Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA CAGLIARI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Cagliari

  Stacja została po raz pierwszy otwarta w roku 1879, jako terminal dla centralnej sardyńskiej kolei do Oristano, Ozieri i Olbii. W 1893 stacja była połączona z portem, w celach transportu towarów. W późnych latach 80. XX wieku, z powodu z powodu budowy drugiej linii kolejowej między Cagliari a Decimomannu, stacja została wyremontowana i dodany został czwarty peron (aby pomieścić 8 torów). Stacja Cagliari znajduje się w samym środku miasta i funkcjonuje jako zajezdnia zaledwie 200 metrów dalej na północ wzdłuż linii kolejowej. Budynek stacji kolejowej składa się z trzech pięter, a na szczycie znajduje się rzeźba przedstawiająca herb miasta z napisem "FERROVIE DELLO STATO". Stacja, podobnie jak inne w Sardynii, obsługuje pociągi regionalne, oferując połączenia do niemal wszystkich miast na wyspie, za wyjątkiem niektórych, jak Nuoro lub Alghero. Cagliari było dawniej obsługiwane przez dwie stacje, jednak dawna linia z Mandas została skierowana ponownie do Monserrato, a tor został przejęty przez tramwaje systemu lekkiej kolei Cagliari.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej Cagliari ułatwi Ci zwiedzanie całej wspaniałej włoskiej wyspy Sardynii. Cagliari jest świetnym miejscem startowym do zwiedzania dalej położonych miast i okolic, choć w samym mieście też znajdziesz liczne atrakcje i ciekawe rzeczy do zrobienia. Możesz zarezerwować tanio samochód na stacji Cagliari w kilku prostych krokach na stronie Auto Europe dzięki naszej nowoczesnej wyszukiwarce. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, którzy z chęcią pomogą Ci dokonać rezerwację i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z podróżą. Poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Cagliari oraz o usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Cagliari jest główną stacją kolejową we włoskim mieście o tej samej nazwie - Cagliari, które jest stolicą wyspy Sardynia. Stacja należy do firmy Ferrovie dello Stato, zarządzającą narodową siecią włoskich kolei i jest najważniejszą stacją kolejową w całym regionie. Możesz się spotkać z tym, że czasem stacja nieoficjalnie jest nazywana Cagliari Centrale lub Cagliari Piazza Matteotti. Druga nazwa pochodzi z bliskiej lokalizacji stacji względem placu Giacomo Matteotti.

  Stacja kolejowa w Cagliari
  Adres: Via Sassari, 7A, 09123 Cagliari CA, Włochy
  Telefon :+39 06 44101

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Cagliari

  Mamy szeroką ofertę pojazdów w przystępnych cenach, dla wszystkich, którzy decydują się na wynajem samochodu na stacji Cagliari. Współpracujemy z licznymi światowymi i lokalnymi wypożyczalniami samochodów w Cagliari i całych Włoszech, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować szeroką gamę pojazdów w różnych kategoriach, jak minivany na rodzinne wycieczki objazdowe po całej wyspie. Kilka wypożyczalni samochodów na stacji w Cagliari ma swoje stanowiska na terenie stacji, natomiast paru dostawców ma biura blisko głównego budynku.

  Avis na stacji centralnej Cagliari Avis na stacji centralnej Cagliari
  Via Sassari, Snc,
  Cagliari, Włochy 09100

  +393356522114
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:30 - 19:30
  Sob-nd 08:30 - 13:30
  Hertz na stacji centralnej Cagliari Hertz na stacji centralnej Cagliari
  Piazza Giacomo Matteotti, 8,
  Cagliari, Włochy 09123

  +39070651078
  Godziny otwarcia:
  Pon-sob 08:30 - 19:30
  Nd 09:00 - 19:30

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa w Cagliari znajduje się zaraz naprzeciwko stacji autobusowej, przy Via Roma i niedaleko ratusza. Na stacji oferowane są usługi typowe dla sardyńskich stacji, z połączeniami do wielu miast na wyspie, jak Iglesias i Carbonia, jadąc w jednym kierunku, oraz do Olbii i Sassari wybierając przeciwny kierunek. Pociągi są doskonałym sposobem na przedostanie się zarówno w północną, jak i południową część wyspy, aby podróżować między miastami i zwiedzać szybko i wygodnie, zwłaszcza że pociągi kursują znacznie częściej niż autobusy. Na stacji oferowany jest parking, z którego możesz skorzystać przez cały dzień.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Cagliari

  Centrum Cagliari i reszta Sardynii połączone są bezpośrednimi pociągami do głównych miast na wyspie. Z Cagliari codziennie oferowane są połączenia do Olbii, a podróż zajmuje około 3 i pół godziny. Ze stacji Cagliari odjeżdżają pociągi regionalne oraz szybka kolej. Stacja znajduje się przy Via Roma, 33 przed placem Piazza Matteotti. Stacja Cagliari położona jest kilka minut pieszo od centrum miasta, a port znajduje się zaraz za nią. Na placu Piazza Matteotti, niedaleko stacji, możesz udać się na terminal autobusowy, gdzie oferowane są połączenia do różnych lokalizacji na wyspie. Dodatkowe informacje na temat jazdy we Włoszech można znaleźć na naszej stronie z poradami dotyczącymi jazdy.

  Porady parkingowe

  Znalezienie wolnych miejsc parkingowych w Cagliari nie należy do najłatwiejszych, co jest typowe dla większych włoskich miast. Pamiętaj też, że obowiązują tu ograniczenia związane ze strefą ograniczonego ruchu (ZTL) w centrum miasta, gdzie wjazd jest zabroniony dla wszystkich oprócz mieszkańców, chyba że masz specjalne pozwolenie na wjazd (na przykład jeśli twój hotel znajduje się w środku strefy). Wypożyczalnia samochodów na stacji Cagliari może pomóc Ci uzyskać zezwolenie na wjazd tylko do strefy, gdzie znajduje się twój hotel. Na stacji kolejowej dostępny jest parking PARCHEGGIO PP, który jest bezpłatny, a także parking Metropark i E25 Parking, które są czynne całodobowo.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji