Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  10 PORAD NA WYCIECZKI OBJAZDOWE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  10 pomysłów na wycieczki objazdowe

  Każdy z nas zna chęć ucieczki od szarej codzienności i marzy, by wyjechać choćby na kilka dni na wypoczynek. Mimo tego, iż spontaniczne podróże mają swój urok, to jednak dobrze jest zaplanować swój wyjazd i przygotować się odpowiednio do podróży. Zwłaszcza gdy podróżujesz z małymi dziećmi, warto jest pomyśleć o właściwym przygotowaniu przed wyjazdem. Jeśli szukasz porad na rodzinny urlop albo chcesz dowiedzieć się więcej o interesujących miejscach i trasach na wycieczki objazdowe za granicą, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

  Poradnik wycieczek objazdowych #1: Pakowanie walizek

  Podstawową zasadą w pakowaniu walizek na podróż samochodem jest: im mniej, tym lepiej! Bez względu na to, czy Twój własny, czy wypożyczony samochód wyposażony jest w przestrzenny bagażnik, mimo tego warto jest się zastanowić, ile zabrać ze sobą odzieży? Pamiętaj o tym, że pełno spakowaną walizkę musisz wnieść do pokoju w hotelu po przybyciu na miejsce. Co gorsze, wyobraź sobie, że szukasz szczoteczki do zębów na spodzie zapakowanej po brzegi walizki?

  Pakowanie walizekZanim rozpoczniesz pakowanie, dowiedz się przed wyjazdem, jaka będzie pogoda i temperatura w miejscu, gdzie spędzasz urlop. Potem przygotuj ulubione ubrania, w których czujesz się swobodnie i które rzeczywiście będziesz zakładać. Nie musisz martwić się o ich czystość, ponieważ większość hoteli oferuje pralnie i suszarnie, na wypadek, gdy potrzebujesz odświeżyć garderobę. Masz wątpliwości, czy wystarczy 30 koszulek? Odpowiedź jest prosta! - Więcej bagażu oznacza większe zużycie paliwa, a to oznacza mniej funduszu na przyjemności.

  Poradnik wycieczek objazdowych #2: Co zrobić gdy...

  W przeciwieństwie do naszej pierwszej porady, jeśli chodzi o przygotowanie się do podróży zasada brzmi: im więcej, tym lepiej! Im więcej rzeczy przygotujesz przed podróżą, tym mniej stracisz czasu, nawet gdy mógłby wydarzyć się najgorszy scenariusz. Przed odjazdem zanotuj koniecznie ważne informacje o ubezpieczeniach i numer pomocy drogowej..

  Jeżeli korzystasz z wynajmu samochodu, wykup zabezpieczenie ochronne choćby z minimalną sumą pokrycia na wypadek szkód. Wyjaśnij w wypożyczalni, z kim musisz się skontaktować w razie uszkodzenia pojazdu. Zachowaj wszystkie niezbędne numery telefonów w schowku w samochodzie lub zapisz je na swoim smartfonie. W razie usterki samochodu dobrze jest mieć ze sobą zestaw awaryjny jak np. latarkę i kable rozruchowe. Woda do picia i zdrowe przekąski są bardzo ważne w podróży, szczególnie gdy podróżujesz z dziećmi. Drobny posiłek sprawi, że nawet długa podróż będzie dla wszystkich pasażerów odprężająca i bardziej spokojna.

  Aby zdobyć sympatię mieszkańców obcego kraju, warto jest nauczyć się form grzecznościowych i kilka wyrażeń w danym języku. Wymowa miast jak np. Florencja (wł. Firenze), Lizbona (pt. Lisboa), czy Wiedeń (niem. Wien) brzmią zupełnie inaczej niż w języku polskim, a ich poprawna wypowiedź może być bardzo pomocna. Nie zapomnij zabrać ze sobą trochę gotówki, zanim znajdziesz najbliższy bankomat po przybyciu.

  Poradnik wycieczek objazdowych #3: Przygotowania do podróży

  Tak jak każdy samolot, zanim zostanie dopuszczony do startu, musi przejść przez kontrolę techniczną z powodów bezpieczeństwa, również stan samochodu powinien być sprawdzony przed rozpoczęciem każdej podróży. Chcesz mieć pewność, że samochód jest skontrolowany profesjonalnie? Oddaj go na przegląd fachowy do serwisu lub zakładu mechanicznego. Sprawdzenie stanu oleju, ciśnienia w oponach i płynu do czyszczenia szyb - to trzy podstawowe i niezbędne czynności, które trzeba wykonać przed startem.

  Ponadto należy pamiętać o zabraniu zapasowego klucza do samochodu. Na wypadek, gdy zablokujesz klucz w aucie, możesz użyć klucza rezerwowego i nie będziesz płacić za odblokowanie. Kolejną wskazówką do podróży jest zadbanie o czystość samochodu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zabrudzenie, kubki po kawie i papier przeszkadzają w czasie jazdy. Posprzątaj więc w samochodzie i przygotuj miejsce na pamiątki z podróży!

  Poradnik wycieczek objazdowych #4: Bagaż i akcesoria

  Lista przygotowań do podróży samochodem musi zawierać oczywiście listę przyborów. Jednym z najważniejszych akcesoriów jest system nawigacji, który ułatwi dotarcie do celu. Zaktualizuj mapy, wyznacz trasę i zapakuj koniecznie ładowarkę. Alternatywnie możesz wynająć samochód z nawigacją w wypożyczalni. Oprócz GPS możesz także wypożyczyć fotelik dziecięcy i uchwyty na narty.

  Poradnik wycieczek objazdowych #5: Zaplanuj trasę

  Jakim typem turysty jesteś? Należysz do grupy osób, które planują nawet najmniejszy szczegół? Czy preferujesz spontaniczne wyjazdy? Najważniejsze jest, aby każdy uczestnik podróży miał takie samo wyobrażenie o wypoczynku!

  Po pierwsze - jaki kraj chcesz zwiedzić i o jakiej porze roku? Jeżeli zamierzasz wyjechać do Hiszpanii w środku lata, spędzenie kilku godzin w samochodzie w temperaturze na zewnątrz około 40 stopni nie będzie zbyt przyjemne. Po drugie - postaraj się uniknąć terminów wycieczki w czasie dni świątecznych, ponieważ w tych dniach panuje większy ruch uliczny niż zwykle. Po trzecie - zaplanuj trasę wycieczki wcześniej, aby nie tracić czasu na szukanie miejsc i zabytków, które chcesz zwiedzić. Po czwarte - jeżeli lubisz urlop na łonie natury, przygotuj trasę poza większymi miastami i korzystaj z systemu nawigacji albo używaj serwisu Google-Mapa. Po piąte - nie rezygnuj z przerwy na świeżym powietrzu po kilku godzinach jazdy.

  Poradnik wycieczek objazdowych #6: Rozrywka dla dzieci

  Rozrywka dla dzieciPodróżujesz samochodem z dziećmi? Zanim dotrzesz do wymarzonego miejsca na wypoczynek, musisz pokonać niekiedy kilkugodzinny odcinek trasy. Czasem jest to wielkie wyzwanie dla całej rodziny. Zastanów się nad tym, co możesz robić ciekawego w drodze, aby dzieciaki się nie nudziły.

  Dobrym rozwiązaniem jest, aby poprosić dzieci o zapakowanie swoich ulubionych zabawek, gier i płyt. Dla bardziej kreatywnych maluchów spakuj kredki lub flamastry, wydrukuj mapę trasy i pozwól dzieciom ją pokolorować. Jest to nie tylko zabawne, ale także edukacyjne. Robiąc przerwę na trasie, wybierz parkingi z placem zabaw dla dzieci. Zabierz np. skakankę oraz stoper i zaproponuj wyścig. Kto wykona więcej skoków, ten wygrywa!

  Poradnik wycieczek objazdowych #7: Rozrywka dla dorosłych

  Rodzice wiedzą, jak ważna jest rozrywka dla dzieci w czasie podróży samochodem. Nie tylko dzieciaki potrzebują urozmaicenia, długa podróż może być także nudna dla dorosłych. Chcesz się rozbudzić i uprzyjemnić sobie jazdę? Ustaw radio lub rytmiczną muzykę! Przygotuj wcześniej płyty z ulubionymi utworami lub iPod i upewnij się, że jest on naładowany przed podróżą. Dobra muzyka utrzyma wszystkich pasażerów w humorze i jest świetnym towarzyszem podróży. Inną rozrywką podczas wycieczki samochodowej są gry w karty zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Opowiadanie dowcipów lub zabawnych historii to również dobry pomysł na skrócenie czasu.

  Poradnik wycieczek objazdowych #8: Podziel zadania przed wyjazdem

  Kto podróżuje we dwójkę albo w grupie i ma do pokonania długą trasę, powinien pomyśleć przed wyjazdem o podzieleniu zadań. Kto ustawi trasę w nawigacji, kto potrafi odczytać mapę w atlasie, kto przygotuje prowiant na podróż? Jeżeli podzielisz wszystkie zadania na kilka osób, będziesz bardziej zrelaksowany podczas jazdy samochodem.

  Osoba, która zna języki obce, jest świetnym przewodnikiem w podróży zagranicznej i może zawsze zapytać w danym języku np. o drogę. Wynajmujesz samochód w wypożyczalni? Pamiętaj o możliwości zameldowaćnia dodatkowego kierowcy na miejscu, jeśli nie chcesz sam kierować samochodem. Zadzwoń do nas i dowiedz się, czy musisz płacić więcej za dodatkowego kierowcę?

  Poradnik wycieczek objazdowych #9: Zachowaj ostrożność

  Dobre samopoczucie w czasie jazdy samochodem jest niezbędnym warunkiem do pokonania bezpiecznie długiej trasy. Weź pod uwagę, że być może będziesz potrzebować więcej snu, zanim wystartujesz w podróż. Przygotuj prowiant i zrób przerwę na posiłek. Zatrzymując się na stacji benzynowej, wykorzystaj chwilę i zrób kilka ćwiczeń gimnastycznych na rozluźnienie mięśni.

  Poradnik wycieczek objazdowych #10: Oszczędzaj pieniądze

  Oszczędzaj pieniądzeNasza ostatnia wskazówka dotyczy oszczędzania pieniędzy w czasie wycieczki samochodowej. Nie przepłacaj na zakupach żywności na stacjach benzynowych. Przygotuj kanapki lub inny prowiant i zapakuj jedzenie do małej lodówki turystycznej. Nie zapomnij zabrać ze sobą wody do picia, herbaty, kawy czy soku.

  Wybierając się do restauracji na wakacjach, zapytaj najlepiej mieszkańców, gdzie można dobrze zjeść. Bez wątpienia, jednym z większych wydatków w podróży samochodem jest paliwo. Co możesz zrobić, żeby zapłacić mniej za benzynę? Poproś na stacji benzynowej np. o kartę stałego klienta albo sprawdź w internecie ceny paliwa i wybierz stację z najtańszym paliwem. Alternatywnie możesz wypożyczyć samochód z napędem hybrydowym!

  Przydatne wskazówki od eksperów!

  Dobrze zaplanowana wycieczka objazdowa sprawi z pewnością każdemu turyście dużo przyjemności i zwiększy ochotę do podróżowania. Odkrywanie świata to najlepszy sposób na poznanie obcego kraju, innej kultury i innych ludzi. Z naszymi 10 poradami Twoja wycieczka samochodowa przebiegnie zdecydowanie łatwiej i bez żadnych trudności.

  Wiesz już dokąd pojechać na wakacje? Jeśli nie masz pomysłu, zobacz kilka przykładów ciekawych wycieczek objazdowych na naszej stronie internetowej!

  Zobacz poniższe kierunki na wycieczki objazdowe:

  Wycieczki objazdowe po Francji | Wycieczki objazdowe po Portugalii | Wycieczki objazdowe po Włoszech