Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU PAFOS

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Pafos

  Dla tych, którzy przylatują na lotnisko w Pafos, najlepszym sposobem na zwiedzenie tej pięknej wyspy jest wynajem pojazdu, jaki oferuje wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Pafos. Położony w południowo-zachodniej części Cypru, Pafos jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc docelowych na wyspie przez podróżników. Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w tym romantycznym mieście portowym, jak choćby odwiedzenie wyłożonego mozaikami rzymskiego domu Dionizosa wpisanego na listę UNESCO, położonego niedaleko portu i Hellenistyczne Groby Królewskie z 3 wieku p.n.e. około 3 kilometry od centrum miasta. Udając się z Pafos na krótką przejażdżkę, dotrzesz do klasztoru Ayios Neofytos i innych popularnych atrakcji, w tym łaźni Afrodyty, Adonis Falls niedaleko Kamares i zamku Pafos zanurzonego w historii. Okolica ta oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego, kto odwiedzi to miejsce, a większość najważniejszych atrakcji jest łatwo dostępna samochodem. Upewnij się, że nie przeoczysz wizyty w Grobach Królewskich na północ od Pafos, fascynujących grobowców wyrzeźbionych w klifach morskich.

  Założone w 1954 Auto Europe jest jedną z wiodących firm wynajmu samochodów na świecie z ponad 24,000 lokalizacjami odbioru i zawrotu pojazdów w ponad 180 różnych miejscach docelowych. Współpracujemy ze wszystkimi najlepszymi wypożyczalniami, co oznacza, że oferujemy najniższe stawki wynajmu i największy wybór pojazdów na rynku. Jeśli potrzebujesz pomocy podczas dokonywania rezerwacji w Pafos, skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów pod numerem +48 222 639 537, a nasi agenci z chęcią znajdą najlepsze stawki na Twój następny wyjazd.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Pafos jest drugim pod względem wielkości portem lotniczym na Cyprze po międzynarodowym lotnisku w Larnace. Lotnisko Pafos znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta, a trasę przejedziesz samochodem w około 20-25 minut. Wspólny obiekt cywilno-wojskowy, port ten jest bardzo popularny wśród turystów, zwłaszcza przez niewielką odległość od wakacyjnego resortu Coral Bay i Limassol na zachodnim wybrzeżu wyspy. W 2006 roku lotnisko zostało przejęte przez Hermes Airports Limited i obecnie ilość pasażerów obsługiwanych rocznie wynosi 2 miliony.

  Lotnisko Pafos (PFO)
  Oficjalna nazwa: Międyznarodowe Lotnisko Pafos
  Adres: Pafos 8320, Cyprus
  Linie lotnicze operujące na lotnisku Pafos: Wciąż rosnąca linii lotniczych dostępnych na lotnisku w Pafos obecnie obejmuje British Airways, easyJet, Lufthansa, Ryanair, Scandinavian Airlines, TUI Airways i Transvia.
  Telefon: +357 2680 1800

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Pafos

  Na lotnisku Pafos znajduje się wiele jakościowych wypożyczalni samochodów, z których każda ma stanowisko dogodnie umiejscowione w budynku terminalowym. Swojego dostawcę znajdziesz w hali przylotów, położonej w odległości krótkiego spaceru od strefy odbioru bagażu, zaraz po lewej stronie po wejściu do hali. Odbierając wybrany pojazd od wypożyczalni samochodów na lotnisku w Pafos, upewnij się, że masz przy sobie wszystkie wymagane dokumenty oraz kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy.

