Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA BOLONIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Bolonii

  Położona w północnej części miasta, niedaleko obwodnicy, Bologna Centrale to ważna stacja kolejowa i węzeł komunikacyjny, który obsługuje ponad 160,000 pasażerów dziennie (około 60 milionów rocznie), co sprawia, że jest to jedna z największych stacji kolejowych we Włoszech. Codziennie odjeżdża stąd około 800 pociągów, a była to jedna z pierwszych stacji, na których obsługiwane były pociągi kolei Alta Velocità (AV) w 2008. Bolonia sama w sobie jest pełnym życia miastem turystycznym, znanym z doskonałej włoskiej kuchni. Jest to też bardzo stare miasto z długą historią i wyjątkowym charakterem, zwłaszcza w starej dzielnicy, gdzie dwa przyległe place - Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno - ukazują ciekawe budynki, eleganckie butiki, architektoniczne atrakcje i znane wiekowe fontanny. Założona w 1390, Bazylika Św. Petroniusza jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków, ze względu na fantastyczny wystrój.

  Bologna Centrale ma niemal łącznie 30 peronów na różnych poziomach, w tym w nowszej części stacji, zbudowanej specjalnie dla pociągów AV. Stacja obsługuje 800 pociągów dziennie z różnych miast we Włoszech i nie tylko. Stacja oferuje doskonałe połączenia dzięki licznym szybkim pociągom obsługujących miasto, dzięki czemu do Florencji dostaniesz się teraz w 30 minut, do Mediolanu w godzinę, Wenecji w 90 minut i Rzymu tylko w 2 i pół godziny. Z Bologna Centrale możesz też dostać się koleją do Austrii, Niemiec, Francji, a nawet Wielkiej Brytanii.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Bolonii ułatwi Ci zwiedzanie północnej i centralnej części Włoch, pokonując niesamowite odległości, by jeszcze łatwiej odwiedzić wspaniałe starożytne miasta, jak Florencję, Genuę, Mediolan i Wenecję. Bolonia jest też świetnym miejscem startowym do zwiedzania czarującego regionu Emilia-Romagna na północy kraju, z licznymi górami, miejscami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i długim złotym wybrzeżem nad Adriatykiem. Możesz zarezerwować tanio samochód na stacji kolejowej w Bolonii w kilku prostych krokach na stronie Auto Europe dzięki naszej nowoczesnej wyszukiwarce. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy z chęcią pomogą Ci dokonać rezerwację i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z podróżą. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Bolonii oraz o usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Oficjalnie otwarta w 1876, stacja centralna w Bolonii została zaprojektowana przez architekta Gaetano Ratti z Akademii Architektury Clementine. Stacja połączona jest z lotniskiem 5-kilometrową koleją jednoszynową, a znajduje się na Piazza Medaglie d’Oro w północnej części centrum miasta, około 25-minut drogi pieszo z Piazza Maggiore, głównego placu miejskiego. Po licznych rozbudowach i unowocześnieniach, zwłaszcza otwarciu sekcji szybkiej kolei, Stacja Centralna w Bolonii obecnie jest jedną z największych stacji kolejowych w kraju, z parterem i trzema podziemnymi poziomami, z głównym wejściem, bocznym wejściem, i dwoma strefami pobocznych peronów.

  Stacja kolejowa w Bolonii
  Adres: 40121 Bologna, Metropolitan City of Bologna, Włochy
  Telefon :+39 06 44101

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Bolonia

  Mamy szeroką ofertę pojazdów w przystępnych cenach, dla wszystkich, którzy decydują się na wynajem samochodu na stacji kolejowej w Bolonii. Na naszej stronie znajdziesz pojazdy w różnych kategoriach, jak minivany i pojazdy luksusowe na specjalne wycieczki objazdowe po pięknych północnych Włoszech. Główne wypożyczalnie samochodów na stacji w Bolonii znajdziesz na terenie stacji lub bardzo blisko głównego budynku.

