Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA STACJI BUDAPESZT

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Budapeszcie

  Znana lokalnie jako Keleti Pályaudvar, stacja kolejowa Keleti w Budapeszcie to nie tylko jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych na Węgrzech, ale też budynek warty docenienia ze względu na wartości artystyczne i znaczenie historyczne. Dworzec położony jest w granicach centrum i jest jedną z trzech najbardziej ruchliwych stacji w Węgierskiej stolicy, razem z Nyugati Pályaudvar (na zachodzie) i Déli na południu miasta. Stacja powstała między 1881 a 1884 rokiem i jest jedną z najnowocześniejszych i architektonicznie zachwycających stacji kolejowych tamtej ery, z imponującą fasadą wysoką na ponad 43 metry. W 1988 budynek zyskał znaczenie narodowe i oferuje połączenia z Węgier do wielu miejsc docelowych w Europie, jak Wiedeń (2 godziny 38 minut jazdy), Bratysława (2 godziny 22 minuty) i Monachium (6 godzin 50 minut).

  Na stacji jest kilka ciekawych pomników, jak ten przedstawiający Jamesa Watt (jednego z wynalazców silnika parowego) i Georgea Stephensona, uważanego za 'Ojca Kolei'. Pasażerowie oczekujący na połączenie kolejowe mogą też podziwiać kilka dobrze zachowanych fresków w starej hali biletowej i północnym skrzydle stacji stworzonych pod koniec 19 wieku przez węgierskiego malarza Károly Lotz.

  Budapeszt jest jednym z popularniejszych turystycznych miejsc docelowych w Europie, a najlepszym sposobem na zobaczenie najważniejszych zabytków jest odebranie pojazdu, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Budapeszcie i rozpoczęcie swojej podróży stamtąd. Stacja umożliwia szybki dostęp do najważniejszych atrakcji miasta w tym do Zamku Buda oraz znanej Baszty Rybackiej. Warto także zobaczyć wspaniały budynek parlamentu, w którym mieści się Muzeum Etnograficzne oraz Węgierskie Klejnoty Koronne.

  Jedna z czołowych firm wypożyczających samochody na świecie, Auto Europe obecnie oferuje ponad 24,000 punktów odbioru i zwrot pojazdów w ponad 180 różnych miejscach docelowych. Mamy odpowiednie rozwiązania na twoją następną podróż, a poza stacją w Budapeszcie, możesz odebrać pojazd z dogodnego miejsca w centrum miasta, a także z lotniska w Budapeszcie. Oferujemy najniższe ceny i szeroki wybór pojazdów na rynku oraz najwyższy poziom usług. Jeżeli potrzebujesz pomocy z dokonaniem rezerwacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami do spraw wynajmu pod numerem +48 222 639 537, którzy wybiorą dla ciebie najlepszą ofertę. Dowiedz się więcej o naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Budapeszcie poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o stacji

  Położona w pobliżu centrum miasta i wielu głównych atrakcji turystycznych (20 minut pieszo lub tylko 5 minut metrem), stacja kolejowa w Budapeszcie jest głównym dworcem dla wszystkich pociągów przyjeżdżających z Monachium, Wiednia, Pragi i kilku innych kluczowych miast europejskich. Na stacji Budapest-Keleti dostępne są też połączenia popularnych linii Railjet i EuroNight, co sprawia, że jest to ważna brama wjazdowa dla podróżnych odwiedzających miasto. Stacja posiada 18 peronów oraz szeroką gamę obiektów i udogodnień na miejscu, które zaspokoją potrzeby wielu pasażerów oczekujących na pociągi.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Budapeszt

  Klienci, decydujący się na wynajem samochodu na stacji w Budapeszcie, mają wiele możliwości do wyboru. Wiele naszych partnerskich dostawców ma swoja biura w centrum i na obrzeżach miasta, a niektóre wypożyczalnie (jak Sixt) są też dogodnie zlokalizowane niedaleko budynku stacji kolejowej. Upewnij się, że przyjeżdżając po odbiór samochodu, masz przy sobie dowód tożsamości, prawo jazdy i voucher Auto Europe, razem z innymi potrzebnymi dokumentami.

  Sixt na stacji Budapeszt Sixt na stacji Budapeszt
  Váci út 141,
  Budapeszt, Węgry 1138

  +36 1 451 4220
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 19:00
  Sob-niedz 08:00 - 18:00

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa w Budapeszcie powstała w 19 wieku i jest doskonałym węzłem komunikacyjnym z szerokim zakresem udogodnień dla pasażerów. Na stacji dostępnych jest wiele restauracji (wypróbuj słynną Baross) i sklepów, a także centrum informacji turystycznej, biuro przechowalni bagażu (z kilkoma dodatkowymi szafkami) oraz kilka kantorów. W pobliżu głównego wejścia znajduje się płatny parking i chociaż na dworcu nie ma Wi-Fi, wiele restauracji na jego terenie oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do Internetu. Na stacji znajduje się kilka bankomatów, jeden w pobliżu peronów, a drugi w holu głównym.

  Jak się dostać na i opuścić stację w Budapeszcie

  Kiedy wypożyczasz samochód na stacji kolejowej w Budapeszcie, najlepiej jest kupić naklejki do automatycznego poboru opłat jeśli zamierzasz korzystać z autostrad na Węgrzech, w tym M1, M3, M5, M6, M7 i wielu innych głównych dróg w kraju. Oba rodzaje naklejek można kupić na większych stacjach benzynowych. Lokalne przepisy ruchu drogowego noszą nazwę KRESZ i są oparte na Konwencji Wiedeńskiej i Genewskiej, podobnie jak w większości innych krajów europejskich. Z 268 autobusami, 32 tramwajami, 15 trolejbusami, 4 liniami metra, kilkoma podmiejskimi kolejami i wieloma statkami rzecznymi, stacja jest bardzo dobrze obsługiwana przez ruchliwą sieć transportu publicznego. Budapesztański dworzec kolejowy, który jest głównym węzłem komunikacyjnym dla międzynarodowych turystów, znajduje się w granicach śródmieścia, co oznacza, że łatwo jest się do niego dostać ze wszystkich dzielnic Budapesztu. Przylatując z lotniska w Budapeszcie, podróżni mogą skorzystać z autobusu 100E, który w ciągu dnia i niemal całą noc kursuje do centrum miasta.

  Porady parkingowe

  Parkowanie samochodu, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na stacji w Budapeszcie, nie jest problematyczne w większości strefach w stolicy Węgier, zwłaszcza jeśli porównać to do parkowania w innych dużych europejskich miastach. Budapeszt podzielony jest na strefy parkowania, a opłaty różnią się w każdej strefie. Szukaj parkomatu w pobliżu twojego auta i włóż potrzebną kwotę za pomocą monet oznaczonych jako akceptowane przed wystawieniem biletu za przednią szybą. Płatne godziny parkowania także mogą się różnić w zależności od strefy, jednak na ogół zapłacisz w godzinach 8-20 w ciągu tygodnia (za darmo w weekendy oprócz specjalnych stref parkowania na przykład tej w pobliży zamku Buda). W przypadku krótkoterminowego parkowania wybierz jeden z parkingów w centrum miasta i wokół niego lub, aby zaoszczędzić, możesz zaparkować na jednym z parkingów P+R (Park and Ride) znajdujących się niedaleko od głównych atrakcji turystycznych Budapesztu.

  Przydatne linki

  Budapeszt przewodnik turystyczny