  Avis na lotnisku Pafos Avis na lotnisku Pafos
  Lotnisko Pafos, przyloty,
  Pafos, Cypr 8061
  +357 26 007318
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 02:30
  Hertz na lotnisku Pafos Hertz na lotnisku Pafos
  Lotnisko Pafos, przyloty,
  Pafos, Cypr 8061
  +357 26 007313
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień
  Sixt na lotnisku Pafos Sixt na lotnisku Pafos
  Lotnisko Pafos, terminal,
  Pafos, Cypr 8061
  +357 25 257727
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 21:00
  Europcar na lotnisku Pafos Europcar na lotnisku Pafos
  Lotnisko Pafos, przyloty,
  Pafos, Cypr 8061
  +357 26 822633
  Godziny otwarcia:
  Cały dzień

  Terminale

  Na lotnisku Pafos znajduje się jeden jednopoziomowy budynek terminalowy zajmujący powierzchnię 20,000 metrów kwadratowych. Jego specyfikacje lotu obejmują obecnie 22 stanowiska dla samolotów, 6 bramek i 24 stanowiska odprawy. Na terenie 1,500 metrów kwadratowych przestrzeni handlowej, znajdują się 3 karuzele odbioru bagażu, 6 stanowisk przeglądu bezpieczeństwa i pomoc dla ludzi o ograniczonej sprawności ruchowej.

  Usługi na lotnisku

  Terminal lotniska jest dość nowy, a udogodnienia i usługi na miejscu są nowoczesne i różnorodne. Pasażerowie mogą oczekiwać wszystkich podstawowych udogodnień, jakie można znaleźć na większości międzynarodowych lotnisk w Europie, jak spora ilość banków i kantorów wymiany walut, restauracji, kawiarni, sklepów wolnocłowych i z pamiątkami, usługi owijania bagażu i darmowy dostęp do internetu w całym budynku terminalowym. Pasażerowie, którzy lubią zjeść i zrelaksować się przed lotem będą odpowiednio zadbani, z wieloma opcjami do wyboru: Costa Coffee, Factory Kitchen & Bar, Food for Flight, Food Village, Caffe Ritazza, Camden Food Co, Beer Garden i Central Bar. Dostępny jest też szeroki wybór sklepów, gdzie podróżni mogą zakupić kosmetyki, alkohole, słodkości, towary modowe i sprzęty elektroniczne. Inne usługi na lotnisku Pafos obejmują strefę dla dzieci, pierwszą pomoc i punkty informacji turystycznej.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Pafos

  Transport publiczny z i na lotnisko w Pafos ograniczony jest do autobusów i taksówek (na Cyprze nie ma pociągów). Postój taksówek znajduje się zaraz po wyjściu z budynku terminalu i jest czynny 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Przystanek autobusowy znajduje się po przeciwnej stronie drogi i zapewnia regularne przejazdy do stacji w porcie w centrum Pafos oraz w mieście Pafos (Karavella) i Polis. Inne trasy obejmują przejazdy do Larnaki, Nikozji i Limassol. Podróż na i z lotniska w Pafos do centrum nie mogłaby być łatwiejsza, ponieważ istnieje między nimi bezpośrednie połączenie autostradą. Najdłuższy odcinek autostrady na wyspie to A1 łączący stolicę Nikozję z Pafos.

  Porady parkingowe

  Pafos jest bardzo dobrze ugruntowanym miejscem docelowym dla turystów, co oznacza, że jest tu dużo opcji parkingowych w przystępnych cenach. Większość z nich znajduje się w centrum miasta, co dla niektórych turystów oznacza łatwiejszy dostęp na zaparkowanie w starym mieście i udanie się na market lub do centrów handlowych szybko i łatwo. Zupełnie możliwe jest znalezienie wolnych miejsc parkingowych na ulicy, jednak należy pamiętać, że naliczana jest za to opłata w tygodniu w godzinach pracy. W historycznej dzielnicy Kato w centrum Pafos, znajduje się duży, prowadzony przez radę miasta parking, znajdujący się niedaleko portu co ułatwia odwiedzenie niektórych atrakcji turystycznych w mieście. Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Pafos, nie należy zamartwiać się jazdą do Grobów Królewskich, jednej z największych atrakcji w Pafos, ponieważ niedaleko znajdziesz mnóstwo dostępnych miejsc parkingowych w różnych ofertach. Uważaj na parkowanie na ulicach zaznaczonych jedną lub dwoma żółtymi liniami, gdzie podobnie jak w innych miejscach w Europie, parkowanie wiąże się z mandatem, podobnie jak za nieopłacenie biletu parkingowego.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska