Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BELGII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Belgii z Auto Europe

  Odkryj cuda Belgii w wolnym czasie wynajmując samochód z Auto Europe! Dzięki dostępnym lokalizacjom odbioru w 17 różnych miastach i miasteczkach w całym kraju, w tym na lotniskach i dworcach kolejowych, na pewno znajdziesz najbardziej dogodne miejsce na rozpoczęcie pobytu w Belgii. Przekonasz się, że wypożyczalnia samochodów w Belgii da Ci jedyną w swoim rodzaju możliwość odkrywania tego niezwykłego kraju we własnym tempie!

  Położona na wybrzeżu Morza Północnego Belgia jest jednym z państw Beneluksu. Belgia oferuje wspaniałe możliwości dla miłośników kultury z 35 obiektami światowego dziedzictwa UNESCO, ale jest także rajem dla smakoszy, jak 650 różnych rodzajów piwa i ponad 2000 sklepów z czekoladą! Pozwól nam zorganizować wynajem samochodu w Belgii, dostosowany do Twoich potrzeb podróży. Skorzystaj z naszego łatwego trzyetapowego systemu rezerwacji lub zadzwoń do naszych specjalistów od rezerwacji. Z przyjemnością zamienimy Państwa wakacje w Belgii w przygodę do zapamiętania! Jeśli interesują Cię opinie o wypożyczalni samochodów w Belgii odwiedź stronę Auto Europe i dowiedz się więcej o doświadczeniach poprzednich klientów.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Belgii?

  Pomimo znacznej łatwości, z jaką można się poruszać po drogach w Belgii, zasady drogowe w tym kraju mogą Cię czasem zaskoczyć. Belgia może poszczycić się imponującą siecią bezpłatnych i dobrze oświetlonych autostrad, jednak zanim wyruszysz w drogę, warto jest zaznajomić się z ważnymi zasadami, które będą Cię tam obowiązywały. Oto kilka z nich do rozważenia podczas jazdy w Belgii:

  • W Belgii jazda odbywa się po prawej stronie.
  • Obowiązują następujące ogólne ograniczenia prędkości, o ile nie wskazano innych: w mieście nie należy przekraczać 50 km / h, poza miastem ograniczenie wynosi zwykle 90 km / h i na czterech pasach na autostradach należy ograniczyć prędkość do 120 km / h.
  • Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla kierowcy i wszystkich pasażerów, a dzieciom poniżej 12-tego roku życia nie wolno siedzieć na przednim siedzeniu.
  • Limit alkoholu we krwi w Belgii wynosi 0,05 BAC.
  • Zasada „pierwszeństwa z prawej strony” obowiązuje w Belgii: ruch z prawej strony ma pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach, chyba że znaki drogowe wskazują inaczej.
  • Znaki drogowe mogą być niekonsekwentne na obszarach wiejskich, dlatego zaleca się zakup dobrej mapy lub dodanie GPS do wypożyczonego samochodu.

  Ważne jest, aby zapoznać się z nazwą miejsca docelowego we wszystkich oficjalnie używanych językach w Belgii, jeśli jedziesz przez obszary, w których używane są różne języki. Wynika to z faktu, że znaki drogowe dla miast są podawane tylko w języku lokalnym, z wyjątkiem dwujęzycznej Brukseli. Nazwy miast mogą się znacznie różnić między poszczególnymi językami. Oto kilka przykładów: Mons jest po francusku, a miasto nazywa się Bergen po holendersku, podczas gdy Antwerpia, która nazywa się Antwerpia po holendersku, to Anvers po francusku. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź nasz poradnik z przepisami dotyczącymi jazdy w Belgii.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Stacje benzynowe są dość łatwe do znalezienia wzdłuż głównych dróg, ale niekoniecznie są one otwarte 24 godziny, więc koniecznie napełnij bak z wyprzedzeniem, jeśli wyruszasz w trasę bardzo późno lub bardzo wcześnie.

  Auto Europe oferuje wynajem samochodu z polityką paliwową „pełny do pełnego”, gdzie wypożyczalnie dostarczają samochody z pełnym zbiornikiem, umożliwiając klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając dodatkowej opłaty. Możesz wybrać też opcję „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ta polityka może być przydatna, ponieważ klienci nie muszą tankować samochodu przed jego zwrotem, a w Belgii rzadko znajdziesz stacje benzynowe otwarte 24h, więc unikniesz zamartwiania się o tankowanie.

  Zawsze możesz sprawdzić, która polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić w Belgii

  Wtulona między Niemcy i Francję, mała Belgia w każdym wymiarze może być dumna z szerokiej oferty kulturalnej dla odwiedzających ją turystów. Od średniowiecznych zamków jak z bajki, przez fenomenalne naturalne krajobrazy, po niespokojne i tajemnicze opuszczone miasteczka. Belgia jest znana też ze swojej renesansowej architektury oraz faktu, że jest siedzibą główną Unii Europejskiej i NATO. W kraju można rozróżnić trzy różne regiony, składające się z holenderskojęzycznej Flandrii na północy, francuskojęzycznej Walonii na południu i niemieckojęzycznej społeczności żyjącej na wschodzie. Dwujęzyczna stolica Bruksela szczyci się ozdobnymi gildiami na rynku Grand Place i eleganckimi budynkami w stylu secesyjnym.

  • Grand Place: Grand Place lub Grote Markt to centralny plac Brukseli. Otaczają go bogate gildie i dwa większe gmachy, ratusz miejski oraz budynek domu króla lub chleba z muzeum miejskim w Brukseli. Kwadratowy plac ma wymiary 68 na 110 metrów i jest bardzo żywym miejscem z licznymi atrakcjami. Grand Place to jedno z najważniejszych turystycznych miejsc docelowych do odwiedzenia i godny zapamiętania punkt orientacyjny w Brukseli. Grand Place jest także uznane za jedno z najpiękniejszych rynków w Europie i należy do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO od 1998 roku.

  • Manneken Pis: Manneken Pis to przełomowa 61-centymetrowa rzeźba z brązu w centrum Brukseli, przedstawiająca nagiego małego chłopca oddającego mocz do basenu fontanny. Został zaprojektowany przez Jérôme Duquesnoy Seniora i postawiony w 1618 lub 1619 roku. Obecny posąg to replika z 1965 roku. Oryginalna rzeźba znajduje się obecnie w Brussels City Museum (Miejskim Muzeum Brukseli). Manneken Pis to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symbolów w Brukseli. Rzeźba małego chłopca jest też ucieleśnieniem typowego humoru w Brukseli zwanego "zwanze" w brukselskim dialekcie oraz przedstawia niezależny sposób myślenia tutejszych ludzi. Manneken Pis znajduje się zaledwie 5 minut spacerem od Grand Place, na rogu Rue du Chêne/Eikstraat i alejki Rue de l'Étuve/Stoofstraat przeznaczonej tylko dla pieszych.

  • Atomium: Atomium to przełomowy budynek w Brukseli, pierwotnie zbudowany na wystawę Brussels World Expo 1958. Znajduje się na płaskowyżu Heysel, gdzie odbyła się wystawa. To jest teraz muzeum. Zaprojektowany przez inżyniera André Waterkeyn oraz architektów André i Jean Polak ma 102 m wysokości. Jego platerowane kule z nierdzewnej stali o średnicy 18 metrów są połączone w taki sposób, aby stworzyć kształt komórki elementarnej kryształu żelaza powiększonej 165 miliardów razy. Tuby o średnicy 3 metrów łączą się z kulami wzdłuż 12 krawędzi sześcianu i wszystkich ośmiu wierzchołków do środka. Konstrukcja otacza schody, schody ruchome i windę (w centralnej pionowej tubie), aby zapewnić dostęp do pięciu mieszkalnych kuli, które zawierają hale wystawowe i inne przestrzenie publiczne. Kula na samym szczycie mieści w sobie restaurację z panoramicznym widokiem na Brukselę.

  • Markt: Markt („Rynek”) w Brugii znajduje się w samym sercu miasta i zajmuje powierzchnię około 1 hektara. Niektóre historyczne atrakcje wokół placu to dzwonnica z XII wieku i sąd prowincji Flandrii Zachodniej (pierwotnie Waterhall), który w 1787 roku został zburzony i zastąpiony klasycystycznym budynkiem, który od 1850 roku służył jako sąd prowincjonalny, a po pożarze w 1878 roku został odbudowany w stylu neogotyckim z 1887 roku. W centrum rynku stoi pomnik Jana Breydela i Pietera de Conincka. W 1995 market został całkowicie odrestaurowany. Parking na placu został usunięty, a strefa ta została prawi całkowicie wyłączona z ruchu, dzięki czemu bardziej sprzyjająca dla różnego rodzaju imprez i wydarzeń. Odnowiony market został ponownie otwarty w 1996 roku, a uroczystość uwiecznił koncert Helmut Lotti.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Belgii

  Jako stolica Belgii, Bruksela jest ważnym ośrodkiem dla kraju, a także dla całej Unii Europejskiej. Łatwo byłoby spędzić całą podróż po mieście, odkrywając, co ma do zaoferowania Bruksela. Tętniące życiem targi na świeżym powietrzu, oszałamiający pałac królewski i kilkanaście fantastycznych muzeów tworzą niezapomnianą scenerię, a różnorodność browarów i sklepów zapewnia nieprzerwaną rozrywkę. Odwiedzając Brukselę, nie zapomnij pochłonąć kultury poza miastem. Jednodniowe wycieczki z Brukseli po całej Belgii, a także sąsiednich krajach, jak Francja czy Niemcy, to wspaniały sposób na poznanie Europy.

  Ludzie z całego świata odwiedzają Belgię zwłaszcza dla fascynującej stolicy, aby poznać historię, sztukę i kulturę Belgii. Ponadto Bruksela jest jednym z miast uprzywilejowanych przez smakoszy, którzy chętnie korzystają ze swoich słynnych przysmaków, takich jak gofry, czekolada, frytki, a także słynne piwo. Oprócz ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia w stolicy, znajdziesz też wiele do odkrycia podczas wycieczki objazdowej w Belgii.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Belgii?

  Kierowca w Belgii musi mieć ukończone 18 lat i mieć prawo jazdy przez co najmniej rok w kraju, w którym mieszka. Prawo jazdy z Polski jest dopuszczalne w przypadku krótkich pobytów w Belgii, choć może być wymagane wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy w języku angielskim. Aby wypożyczalnia samochodów w Belgii mogła wydać Ci pojazd, kierowca musi mieć co najmniej 21 lat i prawo jazdy ważne przez co najmniej trzy lata. Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą zostać obciążeni dodatkową opłatą młodego kierowcy, w zależności od wybranego pojazdu. Chociaż nie ma górnej granicy wieku dla wynajmu samochodów w Belgii, kierowcy powyżej 70 roku życia mogą być obciążani dodatkową opłatą za kierowcę seniora.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Belgii?

  Jeśli przekona Cię wynajem samochodów w Belgii z Auto Europe, to wiedz, że ogólnie rzecz biorąc, nie ma tu opłat za przejazd na autostradach, poza przejazdem w Liefkenshoektunnel w Antwerpii.

  Krótko o historii

  Historycznie Belgia jest częścią obszaru znanego jako Kraje Niskie, nieco większego regionu niż obecna grupa państw Beneluksu, która obejmowała również części północnej Francji i zachodnich Niemiec. Nazwa kraju pochodzi od łacińskiego słowa „Belgia”, używanego podczas wojny prowadzonej przez Juliusza Cezara, kiedy tak opisywany był ten region, czyli około 55 p.n.e. Od końca średniowiecza do XVII wieku obszar Belgii był zamożnym i kosmopolitycznym centrum handlu i kultury. Między XVI a początkiem XIX wieku Belgia służyła jako pole bitwy między wieloma potęgami europejskimi, zdobywając przydomek „Battlefield of Europe”, reputację wzmocnioną przez obie wojny światowe. Kraj pojawił się w 1830 r. po rewolucji belgijskiej, kiedy odłączył się od Holandii.

  Belgia uczestniczyła w rewolucji przemysłowej, a w ciągu XX wieku posiadała wiele kolonii w Afryce. Druga połowa XX wieku charakteryzowała się rosnącymi napięciami między obywatelami niderlandzkojęzycznymi i francuskojęzycznymi, napędzanymi różnicami językowymi i kulturowymi oraz nierównym rozwojem gospodarczym Flandrii i Walonii. Ten utrzymujący się antagonizm doprowadził do kilku daleko idących reform, skutkujących przejściem od układu jednolitego do federalnego w latach 1970–1993. Pomimo reform napięcia między grupami pozostały, jeśli nie wzrosły. Istnieje znaczny separatyzm, szczególnie wśród grup flamandzkich, gdzie obowiązują kontrowersyjne przepisy językowe, takie jak gminy z wyposażeniem językowym, a utworzenie rządu koalicyjnego zajęło 18 miesięcy po wyborach federalnych w czerwcu 2010 r., co stanowi rekord świata. Bezrobocie w Walonii jest ponad dwukrotnie wyższe niż we Flandrii, która rozkwitła po wojnie.

  Jaka jest waluta w Belgii?

  Jako członek strefy euro walutą w Belgii jest euro. Główne karty kredytowe, takie jak Visa, MasterCard i American Express, mogą być używane do płatności w większych placówkach, ale w mniejszych sklepach i kawiarniach najlepiej mieć przy sobie gotówkę na zakupy. Bankomaty są powszechnie dostępne w miastach i miasteczkach, w których można używać karty bankowej do wypłacania pieniędzy. Zaleca się poinformowanie banku lub operatora karty o tym, że będziesz korzystać z karty za granicą, aby zapewnić sprawny przebieg wakacji.

  Jaka jest strefa czasowa w Belgii?

  Belgia wyprzedza o godzinę Greenwich czas GMT + 1. Czas letni zaczyna się pod koniec marca i kończy pod koniec października.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty w Belgii?

  W Belgii istnieją trzy języki urzędowe: holenderski, francuski i niemiecki, przy czym najczęściej używany jest holenderski i francuski. Holenderski jest używany w regionie Flandrii, a francuski w Walonii, gdzie niemiecki jest również używany we wschodniej części regionu, chociaż liczba osób mówiących po niemiecku jest stosunkowo niewielka. Region stołeczny Brukseli jest oficjalnie dwujęzyczny: mówi się po holendersku i francusku. Poniżej znajdują się pomocne zwroty w języku francuskim i holenderskim.

  Przydatne mogą być następujące zwroty:

  Cześć - holenderski: Hallo, francuski: Salut
  Dzień dobry - holenderski: Goedemorgen, francuski: Bonjour
  Do widzenia - holenderski: Tot ziens, francuski: Au revoir
  Dziękuję - holenderski: Dank je wel, francuski: Merci
  Droga jednokierunkowa - holenderski: Eenrichtingsstraat, francuski: Rue à sens unique
  Zakaz parkowania - holenderski: Verboden te parkeren, francuski: Stationnement interdit
  Stacja benzynowa - holenderski: Benzinestation, francuski: Station-service
  Autostrada - holenderski: Snelweg, francuski: Autoroute
  Prawo jazdy - holenderski: Rijbewijs, francuski: Permis de conduire
  Prace drogowe - holenderski: Wegwerkzaamheden, francuski: Travaux routiers
  Zjazd - holenderski: Afslag, francuski: Sortie

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Belgii?

  Napięcie w Belgii wynosi od 220 do 230 V 50 Hz. Jeśli korzystasz ze sprzętów elektronicznych z polską wtyczką, nie będziesz potrzebować adaptera, ponieważ Belgia używa gniazd, które akceptują wtyczki dwubiegunowe typu CEE 7/5, CEE 7/7 i CEE 7/16 (Europlug).

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować na Cypr?

  Obywatele polscy nie potrzebują wizy, aby wjechać do Belgii, ale muszą mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz usług ambasady polskiej, dane kontaktowe ambasady w Brukseli znajdują się poniżej.

  Ambasada polska w Brukseli
  Rue Stevin 139
  1000 Bruksela
  Fax: +32 (0)2 73 61 881
  Telephone: +32 2 7804500

  Przydatne linki

  Luksusowo na drodze

  Przewodnik turystyczny

  Informacje turystyczne