Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W PIZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Piza

  Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Pizie, jest to najlepszy sposób na zapewnienie sobie przyjemności z wakacji, gdy tylko wysiądziesz z samolotu, nie tracąc rytmu. Dzięki silnym relacjom Auto Europe z wiodącymi firmami wynajmu samochodów na całym świecie jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom najlepsze usługi po najbardziej konkurencyjnych cenach w ponad 24 000 lokalizacjach w 180 krajach, w tym na lotnisku w Pizie.

  Międzynarodowe lotnisko w Pizie, nazywane również „lotniskiem Galileo Galilei”, jest głównym lotniskiem włoskiego miasta Piza i regionu Toskanii we Włoszech. Będąc 10. na liście włoskich lotnisk, PSA znajduje się zaledwie 1 km od centrum Pizy. Lotnisko łączy włoski półwysep z kilkoma miastami europejskimi i resztą świata. Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Pizie i zarezerwuj tanio samochód na stronie Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko w Pizie ma swój własny automatyczny pociąg zwany Pisa Mover, który prowadzi bezpośrednio z lotniska do głównego dworca w mieście. Lotnisko w Pizie jest węzłem komunikacyjnym Ryanair i głównym lotniskiem regionu Toskanii z wielu powodów. Jednym z nich jest bardzo dobre połączenie z innymi dużymi włoskimi miastami jak Bolonia czy Rzym.

  Międzynarodowe Lotnisko w Pizie (PSA)
  Oficjalna nazwa: Aeroporto Internazionale di Pisa. Znane też jako Lotnisko Galileo Galilei.
  Adres: Piazzale D'Ascanio, 1, 56121 Piza, Włochy
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko obsługuje 17 linii lotniczych, w tym popularne tanie linie lotnicze - takie jak EasyJet i Ryanair - oraz tradycyjne linie lotnicze, takie jak British Airways, Lufthansa, Air France i Air Italia.
  Telefon: +39 050 849 300

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Piza

  Stanowiska wypożyczalni samochodów na lotnisku w Pizie nie znajdują się bezpośrednio na terminalu przylotów, ale na osobnym przeznaczonym dla firm wynajmujących samochody. Terminal ten znajduje się zaledwie 500 metrów od głównego terminalu. Aby uzyskać do niego dostęp, klienci mają dwie opcje. Mogą albo wsiąść do autobusu wahadłowego (znajdującego się poza obszarem przylotów), albo mogą przejść ten dystans (tylko 5 minut pieszo).

  Przy odbiorze samochodu zawsze sprawdź swój voucher, by upewnić się, kto jest Twoim dostawcą. Możesz znaleźć informacje o wypożyczalni na pierwszej stronie vouchera w sekcji „Informacje o odbiorze”. Czasami klienci błędnie kierują się w stronę biurka Auto Europa, uważając, że jest to Auto Europe, ale ta wypożyczalnia niekoniecznie musi być twoim dostawcą. Auto Europe i Auto Europa to dwie różne firmy, z których pierwsza to międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów, a druga włoska firma wynajmująca samochody.

  Avis na lotnisku Piza Avis na lotnisku Piza
  Aeroporto Pisa Galileo Calilei,
  Piza, Włochy 56121
  +39 050-42028
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Piza Europcar na lotnisku Piza
  Aeroporto Pisa Galileo Calilei,
  Piza, Włochy 56121
  +39 (050) 41081
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:59
  Firefly na lotnisku Piza Firefly na lotnisku Piza
  Aeroporto Pisa Galileo Calilei,
  Piza, Włochy 56121
  +39 345 025 0114
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:59

  Terminale

  Lotnisko w Pizie ma tylko jeden terminal. Ważne jest, aby wiedzieć, że podobnie jak w przypadku wielu innych europejskich portów lotniczych terminal nie jest otwarty przez całą noc. Lotnisko otwiera się o 4 rano i zamyka po przybyciu lub odlocie ostatniego lotu.

  Bramy przylotów i odlotów znajdują się na parterze terminalu, gdzie można również znaleźć roszczenie bagażowe i centrum informacji turystycznej.

