Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA CYPRZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na Cyprze - wybierz się na przygodę życia

  Wypożyczalnia samochodów na Cyprze

  Większość ludzi kojarzy Cypr przede wszystkim z pięknymi piaszczystymi plażami, co oczywiście się zgadza, ale kraj ten ma też długą i bogatą historię i cieszy się wysoką pozycją we wschodniej części Morza Śródziemnego. Rządziło tu wielu władców, a teraz wyspa, ze stolicą w Nikozji, podzielona jest na dwie części: północną i południową pod rządami tureckimi. Pomimo podziału miasto to jest gęsto zaludnione, a wiele organizacji finansowych ma tu swoje siedziby. Południowa część wyspy znana jest z miejsc turystycznych, jak Pafos na południowym zachodzie i Larnaka na południowym wschodzie. W Pafos znajdziesz Park Archeologiczny będący częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO, natomiast Larnaka jest pełnym życia, czarującym miastem nabrzeżnym, idealnym na spacery nad brzegiem i kolacje z widokiem na morze. Na południowym wybrzeżu, pomiędzy tymi dwoma miastami, znajduje się Limassol, witający podróżnych Meczetem Kebir i średniowiecznym zamkiem. Zimą górzyste wnętrze wyspy przyciąga też miłośników sportów zimowych, którzy mogą udać się na "boskie" zjazdy na nartach na Górze Olimp.

  Znana jako „wyspa Afrodyty”, Cypr jest romantyczną wyspą śródziemnomorską z bujnymi lasami, dziewiczym wybrzeżem i obfitymi gajami oliwnymi. Kraj, oferujący 5630 km kwadratowych różnorodnego naturalnego piękna, które można łatwo doświadczyć z wynajętym pojazdem. Dlatego zdecyduj się przejrzeć nasze oferty, by wybrać jaka wypożyczalnia samochodów na Cyprze jest dla Ciebie odpowiednia, aby zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania ta piękna wyspa.

  Podróżując na Cypr, klienci chcą mieć zaufanego dostawcę, oferującego niskie ceny, szeroki wybór wypożyczonych samochodów i doskonałą obsługę. Auto Europe spełnia wszystkie te potrzeby! Gdziekolwiek wylądujesz na tej mitycznej wyspie, Auto Europe załatwi, że będzie czekał na Ciebie pojazd. Pozwól nam zorganizować twój nastpny wynajem na Cyprze, dostosowany do Twoich potrzeb podróży. Skorzystaj z naszego łatwego trzyetapowego systemu rezerwacji lub zadzwoń do naszych specjalistów od rezerwacji. Z przyjemnością zamienimy Państwa wakacje na Cyprze w przygodę do zapamiętania! Jeśli chcesz sprawdzić opinie o wypożyczalni samochodów na Cyprze odwiedź stronę Auto Europe i dowiedz się więcej o naszych usługach.

  Aby dowiedzieć się więcej o wynajmowaniu samochodów na Cyprze, kliknij odpowiednią sekcję poniżej:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Kategorie samochodów

  Gdzie mogę odebrać samochód wynajęty na Cyprze

  Ponieważ to wyspa, na Cypr dostaniesz się tylko drogą morską lub powietrzną. Z tego powodu najwięcej wypożyczalni ma swoje stanowiska na popularnych lotniskach w Pafos i Larnace. Z Auto Europe możesz zdecydować się na wynajem samochodu na Cyprze na lotnisku, albo w wybranej lokalizacji w mieście, dla dodatkowej elastyczności w planach i podróży. Z nami możesz znaleźć oferty doskonałych pojazdów także w Protaras, Ayia Napa lub w stolicy w Nikozji. Pamiętaj, że zazwyczaj nie można pojazdem wjechać na teren turecki.

  Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony z poradami odbioru i zwrotu pojazdów, by upewnić się, że jesteś odpowiednio przygotowany, zabierzesz ze sobą wymagane dokumenty i będziesz wiedział co robić i jak się zachować podczas odbioru, ponieważ w ten sposób zaoszczędzisz czas i przyjemniej rozpoczniesz swoją podróż.

  Porównaj stawki wynajmu samochodów na najpopularniejszych lotniskach na Cyprze

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią na Cyprze

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na Cyprze współpracuje z Auto Europe, ponieważ z naszymi partnerami mamy długoletnie relacje, dlatego jesteśmy w stanie zapewnić Ci najlepsze stawki, największy wybór pojazdów i doskonałe usługi. Na wyspie znajdziesz wiele znanych i cenionych dostawców, jak Sixt i Europcar, ale też kilka niskobudżetowych firm, jak CY Car Hire, Get your car hire i Cypr Airport.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar

  Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub potrzebujesz pomocy przy znalezieniu najlepszej oferty, jaką może przedstawić wypożyczalnia samochodów na Cyprze, nie zawahaj się z nami skontaktować. Nasi agenci rezerwacyjni z przyjemnością pomogą Ci znaleźć najlepszą opcję, abyś dokonał właściwego wyboru, czy to dotyczącego wybrania odpowiedniej kategorii samochodu, czy ubezpieczenia podczas wyjazdu.


  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów na Cyprze

  Skontaktuj się z namiAuto Europe pragnie, aby wypożyczalnie samochodów w Cyprze były łatwo dostępne dla podróżnych, a rezerwacja łatwa i szybka. Z tego powodu na naszej stronie dostępnych jest kilka pakietów, stworzonych, by sprostać potrzebom klientom i zapewnić im profesjonalną obsługę. Poniżej zamieściliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wynajmu samochodu, a także jazdy po Cyprze, wyjaśnienia różnic w zabezpieczeniach, odpowiedzi na pytania związane z ograniczeniami wiekowymi i zasady dotyczące jazdy i opłat drogowych. Poniższa sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami pomoże Ci szybko przejrzeć wszystkie tematy, abyś pod koniec był gotowy do drogi.


  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód na Cyprze?

  Kierowca na Cyprze musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy przez co najmniej rok w kraju, w którym mieszka. Prawo jazdy z Polski jest dopuszczalne w przypadku krótkich pobytów na Cyprze, choć może być wymagane wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy w języku angielskim. Aby wypożyczalnia samochodów na Cyprze mogła wydać Ci pojazd, kierowca musi mieć ukończone co najmniej 21 lat i posiadać ważne prawo jazdy przez co najmniej trzy lata. Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą zostać obciążeni dodatkową opłatą młodego kierowcy, w zależności od wybranego pojazdu. Chociaż nie ma górnej granicy wieku dla wynajmu samochodów na Cyprze, obowiązują ograniczenia wiekowe też dla kierowcy powyżej 70 roku życia, który może być obciążony dodatkową opłatą za kierowcę seniora.

   

  Czy mogę wynająć samochód na Cyprze w jednym miejscu i zwrócić w innym?

  Tak. Opcja ta nazywa się wynajem samochodu w jedną stronę i można ją zamówić za dodatkową opłatą (płatna podczas rezerwacji lub bezpośrednio u dostawcy przy odbiorze). Pamiętaj, że możliwy jest tylko lokalny wynajem w jedną stronę, ponieważ północna część wyspy jest pod tureckim wpływem. Auto Europe nie oferuje wynajmu samochodu na terenie tureckim, podobnie, jak żadna inna wypożyczalnia samochodów.

   

  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wynająć samochód na Cyprze?

  Tak. Wypożyczalnie samochodu na Cyprze wydadzą Ci pojazd tylko po okazaniu ważnej karty kredytowej wystawionej na imię i nazwisko głównego kierowcy, jaki podany jest na voucherze. Wypożyczalnia na karcie kredytowej blokuje wysokość obowiązującego depozytu, zazwyczaj pokrywającego wysokość udziału własnego. Wysokość depozytu i karty kredytowe akceptowane przez wybranego dostawcę można też znaleźć w "szczegółach ceny" danej oferty na naszej stronie. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony poświęconej kartom kredytowym i depozycie.

   

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe na Cyprze?

  Podczas wynajmu samochodu przekonasz się, że główne drogi są dobrze utrzymane. Jednak po zejściu z utartych szlaków przygotuj się na trudniejsze warunki, gdzie trasy są nierówne, a ulice nieutwardzone. Biorąc pod uwagę takie warunki, możesz chcieć rozważyć SUV jako opcję na swoje podróże. Kierowcy na Cyprze mogą być nieostrożni i lekkomyślni, dlatego należy jeździć z ostrożnością i uprzejmością. Więcej informacji i zasady drogowe na Cyprze można znaleźć na stronie turystycznej kraju poniżej.

  Kilka zasad drogowych do rozważenia podczas jazdy na Cyprze:

  • Tak jak w Wielkiej Brytanii, obowiązuje ruch po lewej stronie drogi.

  • Stosowanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe dla kierowcy i dla wszystkich pasażerów.

  • Dzieci poniżej piątego roku życia nie mogą siedzieć na przednim siedzeniu, a dzieci w wieku pięciu lat i więcej mogą siedzieć z przodu tylko w odpowiednim foteliku dla dziecka.

  • Korzystanie z telefonu komórkowego jest ograniczone tylko do systemów głośnomówiących.

  • Podczas jazdy zawsze miej ze sobą prawo jazdy, ubezpieczenie i dokumenty wynajmu samochodu.

  • Reflektory muszą być używane o zmierzchu i świcie.

  • Nie wolno palić w samochodzie przewożącym pasażera w wieku 16 lat lub młodszego.

  • Używanie klaksonu jest ograniczone - nie używaj sygnału dźwiękowego między godziną 22:00 a 6:00 i nigdy nie trąb w pobliżu szpitala.

  • Zachowaj szczególną ostrożność, wjeżdżając na wąskie uliczki w małych miasteczkach, takich jak na przykład w Lefkara, i upewnij się, że nie porysujesz lusterek bocznych. Możesz jednak uzyskać polisę ubezpieczeniową dla dodatkowego spokoju, na wypadek, gdyby coś się stało.

  • Jeśli jedziesz do północnej części wyspy, musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie na tureckim przejściu granicznym.

  • Na północnym Cyprze nie ma autostrad i na ogół drogi są w złym stanie.

  • Stacje benzynowe na Cyprze można łatwo znaleźć w dużych miastach i są one dostępne nawet w niektórych odległych miejscach. Ceny są relatywnie niskie bądź porównywalne do tych w Polsce. Godziny otwarcia różnią się, ale ogólnie znajdziesz stacje otwarte od 6:00 do 18:00. Niektóre stacje benzynowe oferują zautomatyzowane pompy benzynowe, które przyjmują gotówkę lub karty kredytowe. Niestety, nie ma wielu 24-godzinnych stacji benzynowych.

  Auto Europe oferuje wynajem samochodu z polityką paliwową „pełny do pełnego”, gdzie wypożyczalnie dostarczają samochody z pełnym zbiornikiem, umożliwiając klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając dodatkowej opłaty. Możesz wybrać też opcję „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ta polityka może być przydatna, ponieważ klienci nie muszą tankować samochodu przed jego zwrotem, a na Cyprze rzadko znajdziesz stacje benzynowe otwarte 24h, więc unikniesz zamartwiania się o tankowanie.

  Zawsze możesz sprawdzić, która polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

   

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód na Cyprze?

  Cypr nie ma dróg płatnych; wszystkie autostrady są bezpłatne, podobnie jak wszystkie główne drogi.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód na Cyprze?

  Ubezpieczenie jest ważnym aspektem podczas wynajmu samochodu. Przede wszystkim pamiętaj, że wszystkie wypożyczalnie samochodów w Cyprze, jakie dostępne są na stronie Auto Europe, zawsze mają zawarte w stawkach minimalne wymagane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, od wypadku, od kradzieży i pożaru. Taka jest opcja dla tych, co wybierają podstawową stawkę i wiąże się ona z udziałem własnym, którego kwotę kierowca jest zobowiązany zapłacić, jeśli coś się wydarzy podczas wynajmu. Dostawcy blokują wtedy depozyt na karcie kredytowej głównego kierowcy, wynoszący mniej więcej tyle, co udział własny. Jeśli nie chcesz być obciążony także odpowiedzialnością, możesz zakupić nasz produkt zwrot udziału własnego z Super Cover, dzięki czemu w razie możliwych opłat zwiazanych z udziałem własnym, będą one zwrócone przez Auto Europe po zakończonym wynajmie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszej stronie z wyjaśnieniem poszczególnych ubezpieczeń, by dowiedzieć się o możliwych opcjach.

   

  Czy mogę zarejestrować dodatkowego kierowcę do mojego wynajmu samochodu na Cyprze?

  Tak. Podpisując umowę najmu, przy odbiorze muszą być też obecni dodatkowi kierowcy, aby okazali swoje dowody tożsamości i prawo jazdy. Zazwyczaj wymagana jest dodatkowa opłata, aby wszyscy kierowcy mogli też być objęci ubezpieczeniem. Sprawdź nasze specjalne promocje i ofertę na dodatkowego kierowcę gratis, aby sprawdzić, czy mamy oferty wynajmu samochodu na Cyprze z dodatkowym kierowcą wliczonym w cenę wynajmu.


  Dodatkowe opcje wynajmu pojazdów na Cyprze

  Decydując się na wynajem samochodu na Cyprze, wyszukiwarka Auto Europe jest doskonałym miejscem startowym. Współpracujemy z najlepszymi wypożyczalniami samochodów na świecie i z licznymi godnymi zaufania lokalnymi dostawcami, abyśmy mogli zapewnić jak największy wybór pojazdów w konkurencyjnych cenach. W każdym kraju, gdzie jesteśmy, oferujemy mniejszą kategorię pojazdów, jak Mini, ekonomiczną i kompaktową, idealne na mniejsze podróże po mieście. Mamy też większe i wygodniejsze modele, jak w kategorii średniej i dużej. W naszej flocie dostępne są też nowoczesne SUV, a nawet ekskluzywne pojazdy luksusowe.

  Dla większych grup lub rodzin mamy nowoczesne wany dla 7 do 12 osób. Wszystkie modele są nowe i wygodne. Ponieważ pojazdy te są na zamówienie, pamiętaj, żeby zarezerwować je z wyprzedzeniem i zapewnić sobie ich dostępność.

  Jeśli nadal nie możesz się zdecydować na odpowiedni model pojazdu, sprawdź naszą specjalną stronę poświęconą flocie pojazdów dostępnych na Cyprze lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, by pomogli Ci oni wybrać.

  Samochody luksusowe na wynajem Kategoria VAN na wynajem

  Wynajem samochodów luksusowych - Podróżowanie po pięknej wyspie, jaką jest Cypr z wszystkimi pięknymi widokami, może być jeszcze lepsze, siedząc za kółkiem ekskluzywnego, luksusowego pojazdu. Sprawdź wspaniałe oferty w naszej specjalnej sekcji “Wynajem samochodów luksusowych”.

  Wynajem samochodów w kategorii VAN na Cyprze - jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni i komfortu dla dużej grupy podróżnych, zarezerwuj z wyprzedzeniem jednego z naszych nowoczesnych wanów. Mamy opcje dla 7 do 12 osób.


  Przydatne linki

  Poradnik z informacjami turystycznymi na Cyprze

  Nietypowe ośrodki narciarskie