Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PAFOS

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Pafos - brama wjazdowa na Cypr

  Wypożyczalnia samochodów w Pafos

  Słynne miejsce narodzin greckiej bogini Afrodyty, Pafos jest jednym z najważniejszych centrów kulturowych w całym rejonie śródziemnomorskim. Idyllicznie usytuowane na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru, miasto jest dogodnie podzielone na dwie części, górne miasto jest centrum komercjalnym, podczas gdy dolne miasto (znane jako Kato) obdarzone jest jednymi z najważniejszych miejsc archeologicznych i atrakcjami turystycznymi. Większość turystów zbiera się w Kato gdzie znajduje się wiele hoteli, barów, restauracji i atrakcji. Wspaniała promenada nad brzegiem morza ciągnie się aż do miejskiej mariny i jest idealnym miejscem na spacer, podczas którego można cieszyć się wyjątkową atmosferą jednego z najstarszych i historycznych miast w Europie.

  Tutaj możesz cofnąć się w czasie i podziwiać fascynującą mitologię grecką, odkrywając liczne ruiny w całym mieście. Jest tu wiele wspaniałych miejsc do zobaczenia, dlatego przyda Ci się tani samochód na wynajem, by zobaczyć je wszystkie. Podróżni, którzy są zainteresowani starożytnymi skarbami Cypru, powinni rozpocząć zwiedzanie od Parku Archeologicznego w Pafos ze wspaniałymi rzymskimi mozaikami (większości nietknięte) i starymi twierdzami (noszące zmiany i oznaki niszczenia).

  Następnie udaj się do Grobowców Królów, ogromnej podziemnej nekropoli wyrzeźbionej w kamieniu. Warto też udać się do gór Troodos, by odwiedzić klasztory (z przyjaznymi mnichami), jak Kykkos powstały w 11 wieku. A jeśli zostanie Ci nieco czasu, odwiedź Dom Dionizosa, rzymską willę z pięknymi kolorowymi mozaikami. W Pafos najważniejsi są bogowie i wizyty na wykopaliskach archeologicznych, aby usłyszeć jak najwięcej wspaniałych historii i legend.

  Auto Europe pomoże Ci zaplanować wspaniałą wycieczkę do Pafos. Jako lider wynajmu samochodów, z dumą ogłaszamy, że mamy dostępne 24,000 lokalizacji odbioru pojazdów w ponad 180 miejscach docelowych na całym świecie. Oferujemy całkowitą elastyczność dla ludzi, którzy chcą wynająć samochód w Pafos w dogodnej lokalizacji w centrum miasta lub z lotniska, znajdującego się niedaleko centrum w kierunku południowo-wschodnim. Oferujemy też najniższe stawki na rynku, między innymi dlatego, że współpracuje z nami niejedna renomowana wypożyczalnia samochodów w Pafos, między innymi Sixt, National, Hertz, Europcar, Dollar, Budget, Avis i Alamo. W połączeniu z naszym nagradzanym zespołem obsługi klienta możesz być pewien, że twoje plany wakacyjne są w najlepszych rękach!

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Pafos, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Pafos

  Dzięki współpracy z najlepszymi na świecie dostawcami, Auto Europe może oferować szeroki wybór dla tych, co decydują się na wynajem samochodu w Pafos i w innych lokalizacjach na wyspie, co oznacza, że możesz też odebrać samochód w centrum miasta i szybko rozpocząć zwiedzanie wszystkich najlepszych atrakcji.

  Aby pomóc Ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru, nasza nowoczesna wyszukiwarka ułatwi Ci poszukiwania najlepszego pojazdu w najbardziej odpowiadającej Ci lokalizacji podczas wyjazdu. Po wpisaniu wybranych dat zobaczysz interaktywną mapę ze wszystkimi dostępnymi punktami odbioru pojazdów na wynajem w Pafos.

  Lotnisko w Pafos

  Lotnisko w Pafos znajduje się około 16 kilometrów od centrum miasta, dzięki czemu jest idealnym punktem startowym dla ludzi chcących odwiedzić Pafos i liczne okoliczne miasta i wsie, jak Polis, Latchi i góry Troodos, by wymienić tylko kilka. Z lotniska można też z łatwością dostać się do jednych z najlepszych resortów morskich, takich jak Limassol, Larnaka, Ayia Napa, Protaras i Pernera. Każde z tych miesjc i wiele więcej, jest łatwo dostęnych z lotniska Pafos.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Pafos (PFO)
  Adres: Pafos 8320, Cypr
  Strona internetowa: www.hermesairports.com
  Telefon: +357 2680 1800


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Pafos

  Auto Europe jest międzynarodową firmą pośredniczącą w wynajmie samochodów, która oferuje szeroki wybór lokalizacji odbioru i zwrotu samochodów w ponad 180 popularnych miejscach docelowych na świecie. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i współpracy z najlepszymi międzynarodowymi i lokalnymi wypożyczalniami, jesteśmy dumni mogąc przedstawiać najlepsze usługi i najniższe ceny na rynku.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Jeśli potrzebujesz więcej informacji o wypożyczalniach samochodów, z którymi współpracujemy i ich polityce, jak godziny pracy biura, możliwe ograniczenia wiekowe i inne, skontaktuj się z naszymi specjalistami telefonicznie, lub wysyłając e-mail.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Pafos

  Skontaktuj się z nami

  W poniższej sekcji znajdziesz najczęściej zadawane pytania przez podróżnych, którzy decydują się na wynajem samochodu w Pafos. Czytaj dalej, aby otrzymać kilka porad dotyczących szerokiego zakresu tematów związanych z wynajmem samochodów, jak karty kredytowe, ubezpieczenia, opłaty drogowe, zasady poruszania się na drogach i wiele więcej. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami rezerwacyjnymi, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią pomoże Ci z twoją rezerwacją lub pomoże Ci z zaplanowaniem kolejnej podróży.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Pafos?

  Tak. Wypożyczalnie samochodów w Pafos wymagają przedstawienia ważnej karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę, aby opłacić rezerwację, oraz aby zablokować na niej depozyt. Wysokość depozytu zazwyczaj związana jest z udziałem własnym w zależności od posiadanego ubezpieczenia i może się różnić w zależności od wypożyczalni i kategorii pojazdu. Gotówka, karta debetowa i karta innego kierowcy niż główny, nie są akceptowane.

  Jeśli chcesz wynająć samochód luksusowy, wypożyczalnie często wymagają przedstawienia dwóch kart kredytowych. Obydwie muszą być przedstawiona na głównego kieorwcę (akceptowanych jest większość kart, jak Mastercard, Visa i Diners). Informacje dotyczące depozytu przy rezerwacji i lista akceptowanych kart kredytowych znajdują się pod ikoną informacyjną przy ofercie podczas dokonywania rezerwacji i na zatwierdzonym voucherze. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie, zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Pafos?

  Każda wypożyczalnia samochodów w Pafos dostępna przez Auto Europe, zawsze zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich pojazdów, zgodnie z podstawowymi wymogami, jakie obowiązują w danym kraju. W stawce podstawowej wliczone jest ubezpieczenie od wypadku (CDW), obejmujące ochronę przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera też udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić, jeśli wydarzy się wypadek). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, jak opony, lusterka, koła, szkło, wnętrze pojazdu, dach, silnik i podwozie.

  Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy i zapewnia dodatkowy spokój na drodze. Wybierając nasze zabezpieczenie, klient wciąż jest odpowiedzialny za udział własny, ale po zakończonym wynajmie może się ubiegać o jego zwrot od Auto Europe, wypełniając odpowiedni formularz na naszej stronie.

  Pamiętaj też, że czasem lokalny dostawca może próbować sprzedać Ci własne ubezpieczenia podczas odbioru, które nie będą Ci już potrzebne. Możesz odmówić ich zakupu (zwłaszcza jeśli w pełni ubezpieczyłeś się z Auto Europe). Zazwyczaj wypożyczalnie oferują (choć nie tylko) PAI (Ubezpieczenie nieszczęśliwych następstw wypadku), PEC (Ubezpieczenie rzeczy osobistych), Super CDW, Seguro Relax Insurance, pomoc drogową itp., jednak pamiętaj, że Auto Europe nie może zwrócić kosztów ubezpieczeń zakupionych lokalnie, nawet jeśli okazały się nieprzydatne.

  Warto też pamiętać, że w zależności od dostawcy i lokalizacji, mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe dla kierowców poniżej 26 roku życia. Wynajmując samochód w Pafos pamiętaj też, że musisz przedstawić prawo jazdy ważne przynajmniej rok, a każdy kierowca poniżej 26 lat, musi uiścić opłatę Młodego Kierowcy, a cena różni się u różnych wypożyczalni. Informacje o wszelkich opłatach można znaleźć na naszej stronie klikając ikonę informacyjną podczas wyszukiania oferty lub w Ogólnych Warunkach zamieszczonych na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Pafos?

  Po odebraniu samochodu w Pafos przekonasz się, że jazda po mieście nie różni się wielce od innych miejsc w Europie, z podobnymi przepisami drogowymi i ograniczeniami. Ponieważ niektórzy kierowcy mogą być nieco bardziej nieostrożni, zalecamy zawsze być uważnym podczas jazdy i oczekiwać nieoczekiwanego zwłaszcza latem, kiedy miasto przepełnione jest turystami. Po pierwsze należy pamiętać, że w Pafos obowiązuje ruch lewostronny. Przepisy drogowe są dość surowe, choć mieszkańcy miasta nie zawsze się do nich stosują, jednak odwiedzającym zaleca się przestrzeganie zasad, jeśli decydują się na wynajem samochodu w Pafos. Bądź szczególnie ostrożny na rondach, ponieważ czasem możesz się spotkać z nieprzestrzeganiem zasady pierwszeństwa zwłaszcza przez młodych kierowców, którzy są zawsze w pośpiechu. Skręcanie na światłach w prawo może być kolejnym wyzwaniem, pamiętając, że musisz się trzymać odpowiedniego pasa przy ruchu lewostronnym. Możesz się też często spotkać z tym, że kierowcy nie sygnalizują zamiaru skrętu, na co też warto zwrócić uwagę.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Pafos?

  Pafos oferuje liczne parkingi (miejskie i prywatne) znajdujące się w i poza centrum miasta. Główne publiczne parkingi można znaleźć w Starym Mieście przy marketach i strefach handlowych. Parkowanie na ulicach zazwyczaj jest dozwolone za opłatą w godzinach szczytu w tygodniu, ale zazwyczaj jest darmowe wieczorami i w weekendy. W dzielnicy Kato, główny parking miejski znajduje się przy porcie. W popularnym miejscu turystycznym, Grobach Królewskich, znajdziesz liczne publiczne parkingi przy głównym wejściu. Należy pamiętać, że parkowanie, czy nawet zatrzymywanie się na ulicach z podwójną żółtą linią jest surowo wzbronione. Pojedyncza żółta linia oznacza miejsca załadunku i rozładunku, natomiast parkowanie jest zabronione. Pamiętaj, że nakładane są mandaty za nieopłacone bilety parkingowe lub jeśli zostaniesz przyłapany na przekroczeniu dozwolonego czasu postoju.

   

  Czy mogę podróżować na terytorium Tureckie (TRNC), gdy wypożyczam samochód w Pafos?

  Nie. Żaden z naszych partnerów nie zezwala na wjazd samochodem na terytorium Tureckiej Republiki Północnego Cypru (TRNC). Jeśli twój dostawca dowie się, że przekroczyłeś granicę z okupowaną przez Turków częścią wyspy, twoje ubezpieczenie przestanie być ważne i będziesz zobowiązany do opłaty pełnej kwoty w razie wypadku lub kradzieży pojazdu.

   

  Czy mogę wynająć samochód w Pafos i podróżować na inne wyspy?

  Nie. Opuszczanie Cypru samochodem wynajętym w Pafos jest surowo wzbronione przez wszystkie wypożyczalnie samochodów na wyspie.


  Pafos przewodnik turystyczny

  Wypożyczalnia samochodów w Pafos zapewni Ci idealny pojazd na czas wyjazdu, abyś mógł w pełni odkrywać piękno Cypru, odwiedzając wszystkie wspaniałe atrakcje i podziwiając widoki w legendarnym mieście. Pochłaniaj niesamowitą atmosferę miejsca narodzin bogini Afrodyty, udając się na niezapomniane podróże pełne historii, architektury, magii i tajemnicy.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Pafos

  Pafos jest świetnym miastem na podróż, dzięki licznym fascynującym miejscom do odwiedzenia położonych w niewielkiej odległości samochodem od siebie. Okolice miasta są równie interesujące, ale jeśli udasz się jeszcze głębiej w stronę lądu, odnajdziesz starożytne greckie i rzymskie stanowiska archeologiczne jedne z najciekawszych odkryć archeologicznych na całym Cyprze. Możesz też podzielić si jazdą bez dodatkowych kosztów, korzystając z naszej promocji dodatkowego kierowcy gratis, która dostpna jest przez cały rok.

  Dla tych, którzy chcą wynająć samochód w Pafos i zwrócić go w innej lokalizacji, Auto Europe oferuje opcję wynajmu samochodu w jedną stronę, aby zapewnić dodatkową elastyczność na drodze i znacznie ułatwić podróż i wycieczki objazdowe.

  Plaże

  Oprócz licznych ciekawych miejsc historycznych w i w okolicach Pafos jedna z kluczowych atrakcji w mieście to wspaniałe plaże. Niedaleko centrum miasta jest plaża Alykes, najczęściej wybierana przez przyjezdnych i mieszkańców, zwłaszcza latem. Jeśli szukasz miejsca na opalanie w pobliżu miasta, ale z mniejszą ilością ludzi, udaj się do zatoki Kissonerga z cudowną długą plażą otaczającą jedne z najczystszych wód na Morzu Śródziemnym. Ważne miejsce, gdzie latem wykluwają się żółwie, to plaża Lara na północ od Pafos, która jest uważana za jedną z najlepszych plaż na Cyprze.

  Fyti

  Udaj się na przyjemną wycieczkę całodniową z Pafos do czarującej wioski Fyti, gdzie czas zdaje się być zatrzymany przez ostatnie parę stuleci. Pozwól się oczarować wąskim brukowanym uliczkom podczas długiego spaceru i rozkoszuj się wspaniałym jedzeniem podczas lunchu przed udaniem się do doskonałego Muzeum Sztuki Ludowej, gdzie lokalnie tworzone rękodzieła mogą zostać zakupione jako pamiątka dla przyjaciół lub rodziny.

  Półwysep Akamas

  Miłą alternatywą dla zwiedzania miasta jest udanie się na przejażdżkę na północ, a w pół godziny dostaniesz się na cudowny półwysep Akamas, na którym rosną dziesiątki gatunków autochtonicznych roślin. Podążaj trasą Afrodyty, która kończy się przy słynnych łaźniach Afrodyty, które możesz odwiedzić przed zwiedzaniem starożytnych ruin zakonu Pyrgos Tis Rigainas położonego nieco dalej.

  Starożytny Vouni

  Pafos jest idealnym miejscem startowym do zwiedzania spektakularnego zachodniego wybrzeża Cypru, znanego przede wszystkim ze wspaniałego starożytnego Vouni, gdzie możesz odkrywać rozległe ruiny pałacu z 4 wieku p.n.e. zbudowanego na szczycie wzgórza. Uważa się, że pałac ten jest pochodzenia perskiego lub greckiego. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, ponieważ widoki, jakie otaczają to miejsce, zapierają dech w piersiach.

  Co robić w Pafos

  Wypożyczalnia samochodów w Pafos ułatwi Ci zwiedzanie i odkrywanie prawdziwego piękna południowego Cypru, gdzie możesz odwiedzić wszystkie główne atrakcje w legendarnym mieście i w okolicy. Zanurz się we wspaniałej atmosferze miejsca narodzin Afrodyty przed udaniem się w podróż przez grecką mitologię, historię, architekturę, mistyczność i magię.

  • Dom Dionizosa: Znajdujące się tu niesamowite chodniki wyłożone mozaiką, należą do jednych z najlepszych na świecie. Jako część słynnego stanowiska archeologicznego w Pafos, mozaiki te przedstawiają sceny z greckiej mitologii, jak na przykład historię Ganimedesa porwanego przez orła i zabranego na Olimp lub triumfalny powrót Dionizosa, gdzie bóg przybywa w karocy zaprzężonej w leopardy.

  • Groby Królewskie: Niedaleko miasta leży jedno z najbardziej intrygujących stanowisk archeologicznych w całym rejonie śródziemnomorskim. Ociosane z kamienia Groby Królewskie są imponującym zbiorem podziemnych grobowców datowanych na 4 wiek p.n.e., z których parę udekorowanych jest filarami doryckimi. Obecnie miejsce to objęte jest patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO, niegdyś było swego rodzaju cmentarzem w okresie greckim i rzymskim, jednak prawdopodobnie tylko dla osób najwyższych rangą.

  • Agia Paraskevi: Ten piękny bizantyjski kościół znajduje się w dzielnicy Geroskipou w mieście. Datowany na 10 wiek, znany jest przede wszystkim z pięciu kopuł tworzących krzyż oraz ze wspaniałej kolekcji 15-wiecznych murali ukazujących życie Jezusa Chrystusa. Nie przegap fantastycznego fresku Ostatnia Wieczerza, który został doskonale zachowany i wciąż pozostaje w swoich żywych kolorach.

  • Sanktuarium Afrodyty: Jedno z najbardziej czarujących miejsc na wyspie, to z pewnością sanktuarium bogini, zaledwie kilka kilometrów od Pafos. Niegdyś święte miejsce kultu starożytnych greków, uważane było za mityczne miejsce, w którym Afrodyta wylądowała, gdy narodziła się z piany morskiej. W tym miejscu jest wiele rzeczy do zobaczenia, w tym wielki rzymski dom zbudowany z 1 wieku.

  • Promenada: Mieszkańcy Pafos uwielbiają udać się na spacer wzdłuż linii brzegowej po promenadzie, która ciągnie się przez ponad 4 kilometry przez centrum miasta. Południowy odcinek promenady zabierze Cię aż do ikonowego Fortu Pafos (kolejna kluczowa atrakcja turystyczna) i poza popularny morski resort Louis Panteon. Udając się na północ, dotrzesz do starożytnych Grobów Królewskich i znanego wykopaliska archeologicznego.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Pafos