  Alamo na stacji centralnej Bolonia Alamo na stacji centralnej Bolonia
  Via Pietramellara 35,
  Bolonia, Włochy 40131

  +39 051 243 995
  Godziny otwarcia:
  Pon-Sob 08:00 - 19:00
  Hertz na stacji centralnej Bolonia Hertz na stacji centralnej Bolonia
  Via Boldrini 4,
  Bolonia, Włochy 40121

  +39 344 1908587
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 19:00
  Sob 08:00 - 13:00

  Usługi na stacji

  Jako jeden z większych węzłów komunikacyjnych obsługujący tysiące pasażerów dziennie, stacja centralna w Bolonii jest jedną z najnowocześniejszych i efektywnych stacji kolejowych we Włoszech, jeśli chodzi o usługi oferowane na miejscu. Dla dodatkowego komfortu podróżnych oczekujących na połączenie dostępna jest całodobowa, nowoczesna poczekalnia, do korzystania przez cały tydzień z obiektami do przewijania dzieci. Na stacji jest też przechowalnia bagażu, otwarta codziennie od 7 rano do 22, a także apteka, biuro informacji turystycznej, dział rzeczy zagubionych usługi bankowe, kilka sklepów, barów, restauracji i kawiarni na terenie stacji.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Bolonii

  Stacja kolejowa w Bolonii jest łatwo dostępna, jeśli jedziesz trasą A1 Autostrada del Sol, która biegnie dookoła miasta (tangenziale) w kierunku północnym i łączy się z Florencją, Mediolanem i Rzymem. Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Bolonii ułatwi Ci przemieszczanie się po mieście, które stosunkowo nie jest tak trudne w nawigowaniu. Centrum miasta jest dość stłoczone i ruch jest większy z powodu ciekawych atrakcji turystycznych, jednak dzięki temu z łatwością będziesz mógł odwiedzić je wszystkie, nawet w większości poruszając się pieszo. Miasto oferuje też bardzo dobry system transportu publicznego, z którego większość oferowana jest przez stację centralną w Bolonii, z licznymi lokalnymi autobusami łączącymi stację z kluczowymi lokalizacjami w mieście, w tym wieloma atrakcjami turystycznymi. Dodatkowe informacje na temat jazdy we Włoszech można znaleźć na naszej stronie z poradami dotyczącymi jazdy.

  Porady parkingowe

  Znalezienie wolnych miejsc parkingowych w Bolonii nie należy do najłatwiejszych, dlatego przygotuj się na długie szukanie tanich opcji parkingowych kiedy odwiedzasz Bolonię. Bądź też przygotowany na ograniczenia związane ze strefą ograniczonego ruchu (ZTL) w centrum miasta, gdzie wjazd jest zabroniony dla wszystkich oprócz mieszkańców, chyba że masz specjalne pozwolenie na wjazd (na przykład jeśli twój hotel znajduje się w środku strefy). Parkowanie na ulicy odpowiednio oznaczone jest kolorami, dlatego jeśli zobaczysz niebieskie linie przy drodze, możesz parkować bez problemu (jeśli oczywiście znajdziesz wolne miejsce), tylko upewnij się, że masz przy sobie wystarczającą ilość drobnych, aby opłacić postój w automacie. Ulice z białymi liniami wskazują na miejsca parkingowe dla mieszkańców, a jeśli tu zaparkujesz, twój pojazd zostanie odholowany, natomiast żółte linie wskazują na miejsca dla autobusów, taksówek i ludzi z ograniczoną sprawnością ruchową.

  Najlepiej jest jednak znaleźć zamknięte parkingi w Bolonii, a wiele dużych garaży znajdziesz w dogodnych lokalizacjach w pobliżu centrum miasta. Niedaleko stacji kolejowej w Bolonii znajduje się Parking Stazione, oferujący zamknięty parking wewnętrzny z nadzorem z miejscem dla 800 pojazdów, natomiast parking Parcheggio VIII Agosto to duży wielopoziomowy parking podziemny w centralnej lokalizacji w mieście.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji