Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W GENEWIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Genewie - szwajcarska perfekcja i francuski charakter

  Wypożyczalnia samochodów w Genewie

  Genewa to drugie pod względem liczby ludności miasto w Szwajcarii (po Zurychu) i najludniejsze miasto w regionie Romandy, francuskojęzycznej części Szwajcarii. Miasto położone jest w miejscu, gdzie Rodan wychodzi z Jeziora Genewskiego. Genewa jest stolicą Republiki i Kantonu Genewskiego oraz globalnym miastem, centrum finansowym i światowym centrum dyplomacji ze względu na obecność wielu organizacji międzynarodowych, w tym organizacji Narodów Zjednoczonych i Czerwonego Krzyża. To tutaj podpisano Konwencje Genewskie, które dotyczyły przede wszystkim stron niewalczących i jeńców wojennych.

  Genewa jest świetnym miejscem wypoczynkowym niezależnie od pory roku. Latem wiele osób pływa tutaj w jeziorze i relaksuje się na publicznych plażach, takich jak Genève Plage i Bains des Pâquis. Miasto zazwyczaj pokryte jest śniegiem w chłodniejszych miesiącach, zachęcając do sportów zimowych. Pobliskie góry są obfite w opady śniegu i nadają się do jazdy na nartach lub innych aktywności. Do wielu znanych na całym świecie ośrodków narciarskich, takich jak Verbier i Crans-Montana, można dojechać samochodem w niecałe trzy godziny z centrum.

  Podróżując do Genewy, można być pewnym, że miasto zachwyci niesamowitym wdziękiem i czarującą historią takich miejsc, jak Stare Miasto, czy wspaniała sceneria rozciągająca się wokół całej Genewy. Dla każdego znajdzie się tu coś ciekawego do zobaczenia i zwiedzenia, dzięki licznym górom w tle i popularnemu jeziorze w centrum. Genewa jest często odwiedzane przez ludzi w każdym wieku, dzięki swojemu świetnemu położeniu. Miłośnicy sportów zimowych, mogą tu cieszyć się górami, natomiast latem polecane są górski wspinaczki i pływanie w jeziorze. Kolejną przyczyną, dla której tysiące turystów przybywa tu co roku, jest lokalna kuchnia, oferująca wyjątkowe szwajcarskie przysmaki najwyższej klasy. Genewa wtulona jest między trzy różne kraje, co sprawia, że jest idealnym miejscem do rozpoczęcia wypraw w różne strony, w tym do Włoch.

  Wypożyczalnia samochodów w Genewie ułatwi Ci wprowadzenie w życie swoich planów, tak aby każdy mógł zachować elastyczność i swobodę na drodze. Auto Europe, dzięki długoletniemu doświadczeniu w branży wynajmu samochodów, jest w stanie zapewnić swoje usługi w ponad 24,000 miejscach docelowych na całym świecie. W samej Genewie współpracujemy z największymi dostawcami samochodów oraz z lokalnymi firmami, dzięki czemu z nami możesz wybierać spośród dostępnych punktów odbioru czy to na lotnisku, czy w mieście. Jeśli planujesz zostać na dłużej w Szwajcarii, a nawet udać się za granicę, możesz rozważyć opcję wynajmu samochodu w jedną stronę ze zwrotem pojazdu w innej lokalizacji, niż tej, gdzie został odebrany.

  Auto Europe ze swoim długoletnim doświadczeniem w branży, dostarcza ofert wynajmu w ponad 24,000 lokalizacjach na świecie. W samej Genewie współpracujemy z największymi międzynarodowymi wypożyczalniami, oraz tanimi dostawcami, pozwalając Ci wybrać odbiór samochodu w mieście lub na lotnisku. Zawsze staramy się zapewnić możliwie najlepsze oferty dla naszych klientów i dlatego jesteśmy dla Ciebie dostępni, kiedy potrzebujesz pomocy, wystarczy, że skontaktujesz się z nami, dzwoniąc na +48 222 639 537. Sprawdź, co jeszcze znajduje się w naszej ofercie! Chcesz dowiedzieć się co inni myślą o naszych usługach? Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Genewie od klientów Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Genewie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Genewie

  W Genewie Auto Europe oferuje długą listę lokalizacji odbioru pojazdów zarówno na lotnisku, jak i w mieście, w tym na stacji kolejowej. Współpracujemy z wieloma różnymi wypożyczalniami i oferujemy różne kategorie pojazdów, w tym samochody luksusowe i kampery. Jeśli lądujesz na lotnisku w Genewie masz też dodatkową opcję odbioru pojazdu z francuskiego sektora, ponieważ lotnisko jest dokładnie na granicy z Francją. Oferuje to więcej możliwości podróży, zwłaszcza jeśli zamierzasz więcej czasu spędzić we Francji. Decydując się na wynajem samochodu w Genewie zachęcamy do sprawdzenia różnych ofert wynajmu w lokalizacjach zarówno po stronie szwajcarskiej, jak i francuskiej, by wybrać opcję, która najlepiej odpowiada twoim planom podróży.

  Lotnisko w Genewie

  Lotnisko w Genewie znajduje się niecałe 5 kilometrów na północ od centrum miasta. Jest to największe lotnisko w Szwajcarii po lotnisku w Zurychu. Dzięki bezpośrednim połączeniom kolejowym, autobusowym oraz dogodnemu połączeniu z autostradą, na lotnisko można łatwo się dostać na wiele sposobów, jadąc z miasta. Jeśli odbierasz zarezerwowany samochód z lotniska, możesz wybrać albo szwajcarską stronę, albo francuską w zależności od Twoich planów. Obydwie strony mają swoje zalety. Odwiedź naszą stronę poświęconą lotniskowi w Genewie, aby dowiedzieć się więcej o dostępnych usługach i możliwościach związanych z wynajmem samochodów.

  W szwajcarskim sektorze stanowiska odbioru pojazdów znajdują się na poziomie przylotów, niedaleko La Poste, a pojazdy należy zwracać na parking P51 na poziomie niżej. Jeśli chcesz zwrócić samochód w sektorze francuskim, zazwyczaj jest to dozwolone za dodatkową opłatą. W przypadku wynajmu w sektorze francuskim z międzynarodowym lotem najpierw będziesz musiał odebrać swój bagaż, następnie przejść na poziom odprawy bagażowej, podążać za znakami na "Miejsce docelowe Francja" i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa do strefy odbioru pojazdów. Wylatując, możesz zostawić pojazd w sektorze francuskim i wrócić na szwajcarski, by złapać międzynarodowy lot.

  Międyznarodowe Lotnisko w Genewie (GVA)
  Adres: 1218 Le Grand-Saconnex, Szwajcaria
  Strona internetowa: www.gva.ch
  Telefon: +41 22 717 71 11

  Stacja kolejowa w Genewie

  Wypożyczalnia samochodów w Genewie na stacji kolejowej, jaka dostępna jest na stronie Auto Europe, zapewni Ci możliwość szybkiego rozpoczęcia wakacji i zwiedzania atrakcji z samego serca szwajcarskiego miasta. Genève-Cornavin to główna stacja kolejowa w Genewie oferująca połączenia koleją TGV do Paryża, Lyon, Nicei, Ville, Montpellier i St. Roch. Znajdziesz tu też połączenia na linii Jura biegnące z Olten i łączące Genewę z innymi szwajcarskimi miastami. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w niewielkiej odległości pieszo od stacji, więc sprawdź dokładny adres na voucherze i zabierz ze sobą wszystkie wymagane dokumenty do odbioru pojazdu.

  Stacja kolejowa Genève-Cornavin
  Adres: Place de Cornavin, 1201 Genewa, Szwajcaria


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Genewie

  Auto Europe jest międzynarodowym pośrednikiem wynajmu samochodów, oferującym konkurencyjne stawki, duży wybór pojazdów i lokalizacji i doskonałe usługi. Dzięki naszej wyszukiwarce będziesz mógł znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące międzynarodowych dostawców, ale też tanich firm z niskimi cenami w tym krajowe i lokalne wypożyczalnie. W Genewie po stronie szwajcarskiej współpracujemy z Europcar i Unirent, a po stronie francuskiej z Europcar, Keddy, Sixt, Alamo, Enterprise, National i nie tylko, Oznacza to, że będzie dla Ciebie dostępna niejedna wypożyczalnia samochodów w Genewie. Poniżej możesz kliknąć logo jednego z dostawcy, by dowiedzieć się o nim nieco więcej. Jeśli interesują Cię inne firmy lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacyjnymi.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Enterprise

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Genewie

  Skontaktuj się z nami

  Wynajmując samochód, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, by wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na opcje zabezpieczeń, ograniczenia wiekowe, przepisy drogowe, opłaty drogowe, parking i wszelkie informacje dotyczące miejsca docelowego. Przeczytaj poniższą sekcję z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, a mając już pełne informacje, natychmiast znajdziesz dla siebie najlepszą ofertę.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Genewie?

  Tak. Obecnie karta kredytowa jest zawsze wymagana do odbioru samochodu. Główny kierowca, jak zaznaczono na voucherze, będzie zobowiązany przedstawić ważną kartę kredytową wystawioną na jego imię i nazwisko, by zablokować na niej wysokość depozytu. Upewnij się, że na karcie jest wystarczająca ilość środków. Gotówka, karty debetowe lub kredytowe niewystawione na głównego kierowcę, nie będą akceptowane. Blokada zostanie zdjęta przy zwrocie pojazdu, a w zależności od tego, jaki jest twój bank, pieniądze mogą być dostępne do korzystania nawet czasem dopiero po dwóch tygodniach. Nie wahaj się zajrzeć na nasz blog ze wpisem dotyczącym kart kredytowych i depozytu lub zadzwonić do naszych agentów rezerwacyjnych, jeśli masz jakieś pytania.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Genewie?

  Wypożyczalnia samochodów w Genewie, jaka widnieje na stronie Auto Europe zawsze ubezpiecza swoje pojazdy zgodnie z wymaganym minimum w danym kraju, oferując ubezpieczenie od kolizji, kradzieży i pożaru z lub bez udziału własnego, w zależności od dostawcy. Pamiętaj, że ubezpieczenie od kolizji nie ubezpiecza pojazdu w przypadku szkód poszczególnych elementów samochodu. Kierowcy zobowiązani są do opłacenia pełnej kwoty udziału własnego w przypadku uszkodzenia lub kradzieży pojazdu, co należy opłacić u dostawcy. Z tego powodu wypożyczalnie nakładają blokadę na karcie kredytowej głównego kierowcy, równowartą wysokości udziału własnego, podczas odbioru samochodu.

  Aby zabezpieczyć się i elementy pojazdu wymienione powyżej, zalecamy wybranie naszego popularnego pakietu zwrotu udziału własnego z Super Cover, jaki możesz dodać podczas rezerwacji z Auto Europe, aby dodatkowo się ubezpieczyć i poczuć bezpieczniej na drodze. Koszt tego zabiezpieczenia może się różnić w zależności od lokalizacji, czasu trwania wynajmu, kategorii pojazdu i wybranego dostawcy.

  Jeśli główny lub dodatkowy kierowca mają mniej niż 26 lat, powinni sprawdzić dokładnie w ikonie informacyjnej ograniczenia wiekowe. W zależności od wypożyczalni minimalny wiek kierowcy może się różnić, a upewnij się też, że masz prawo jazy od co najmniej roku. Opłata za młodego kierowcę jest płatna lokalnie i może dotyczyć do 26 roku życia. Pamiętaj, by przy wyszukiwaniu ofert podać swój dokładny wiek, aby w razie czego nasi agenci mogli się z Tobą skontaktować, jeśli nie będzie on zgodny z warunkami dostawcy. W razie pytań zwróć się do naszych specjalistów rezerwacyjnych.

  Każdy dodatkowy kierowca musi być też uwzględniony na umowie najmu, więc musi być obecny przy odbiorze. Muszą oni też przedstawić te same dokumenty co główny kierowca, czy dowód tożsamości, prawo jazdy i kartę kredytową, a wymagana będzie dodatkowa opłata. Niektórzy dostawcy mogą w niektórych lokalizacjach oferować dodatkowego kierowcę za darmo, a Auto Europe czasem ma dostępne promocje na dodatkowego kierowcę gratis. W naszej wyszukiwarce pod ikoną informacyjną możesz sprawdzić informacje o dodatkowym kierowcy i możliwych opłatach.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Genewie?

  Szwajcaria jest znana ze swojej punktualności, przez co często przyćmiewa swoich sąsiadów. Szwajcarskie drogi są nowoczesne i bezpieczne i sprawiają prawdziwą radość z jazdy. Dlatego wybierając się do Genewy, możesz się spodziewać, że zastaniesz takie same warunki. Warto jednak pamiętać, że jak to bywa w większych miastach, mogą przytrafiać się zatory i tłok na drodze zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy kierowcy jadą lub wracają z pracy. Jeśli zaś chodzi o ograniczenia prędkości, zwróć uwagę, że samochody w Szwajcarii zawsze są wyposażone w dokładne wyświetlacze prędkości, zatem warto pamiętać, przestrzegać wyznaczonych przepisów drogowych obowiązujących w kraju i trzymać się ograniczeń prędkości:

  • W mieście: 50 km/h.
  • Poza miastem: 80 km/h.
  • Na autostradach: 120 km/h.

  Jeśli zamierzasz korzystać z autostrad, pamiętaj, że wymagane jest posiadanie w samochodzie winiety — czyli naklejki, którą można zakupić na stacji benzynowej, na poczcie i w kioskach. Taka winieta jest ważna przez rok, a zatem większość samochodów na wynajem w Genewie, jest już w nią wyposażona. Upewnij się, że masz taką naklejkę, kiedy odbierasz swój samochód na wynajem. Warto jest też zwrócić uwagę, że przepisy jasno wymagają zapinania pasów przez kierowcę i pasażerów podczas jazdy.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Genewie?

  Darmowe miejsce parkingowe mogą być trudne w znalezieniu w centrum Genewy. Jeśli Ci się poszczęści i znajdziesz miejsce do zaparkowania, to nie zapomnij, że parking jest płatny od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 14 oraz między 17 a 20. Po godzinie 20 można parkować przez nieograniczony czas. W Genewie są trzy strefy parkowania wytyczone odpowiednimi kolorami:

  • Biała: parking płatny, bilety do zakupienia w automatach.
  • Niebieska: bezpłatny parking do 1 godziny w dni powszednie od 8 do 11:30 i od 13:30 do 19. Po zaparkowaniu należy umieścić specjalny niebieski dysk za wycieraczką.
  • Żółta: Parking jest niedozwolony.

  W Genewie znajduj się też publiczne parkingi podziemne, zatem jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Genewie z Auto Europe, możesz bez problemu zaparkować pojazdem w jednym z takich garaży. Podziemne parkingi typu Park and Ride to prawdopodobnie najlepsza alternatywa dla parkowania na ulicy.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Genewie?

  Tak. Szwajcarskie autostrady są płatne i należy mieć roczną winietę umiejscowioną w widocznym miejscu na przedniej szybie. Nie można wykupić winiety na krótszy okres czasu. Na szczęście niemal każda wypożyczalnia samochodów w Genewie wyposaża swoje pojazdy w winiety. Aby się upewnić, że jest tak też w Twoim przypadku, przy odbiorze pojazdu sprawdź, czy naklejka jest na szybie, czy nie. Winiety można też zakupić na stacjach benzynowych, przejazdach granicznych i oczywiście online. Pamiętaj, że jeśli przejeżdżasz do Włoch przez tunel Great St. Bernard opłata za przejazd nie jest objęta przez winietę, więc będziesz musiał zapłacić na miejscu gotówką lub kartą.

   

  Czy potrzebuję dodatkowego wyposażenia podczas wynajmu samochodu zimą w Genewie?

  Z wyjątkiem kilku odległych terenów górskich w Szwajcarii nie ma wymogu posiadania opon zimowych w sezonie zimowym. Jeśli odbierasz samochód po stronie szwajcarskiej w Genewie, Auto Europe dostarcza oferty na opony zimowe wliczone w cenę wynajmu, aby móc podróżować po alpejskich drogach bez zmartwień przy śniegu i lodzie. Ta specialna oferta nie jest dostępna z każdym dostawcą, dlatego zawsze sprawdź ikonę informacyjną, by otrzymać dokładne szczegóły. Jeśli planujesz podróż na trasach, gdzie wymagane są łańcuch śniegowe (“Ketten Obligatorisch”), dodaj je na żądanie, by Auto Europe mogło je dla Ciebie zapewnić podczas odbioru pojazdu. Podobnie jest ze stojakiem na narty, który trzeba zamówić z wyprzedzeniem. Jeśli odbierasz samochód w sektorze francuskim opony zimowe nie są wymagane, dlatego nie są wliczane w zimowe stawki. Jeśli zamierzasz udać się w góry musisz zamówić z wyprzedzeniem łańcuchy śniegowe. Z tego powodu zaleca się odbiór samochodu po stronie szwajcarskiej w miesiącach zimowych, zwłaszcza jeśli udajesz się w Alpy przekraczając granicę szwajcarską, francuską i włoską. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas dokonywania rezerwacji, nie zawahaj się skontaktować z nami telefonicznie.

  Przed rozpoczęciem podróży po Szwajcarii zwłaszcza zimą i na górskich drogach, sprawdź prognozę pogody i warunki na drogach, jeśli występują obfite opady śniegi, sprawdź, czy tunele lub przejazdy, którymi zamierzałeś przejeżdżać nie są tymczasowo zamknięte z powodu bezpieczeństwa. W ten sposób unikniesz problemów i nie będziesz tracił czasu, szukając alternatywnych dróg.


  Genewa przewodnik turystyczny

  Decydując się na wynajem samochodu w Genewie, po odbiorze pojazd znajdziesz się w samym sercu Europy, otoczony zapierającymi dech w piersiach widokami na Alpy. Planując wyjazd, pamiętaj, by zostawić sobie trochę czasu na podziwianie atrakcji w tym pięknym mieście, ale też udać się na zwiedzanie wspaniałych miejsc na łonie natury: latem możesz pływać w licznych jeziorach lub udać się na wędrówkę, natomiast zimą znajdziesz tu liczne okazje na uprawianie sportów zimowych. Nie zapomnij też rozkoszować się szwajcarską kuchnią z pysznymi serami i słodką czekoladą, które sprawdzają się też w połączeniu z tradycyjnymi daniami. Nic dziwnego, że tysiące turystów zjeżdża się do Genewy każdego roku.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Genewie

  Genewa to miasto przepełnione historią i wdziękiem. Jest tu wiele ciekawych miejsc do zobaczenia i rzeczy do zrobienia lub spróbowania! Wypożyczalnia samochodów w Genewie daje najlepsze możliwości na zwiedzanie miasta, a także okolic, aby zobaczyć jak najwięcej podczas wyjazdu do Szwajcarii. Poniżej wymieniamy tylko kilka możliwych wycieczek jednodniowych z Genewy, dla urozmaicenia planów!

  Chamonix i Mont Blanc

  Odkryj urok Alp podczas całodniowej wycieczki z Genewy do Chamonix i Mont Blanc, najwyższej góry w Europie. Z przewodnikiem możesz zwiedzić całą okolicę Chamonix, malowniczego alpejskiego miasteczka. Przy zorganizowanej wycieczce możesz nawet wjechać na szczyt Aiguille de Midi w nowoczesnej kolejce linowej. Wycieczka obejmuje także atrakcje jak: malownicza przejażdżka koleją do Montenvers, wizyta w domu Mer de Glace i na koniec lunch we francuskim stylu w Chamonix. Możesz odpowiednio dostosować wycieczkę do swoich preferencji w zależności od planów. Wybierając się do Chamonix z przewodnikiem, otrzymasz wgląd w historię regionu oraz autentyczne doznania. Podziwiaj wspaniałe krajobrazy, jadąc do alpejskiej wioski Chamonix, a na miejscu daj się zachwycić wspaniałymi widokami majestatycznie położonej wioski u podnóża Mont Blanc.

  Annecy

  Naciesz oczy wspaniałymi widokami na średniowieczne budynki i kolorowe drewniane domki w Annecy podczas wycieczki jednodniowej z Genewy. Podziwiaj niesamowite wiejskie okolice Szwajcarii podczas przejażdżki do francuskiego miasteczka uważanego za „Wenecję Alp.” Wycieczka z przewodnikiem po Annecy pozwoli ci w pełni zanurzyć się w historii tego wspaniałego miasteczka, kiedy przechadzasz się brukowanymi uliczkami lub zwiedzasz interesujące miejsca jak Palais de l’Isle i Château Annecy. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Annecy i ciesz się resztą czasu wolnego, zwiedzając ten klejnot alpejski we własnym tempie. Podziwiaj pokryte śniegiem szczyty Alp, podczas wysłuchiwania fantastycznych historii o Annecy, średniowiecznym miasteczku spowitym mgłą tajemniczości i legendami.

  Całodniowe zwiedzanie miasta

  Zapoznaj się ze spektakularnymi zabytkami Genewy podczas ciekawej wycieczki krajoznawczej. Przejeżdżaj przez miasto w towarzystwie profesjonalnych przewodników turystycznych, którzy pokażą Ci wszystkie najważniejsze miejsca i atrakcje miasta. Podziwiaj wyjątkowe piękno Jet d’Eau lub pozwól sobie na chwilę relaksu wpatrując się w spokojne Jezioro Genewskie, wreszcie wybierz się na spacer po uroczym Starym Mieście. Przejażdżka po mieście pozwoli Ci odkryć zabytki, takie jak Katedra św. Piotra i Pałac Narodów. Zatrzymaj się też na chwilę, by wysłuchać historii ważnej siedziby politycznej i organizacji dyplomatycznych co składa się na pełen obraz prosperującej Genewy.

  Wycieczka z czekoladą

  Szwajcaria słynie z wielu rzeczy - alpejskich szczytów i stylowych zegarków, wymieniając tylko dwie - a czekolada z pewnością przebije je wszystkie. Wyrusz na zwiedzanie Genewy lądem i wodą, zanurz się w dekadenckim świecie szwajcarskiej czekolady i przeżyj tę smakowitą ucztę we wszystkich jej barwach. Odkryj sklepy rzemieślnicze, w których czekolada jest wytwarzana w tradycyjny sposób, i skosztuj pysznych smakołyków dostępnych w ofercie. Odwiedź 5 fabryk czekoladek i cukierni i wypróbuj ich specjałów, korzystając z degustacji różnych wyrobów. Poznaj sekrety ponad 2000 lat historii tego „jedzenia bogów” i poznaj bogatą historię czekolady w Genewie i dowiedz się, dlaczego właśnie to miasto jest domem dla jednych z najlepszych czekolad.

  Co robić w Genewie

  Wyszukując informacje o Genewie, z pewnością natrafisz na liczne atrakcje warte zobaczenia. Dla podróżników, czy latem czy zimą, to wspaniałe miasto zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania zarówno dla aktywnych, jak i dla tych co szukają wypoczynku. Zobacz kilka naszych propozycji poniżej i zaplanuj swój wyjazd do Genewy już teraz:

  • Stare Miasto: Historia pięknej Genewy oraz Starego miasta, czyli La Vieille Ville, sięga aż 2,000 lat. To tutaj możesz znaleźć najwięcej ciekawych atrakcji, takich jak Muzeum Barbier-Mueller, Katedra St. Pierre i wiele innych. La Vieille Ville jest jednym z największych Starych Miast w Europie. Stare Miasto w Genewie zostało zbudowane na południowym brzegu rzeki Rodan. W okolicy jest mnóstwo malowniczych wąskich, wijących się brukowanych uliczek otoczonych historycznymi budynkami z szarego kamienia, w których teraz znajdują się butiki, kafejki i restauracje. Miłośnicy antyków z pewnością będą zachwyceni ilością antykwariatów na historycznych uliczkach w Starym Mieście.

  • Plac du-Bourg-de-Four: W samym sercu Starego Miasta znajduje się plac du-Bourg-de-Four, który najbardziej ożywa wieczorami, kiedy otwierają się trendowe bary i restauracje. Plac du-Bourg-de-Four został prawdopodobnie zbudowany na szczycie dawnego Forum Rzymskiego, a później został przekształcony na średniowieczny plac handlowy i market. Znany Palais de Justice powstał w Starym Mieście w roku 1707 i był w użyciu jako sąd od roku 1860. W samym centrum placu znajduje się dekoracyjna fontanna, jedna z kilku jakie można znaleźć w różnych częściach Starego Miasta.

  • Fontanna Jet d'Eau: Fontanna Jet d'Eau to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w Genewie oraz miejsce wspominane w każdym przewodniku turystycznym po mieście. Jet d'Eau to ogromna fontanna znajdująca się na jeziorze Genewskim, w miejscu, gdzie wody jeziora stykają się z rzeką Rodan. Jest to jedna z największych fontann na świecie i wystrzeliwuje wodę pojedynczym strumieniem na wysokość 140 metrów prosto w górę. Oryginalna fontanna, która niegdyś znajdowała się na jeziorze, była tam zainstalowana w 1886 roku przy Usine de la Coulouvreniere, które znajduje się w niewielkiej odległości od obecnego położenia fontanny. Pierwotna fontanna służyła jako wartość bezpieczeństwa pobliskiej sieci hydraulicznej.

  • Zegar z kwiatów: L'horloge Fleurie to pole kwiatów, zaprojektowane tak, aby rośliny układały się w cyfry i generalny kształt zegara, a nad nimi znajduje się układ mechanicznych wskazówek, które wskazują obecny czas. Sam mechanizm zegara jest ukryty pod ziemią pod tarczą zegara. Ten kwiecisty zegar w Genewie ma 5 metrów średnicy, a sekundnik ma długość 2.5 metrów (co czyni go najdłuższym sekundnikiem na świecie). Przez 45 lat kwiecisty zegar w Genewie był największy na świecie, aż podobny zegar powstał w Teheranie, Iranie ze średnicą 15 metrów. Na świecie jest więcej kwiecistych zegarów, między innymi największy w Europie kwiecisty zegar na Ukrainie oraz inny zegar z kwiatów z dwoma tarczami w Meksyku.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny