Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA CYPRZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na Cyprze z Auto Europe

  Znana jako „wyspa Afrodyty”, Cypr jest romantyczną wyspą śródziemnomorską z bujnymi lasami, dziewiczym wybrzeżem i obfitymi gajami oliwnymi. Kraj, oferujący 5630 km kwadratowych różnorodnego naturalnego piękna, które można łatwo doświadczyć z wynajętym pojazdem. Dlatego zdecyduj się przejrzeć nasze oferty, by wybrać jaka wypożyczalnia samochodów na Cyprze jest dla Ciebie odpowiednia, aby zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania ta piękna wyspa.

  Podróżując na Cypr, klienci chcą mieć zaufanego dostawcę, oferującego niskie ceny, szeroki wybór wypożyczonych samochodów i doskonałą obsługę. Auto Europe spełnia wszystkie te potrzeby! Gdziekolwiek wylądujesz na tej mitycznej wyspie, Auto Europe załatwi, że będzie czekał na Ciebie pojazd. Pozwól nam zorganizować wynajem samochodu na Cyprze, dostosowany do Twoich potrzeb podróży. Skorzystaj z naszego łatwego trzyetapowego systemu rezerwacji lub zadzwoń do naszych specjalistów od rezerwacji. Z przyjemnością zamienimy Państwa wakacje na Cyprze w przygodę do zapamiętania! Jeśli chcesz sprawdzić opinie o wypożyczalni samochodów na Cyprze odwiedź stronę Auto Europe i dowiedz się więcej o naszych usługach.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe na Cyprze?

  Podczas wynajmu samochodu na Cyprze przekonasz się, że główne drogi są dobrze utrzymane. Jednak po zejściu z utartych szlaków przygotuj się na trudniejsze warunki, gdzie trasy są nierówne, a ulice nieutwardzone. Biorąc pod uwagę takie warunki, możesz chcieć rozważyć SUV jako opcję na swoje podróże. Kierowcy na Cyprze mogą być nieostrożni i lekkomyślni, dlatego należy jeździć z ostrożnością i uprzejmością. Więcej informacji i zasady drogowe na Cyprze można znaleźć na stronie turystycznej kraju poniżej.

  Kilka zasad drogowych do rozważenia podczas jazdy na Cyprze:

  • Tak jak w Wielkiej Brytanii, obowiązuje ruch po lewej stronie drogi.

  • Stosowanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla kierowcy i dla wszystkich pasażerów.

  • Dzieci poniżej piątego roku życia nie mogą siedzieć na przednim siedzeniu, a dzieci w wieku pięciu lat i więcej mogą siedzieć z przodu tylko w odpowiednim foteliku dla dziecka.

  • Korzystanie z telefonu komórkowego jest ograniczone tylko do systemów głośnomówiących.

  • Podczas jazdy zawsze miej ze sobą prawo jazdy, ubezpieczenie i dokumenty wynajmu samochodu.

  • Reflektory muszą być używane o zmierzchu i świcie.

  • Nie wolno palić w samochodzie przewożącym pasażera w wieku 16 lat lub młodszego.

  • Używanie klaksonu jest ograniczone - nie używaj sygnału dźwiękowego między godziną 22:00 a 6:00 i nigdy nie trąb w pobliżu szpitala.

  • Zachowaj szczególną ostrożność, wjeżdżając na wąskie uliczki w małych miasteczkach, takich jak na przykład w Lefkara, i upewnij się, że nie porysujesz lusterek bocznych. Możesz jednak uzyskać polisę ubezpieczeniową dla dodatkowego spokoju, na wypadek, gdyby coś się stało.

  • Jeśli jedziesz do północnej części wyspy, musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie na tureckim przejściu granicznym.

  • Na północnym Cyprze nie ma autostrad i na ogół drogi są w złym stanie.

  • Stacje benzynowe na Cyprze można łatwo znaleźć w dużych miastach i są one dostępne nawet w niektórych odległych miejscach. Ceny są relatywnie niskie bądź porównywalne do tych w Polsce. Godziny otwarcia różnią się, ale ogólnie znajdziesz stacje otwarte od 6:00 do 18:00. Niektóre stacje benzynowe oferują zautomatyzowane pompy benzynowe, które przyjmują gotówkę lub karty kredytowe. Niestety, nie ma wielu 24-godzinnych stacji benzynowych.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Auto Europe oferuje wynajem samochodu z polityką paliwową „pełny do pełnego”, gdzie wypożyczalnie dostarczają samochody z pełnym zbiornikiem, umożliwiając klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając dodatkowej opłaty. Możesz wybrać też opcję „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ta polityka może być przydatna, ponieważ klienci nie muszą tankować samochodu przed jego zwrotem, a na Cyprze rzadko znajdziesz stacje benzynowe otwarte 24h, więc unikniesz zamartwiania się o tankowanie.

  Zawsze możesz sprawdzić, która polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić na Cyprze

  • Zobacz flamingi: prawdziwa uczta dla oczu, jeśli jesteś miłośnikiem przyrody. Wiadomo, że flamingi przylatują na Cypr na zimę. Stada flamingów gromadzą się nad słonym jeziorem w pobliżu Larnaki w okresie od listopada do marca. Innym miejscem, w którym można spotkać flamingi, jest słone jezioro Limassol, znane również jako jezioro Akrotiri. Jeśli odwiedzasz wyspę zimą, nie przegap okazji, aby zobaczyć te wspaniałe ptaki z różowymi nogami.

  • Festiwal Wina: coroczny Festiwal Wina odbywa się w Limassol, miejscowości znanej jako stolica wina na Cyprze. Za niewielką opłatą wstępną można skosztować wina z lokalnych winnic, spróbować tradycyjnej kuchni cypryjskiej i podziwiać występy różnych lokalnych artystów. Festiwal odbywa się w parku miejskim Limassol na przełomie sierpnia i września.

  • Nurkowanie z akwalungiem: jeśli czujesz potrzebę większej aktywności podczas wakacji na Cyprze, rozważ nurkowanie z rurką lub akwalungiem. Poznaj Cypr z innej perspektywy - zobacz fascynujący podwodny świat z wrakami statków i kolorowymi skupiskami ryb. Ciepłe, czyste i spokojne wody otaczające wyspę to prawdziwy raj dla nurków amatorów i profesjonalistów. Szkoły nurkowania można znaleźć w prawie każdym miasteczku lub mieście turystycznym.

  • Plaże: jeśli lecisz na słoneczną wyspę Morza Śródziemnego, bez wątpienia spędzisz trochę czasu, opalając się i pływając w morzu. Cypr może pochwalić się ponad trzydziestoma plażami oznaczonymi błękitną flagą, od złotych piaszczystych po mniej uczęszczane po zachodniej stronie wyspy, preferowane przez miłośników sportów wodnych.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym na Cyprze

  Mając wiele do zobaczenia i zrobienia na tej fascynującej wyspie, Twój wynajem samochodu na Cyprze z Auto Europe pozwoli Ci odwiedzić wszystkie atrakcje, kiedy tylko masz na to ochotę. Na Cyprze istnieje kilka oficjalnych szlaków kulturowych, niektóre można zwiedzić pieszo, a inne wymagają transportu wynajętym samochodem. Dzięki tym trasom możesz odkryć historię wyspy, podążać śladami Afrodyty, starożytnej greckiej bogini miłości i piękna, odwiedzić pozostałości Wenecjan i poznać ekscytującą historię Cypru. Oprócz szlaków kulturowych istnieją również szlaki winiarskie i religijne, które mogą Cię zainteresować. Aby dowiedzieć się więcej o konkretnej trasie, odwiedź oficjalną stronę turystyczną Cypru, która znajduje się na dole tej strony.

  Podróż z UNESCO - przesiąknięta historią, wyspa Cypr jest domem dla kilku miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możesz rozpocząć swoją podróż w Pafos, znanym z licznych zabytków, w tym obowiązkowych do zobaczenia mozaik z Pafos. Nie spiesz się odkrywając spektakularne nadmorskie miasteczka, zatrzymaj się przed Grobowcami Królów, zanim wyruszysz na kolejną przygodę. Następnie udaj się do Choirokitia w dystrykcie Larnaca, aby zobaczyć pierwszy na wyspie stały budynek mieszkalny z VI wieku p.n.e. Stąd można dojechać do Larnaki, miasta uważanego za najstarsze na wyspie, i wybrać się na spokojny rejs wzdłuż wybrzeża. Ukończ swoją podróż po historii z wizytą w malowanych kościołach Trodos i zobacz ich kolorowe freski.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód na Cyprze?

  Kierowca na Cyprze musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy przez co najmniej rok w kraju, w którym mieszka. Prawo jazdy z Polski jest dopuszczalne w przypadku krótkich pobytów na Cyprze, choć może być wymagane wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy w języku angielskim. Aby wypożyczalnia samochodów na Cyprze mogła wydać Ci pojazd, kierowca musi mieć co najmniej 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy przez co najmniej trzy lata. Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą zostać obciążeni dodatkową opłatą młodego kierowcy, w zależności od wybranego pojazdu. Chociaż nie ma górnej granicy wieku dla wynajmu samochodów na Cyprze, kierowcy powyżej 70 roku życia mogą być obciążani dodatkową opłatą za kierowcę seniora.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód na Cyprze?

  Cypr nie ma dróg płatnych; wszystkie autostrady są bezpłatne, podobnie jak wszystkie główne drogi.

  Krótko o historii

  Obecnie część Unii Europejskiej, Cypr ma bogatą historię, która sięga czasów starożytnych, kiedy wyspa została zasiedlona przez mykeńskich Greków około 1400 p.n.e. Ze względu na strategiczne położenie na Bliskim Wschodzie Cypr był rządzony przez wiele starożytnych mocarstw, takich jak Asyria, Egipt, Persja i Imperium Rzymskie. Cypr stał się częścią Cesarstwa Bizantyjskiego po podziale Cesarstwa Rzymskiego w 395 r. Arabskie naloty muzułmańskie rozpoczęły się na początku VI wieku, co trwało kolejne 300 lat, kiedy zniszczono wiele bizantyjskich kościołów i miast. Cypr nie uniknął wypraw krzyżowych i został przejęty podczas trzeciej krucjaty w 1191 r., która oddzieliła wyspę od prawosławnej Grecji. Wyspa została następnie podbita przez Imperium Osmańskie w 1570 roku. Rządy Turków wywołały wiele powstań i zakorzeniły ideę zjednoczenia z Grecją wśród miejscowych Greków cypryjskich.

  W następstwie wojny rosyjsko-tureckiej Cypr został przekazany Imperium Brytyjskiemu w celu ochrony wyspy przed Rosją. Imperium Brytyjskie zaczęło zajmować Cypr w 1914 r., kiedy Imperium Osmańskie dołączyło do mocarstw centralnych. Ponieważ na wyspie żyli Cypryjczycy tureccy i greccy, napięcie rosło w siłę i doprowadziło do wojen domowych. W 1960 r. Cypr stał się niezależny i dzielił się władzami między Grekami a Turkami. Doprowadziło to jednak ponownie do rozruchów i doprowadziło do zamachu stanu na Cyprze 15 lipca 1974 r. W odpowiedzi Turcja zaatakowała wyspę i wybuchła wojna. Przywrócony został porządek konstytucyjny z 1960 r., jednak wojska tureckie pozostały w północno-wschodniej części wyspy. W 1983 r. proklamowano Turecką Republikę Północnego Cypru, co zostało uznane jedynie przez rząd w Ankarze. Cypr, jako cała wyspa, stał się częścią Unii Europejskiej w 2004 r., ale prawodawstwo UE nie jest obecne na Cyprze Północnym.

  Jaka jest waluta na Cyprze?

  Walutą na Cyprze jest euro, a bankomaty są łatwo dostępne w całym kraju. Sprawdź w swoim banku, jakie są najlepsze opcje wypłaty gotówki na Cyprze.

  Jaka jest strefa czasowa na Cyprze?

  Cypr znajduje się w strefie czasowej wschodnioeuropejskiej (EET), Cypr jest jedną godzinę przed Polską. Podobnie jak w Polsce, Cypr przestrzega czasu letniego.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty na Cyprze?

  Grecki i turecki są językami urzędowymi na Cyprze, ale angielski jest również bardzo powszechnie używany. Obywatele są przyjaźni i chętni do pomocy bez względu na język, w którym mówisz.

  Przydatne mogą być następujące zwroty greckie:

  Tak - Nei
  Nie - Ohki
  Cześć - Gh'ya
  Dzień dobry - Kaleemeerah!
  Jak się masz? - Tee kahnis?
  Mam się dobrze - Poli kala
  Dziękuję - Efkharisto
  Proszę - Parakalo
  Przepraszam - Signomi
  Czy mówisz po angielsku? - Milate anglika?
  Ile to kosztuje? - Posso kane?

  Możesz także znaleźć te tureckie zwroty przydatne:

  Tak - Wvet
  Nie - Hayir
  Cześć - Merhaba
  Dzień dobry - Gunaydun
  Jak się masz? - Nasuhl-sunuz?
  Mam się dobrze - Yi-yim teshek-kur
  Proszę - Lutfen
  Dziękuję - Teshek-kur edirim

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter na Cyprze?

  Elektryczność na Cyprze działa na 240 woltach, 50 Hz. Dwubiegunowe i prostokątne wtyczki są standardem na Cyprze, więc podróżuj z niezbędnymi adapterami.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować na Cypr?

  Obywatele polscy mogą korzystać z prawa do swobodnego podróżowania w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem uprawniającym do wjazdu i pobytu na terytorium Cypru do 90 dni bez wyrabiania wizy jest paszport lub dowód osobisty. Granicę Republiki Cypryjskiej z częścią wyspy okupowaną przez Turcję można przekroczyć na podstawie dowodu tożsamości, w wyznaczonych punktach kontrolnych.

  Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Cyprem i ma ambasadę w Nikozji.

  Ambasada polska w Nikozji
  Kennedy Avenue 12/14,
  Biuro 601, 1087 Cypr
  Email: nikozja.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telephone: +357 22 753517

  Przydatne linki

  Nietypowe ośrodki narciarskie

  Informacje turystyczne