Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W BRISTOLU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Bristolu

  Dogodnie położone w Lulsgate Bottom w malowniczej, południowo-zachodniej części Anglii lotnisko Bristol zostało zbudowane w latach 50. XX wieku w miejscu dawnego lotniska RAF. Wygodnie usytuowane na zboczach wspaniałych wzgórz Mendip, zaledwie 13 km na południowy zachód od miasta, przeistoczyło się w dziewiąte największe pod względem ruchu pasażerskiego lotnisko w Wielkiej Brytanii, obsługując około 9 milionów pasażerów każdego roku.

  Obecnie bez problemu można przylecieć na lotnisko w Bristolu dzięki rosnącej liczbie bezpośrednich połączeń z setek różnych lokalizacji w całej Europie. Największe międzynarodowe węzły komunikacyjne w Amsterdamie, Brukseli, Frankfurcie i Dublinie są wciąż obsługiwane przez KLM, Brussels Airlines i Aer Lingus, ułatwiając dalsze połączenia do licznych kluczowych lokalizacji na świecie. Lotnisko znajduje się też blisko krajowych autostrad i kolei obsługujących południowo-zachodnią Anglię i niektóre części południowej Walii, dlatego przedostanie się na i z BRS nie mogłoby być prostsze.

  Bristol to pełne życia, dynamiczne miasto w sercu jednego z najlepiej rozwijających się regionów Anglii. Położone kilka kilometrów od rzeki Avon, miasto przepełnione jest brytyjską historią, a mieści się tu jeden z najstarszych portów w kraju. Miłośnicy sztuki nie zawiodą się podczas wizyty, ponieważ znajduje się ponad 30 galerii sztuki w centrum i na obrzeżach miasta, oraz kilka muzeów, w tym Georgian House Museum i pobliskie Red Lodge Museum. A przed wyjazdem z Bristolu watro też odwiedzić słynną katedrę, imponujący budynek, który pochodzi z 12 wieku, ukazując oryginalne elementy z tamtego okresu.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Bristolu ułatwi Ci dostęp do wszystkich okolicznych atrakcji, z wieloma najważniejszymi zabytkami w południowo-zachodniej Anglii, położonymi całkiem niedaleko. Mając wynajęty samochód, możesz nie tylko zwiedzać Bristol, ale też udać się do popularnego Bath, a nawet do południowej Walii. Oprócz zachwycającego piękna angielskich terenów wiejskich mogą też Ci się spodobać czarujące miasteczka i wioski, w których pełno jest historycznych budynków i starożytnych wykopalisk. Czarujący Cheddar Gorge, będący częścią objętego ochroną naturalnego rezerwatu, jest idealnym miejscem na wycieczki rodzinne, zwłaszcza z wizytą w jaskini Gough's Cave z ukrytymi komorami (gdzie odkryty i wykopany został jeden z najstarszych szkieletów na świecie) i strzelistymi iglicami Świątyni Salomona, imponującym naturalnym zjawiskiem.

  Założone w roku 1954 Auto Europe jest światowym pośrednikiem wynajmu samochodów, który potrafi sprostać potrzebom swoich klientów, oczekujących niedrogich pojazdów i dobrej obsługi klienta. Dzięki współpracy z licznymi międzynarodowymi, krajowymi i lokalnymi wypożyczalniami od wielu lat, oferujemy dostęp do ogromnej floty pojazdów w licznych światowych lokalizacjach. Oprócz standardowego wynajmu samochodów oferujemy też pojazdy luksusowe i nowoczesne kampery, dla pasażerów, którzy chcą zaoszczędzić na hotelach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz dokonać rezerwacji, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami pod numerem: +48 222 639 537.

  Informacje o lotnisku

  Oddalone o 20-minut jazdy na południowy zachód od Bristolu, lotnisko Bristol (BRS) znajduje się w Lulsgate Bottom w North Somerset i obsługuje Bristol razem z okolicą. Ilość pasażerów korzystająca z lotniska wciąż rośnie, dlatego port ten może szybko stać się ważną bramą wjazdową do południowo-zachodniej Anglii, a także wschodnich terenów południowej Walii. Lotnisko składa się z dużego terminala, otwartego w 2010 i oferuje doskonałe połączenia transportem publicznym do miasta i ważnych lokalizacji w Wielkiej Brytanii.

  Oficjalna nazwa: Międzynarodowy port Lotniczy Bristol (BRS)
  Adres: Bristol BS48 3DY, Wielka Brytania
  Telefon: ++44 871 334 4444
  Linie lotnicze dostępne na lotnisku: Wiele linii lotniczych oferuje połączenia z lotniska w Bristolu do krajowych i międzynarodowych lokalizacji, w tym Aer Lingus Regional, Aurigny, Blue Islands, easyJet, KLM, Ryanair, TUI Airways, Wizz Air i wiele więcej.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Bristolu

  Na międzynarodowym lotnisku BRS znajdziesz liczne dostępne wypożyczalnie samochodów, oferujących spory wybór pojazdów na następny wyjazd. Każda firma ma swoje stanowisko w strefie naprzeciwko głównego budynku terminalowego, jak Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Upewnij się, że zabierzesz wszystkie wymagane dokumenty (voucher, ubezpieczenie itd.), by odebrać wynajęty pojazd, w tym paszport, kartę kredytową i prawo jazdy. Podczas odbioru pojazdu warto go obejrzeć pod względem zarysowań i wgnieceń, odnotowując wszystko, co może Cię niepokoić i odznaczyć to na formularzu odbioru przed odjazdem. Podczas zwrotu warto to powtórzyć, aby upewnić się, że pracownik firmy świadomy jest nowych szkód lub ich braku.

  Europcar na lotnisku Bristol Europcar na lotnisku Bristol
  Airport Car Rental Centre,
  Bristol, Wielka Brytania BS48 3DW

  +44 1275 474 623
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 – 24:00
  Avis na lotnisku Bristol Avis na lotnisku Bristol
  Airport Car Rental Centre,
  Bristol, Wielka Brytania BS48 3DW

  +44 344 544 6007
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 7:00 - 23:30
  Sob 7:00 - 21:00 Nd 7:00 - 23:30
  Budget na lotnisku Bristol Budget na lotnisku Bristol
  Airport Car Rental Centre,
  Bristol, Wielka Brytania BS48 3DW

  +44 344 544 4667
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 7:00 - 23:30
  Sob 7:00 - 21:00 Nd 7:00 - 23:30
  Sixt na lotnisku Bristol Sixt na lotnisku Bristol
  Airport Car Rental Centre,
  Bristol, Wielka Brytania BS48 3DW

  +44 20 7018 8246
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 24:00
  Thrifty na lotnisku Bristol Thrifty na lotnisku Bristol
  Airport Car Rental Centre,
  Bristol, Wielka Brytania BS48 3DW

  +44 117 244 4282
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 7:00 - 23:00

  Terminale

  Lotnisko Bristol ma jeden budynek terminalowy ze strefą przylotów na parterze i strefą odlotów na pierwszym piętrze. Strefa z barami, kawiarniami, sklepami i jadalniami znajduje się na drugim piętrze Mezzanine. Terminal obsługuje około 9 milionów pasażerów rocznie, dlatego z łatwością radzi sobie z dużymi grupami podróżnych na raz, nawet w sezonie wakacyjnym. Lotnisko oferuje obecnie 16 bramek, jednak nie ma tu rękawów lotniczych, co oznacza, że z lub do samolotu zawsze trzeba podjechać lotniskowym autobusem. Oprócz stanowisk do odprawy online pasażerowie mogą też korzystać z samoobsługowych lub tradycyjnych stanowisk do odprawy i stanowisk samoobsługowego nadania bagażu, dla tych, co już się odprawili. Zalecamy dokonać odprawy na co najmniej 2 godziny przed planowanym odlotem.

  Usługi na lotnisku

  Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Bristolu, po przylocie możesz się spodziewać wszystkich najważniejszych udogodnień w międzynarodowym porcie lotniczym. Kilka kantorów wymiany walut i bankomatów znajdziesz w różnych częściach terminala, po obydwu stronach odprawy bezpieczeństwa. Możesz też wybierać spośród automatów z przekąskami i kawiarniami dla pasażerów oczekujących na lot, a także kilka rodzinnych restauracji i jedne z najpopularniejszych fastfoodów, jak Burger King. Szeroki zakres sklepów i modnych butików znajduje się w głównej strefie odlotów, razem z kioskiem i dobrze wyposażoną, dużą księgarnią. Na lotnisku Bristol możesz skorzystać z oferty produktów bezcłowych, jak perfumy, pamiątki, słodycze, sprzęty elektryczne itd. Dostępna jest też usługa odbioru zakupionych dóbr, kiedy już wrócisz z wyjazdu. Oprócz darmowego Wi-Fi i pokoi konferencyjnych do 100 osób, na lotnisku w Bristolu znajdziesz kilka nowoczesnych udogodnień, jak pokoje dla rodziców z dziećmi i apteka w strefie odlotów. Dla pasażerów z ograniczoną sprawnością ruchową są widy na wszystkie piętra, specjalne toalety z przyciskiem do wezwania pomocy i znaki z pismem Braille'a, oznaczone miejsca parkingowe i wózki inwalidzkie na zamówienie.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Bristolu

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Bristolu ułatwi Ci przedostanie się do miasta, zwłaszcza dzięki dobremu systemowi dróg. Jeśli wracasz na lotnisko z północy, kieruj się trasą M5 i zjedź 18 zjazdem, wskazującym na Bristol Airport. Jadąc z południa trasą M5 wybierz zjazd 22 i podążaj za znakami na A38 gdzie zobaczysz znaki lotniskowe. Podróżni przybywający ze wschodniej części Anglii, jak z Londynu, powinni skorzystać z M4 i zjazdu 20 przed wjazdem na M5 w kierunku południowym na zjazd 18, by następnie wybrać A4 w kierunku na Bristol i podążać za znakami na lotnisko.

  Lotnisko jest doskonale obsługiwane przez sieć transportu publicznego, zwłaszcza usługi autobusowe Bristol Airport Flyer łączące lotnisko ze stacją kolejową Bristol Temple Meads i stacją autobusową w Bristolu. Autobusy (z numerem A1) obsługiwane są przez First West of England dla Bristol Airport. Na lotnisku nie ma stacji kolejowej, a najbliższa stacja to Bristol Temple Meads Train Station położona około 11 kilometrów od lotniska. Ze stacji podróżni mogą skorzystać z autokarów Bristol International Flyer express coach, odjeżdżający na lotnisko co 15 minut w godzinach szczytu. Autokary National Express oferują też połączenia do różnych lokalizacji w południowo-zachodniej części Anglii i południowej Walii ze stacji autobusowej w Bristolu, skąd możesz też skorzystać z Bristol International na lotnisko.

  Porady parkingowe

  Parkowanie na ulicy w centrum Bristolu nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza że w większości miasto objęte jest tak zwaną Controlled Parking Zone (kontrolowaną strefą parkowania), możesz jednak wybierać spośród licznych parkingów w przystępnych cenach. W Bristolu znajduje się też kilka dużych i dobrze zorganizowanych parkingów typu park and ride (P&R), jakie można znaleźć w różnych częściach miasta. Podróżni mogą też skorzystać z miejsc parkingowych na lotnisku w Bristolu z opcją długiego lub krótkiego postoju. Do 10 minut możesz zatrzymać się za darmo w strefie szybkiego postoju, jeśli odbierasz lub przywozisz pasażera pod sam budynek terminala. Parking długoterminowy dostępny jest za przystępną ceną, która jest nawet niższa, jeśli zarezerwujesz sobie miejsce online z wyprzedzeniem. Duży wielopoziomowy parking znajduje się przy głównym budynku terminalowym, zaledwie trzy minuty pieszo od strefy przylotów i odlotów. Parking jest zakryty, strzeżony i oferuje liczne dostępne miejsca, więc możesz tam zostawić pojazd szybko i bezpiecznie. Parking Premier też znajduje się naprzeciwko terminalu – co jest lepszą opcją dla podróżnych przyjeżdżających w celach biznesowych z powodu wygody i szybkiego dostępu. Możesz też zaparkować i zatrzymać się w pobliskim hotelu Hampton by Hilton przed lotem powrotnym.

  Przydatne linki

  Lotnisko Bristol