  Istnieją dwa obszary odprawy: Odprawa A i Odprawa B. Odprawa A znajduje się w głównym terminalu, na parterze. Natomiast odprawa B znajduje się w nowym budynku położonym obok terminalu. Na całym lotnisku znajdują się ekrany, na których można zweryfikować prawidłowy obszar odprawy i licznik na lot. Ta informacja zaczyna się wyświetlać dwie godziny przed godziną odlotu.

  Usługi na lotnisku

  Terminal na lotnisku w Pizie ma wiele restauracji, kawiarni i sklepów, w których możesz wykorzystać swój czas podczas oczekiwania na lot. Niektóre z nich znajdują się na pierwszym piętrze, ale większość z nich znajduje się na parterze. Na parterze znajduje się również stacja pierwszej pomocy, policja lotniskowa i kantor wymiany walut.

  Jeśli szukasz dostępu do Internetu, na pierwszym piętrze znajduje się punkt internetowy DevItalia. Poza tym istnieją również trzy stacje internetowe, jedna na pierwszym piętrze w pobliżu punktu internetowego DevItalia i dwie na parterze (jedna blisko przylotów i jedna na hali odlotów).

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Piza

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu na lotnisku w Pizie z Auto Europe, aby dojechać do miasta, wystarczy kierować się znakami „Pisa Centro”, jechać Superstrada Firenze Pisa Livorno, a następnie skręcić w lewo w Via Ponte Piglieri. Dojazd z lotniska do centrum zajmuje około 10 minut. Jeśli chcesz jechać do Florencji, skorzystaj z autostrady Firenze Pisa Livorno. Podróż trwa od 45 minut do godziny, w zależności od natężenia ruchu. Więcej informacji na temat jazdy we Włoszech można znaleźć na naszej stronie z informacjami o zasadach drogowych.

  Jeśli nie odbierasz samochodu na lotnisku, ale w centrum miasta, możesz wybrać się do miasta pociągiem lub autobusem. Jeśli wsiądziesz do autobusu, linia RED LAM, która zatrzymuje się przy terminalu autobusowym znajdującym się tuż przy przylocie, łączy lotnisko z miastem. Niezbędny bilet można kupić w biurze informacyjnym w terminalu lub automatycznej maszynie znajdującej się w pobliżu przystanku autobusowego.

  Jeśli wolisz wsiąść do pociągu, możesz skorzystać z bezpośredniego transferu do głównego dworca kolejowego w Pizie, który odjeżdża co pół godziny. Istnieje również pięć połączeń kolejowych do Florencji dziennie, z przystankami w Ponteder i Empoli.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Pizie znajdują się cztery parkingi: parking zachodni, parking wielopoziomowy, parking krótkoterminowy i parking samochodowy wschodni na długi pobyt. Jeśli musisz zaparkować tylko na kilka chwil, odpowiednim do wykorzystania jest trafnie nazwany parking krótkoterminowy. Znajduje się tuż przed halą odlotów i jeśli zaparkujesz tam na okres równy lub niższy niż 15 minut, nie musisz płacić. Jeśli parkujesz dłużej niż 15 minut, możesz zapłacić za parkowanie na dwa sposoby. Możesz zapłacić w budce na parkingu, która jest otwarta codziennie od 7.30 do północy, lub możesz skorzystać z automatów, które działają 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Maszyny przyjmują gotówkę i wydają resztę.

  Jeśli wynajmujesz samochód z lotniska w Pizie i wybierasz się do miasta, wiedz, że istnieją dwa bezpłatne parkingi typu park&ride: Parcheggio Via Pietrasantina i Parcheggio del Brennero. Są to najbardziej ekonomiczne opcje parkowania w Pizie, ale nie są one jedyną opcją. W całym mieście znajduje się kilka płatnych parkingów, z których największym jest Parcheggio di Piazza dei Miracoli.

  Parking uliczny jest zwykle opłacany, a opłaty za parkowanie są zazwyczaj wyższe, im bliżej centrum. Płatne miejsca są oznaczone niebieskimi liniami, podczas gdy białe linie oznaczają bezpłatny parking. Żółte linie oznaczają zarezerwowane miejsca parkingowe.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska