Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BUDAPESZCIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Budapeszcie - brama wjazdowa na Węgry

  Wypożyczalnia samochodów w Budapeszcie

  Położony w samym sercu Centralnej Europy, Budapeszt to wyjątkowo inspirująca metropolia w centrum jednego z najbardziej fascynujących krajów w Europie. Gorące źródła, gotyckie iglice i światowej klasy muzea sprawiają, że w ostatnich latach Węgry stały się jednym z popularniejszych turystycznych miejsc docelowych na kontynencie. Ta samozwańcza Królowa Dunaju szczyci się swoim bogatym dziedzictwem i fascynującą historią, którą można podziwiać w licznych ikonowych budynkach i pomnikach w całym mieście. Najważniejszym budynkiem w Budapeszcie jest bez dwóch zdań zapierający dech w piersiach neogotycki budynek parlamentu, gdzie podziwiać też można klejnoty koronne noszone przez węgierskich monarchów od czasów średniowiecza.

  Budapeszt to pełne życia centrum kulturalne, gdzie brzegi Dunaju i dzielnica z Zamkiem Buda są integralną częścią wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1987. Jest to również uzdrowisko, gdzie możesz skorzystać z gorących źródeł i ponownie naładować baterie po długim i i męczącym zwiedzaniu. Miasto składa się z dwóch części - średniowiecznej Buda na zachodnim brzegu Dunaju i nowoczesny Pest na wschodnim brzegu - a obydwie oferują szeroki zakres ciekawych atrakcji. Większość odwiedzających zaczyna zwiedzanie od spokojnego spaceru po historycznych uliczkach miasta dookoła Pałacu Królewskiego przed udaniem się do Dzielnicy Żydowskiej w samym centrum

  Wypożyczalnia samochodów w Budapeszcie zapewni Ci wspaniałe doświadczenia w podróży, abyś mógł zwiedzić i odkrywać jedne z najpiękniejszych regionów i okolic w kraju, jak jezioro Balaton położone zaledwie półtorej godziny jazdy na południowy zachód od Zakola Dunaju, jednego z najbardziej krajobrazowych miejsc na Węgrzech. Węgierskie Muzeum na Wolnym Powietrzu (znajdujące się 23 kilometry na północ) wiernie odwzorowuje życie wiejskie w kraju z 18 wieku. Równie interesujący jest czarujący Park Narodowy Hortobágy oddalony o 150 kilometrów na wschód od stolicy, gdzie sposoby uprawy roli w regionie Wielkiej Równiny pozostały niemal takie same na przestrzeni stuleci.

  Auto Europe dostarcza wysoki poziom usług wynajmu samochodów w najbardziej konkurencyjnych cenach w ponad 24,000 lokalizacjach na świecie, w tym w Budapeszcie. Mając niemal 70 lat doświadczenia, jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych klientów, niezależnie od tego, czy planujesz zwiedzanie miast i atrakcji turystycznych, czy chciałbyś wybrać się na dłuższą wycieczkę objazdową po całym kraju. Możesz z łatwością zarezerwować samochód za pomocą naszej nowoczesnej wyszukiwarki, która znajduje się u góry strony. Jeśli będziesz potrzebował pomocy podczas dokonywania rezerwacji, możesz skontaktować się z naszymi specjalistami pod +48 222 639 537, a oni z chęcią pomogą znaleźć dla Ciebie najlepszą ofertę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Budapeszcie poprzednich klientów Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Budapeszcie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Dostawcy FAQ Przewodnik

  Skąd odebrać samochód w Budapeszcie

  Auto Europe współpracuje z najlepszymi wypożyczalniami samochodów na świecie, co oznacza, że mamy szeroki wybór pojazdów, dla tych, co decydują się na wynajem samochodu w Budapeszcie i całych Węgrzech. Możesz odebrać swój pojazd w samym centrum miasta i wyruszyć na zwiedzanie w kilka chwil. Oprócz licznych dostawców mających swoje stanowiska na lotnisku w Budapeszcie kilka biur wypożyczalni znajdziesz dogodnie zlokalizowanych w różnych częściach miasta (w tym na stacji kolejowej w Budapeszcie), z których większość jest zlokalizowana w pobliżu większych atrakcji turystycznych.

  Aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru, nasza nowoczesna wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć odpowiedni samochód w odpowiedniej cenie z najbardziej dogodnym miejscem odbioru na nadchodzącą podróż. Po wpisaniu wybranych dat interaktywna mapa pokaże Ci dostępne lokalizacje odbioru samochodów w Budapeszcie i poza granicami miasta. Możesz też podzielić się jazdą ze znajomymi lub rodziną, korzystając z naszej oferty dodatkowego kierowcy gratis, podczas dokonywania rezerwacji.

  Lotnisko w Budapeszcie

  Położone zaledwie 16 kilometrów na południowy wschód od centrum miasta, Lotnisko w Budapeszcie (oficjalnie znane jako Międzynarodowe Lotnisko Budapeszt Ferenc Liszt) jest główną bramą wjazdową do stolicy i wielu centralnych i północnych regionów Węgier. Port został po raz pierwszy otwarty w latach 40 XX w. i ma dwa terminale oraz szeroki zakres usług i udogodnień, jak kilka sklepów, restauracje, banki i duży sklep wolnocłowy. Na lotnisku dostępnych jest wiele prestiżowych międzynarodowych wypożyczalni, jak Avis, Buchbinder, Budget, Enterprise, National, Alamo, Europcar, Hertz i Sixt, a wszystkie mają swoje stanowiska niedaleko hali przylotów.

  Lotnisko Budapeszt (BUD)
  Strona Internetowa: www.bud.hu
  Adres: Nemzetközi Repülotér, Węgry, 1185
  Telefon: +36 (1) 296-9696

  Stacja kolejowa w Budapeszcie

  Położona w samym centrum miasta, stacja kolejowa w Budapeszcie (lokalnie znana jako Keleti) to ważny węzeł komunikacyjny i brama wjazdowa na Węgry dla podróżnych przybywających z różnych miast europejskich. Stacja znajduje się niedaleko największych atrakcji turystycznych w mieście, a oferowane są tu połączenia między innymi do Monachium, Wiednia i Pragi. Dworzec powstał pod koniec 19 wieku i łatwo można go rozpoznać po imponującej fasadzie i dużych kamiennych postaciach przedstawiających między innymi Georgea Stephensona, uważanego za 'Ojca Kolei'. Wynajmij samochód na stacji kolejowej, wybierając spośród dostępnych dostawców, jak Sixt, których biura znajdują się niedaleko stacji. Upewnij się, że masz ze sobą swój dowód tożsamości, prawo jazdy i voucher, zanim zjawisz się po odbiór pojazdu.

  Budapeszt stacja kolejowa
  Adres: Kerepesi út 2-4, Budapeszt, Węry 1087
  Telefon: +36 1349 4949


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Budapeszcie

  Auto Europe jest jednym z najlepszych pośredników wynajmu samochodów, obecnie oferującym szeroki zakres pojazdów na wynajem z dogodnymi punktami odbioru w ponad 180 różnych miejscach docelowych na świecie. Dzięki naszemu długoletniemu doświedczeniu i współpracy z globalnymi i lokalnymi wypożyczalniami samochodów oferujemy najwyższy standardów i poziom usług oraz najniższe stawki dostępne na rynku dla tych, co decydują się na wynajem samochodu w Budapeszcie, czy gdziekolwiek indziej na Węgrzech.

  Europcar - informacje o wypożyczalni Avis - informacje o wypożyczalni Budget - informacje o wypożyczalni Sixt - informacje o wypożyczalni

  Powyższe cztery wypożyczalnie to tylko kilka z dostępnych dostawców, z którymi współpracujemy z tym mieście portowym. Kliknij wybrane logo, aby dowiedzieć się więcej o danej firmie. Więcej szczegółowych informacji o naszych partnerach lub o dostępnych usługach i godzinach otwarcia, mogą Ci dostarczyć nasi specjaliści telefonicznie.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Budapeszcie

  Skontaktuj się z nami

  W poniższej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez ludzi, którzy przeglądają wypożyczalnie samochodów w Budapeszcie na następny wynajem. Czytaj dalej, aby otrzymać kilka przydatnych porad dotyczących szerokiego zakresu tematów związanych z wynajem samochodów, jak karty kredytowe, ubezpieczenie, opłaty drogowe, przepisy drogowe i wiele więcej. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszym działem rezerwacyjnym, dzwoniąc pod +44 123 3225 114 a jeden z naszych agentów z chęcią pomoże Ci dokonać rezerwacji lub zaplanować podróż.

  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Budapeszcie?

  Tak. Decydując się na wynajem samochodu w Budapeszcie, będziesz potrzebował dowodu tożsamości, prawa jazdy i karty kredytowej, wystawionych na imię i nazwisko głównego kierowcy (na którego wystawiony jest voucher Auto Europe). Większość wypożyczalni zatrzyma na karcie kwotę w wysokości udziału własnego podczas odbioru wynajmowanego pojazdu. Kwota ta jest zwracana, jeśli pojazd nie zostanie w żaden sposób uszkodzony.

  Akceptowanych jest większość kart kredytowych, jak Visa, Mastercard, Diners i American Express. W systemie rezerwacyjnym Auto Europe dowiesz się też, jakie karty są akceptowane, kiedy wybierzesz dostawcę i kategorię pojazdu, klikniesz niebieską ikon informacyjną w danej ofercie, a zobaczysz informacje o płatności u wypożyczalni.

  Pamiętaj, że w większości przypadkach, karta debetowa nie będzie wystarczająca na odbiór samochodu w Budapeszcie. Dlatego kierowcy muszą się upewnić, że mają kartę kredytową z wystarczającymi środkami do pokrycia depozytu, przed przyjazdem do punktu odbioru. Wszyscy klienci, którzy decydują się na wynajem samochodu luksusowego, muszą pamiętać, że może być wymagane przedstawienie dwóch kart kredytowych (obydwie wystawione na głównego kierowcę). Jeśli wciąż masz wątpliwości, odwiedź nasz wpis na blogu z najczęściej zadawanymi pytaniami o karty kredytowe i depozyt lub skontaktuj się z naszą infolinią.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Budapeszcie?

  Bądź pewien, że wszystkie samochody na wynajem w Budapeszcie zawierają podstawowe ubezpieczenia. Zalicza się do tego CDW (Ubezpieczenie od wypadku), OC i ubezpieczenie przed kradzieżą. Jest to nasz podstawowy pakiet z udziałem własnym, czyli jest limit kwoty, jaką klient będzie zobowiązany zapłacić w razie wypadku lub kradzieży podczas wynajmu.

  Auto Europe oferuje także klientom dodatkową opcję zabezpieczenia Zwrot Udziału Własnego z Super Cover podczas rezerwacji. Dzięki temu masz zabezpieczone elementy pojazdu, które normalnie nie byłyby uwzględnione w pakiecie podstawowym. Aby dowiedzieć się więcej o naszych opcjach dodatkowych zabezpieczeń, sprawdź naszą stronę z wyjaśnieniem poszczególnych zabezpieczeń samochodu. Wiedz też, że podczas odbioru samochodu, lokalny dostawca może Ci proponować dodatkowe ubezpieczenia. Są one całkowicie opcjonalne i nie musisz się na nie decydować. Mogą być one nawet zbędne, jeśli masz już zakupione zabezpieczenie od Auto Europe.

  W sytuacji, kiedy główny kierowca nie ma ukończonych 26 lat, może on podlegać dodatkowej opłacie młodego kierowcy. Nie jest to ubezpieczenie, ale często jest naliczane dla kierowców, którzy nie spełniają wymogów wiekowych. Każdy dostawca wyznacza swoje własne ograniczenia i limity, dlatego warto sprawdzić ogólne warunki, dostępne na stronie pod ikoną informacyjną (przed dokonaniem rezerwacji) i na voucherze (po dokonaniu rezerwacji).

   

  Jaki jest ruch drogowy w Budapeszcie?

  Budapeszt znany jest z dobrze zachowanego wyglądu sprzed wojny, gdzie różnorodność dróg i budynków będących punktami orientalnymi, składa się na klasyczny styl architektoniczny. Oznacza to, że spora część miasta jest stara, z wąskimi uliczkami, co może powodować wzrost natężenia ruchu drogowego i zatory. Budapeszt cieszy się sporym ruchem drogowym, ponieważ przez miasto przebiega wiele europejskich tras. System dróg w mieście przypomina trochę ten w Paryżu, z kilkoma obwodnicami (jak M0), wychodzącymi z centrum Budapesztu. Jako turystyczne miejsce docelowe, Budapeszt potrafi być mocno zakorkowany, zwłaszcza w godzinach szczytu rano i wieczorem, oraz w sezonie w lipcu i sierpniu. Najlepiej jest wtedy unikać jazdy, jeśli to możliwe i korzystać z połączeń transportem publicznym (który jest doskonały), by odwiedzić główne atrakcje. Kiedy przejeżdżasz przez centrum miasta, upewnij się, że masz dobrze zaplanowaną trasę, aby uniknąć zamieszania i nieprzyjemnych sytuacji. Warto wiedzieć, że nie można skręcać w lewo na większości rozwidleń na wewnętrznej obwodnicy (Nagykörút) i głównych alejach w mieście.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Budapeszcie?

  Ważne jest, aby wiedzieć, że Budapeszt jest podzielony na strefy parkowania z różnymi ograniczeniami godzinowymi. Strefa 1 otacza okolicę Wzgórza Zamkowego Buda i między Dunajem a Grand Boulevard w Pest, natomiast strefa 2 obejmuje części Buda i okolicę poza Grand Boulevard w Pest. Najtańsza strefa parkowania w Budapeszcie to strefa 3 obejmująca pozostałe części miasta. Co więcej, w centrum miasta jest kilka publicznych parkingów, z których wiele znajduje się blisko większych atrakcji turystycznych. Możesz skorzystać zparkingów Bazilika Mélygarázs (przy bazylice Sas utca w Pest), Budapest Car Park (niedaleko Deák Ferenc tér na ulicy Holló 12-14 w Pest) i Aranykéz Parkolóház (przy ulicy Váci przy promenadzie Dunaju przy Aranykéz utca 4-6 w Pest.

   

  Czy potrzebuję naklejki emisyjnej podczas wynajmu samochodu w Budapeszcie?

  Tak. Budapeszt ma kilka stref w historycznych częściach miasta i w zielonych strefach rekreacyjnych, gdzie pojazdy nie mają wstępu. Centrum miasta obejmujący Népliget, Normafa, Margitsziget, Városliget, Magyar Állami Operaház, Budai Vár, Óbudai Fő tér, Római-part i Óbudai-sziget nie zezwala na ruch drogowy, natomiast bliska okolica Szent István Bazilika ma ograniczone strefy o różnych porach dnia. Zaplanuj swoją podróż dokładnie i skontaktuj się ze swoim dostawcą, jeśli chcesz się dostać do tych stref niskiej emisji wynajętym samochodem.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Budapeszcie?

  Tak. Winieta jest wymagana, aby skorzystać niemal z całego systemu autostrad na Węgrzech, choć niektóre niepołączone autostrady i części obwodnic w Budapeszcie nie wymagają opłat za przejazd. Winietę możesz zakupić online lub pobierając aplikację HU-GO Mobil na telefon. Można je również zakupić na stacjach benzynowych i sklepach przy przejściu granicznym.


  Budapeszt przewodnik turystyczny

  Budapeszt to pełne życia turystyczne miejsce docelowe i jedno z europejskich miast, które trzeba odwiedzić. Stolica Węgier znana jest ze swojej historii, kultury i klasycznej architektury, oferując ciekawe połączenie wschodniej europejskiej tradycji i nowoczesnych wygód i udogodnień 21-wieku. Oprócz licznych interesujących muzeów i pomników odwiedzający mogą spędzić nieco czasu na relaks w jednym z parków lub podczas spaceru wzdłuż brzegów Dunaju.

  Najlepsze wycieczki objazdowe w Budapeszcie

  Dzięki lokalizacji w sercu kraju, węgierska stolica jest doskonałym punktem startowym dla tych, co chcą zwiedzić centrum kraju, a wypożyczalnia samochodów w Budapeszcie ułatwi im zwiedzanie. Możesz wybrać się na pełną przygód wyprawę nad jezioro Balaton lub odwiedzić kilka starych średniowiecznych wiosek położonych niedaleko miasta. Dla tych, co chcą zwiedzić dalej położone miejsca, mogą wybrać się na dłuższe wycieczki objazdowe i zwrócić samochód w innym miejscu, niż w tym, z którego go odebrali, dzięki opcji wynajmu samochodu w jedną stronę.

  Zakole Dunaju

  Położone zaledwie 34 kilometry na północ od Budapesztu, wycieczka na Zakole Dunaju między Esztergom i Szentendre zapewni Ci jedne z najbardziej krajobrazowych przejażdżek po trasach na całych Węgrzech. Jedne z ciekawszych atrakcji po drodze obejmują średniowieczną twierdzę Visegrad, katedrę Esztergom i sklep z rękodziełem Szentendre. Nie przegap też czarującego barokowego miasteczka Vác, idealnego miejsca na przerwę na lunch, gdzie możesz podziwiać imponującą katedrę i stary rynek z dobrze zachowanymi domami kupców z minionych lat.

  Pałac Królewski Gödöllo

  Oddalony o pół godziny jazdy na północny wschód od Budapesztu znajduje się największy w Europie i najbardziej zachwycający barokowy Pałac Królewski Gödöllo. Dawniej było to miejsce częstych odwiedzin latem wielkiego cesarza Austro-Węgier Franza Josepha i jego żony królowej Elisabeth (pieszczotliwie nazywanej Sisi). Ta spektakularna posiadłość liczy sobie 250 lat i jest dziełem sztuki węgierskiej architektury barokowej z rozległym parkiem, bujnymi ogrodami i pokaźnymi królewskimi stajniami.

  Węgierskie Muzeum na Świeżym Powietrzu

  W zaledwie 20 minut jazdy dotrzesz przez wioski jak z obrazka do Węgierskiego Muzeum na Świeżym Powietrzu (Szentendrei Skanzen), jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w regionie. Znajdziesz tu kwatery robotnicze, młyny, stajnie, stodoły, kuźnię, warsztat tkacki i stary wiejski kościół, a wszystkie we wspaniałym tradycyjnym otoczeniu. Możliwe są tu wycieczki z przewodnikiem, a dla dzieci jest tu mnóstwo wspaniałych rzeczy do zrobienia, w tym możliwość przejazdu historycznym pociągiem Skanzen.

  Eger

  Położony przy południowych stokach gór Bükk, Eger jest czarującym miastem uzdrowiskowym z mnóstwem ciekawych atrakcji, jak 17 barokowych kościołów i autentyczny turecki minaret. Zamek Eger zbudowany w 11 wieku często jest jednym z ważniejszych miejsc do odwiedzenia dla turystów z kilkoma atrakcjami na miejscu jak Dobó István Vármúzeum (ukazujący historię zamku), Kazamaták (system piwnic pod zamkiem), Panoptikum (muzeum woskowe) i wystawa starożytnych waz.

  Co robić w Budapeszcie

  Jako popularne miejsce docelowe dla turystów, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Budapeszt zyskuje na sławie w dużej mierze dzięki swojemu przywiązaniu do historii, kiedy Węgrami rządzili Mongołowie i Ottomanie. W tym czarującym mieście jest wiele do zrobienia, biorą też pod uwagę kilka światowej klasy atrakcji i kilka najlepiej rozpoznawalnych pomników w Europie.

  • Zamek Buda: Zwrócony w stronę pięknego Dunaju, Zamek Buda (Budavári Palota) to imponująca twierdza, oryginalnie zbudowana, by chronić miasto przed atakami Mongołów i Tatarów. Wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO cały kompleks składa się z Węgierskiej Galerii Narodowej i muzeum Historii Węgier. Większość podróżnych przybywa do zamku historyczną zamkową koleją linową, odjeżdżającą ze słynnego mostu łańcuchowego.

  • Budynek Parlamentu: Jeden z najlepiej rozpoznawalnych budynków w Europie, to właśnie budynek parlamentu na Węgrzech, położonego na wschodnim brzegu Dunaju. Jest to trzeci pod względem wielkości budynek tego rodzaju i ma niemal 700 pokoi i około 20 kilometrów schodów i korytarzy. Kompleks budynków parlamentarnych powstał w 1886 roku, w ramach 1000-letniej rocznicy powstania kraju, a należą do niego popularne Muzeum Etnografii z klejnotami koronnymi obejmującymi Świętą Koronę, noszoną przez węgierskich monarchów od 12 wieku.

  • Baszta rybacka: Słynna Baszta rybacka znajduje się w miejscu, gdzie rybacy z Budapesztu budowani mury obronne w Średniowieczu, a jest to imponujący zbiór neoromańskich wież, dziedzińców i kolumnad położonych nad pięknym Dunajem. Płaskorzeźby wokół podstawy bastionu przedstawiają sceny z życia św. Stefana, pierwszego króla Węgier.

  • Kościół Najświętszej Marii Panny: Dumnie położony na Wzgórzu Zamkowym, Kościół Najświętszej Marii Panny (znany też jako Kościół Macieja) jest wart odwiedzin, zwłaszcza dla miłośników historii. Oryginalnie powstał w 13 wieku, a odbyły się tu koronacje zarówno Króla Karola I Węgier w 1309, jak i Cesarza Franciszka Józefa I Austrii, a druga ceremonia odbyła się z muzyką skomponowaną przez Franciszka Liszta. Ogromne drzwi wejściowe od strony południowej z płaskorzeźbą ukazującą śmierć Marii Panny, zostały dodane w 14 wieku. Nie przegap też Muzeum Sztuki Kościelnej w średniowiecznej kościelnej krypcie.

  • Muzeum Sztuki Pięknej: Muzeum Sztuki Pięknej w Budapeszcie (Szépmuvészeti Múzeum) jest nie tylko najważniejszą galerią sztuki w stolicy, ale też miejscem, gdzie znajduje się największa w Europie kolekcja dzieł sztuki Starych Mistrzów. Muzeum podzielone jest na sekcje ze sztuką egipską i starożytną, galerię starych rzeźb i obrazów, kolekcję nowoczesną i graficzną, z sąsiednim Muzeum Ludwig, ukazującym kolekcję dzieł współczesnych Picassa, Davida Hockneya i licznych węgierskich mistrzów.

  Przydatne linki

  Oficjalny przewodnik turystyczny po Budapeszcie