Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  NIETYPOWE OŚRODKI NARCIARSKIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Nietypowe ośrodki narciarskie na świecie

  Gdzie planujesz spędzić zimowy urlop? Europejczycy wyjeżdżają najczęściej do kurortów narciarskich w Austrii, Szwajcarii lub Francji. Jednak jest także dużo mniej znanych i bardzo dobrze przystosowanych tras do jazdy na nartach w regionach górskich w Andorze, Niemczech, Norwegii, Szwecji, we Włoszech i oczywiście w Polsce. W tych krajach panują zimą minusowe temperatury, co sprawia doskonałe warunki do jazdy na nartach. A jak brzmi: wyjazd na narty na Cypr lub Sycylię? W pierwszej chwili myślisz - to niemożliwe? W poniższej infografice znajdziesz krótką listę miejsc, z którymi kojarzy się lato i słońce, a mimo tego kraje te oferują wspaniałe warunki na super zabawę w białym puchu.

  Zbliża się sezon narciarski! Nudzą cię zwyczajne ośrodki narciarskie? Chcesz przeżyć coś niezwykłego? Jeśli tak, poniższe informacje z pewnością Cię zainteresują!

  1. Góry Troodos, Cypr

  Od Wielkanocy do Bożego Narodzenia góry Troodos na Cyprze i najwyższy szczyt Olimp przykryte są gruba warstwą śniegu. Dla narciarzy to marzenie! Jesteś początkującym narciarzem? Zacznij od nauki jazdy w szkółce narciarskiej!

  2. Etna, Włochy

  Chcesz spróbować jazdy na nartach po aktywnym stratowulkanie w Europie? Wybierz się na północną lub południową stronę Etny we Włoszech. Statystyki wskazują, że nie ma tam zagrożenia wypływu lawiny, ale z krateru wydobywają się pary i gazy, co powoduje burze, lekkie turbulencje i silne wiatry. Czy odważysz się na taki wyczyn?

  3. Mount Buller, Australia

  Mount Buller to ośrodek narciarski w Alpach Australijskich położony w pobliżu miasta Melbourne. Na zboczach góry rozciąga się około 300 hektarów tras i 25 wyciągów narciarskich, co sprawia, że ten region zaliczany jest do największych terenów do uprawy sportów zimowych w Australii. Dzięki nowoczesnym maszynom do wytwarzania śniegu, masz gwarancję śmigania po białym puchu od lipca do września.

  4. Dubaj, Emitary Arabskie

  W środku pustyni, w jednym z największych centrów handlowych na świecie, znajduje się pierwszy o powierzchni 22 500 m² kryty ośrodek narciarski w Dubaju na Bliskim Wschodzie. Trudno uwierzyć, ale kilka razy w ciągu dnia, przychodzą na trasę pingwiny, by przywitać gości!

  5. Afryka Północna i Południowa

  Mimo, że w Afryce jest mało stoków narciarskich, warto wypróbować trasy w północnej i południowej części kontynentu. W Maroku rozciągają się trasy o długości 15 km z ponad 20 szlakami na zboczach pasma gór Atlas. Na południu Afryki zaprasza fanów sportów zimowych znakomity park śniegowy przez 10 miesięcy w roku!

  6. Himalaje, Indie

  Gulmarg to dolina w Himalajach i jeden z najbardziej zaśnieżonych regionów górskich świata. Na szczyt o wysokości 4000 m można dojechać jednym z najdłuższych na świecie wyciągów narciarskich. Zjeżdżając po torze z góry w dół trzeba zachować szczególną ostrożność na pobocze i spacerujące nierzadko małpy!

  Auto Europe oferuje wynajem samochodów dookoła całego świata, aby zapewnić fanom podróżowania komfortową jazdę. Nie ważne, czy planujesz zimowy urlop w Austrii, czy na Sycylii - my staramy się spełnić życzenie każdego naszego klienta. Porównaj ceny samochodów do wynajęcia już dziś, wybierz odpowiednią kategorię, zrób rezerwację w internecie bądź zadzwoń do nas i przekonaj się, jak miło jest podróżować wynajętym samochodem.

  Nietypowe ośrodki narciarskie na świecie