Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BAZYLEI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bazylei z Auto Europe

  Kulturalnie i historycznie uformowane przez francuskie i niemieckie wpływy, czarujące szwajcarskie miasto Bazylea, przyciąga licznych turystów każdego roku. Miłośnikom sztuki spodoba się scena artystyczna w mieście, gdzie mnóstwo jest ciekawych muzeów i galerii sztuki skupionej na miejskich i nowoczesnych stylach. Z przysłowiową szwajcarską wsią i piękną naturą, w parę chwil będziesz mógł wyruszyć na wielką wyprawę na świeżym powietrzu. Niejedna wypożyczalnia samochodów w Bazylei, jaka dostępna jest na stronie Auto Europe, oferuje kilka dogodnych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów, aby twoje wakacje w Szwajcarii mogły rozpocząć się bezproblemowo. Mając wynajęty samochód, twoje możliwości zwiedzania są nieograniczone, a dodatkowo możesz wybrać opcję wynajmu samochodu w jedną stronę, aby odebrać pojazd w jednej lokalizacji, a zwrócić w innej i tym samym zwiedzić jeszcze więcej podczas jednego pobytu w tym pięknym kraju.

  Auto Europe wynajmuje samochody w Bazylei z najlepszymi dostawcami w Szwajcarii. Nasze długoletnie relacje z tymi wypożyczalniami sprawiają, że jesteśmy w stanie dostarczyć wiele dogodnych lokalizacji odbioru pojazdów w Bazylei i całym kraju. Podróżni mogą dokonać rezerwacji wynajmu online lub telefonicznie, decydując się na wszelkie większe lotniska, czy stacje kolejowe w Szwajcarii, a także w licznych lokalizacjach w miastach. Czytaj dalej, by dowiedzieć się kilka przydatnych informacji o podróżowaniu po Bazylei. Nie zapomnij też sprawdzić opinie o wypożyczalni samochodów w Bazylei na stronie Auto Europe, by dowiedzieć się więcej.

  Jaki jest ruch na drogach w Bazylei?

  W Szwajcarii drogi są w doskonałym stanie, a kierowcy są uprzejmi i kulturalni. Decydując się na wynajem samochodu w Bazylei, będziesz mógł ciszyć się jazdą, jednak pamiętaj, aby uważać na tramwaje, ponieważ mają one pierwszeństwo przejazdu. Dobrym pomysłem jest też parkowanie na obrzeżach miasta i przedostanie się do centrum transportem publicznym. Z wieloma ślepymi uliczkami, nie łatwo jest czasem przemieszczać się po Bazylei.

  Chcąc korzystać z sieci szwajcarskich autostrad, możesz potrzebować winiety. Można je zakupić na stacjach benzynowych, poczcie, biurach turystycznych, a także w kilku innych sklepach. Pamiętaj, że światła do jazdy dziennej muszą być zawsze włączone podczas jazdy. Od roku 2014 obowiązuje przepis używania świateł mijania przez cały dzień. Podczas przygotowywania się do wyjazdu, rozpocznij od zapoznania się z przepisami drogowymi obowiązującymi w Szwajcarii, a później możesz cieszyć się z wyjazdu!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Bazylei?

  Ponad 4000 miejsc parkingowych dostępnych jest na różnych parkingach w Bazylei w kilku kluczowych lokalizacjach w mieście. Co więcej, w niektórych miejscach możesz też zatrzymać się na ulicy. Nie zapomnij jednak, by zakupić bilet z automatu i wystawić go za przednią szybą samochodu. Jeśli zatrzymujesz się na parkingu w niebieskiej strefie, będziesz musiał zakupić specjalny dysk, do parkowania na poczcie, ustawić na nim czas przyjazdu i wystawić go za oknem. W niebieskich strefach możesz parkować za darmo do półtorej godziny.

  Dobrą alternatywą jest zaparkowanie wynajętego pojazdu na tak zwanych Park & Ride, miejscach postojowych, które znajdują się dogodnie położone przy przystankach autobusowych, tramwajowych i stacjach kolejowych. Na takie miejsca parkingowe możesz wykupić dzienną lub miesięczną przepustkę.

  Lotnisko w Bazylei

  Niecałe 3 kilometry na północny zachód od Bazylei znajduje się EuroAirport Bazylea Mulhouse Freiburg. Francuska miejscowość Mulhouse znajduje się około 19 kilometrów od Breisgau w Niemczech i można się tam dostać po 45-kilometrowej jeździe. EuroAirport Bazylea Mulhouse Freiburg to międzynarodowe lotnisko położone w regionie francuskiej Alzacji, w gminie Saint-Louis niedaleko granicy między Francją, Niemcami i Szwajcarią.

  EuroAirport Bazylea Mulhouse Freiburg (BSL, EAP, MLH)
  Adres: 68300 Saint-Louis, Francja
  Strona internetowa: www.euroairport.com
  Telefon: +33 3 89 90 31 11

  Co robić w Bazylei

  Wypożyczalnia samochodów w Bazylei jest idealnym sposobem na podziwianie tego przyjaznego miasta, zwłaszcza że jest tu tyle nietypowych miejsc do zobaczenia, a transportem publicznym nie dostaniesz się wszędzie, gdzie chcesz. Bazylea to miejsce, gdzie dużo się dzieje, znajdziesz tu około 40 muzeów, najstarszy uniwersytet Szwajcarskiej Konfederacji i pierwszy w kraju teatr muzyczny. Niewiele miast w Europie może dorównać Bazylei, ze względu na ilość kulturalnych atrakcji i ciekawych rzeczy do zrobienia. Zobacz kilka naszych propozycji poniżej i zaplanuj swój wyjazd do Bazylei już teraz:

  • Muzeum Sztuki (Kunstmuseum): Kunstmuseum, wzbogacone o nową przestrzeń i wystawy, uważane jest za muzeum z najlepszą kolekcją dzieł w całej Szwajcarii, ukazując zarówno słynne dzieła sztuki sprzed lat, jak i sztukę nowoczesną. Na pierwszym piętrze znajdują się kolekcje dzieł dawnych mistrzów z Francji i Holandii. Pomiędzy nimi jest zachwycający obraz z 15 wieku Heilsspiegelaltar (Lustro Ołtarza Zbawienia) ręki Konrada Witz, 16-wieczny portret dzieła Holbeina Młodszego, Ukrzyżowanie namalowane przez Mathiasa Grünewald i słynny obraz Rembrandta Dawid z głową Goliata z roku 1627. Na drugim piętrze znajdziesz kolekcję słynnych dzieł z 19 i 20 wieku od różnych impresjonistów, ekspresjonistów i surrealistów.

  • Stare Miasto: Część Bazylei, która leży pomiędzy rzeką a bramą do starego miasta w Spalentor nie stanowi ogromnej przestrzeni, jednak atmosfera jest tu wyjątkowa, z brukowanymi uliczkami, średniowiecznymi kościołami, wspaniale utrzymanymi starymi domami i jaskrawo malowanymi fontannami. Będąc w Bazylei, zobaczysz też niesamowitą nowoczesną, unikalną i dość dziwaczną fontannę, dzieła szwajcarskiego rzeźbiarza Jean Tinguely zaraz pośrodku pięknych historycznych domów.

  • Zoo: Największe i najstarsze zoo w Szwajcarii znajduje się w Bazylei, przez miejscowych znane jest jako Zolli i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w kraju. Ogród zoologiczny w Bazylei został też uznany za jedno z piętnastu najlepszych zoo na świecie. Założone w roku 1874 z 510 europejskimi zwierzętami, obecnie znajduje się tu wiele egzotycznych gatunków, chętnie oglądanych przez turystów. Możesz tu zobaczyć sporą różnorodność z drapieżnikami, naczelnymi, ssakami, gady, ptakami i zwierzętami wodnymi, a gatunki zaczynają się od konika morskiego, aż po słonia, z wybiegiem dla słoni powstałym w 2015 z jeziorkami i strefą przypominającą klimat sawanny.

  • Muzeum Jean Tinguely: Muzeum Jean Tinguely zawiera największą kolekcję dzieł tego wpływowego szwajcarskiego artysty, dzięki szczodremu darowi jego żony Niki de Saint Phalle, a także kilku prywatnych kolekcjonerów. Kolekcja ta zawiera rzeźby i rysunki Tinguely'a, a także całą bibliotekę dokumentów i zdjęć. W muzeum znajdują się też sezonowe instalacji, które zmieniają się co trzy miesiące, ukazując prace artystów zainspirowanych Tinguely'em, a także kilka dzieł nowoczesnych artystów.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bazylei

  Dzieląc granicę z Niemcami i Francją na północy, Bazylea jest doskonałym miejscem startowym na rozpoczęcie zwiedzania wspaniałego Czarnego Lasu (Schwarzwald), pięknego historycznego Strasburga i zanurzonego w słońcu Jeziora Bodeńskiego. Z każdym naszym pomysłem wiąże się też przygoda kulinarna po drodze! Słynnym miejscem spotkań w Bazylei jest brzeg rzeki Ren, idealnej na odświeżającą kąpiel latem. Poniżej wymieniamy tylko kilka możliwych wycieczek jednodniowych z Bazylei, dla urozmaicenia planów!

  Solothurn

  Nad brzegiem rzeki Aare, około 67 kilometrów od Bazylei leży Solothurn, eleganckie miasto z renesansowymi i barokowymi budynkami, ukazującymi bogactwo z 16 i 17 wieku, gdzie swoje rezydencje mają francuscy ambasadorzy Szwajcarskiej Konfederacji. Dawniej nazywane Salodurum, jest w rankingu z miastem Trier w Niemczech, jako najstarsza rzymska osada na północy Alp. Na miejscu możesz podziwiać Marktplatz z pięknym placem i 12-wieczną dzwonnicą Zeitglockenturm, z mechanicznymi figurami z 1545 roku. Warta zobaczenia jest też Fontanna Mauritiusa udekorowana posągiem dzieła Hansa Gieng z Fribourga.

  Freiburg im Breisgau

  Pełne życia miasto Freiburg im Breisgau, często nazywane po prostu ‘Freiburg’ cieszy się sporą populacją stałych mieszkańców, dzięki czemu rozrasta się i oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji. Położone na południe od Czarnego Lasu to miasteczko uniwersyteckie oddalone jest jedynie o dwie godziny jazdy z Bazylei, w zależności od ruchu na drogach. Będąc na miejscu, znajdziesz tu mnóstwo muzeów do odwiedzenia i wiele pięknych historycznych budynków do podziwiania. Inne warte zobaczenia miejsca w Freiburg im Breisagu, to katedra romańska, która budowana była przez 300 lat, oraz Münsterplatz, gdzie regularnie rozstawiany jest market z produktami sprzedawanymi przez lokalnych farmerów.

  Genewa

  Położona nad brzegiem jeziora Genewa, jest jednym z najpiękniejszych miast w Szwajcarii i znana jest najbardziej z czekolady, dóbr luksusowych oraz licznych 5-gwaiazdkowych hoteli. Wycieczka z Bazylei do Genewy samochodem zajmie ci około 2 i pół godziny, jednak zwarzywszy na wspaniałą lokalizację i atrakcje, z pewnością miasto jest tego warte! Jeśli chcesz zobaczyć miejsce narodzin Jean-Jacques Rousseau, lub zobaczyć słynną fontannę Jet d’Eau na własne oczy, musisz koniecznie udać się do Genewy, będąc w kraju.

  Strasburg

  Dla frankofilów, miasteczko jak z bajki Strasburg, nie potrzebuje przedstawienia! Małe rzeczki płynące pośród drewnianych domów z cukierkowymi kolorowymi fasadami, widoczne są gdzie nie spojrzysz. Na miejscu przekonasz się, ile wspaniałych zdjęć można tu zrobić na każdej uliczce. Strasburg nazywany jest często ‘Petite France’, czyli małą Francją, a najważniejsze elementy miasta to średniowieczna architektura i mnóstwo lokalnej kuchni (z mnóstwem serów i wina). Strasburg znajduje się około półtorej godziny drogi z Bazylei samochodem, dlatego jest to wspaniałe miejsce na wycieczkę jednodniową.

  Jak poruszać się po Bazylei

  Sieć transportu publicznego w Szwajcarii znany jest z tego, że jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych na świecie. Podróżni udający się do Bazylei mogą skorzystać z licznych autobusów i słynnych zielonych i żółtych tramwai. Bilety na podróż możesz zakupić w kiosku, automatach i na stacjach kolejowych. Niektóre bilety muszą być skasowane przed rozpoczęciem podróży. Transport publiczny w Bazylei obejmuje też kilka przystanków znajdujących się w miastach w sąsiadujących krajach oraz na kilku lotniskach. Goście hotelowi mogą skorzystać z biletów o nazwie Mobility Ticket, zezwalających na podróżowanie transportem publicznym w Bazylei za darmo.

  Centralna stacja kolejowa w Bazylei nazywa się Bazylea SBB. Należy ona do Szwajcarskiej Federacji Kolejowej i jest najbardziej ruchliwą międzynarodową stacją graniczną w Europie. Stąd możesz udać się krajowymi lub międzynarodowymi pociągami długodystansowymi do Berlina, Hamburga, Amsterdamu, Pragi, Brna i wielu innych miast. Na stacji kolejowej znajdziesz licznych dostawców, z którymi możesz rozpocząć podróż po Szwajcarii i nie tylko.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny