Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE HOLANDIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Holandia

  Sieć drogowa Holandii jest dobrze rozwinięta. Autostrady międzynarodowe oznakowane są na zielono literą E, autostrady krajowe na czerwono literą A, natomiast pozostałe główne drogi na żółto literą N. Większość dróg szybkiego ruchu jest bardzo dobrze utrzymana i wyposażona w bezpieczne nawierzchnie, co umożliwia pewną jazdę bez względu na warunki pogodowe.

  Warunki i wymogi wynajmu
  W wypożyczalniach samochodów w Holandii dopuszczalny minimalny wiek kierowcy wynosi 21 lat. (Wymagania wiekowe mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą z reguły opłatę młodego kierowcy w chwili odbioru samochodu. Dzieci w wieku do 12 lat i o wzroście do 135 cm powinny być przewożone w dostosowanym foteliku dziecięcym i nie mogą podróżować na przednim siedzeniu samochodu.

  Ograniczenie prędkości
  W Holandii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Holandii obowiązuje ruch prawostronny. Samochód poruszający się po drogach Holandii powinien być wyposażony w trójkąt ostrzegawczy, opony z minimalną głębokością bieżnika 1,6 mm, a także w gaśnicę, zapasowy komplet żarówek i apteczkę.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Holandii otwarte są zwykle całodobowo i znajdują się w pobliżu autostrad i głównych dróg. Większość stacji akceptuje płatności kartą kredytową.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w Holandii jest bezpłatny. Opłaty pobierane są tylko za przejazd tunelami Kil (N217 s Gravendeel - Dordrecht) i Westerschelde (łączący wyspę Zeeland z lądem na trasie Baarland - Terneuzen).

  Parkowanie
  W Holandii miejsca przeznaczone na parkowanie są specjalnie oznakowane. Parkingi są zwykle płatne. Parkingi nie wymagające opłat lub za korzystną cenę znajdują się w pobliżu dworców kolejowych i stacji metra, np. w Amsterdamie, takie miejsca rozpoznasz po oznaczeniu P+R (Park + Ride).

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Holandii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W przypadku podróży poza granicę kraju należy uzyskać potwierdzenie w Auto Europe w chwili dokonywania rezerwacji. Generalnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochdów luksusowych.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Holandii jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Holandii, jeśli taki jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.