się w Nieuwerbrug w prowincji Holandia Południowa.

  Krótko o historii

  W przeszłości w Holandii zamieszkiwały plemiona germańskie, geografia odgrywała znaczącą rolę w rozwoju kraju. Obszar wyróżniający się mokradłami, wrzosowiskami, rzekami i jeziorami, starożytna Holandia była dość trudna do najechania, co przyczyniło się do jej niezależności i bezpieczeństwa od najeźdźców aż do pierwszego wieku p.n.e., kiedy rzymscy żołnierze podbili południową część kraju. W ramach potężnego Cesarstwa Rzymskiego obszar cieszył się dobrobytem przez kilka stuleci. Jednak w wyniku wewnętrznych problemów i osłabienia Rzymu Frankowie i inne plemiona germańskie podbili tę ziemię i przynieśli chrześcijaństwo. Frankowie, najsilniejsze barbarzyńskie plemię wśród starych Niemców, włączyli tę ziemię do Imperium Karola Wielkiego ze stolicą Aachen. Średniowiecze było pełne wdzięku w Holandii, rządzonej obecnie przez licznych książąt i hrabiów. Mimo upadku Karola Wielkiego kraj obserwował rozwój gospodarczy w całej epoce. Szlaki handlowe do odległych krajów i innych kontynentów, dobrze rozwinięte rzemiosło i rozwijające się miasta dały początek społeczeństwu o ograniczonej władzy feudalnej i ogólnym poczuciu bezpieczeństwa.

  Potężna monarchia Habsburgów wraz z książętami Burgundii próbowała przejąć władzę nad Holandią i uzyskać zysk poprzez wprowadzenie systemu podatkowego. W XVI wieku kraj ten został przekazany królowi Hiszpanii, katolikowi, którego poglądy religijne nie sprzyjały protestantom holenderskim. Konflikt ostatecznie doprowadził do wojny 80-letniej, okresu nie tylko przemocy, ale także okresu, w którym zaczęła się tworzyć zbiorowa świadomość holenderskiej tożsamości narodowej. Holandia uzyskała niepodległość od Hiszpanii w 1581 r., ale dopiero w 1648 r. Hiszpania ją zaakceptowała.

  Jako potęga morska Holandia była szczególnie silna w handlu zagranicznym i eksploracji morskich szlaków handlowych. Amsterdam stał się jednym z najważniejszych centrów władzy finansowej w Europie, a Holandia jest wiodącą potęgą morską. Niemniej jednak Republika Holenderska była niewielka w porównaniu do wschodzących państw Austrii, Prus, Francji i Rosji. Ponadto zmniejszono bardzo potrzebne dostawy zbóż z Polski, a czas dobrobytu narodowego dobiegł końca. Po upadku Napoleona Królestwo Niderlandów obejmowało części współczesnej Belgii i Luksemburga, które oddzieliły się od królestwa pod koniec XIX wieku. Holandia była wówczas krajem liberalnym o nowoczesnych poglądach. Pozostał neutralny podczas pierwszej wojny światowej. Jednak podczas II wojny światowej kraj był okupowany przez Niemcy, ale opierał się terroryzmowi i licznym próbom nazistowskim włączenia kraju do III Rzeszy.

  Po drugiej wojnie światowej Holandia poświęciła trochę czasu na odbudowę i odbudowę. Jej wzrost gospodarczy był stały i ciągły, dzięki czemu kraj ten jest obecnie jednym z najbogatszych krajów europejskich.

  Jaka jest waluta w Holandii?

  Holandia używa euro, ponieważ jest częścią strefy euro. Jednak wiele sklepów może nie akceptować większych banknotów euro, 100 EUR, 200 EUR i 500 EUR, ponieważ zgłoszono obawy dotyczące podrabianych pieniędzy i innych przestępstw. Ceny są zwykle zaokrąglane do najbliższych pięciu centów, ponieważ zmiany nie są podawane w monetach o nominałach jednego i dwóch centów. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane, ale aby płacić kartą, konieczne będzie posiadanie kodu PIN. Bankomaty są rozmieszczone w całym kraju. Pamiętaj, aby poinformować swojego dostawcę karty, jeśli zamierzasz korzystać z banku lub karty kredytowej za granicą.

  Jaka jest strefa czasowa w Holandii?

  Tak samo, jak w Polsce, czas w Holandii to Greewich Mean Time + jedna godzina. Od końca marca do końca października obserwuje się czas letni.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po holendersku?

  Istnieją dwa języki urzędowe w Holandii, holenderski i fryzyjski. Fryzyjski jest jednak mniej lub bardziej używany tylko w prowincji Fryzja. Angielski jest również bardzo powszechnie używany. Aby odświeżyć swój holenderski przed podróżą, niektóre kluczowe frazy są wymienione poniżej.

  Cześć - Hallo
  Dzień dobry - Goedemorgen
  Do widzenia - Tot ziens
  Gdzie jest najbliższy komisariat policji? - Waar is het dichtstbijzijnde politiebureau?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Waar is het dichtstbijzijnde ziekenhuis?
  Ulica jednokierunkowa - Eenrichtingsstraat
  Autostrada - Snelweg
  Zakaz parkowania - Verboden te parkeren
  Prace drogowe - Wegwerkzaamheden
  Dziękuję - Dank je wel

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Holandii?

  Napięcie w Holandii wynosi 230 V przy częstotliwości 50 Hz. Urządzenia z Polski nie będą wymagały adaptera do użytku w Holandii, ponieważ lokalne gniazda mają wtyczki C (Europlug) i F (niemiecki „Schuko”), które mają dwa styki.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Holandii?

  Od obywateli Polski nie są wymagane wizy na podróż do Holandii. Ambasada Polska, jeśli potrzebujesz jej usług podczas podróży, nie znajduje się w Amsterdamie, ale w Hadze. Dane kontaktowe wymieniono poniżej.

  Ambasada RP w Hadze
  25, Alexanderstraat,
  2514 JM Den Haag
  Email: haga.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telefon: +31 70 701 1037

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingowy w Holandii?

  Zabierz ze sobą całą rodzinę w podróż i swobodnie zwiedzaj ten wspaniały kraj, rezerwując kampera w Holandii. W ten sposób nie musisz iść na kompromis między wizytą w mieście lub na plaży, ale robisz jedno i drugie we własnym tempie! Stawki Auto Europe są bardzo przystępne, ale nie obniżają jakości samochodów kempingowych do wyboru. Kamper można wygodnie odebrać w Amsterdamie.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne