Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA STACJI AMSTERDAM

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Amsterdamie

  Amsterdam, jest jedną z większych stolic kultury na świecie. Co więcej, jest wymarzonym miastem dla rowerzystów (każdego rodzaju), miłośników kawy oraz romantyków, którzy marzą o przejażdżce łodzią po kanale otoczonym terakotowymi budynkami. Amsterdam jest dość starym miastem, założonym około tysiąc lat temu w prymitywnej lokalizacji przy ujściu rzeki Amstel. W Amsterdamie swoje miejsce znajdą też miłośnicy sztuki, jako że miasto jest wypełnione światowej sławy muzeami i galeriami sztuki, gdzie można zobaczyć dzieła dawnych mistrzów, z których paru pracowało właśnie w tym mieście. Większość podróżnych, odwiedzających Amsterdam, przylatuje na lotnisko Schiphol znajdujące się niecałe 15 kilometrów na południowy zachód od miasta. Z lotniska prowadzi prosta droga, a szybkie połączenie kolejowe na stację centralną Amsterdam Cetrwa zaledwie 15 minut, a odjazdy odbywają się regularnie przez cały dzień.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Amsterdamie da Ci szybki dostęp do wielu atrakcji i wycieczek jednodniowych po Holandii. Z wynajętym pojazdem możesz z łatwością pojechać na przykład do Parku Narodowego Hoge Veluwe oraz do pięknych miast, takich jak Delft lub Maastricht. Dla żądnych przygód proponujemy też przejażdżkę do Niemiec. Granica holendersko-niemiecka leży około 480 kilometrów na południowy wschód od Amsterdamu. Ciekawą opcją mogłaby być też wycieczka do Belgii, znajdującej się na południe od miasta. Auto Europe oferuje najlepsze usługi od 1954 roku. W Internecie można znaleźć wiele porównywarek cenowych, jednak Auto Europe pomaga znaleźć najtańszą opcję, równocześnie oferując szeroki wybór pojazdów do wyboru, a proces rezerwacji to tylko kilka kliknięć. Zawsze możesz zadzwonić do naszych specjalistów, aby dowiedzieć się więcej o wynajmie samochodów, pod numer +48222639537 i dokonać rezerwacji lub tylko omówić plany wakacyjne. Jesteśmy dostępni, aby pomóc naszym klientom podjąć właściwą decyzję i doradzić na temat jazdy i przepisach w Amsterdamie i innych częściach Holandii. Odwiedź stronę Auto Europe i zobacz opinie o wypożyczalni samochodów w Amsterdamie przed dokonaniem rezerwacji na następny wyjazd.

  Informacje o stacji

  Amsterdam Centraal obsługuje ponad 1,500 pociągów oraz około 200,000 pasażerów każdego dnia. Stacja ta oferuje wiele bezpośrednich połączeń do większych miast w Europie. Między innymi, możesz skorzystać z połączenia linią szybkiej kolei Thalys i odwiedzić Paryż, Brukselę lub Kolonię. Stacja centralna ma 15 peronów, z których 11 ma stronę A i stronę B (oprócz peronu 1). Amsterdam Centraal została otwarta w 1980 roku, natomiast obecnie oferuje nawet nowoczesne połączenia metrem (również nazwane Centraal) na trzech liniach - numery 51 (Amsterdam Centraal - Isolatorweg), 53 (Amsterdam Centraal - Gaasperplas) i 54 (Amsterdam Centraal - Gein). Usługi tramwajowe na stacji centralnej w Amsterdamie operują z dwóch stacji tramwajowych w Stationsplein, znajdującego się naprzeciwko głównego wejścia na stację kolejową. Linie tramwajowe 2, 11, 12, 13 i 17 obsługują zachodnią stronę placu (Westzijde, peron B), natomiast pozostałe obsługują wschodnią (Oostzijde, peron A). Amsterdam Centraal ma swój terminal autobusowy przy IJzijde (stona IJ) na stacji, na tym samym poziomie, z którego odjeżdżają pociągi, oraz gdzie znajduje się postój taksówek.

  Stacja Centralna w Amsterdamie (ASD)
  Oficjalna nazwa: Amsterdam Centraal
  Adres: Stationsplein, 1012 AB Amsterdam, Holandia
  Telefon: +31 0900 8011

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Amsterdam

  Większość wypożyczalni na stacji w Amsterdamie, ma swoje stanowiska poza terenem stacji, oprócz Sixt, który jest w pobliżu hali dworca, dogodnie usytuowany dla podróżników przybywających z lotniska i nie tylko. Dostawcy Alamo i Enterprise też mają swoje biura niedaleko stacji, w odległości około 5 - 10 minut spacerem po opuszczeniu stacji. Podróżni szukający stanowiska Sixt powinni opuścić stację kolejową i kierować się w stronę hotelu Hilton DoubleTree Hotel, gdzie biuro Sixt jest zaraz obok Starbucks. Biuro Alamo znajduje się pomiędzy głównym wejściem na stację centralną (od strony miasta) i Centrem Naukowym NEMO. Wystarczy, że będziesz podążać za znakami na drogę Oosterdok. Aby odebrać samochód z Enterprise, musisz przejść za Hilton DoubleTree Hotel na Oosterdoksstraat, a biuro wypożyczalni znajdziesz na końcu drogi.

  Enterprise na stacji centralnej Amsterdam Enterprise na stacji centralnej Amsterdam
  Harry Banninkstraat 129,
  Amsterdam, Holandia 1011 DD
  +31 20 740 0950
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 07:00 - 19:00
  Alamo na stacji centralnej Amsterdam Alamo na stacji centralnej Amsterdam
  Harry Banninkstraat 129,
  Amsterdam, Holandia 1011 DD
  +31 20 740 1950
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 07:00 - 19:00
  Sixt na stacji centralnej Amsterdam Sixt na stacji centralnej Amsterdam
  De Ruijterkade 44b,
  Amsterdam, Holandia 1012 AA
  +31 20 723 0526
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 06:30 - 22:00
  Sob-nd 08:00 - 22:00

  Usługi na stacji

  Na hali dworcowej na stacji centralnej w Amsterdamie znajdziesz liczne sklepy oraz jadalnia, a także supermarket, aptekę, kiosk, restauracje, bary szybkiej obsługi, fast food (razem około 70) i kilka przyjemnych barów i pubów oferujących podróżnikom chwilę relaksu przed długą podróżą. Pasażerowie pierwszej klasy i klasy biznesowej mogą też skorzystać z dodatkowego komfortu w holu NS Hispeed Lounge, gdzie dozwolony jest tylko spokój i cisza, choć znajduje się w środku jednej z najruchliwszych stacji kolejowych w Europie. Przechowalnia bagażu znajduje się we wschodnim skrzydle stacji, a wymiana walut sjest możliwa w biurze GWK. Poniżej terminala autobusowego znajduje się IJhal (hol IJ), gdzie dostępne są różnego rodzaju butiki i sklepy, takie jak Mango, Kiko, Swarovski, Hema, Victoria's Secret itd. Niemal wszystkie tramwaje i autobusy obsługiwane przez lokalną sieć transportu publicznego GVB, zaczyna lub kończy swoje trasy na stacji Amsterdam Centraal. Podobnie rzecz się ma z regionalnymi autobusami oraz liniami metra.

  Jak się dostać na i opuścić stację w Amsterdamie

  Międzynarodowe lotnisko w Amsterdamie znajduje się około 15 kilometrów od stacji centralnej, a przejazd pociągiem jest prawdopodobnie najszybszym sposobem na przedostanie się do stolicy Holandii z portu. Ta niewielka odległość oznacza, że przejazd samochodem zajmie Ci najwyżej 15-25 minut, aby dostać się z lotniska do miasta lub odwrotnie. Pomiędzy Schiphol a Amsterdam Centraal kursują bezpośrednie pociągi co 10-15 minutes od rana do nocy. Na stacji centralnej nie znajdują się jednak tylko pociągi, ale też autobusy, tramwaje oraz metro i przewozy promem. Inne stacje na obrzeżach miasta to: Sloterdijk, Lelylaan, Zuid, RAI, Muiderpoort, Bijlmer ArenA, Science Park, Holendrecht i Duivendrecht. Jadąc samochodem, możesz z łatwością dostać się na stację z lotniska, podążając autostradą A4 w kierunku zachodnim od Centrum/Zaandam. Równie łatwe jest dostanie się na lotnisko Hague w Rotterdamie, jeśli wybierasz wynajem samochodu na stacji w Amsterdamie, jadąc autostradą A4. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą stronę z zasadami ruchu drogowego w Holandii, dotyczącymi ograniczeń wiekowych, zachowania odległości na drodze, opłat drgowych i więcej.

  Porady parkingowe

  Amsterdam w porównaniu do niektórych europejskich metropolii jest małe, jednak bardzo żywe. Miasto przyciąga do siebie ponad milion kierowców każdego roku. Co za tym idzie, przestrzenie parkingowe są tu ograniczone i zawsze jest na nie zapotrzebowanie zwłaszcza w centrum (historyczna część miasta). Nie należy się jednak obawiać, ponieważ można znaleźć wolne miejsce, tylko należy być cierpliwym i mieć dobrze przemyślany plan podróży. W mieście jest sporo parkingów w rodzaju Park+Ride (P+R) zwłaszcza na obrzeżach, gdzie możesz zostawić swój pojazd i skorzystać z doskonałego systemu transportu publicznego, aby zobaczyć znane atrakcje turystyczne, jak Rijksmuseum, Muzeum Nauki NEMO oraz dom Anne Frank. Parkowanie na ulicach Amsterdamu może być nieco drogie, a płatność odbywa się za pomocą karty kredytowej. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny samochodu w automacie przy parkingu i zapłacić (gotówka nie jest akceptowana). Co więcej, możesz skorzystać z całodobowych chronionych parkingów, znajdujących się przy stacji centralnej, zwłaszcza z P1 Parking Amsterdam Centre (Prins Hendrikkade 20A), Parking Garage Oosterdok (Oosterdokskade 154) oraz Q-Park Nieuwendijk (Nieuwezijds Kolk 18).

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji