Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE SZWECJA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Szwecja

  Podróż samochodem po Szwecji to czysta przyjemność: drogi są w bardzo dobrym stanie a kierowcy jeżdżą przepisowo (uwaga na wysokie mandaty za przekroczenie prędkości) i nie ma opłat za użytkowanie autostrad. Autostrady łączą większe miasta jak Malmo, Sztokholm czy Göteborg . Autostradą można również jechac na północ kraju i podziwiać przepiękne widoki Skandynawii.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Aby wypożyczyć samochód w Szwecji, musisz mieć ukończone minimum 18 lat (wymagany minimalny wiek kierowcy może różnić się w zależności od kategorii wynajmowanego auta) i być w posiadaniu prawa jazdy conajmniej 1 rok. Osoby wynajmujące auto w wieku poniżej 25 lat uiszczają na miejscu dodatkową „opłatę za młodego kierowcę”. Należy obowiązkowo zapinać pasy podczas jazdy autem, a dzieci o wzroście poniżej 135 cm muszą podróżować w odpowiednich fotelikach dla ich wieku.

  Ograniczenie prędkości
  W Szwecji obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • Obszar zabudowany: 50 km/h
  • Poza obszarem zabudowanym: 90 km/h
  • Autostrady: 110 km/h

  Przepisy ruchu drogowego
  W Szwecji obowiązuje prawostronny ruch drogowy. Uwaga na fotoradary, które umieszczone są w wielu miejscach, a mandaty są bardzo wysokie. Należy również pamiętać o światłach mijania, które należy mieć włączone podczas jazdy samochodem przez cały rok.

  Paliwo
  Większość stacji benzynowych otwartych jest od 7 do 22. Są też stacje bezobsługowe, które otwarte są poza normalnymi godzinami otwarcia, są one oznakowane „sedel automat”. Automaty na takich stacjach przyjmują banknoty i katry kredytowe.

  Opłaty
  W Szwecji nie ma opłat drogowych, autostrady są darmowe. Przy wjeździe do Sztokholmu od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18, obowiązuje „opłata środowiskowa”. Jeżeli poruszasz się po Sztokholmie wynajmowanym autem, rachunek zostanie przysłny do wypożyczalni, który musi zostać uregulowany przy zwrocie auta.

  Parkowanie
  Parkingi są płatne w godzinach od 8 do 20. Bilert można wykupić w parkomacie. Parkować należy po prawej stronie drogi, czyli zgodnie z kierunkiem poruszania się. Mandaty za nieprawodłowe parkowanie są bardzo wysokie w Szwecji. Jeżeli nie wiesz, gdzie można w danym miejscu zaparkować, zadzwoń pod numer podany na najbliższym parkomacie.

  Ubezpieczenie

  Polisy ubezpieczeniowe wynajmowanych aut różią się od siebie, iwięc zachęcamy do przestudiowania oferty wynajmu, zanim dokonasz rezerwacje. Wymogi ubezpieczeniowe kraju, w którym jest wypożyczane auto, mają zastosowanie podczas całego wynajmu.
  Wszystkie oferty wynajmu, które oferujemy na naszej stronie zawierają ubezpieczenie od kradzieży i kolizji. Ubezpieczenie zawiera udział własny, czyli kwotę, do której osoba wynajmująca odpowiada za uszkodzenia samochodu. Kwota udziału własnego podana jest na voucherze. W naszej ofercie zajdują się również pakiety bez udziału własnego.

  Ograniczenia

  Wiekszość wynajmowanych kategorii samochów może jechać poza granice Swzecji do krajów Europy Zachodniej. Jeżeli chcesz wyjechać ze Szwecji, musisz wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową. Zimą większość samochodów wyposażona jest w łancuchy na koła i tym samym nie można takim autem jechac do Niemiec, gdzie samochody z łancuchami zimowymi nie mogą poruszać się po autostradach. Dletego też, należy zgłosić chęć wyjazdu poza granice przy dokonywaniu rezerwacji i sprawdzić warunki wynajmu w danej wypożyczalni.

  Podróż do innych krajów
  Podróż do innych krajów skandynawskich, jak Dania czy Norwegia, jest jest zezwolona. W każdym z prypadków wyjazdu poza granicę kraju wynjamu należy zgłosić planowaną podróż w momencie dokonywania rezerwacji. Możesz również przedzwonić pod nasz numer: 222 639 537 i sprawdzić warunki wynajmu.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Niektóre wypożyczalnie zezwalaja za dodatkową opłatą na zwrot samochodu w innym miejscu niż jest on wynajmowany. Część wypożyczalni zezwala również na zwrot samochodów w innym kraju, oczywiście za dodatkową opłatą uiszczaną ma miejscu.